PassoLig

Başlatan samsunum, 04 Nisan 2014, 09:14:20

« önceki - sonraki »

eprianu

PassoLig iptal olmaz ise kulüpler (İstanbul takımları haric) maksimum iki üçbin kişiye oynamaya alışsınlar. Taraftarı düşünmeden iş yapan kulüp başkanlarının yarın çıkıp ağlamaya, "taraftar sahip çıkmıyor" demeye hakkı yok.  Yine diyorum hayırlısı olsun bakalım ne olacak :)

özkan

bizim açımızdan bakınca bence avantaj bizimkiler taraftarla eli ayağına dolaşıyor nasıl olsa  :holey:

Musti

Ebilet denen şey 6222 sayılı kanunla sabit. Fakat bu passolig saçmalığı ebilet işini tekelleştiriyor. İhalenin bile olup olmadığı belli değil. Bu ebilet yapma hakkını bu banka nasıl aldı?

Kulüpler passolige muhtaç değil aslında. Kendi ebilet sistemlerini oluşturma hakları var. Sponsor bularak veya belediye ile işbirliği içinde bunu yapabilirlerdi. Ama hazır kurulu sistem ve siyasi baskı varken yöneticiler kabul etmek zorunda kaldılar.

(-Tapatalk-)

mehmet yılmaz

Bugünkü eziyetten sonra Passolig almamaya kesinlikle karar verdim.
Tek maçlık bir kart verdiler gişede. Onun için de tc kimlik, telefon numarası bilgileri girdiler. Ardından çıktı alıp bir evrak verdiler. Bütün bu işlemler bir kişi için en az 3-4 dakika sürüyor. Ben erken gitmiştim. Benden sonra bir saate yakın bekleyenler olmuş. Bazı gişelerde yazıcı bozulmuş ve işlem yapılamamış.

Futbol sevmek iyice zorlaştırılıyor artık..

Ayberk

Abi bu rezaletin daha büyüğünü geçen sene ksk maçında yaşadık. İşin eziyet kısmını geçtim karşı olmak için çok farklı sebepler var. Neticede kartı aldıktan sonra o sıra beklenmeyecek de bizim tribunlerin yarısını dolduran +55 yaş dayilar internetten o bileti nasıl alacak o sıkıntı

cgr

Sırf tek maçlık kart yüzünden maça girmedim.

Nuri Asan

hükümet bankasina para kazandirmanin ayrı bir formülü bu passolig. anlamadığım her taraf zaten elinizin altinda istediginiz gibi caliyor cirpiyorsunuz yok paralel yapti yok ergenekon yaptu yalanlari ile milleti bi güzel uyutup oy da topluyorsunuz. e o zaman bırakın da adam 2 haftavda bir maçını izlesin. passolig zimbirtisi yüzünden maça gidrmeyip tv başında senin zirvalamani mi dinleyecek yoksa milyon dolarlik yüzügune mi bakacak. uyuttugun 20 milyon yetmedi mi. tüyü bitmemiş yetimin hakkını kasa kasa hortumladiginiz yetmedi mi.

son 3 sezondur ne kadar maçlara gidrmesem bile bir kenarda dursun ya da kulübüm kazansin diye mutlaka bir kale arkasından bir de maratondan kombibe alırdım.  ama bu sene almıyorum.  Çalık ve yandaşlarina kaptiracak 1 tl'm bile yok. her sene odedigim tonlarca vergiye stopaja kdv ye sayarsiniz.

cgr

Süper Ligde ki 5 şampiyon takım sesini çıkartmadığı sürece, bu sistem uzun süre devam eder...

eprianu

Birçok Samsunsporlunun kuyrukta niye beklediğini anlamış bulunuyoruz. Ben şunu çıkaramadım;
hadi lig maçında passolig denen saçmalık olacak hazırlık maçlarında da mı zorunlu?
Hazırlık ve jübile maçında passolig uygulanmasının mantığı nedir?
Diyelim yarın maç değil de stadda bir konser olacak yine mi passoligle girecek millet?

jean

Bende cok sıra bekledım boyle rezıllık olmaz gerı dondum gırmeden

cany

şu maçta bile zimmetlediler üstümüze koltuğu. maraton G sırası bilmem kaçıncı koltukmuş benim. iyi bari koltuğun başına bi iş gelmedi. yoksa almışlardı beni evden he? vay be üstün zeka ürünü bi sistem >l< :(

55.hakan

Passolig saçmalığını çok iyi özetleyen bir blog yazısı: passoyalan

PassoYalan

Passolig'in resmi sitesinde amaç şöyle belirtilmiş;
6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ile uygulamaya alınan Elektronik Bilet Sistemi ile sporda şiddet olaylarının azaltılması, insanların küfür ve şiddetin olmadığı tribünlerde karşılaşmaları seyredebilmesi, biletsiz seyircilerin giriş yapmasının önlenmesi, çocuk ve kadınların daha çok stadyumlara gelmesinin sağlanması, şiddete ve olumsuz tezahüratlara sebep olan bireylerin tespit edilerek müsabakalardan men edilmesi ve karaborsa bilet satışını engellemek amaçlanmaktadır.

BEDAVA BİLETİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ YALANI
Biletsiz maça girişleri kulüp yönetimleri organize ediyor. Bedava bileti bugüne kadar yönetimler dağıtmadı mı? O dağıtılan bedava biletleri satan tayfa, yönetimlerin adamları değil mi? Bedava bilet alamadıklarında "yönetim istifa" diye bağıran, bedava bilet musluğu açık olduğunda yönetime tribünde laf ettirmeyen onlar değil mi? Tribünlerdeki şiddeti yaratanlar yönetimlerden beslenen adamlardır. Passolig gelince, adamın kartına bedava bileti, kombineyi yükleyecek olan yine yönetimlerdir. Yani o adamlar eksilmeyecek. Eksilen sadece gerçek taraftarlar olacak.

ÇOCUK VE KADINLAR DAHA ÇOK STADYUMA GELECEK YALANI
Çocuk ve kadınlar daha çok stadyumlara gelecekmiş. Kadınların daha çok stadyumlara gitmesini istiyorsanız, stadyumların şartlarını düzeltin. Mesela onlar için daha fazla tuvalet yapın. Biz yıllarca Eskişehir Atatürk stadyumunda açık tribünde, çişi gelenlerin arkaya gidip duvar kenarlarına işediklerini gördük. Tuvalete gitmek bir dert, geri dönmek ayrı dertti. Kaldı ki kadınların durumu daha vahim. Samimi değilsiniz.

OLUMSUZ TEZAHÜRATLAR ENGELLENECEK YALANI
Olumsuz tezahüratların ne olduğuna kim karar verecek? Senin için olumsuz olan benim için olumludur belki. Yönetim istifa diyen de olacak, formaları çıkarın çıplak oynayın diyen de olacak, Ya Allah Bismillah Allahu Ekber diye bağıran da olacak, Mustafa Kemal'in askerleriyiz diyen de, şehitler ölmez vatan bölünmez diyen de. Hangisi kime göre, neye göre kötü? Yoksa siyasi iradelerin sorgulanması mıdır korktuğunuz? Futbolun içine siyaseti sokan sizsiniz. Ülke futbolunu kim yönetecek, futbolun paydaşları yerine siz siyasiler belirliyorsunuz. Kulüp başkanlarıyla siyasi olarak takışan yine sizsiniz. Siyasi davalarınıza futbol kulüplerini alet eden yine sizsiniz. Kulüplerde çalışanların bazısının siyasiler tarafından atandığını cümle alem biliyor. Ama tribünler siyasi içerikli bağırmasın. Oldu canım.

ŞİDDETİN ÖNLENMESİ YALANI
Sporda şiddetin baş sorumlusu kulüp yönetimleri ve ülke futbolunu yönetenlerdir. Teknik direktörü, antrenörü, futbolcuyu, kulüpten kulübe pazarlayan çetelere bakmıyorsunuz da, gazetelerdeki kışkırtıcı kalemşörlere, TV'deki hayasız sözde futbol programlarını düzenleyecek tedbirler almıyorsunuz da, hayattaki en büyük tutkusu futbol olan, kulübüne sevdalı adamların yüreklerine gözünüzü dikiyorsunuz. Şiddetin hasını siz yapıyorsunuz.

Engelli taraftarlar da passolig uygulamasına tabi olacak. E hani şiddeti önlemek için yapıyordunuz bu uygulamayı. Ne yapacak, adam 20 yıldır bağlı olduğu tekerlekli sandalyesinden kalkıp, koşarak sahaya mı girecek? Keşke yapabilse, keşke. Öylesine kötü insanlarsınız ki.

KARABORSA BİLET YALANI
Karaborsa bilet satışını yaratanlar da kulüplerdir. Engellemek de kulüplerin elindedir. Gişelerden herkese 1 bilet bilemedin en fazla 2 bilet satarsın olur biter. Yasal mevzuatları uygulayıp, karaborsa yapanı içeri atarsın. Öne sürdüğünüz bu uygulama, bahanenin önde gelenidir.

KENDİNİ TARAFTAR GÖRENLERE, TRİBÜNDE PİŞENLERE, DEPLASMANDA ÇİLE ÇEKENLERE, FUTBOLU SEVENLERE
Diyelim Konyaspor taraftarısın. Passolig kartında Konyaspor logosu var. Ankara'da yaşıyorsun. O hafta Ankara'da Gençlerbirliği-Beşiktaş maçı var diyelim. Gidip izlemek istiyorsun. Önce TFF'nin o maçla ilgili kararına bakacaksın. Eğer sadece maçı oynayan kulüplerin kartlarıyla giriş yapılır deniyorsa giremezsin. Zaten öyle diyecekler. Gidip bir tane daha kart çıkartmak zorundasın. Rantı görüyor musun?

Eğer kapıdaki görevliye yedirirsen bu resim benim diye, başkasının kartıyla girebilirsin ama kartını başkasına veremezsin. Başkası senin yerine giremez. Kombineni, passolig kartı olan bir arkadaşına  devredebiliyorsun. Ama passolig kartı olmayan birine verirsen kartını, 6222'den yargılanma ve kartının da iptal edilme riskini almış olursun. Ondan sonra da bir daha kart alamazsın zaten.

Maça girdin ama kendi plastik koltuğuna oturmadın. Maçta eğer sana ait olan koltuk kırılırsa 6222'den yargılanırsın. Koltuğun da parasını sana ödetirler. Kartını da iptal ederler.
Diyelim ki, biri geldi senin plastik koltuğu kırdı. O an bittiğin andır. Git sen de onunkini kır. Artık kaybedecek birşeyin yok.

Bu 6222 o kadar saçmalıklarla dolu ki, mesela senin takımın Avusturya'da kampta ve orada tribünü bile olmayan otelin çim sahasında hazırlık maçı yapıyor. Sen Avusturya'daki hazırlık maçının olduğu saatte karakola gidip "maça gitmedim" diye imza vermek zorundasın. Ben uyarayım da, gerisini sen düşün.Passolig uygulaması, tribündeki bütün güzellikleri, tribünün kültürünü bitirecektir. Passolig alarak buna ortak olma. Ben takımımın maçına gitmeden yapamam diyorsun. Ben de yapamam. Sanıyor musun sadece sen böylesin. Yüzbinlerce futbolsever etkilenecek bundan. Passolig alarak bundan kurtulamazsın ki. Kardeşini, abini satarak acını dindirebileceğini mi düşünüyorssun?

Kararını veren ve passolig almayacak olanlar taraftarlığını, sevdasını, bankanın birine peşkeş çekenlerden, maç izleme hakkını gasp edenlerden hesabını sormalıdır. Ve önce bu uygulamaya çanak tutan kendi yönetiminden başlamalıdır.

Kararını henüz vermeyenler ise, şu passolig reklamını yeniden izlesin. Seni şiddete eğilimli bir futbol teröristi gibi gösterenlerin yanında mısın yoksa bir süreliğine sevdanla başbaşa kalıp bu hukuksuz uygulamaya direnecek misin?

Bir arkadaşım şu anda gönül verdiği takıma nasıl taraftar olduğunu anlatmıştı. "Stadın önünden geçiyorduk, hadi maça gidelim" demişler. O gün aşık olmuş. Yaşı kırk küsür ve hala büyük bir aşkla kulübüne bağlı. Hatta genel kurul üyesi. Passolig'den sonra böyle aşkların doğması mümkün olmayacak, passolig yeni aşkların doğmasını da engelleyecek.

Kararını ver, müşteri misin, taraftar mı?

http://pikniktedomivole.blogspot.com.tr/2014/08/pa.html?spref=tw

ult55ras

kimse kendini kandırmasın, türkiyede hangi haksızlığa karşı kitle tepkisi oldu ve kazanıldı ? passolig karşı çıkan dolaylı olarak iktidara da karşı çıkıyorsun, adamlar mahkeme kararlarını bile iplemiye millet daşşak geçiyo gerek reklamlarla gerek açıklamalarla. ya almıcan kendini tatmin edecen, yada alacan takımına destek olacan. başka bir seçenek varsa söyleyin.

55.hakan

Alıntı yapılan: ult55ras - 25 Ağustos 2014, 21:39:56
kimse kendini kandırmasın, türkiyede hangi haksızlığa karşı kitle tepkisi oldu ve kazanıldı ? passolig karşı çıkan dolaylı olarak iktidara da karşı çıkıyorsun, adamlar mahkeme kararlarını bile iplemiye millet daşşak geçiyo gerek reklamlarla gerek açıklamalarla. ya almıcan kendini tatmin edecen, yada alacan takımına destek olacan. başka bir seçenek varsa söyleyin.
tribünler boş kalırsa sadece taraftar baskısı olmayacak kulüp,kamuoyu ve basın baskısı da yer yer olacak.yani bu olayın sadece kendini tatminle alakası yok.

eprianu

Az önce kanalları gezerken ATV'de maça denk geldim. Bir baktım kale arkasında meşale yanıyor.
Acaba bu maçta PassoLig uygulandı mı? Öyle ya 15 TL verip PassoLig alınca tüm sorunlar bitecekti.
Reklamlarda hep böyle diyor da Kadir Çöpdemir merak ettim doğrusu.