Bank Asya 1.Lig 5.Hafta > Samsunspor'umuz 2 - 0 Kocaelispor

Başlatan berusa55, 13 Eylül 2009, 18:17:19

« önceki - sonraki »

Oflu

Mustafa abi senin üstüne Samsunda spiker yok=) çok iyi anlattin=)

Akyol

jorgensen55

20 Eylül 2009, 23:02:42 #587 Son düzenlenme: 20 Eylül 2009, 23:06:21 jorgensen55
Mactan oncekı gun Kocaelı'deki bır yerel gazetenın spor sayfasındakı başlığa bak. "Sönsün ateşin Samsun Ciğerimiz yanmasun". Kac kişi bu şekilde konuşuyo burda ezikLer ,Bu gerizekalılara karşı çok iyi oldu bu galibiyet, umarım düşerler bu sene KoLpaeLiLer...

http://www.kocaeligazetesi.com.tr/taraftarresim/image_detay.asp?id=188

**KaR6**

Alıntı yapılan: Oflu - 20 Eylül 2009, 21:39:44
Mustafa abi senin üstüne Samsunda spiker yok=) çok iyi anlattin=)

ben değil, maçı anlatan akyol55 kardeşimizdi :) ben araya kaynadım sadece.. bu arada ben o kısa aralarda heyecanlanıp ne diyeceğimi şaşırmama rağmen 90 dk büyük sukunetle maçı anlatan akyol kardeşime ne desem az.. gerçekten 40 yıllık spiker gibi gibi oldu 3 maçta, vallahi helal olsun..

Oflu

Alıntı yapılan: **KaR6** - 20 Eylül 2009, 23:57:54
ben değil, maçı anlatan akyol55 kardeşimizdi :) ben araya kaynadım sadece.. bu arada ben o kısa aralarda heyecanlanıp ne diyeceğimi şaşırmama rağmen 90 dk büyük sukunetle maçı anlatan akyol kardeşime ne desem az.. gerçekten 40 yıllık spiker gibi gibi oldu 3 maçta, vallahi helal olsun..

Ama ikinci golü anlatisi cok filimdi... "Adem topun basinda.. Ademden uzak direge dogru bir tooop.... bdhsrb??..  burhan? burhaaaaaaaaaan goooooooool goooooooooool gooooooooooool  ;D

Oflu

Alıntı yapılan: jorgensen55 - 20 Eylül 2009, 23:02:42
Mactan oncekı gun Kocaelı'deki bır yerel gazetenın spor sayfasındakı başlığa bak. "Sönsün ateşin Samsun Ciğerimiz yanmasun". Kac kişi bu şekilde konuşuyo burda ezikLer ,Bu gerizekalılara karşı çok iyi oldu bu galibiyet, umarım düşerler bu sene KoLpaeLiLer...

http://www.kocaeligazetesi.com.tr/taraftarresim/image_detay.asp?id=188

Angutlar, ona insan bir kere "Cigerlerumuz yanmasun" der, ya tam siveyle konus, ya da hic konusma.. O ne öyle yarim yamalak...

"Good morning My isim is Ali. I'm yasamak in Samsun."

Bumu?

Samsunda kimse Dogu Karadeniz sivesi ile konusmaz, anca Dogu Karadenizden göcen insanlar kullanirlar siveyi ara sira. Genc nesillerde sive artik yavas yavas yok oluyor.

Sercan

Alıntı yapılan: Oflu - 21 Eylül 2009, 14:23:40
Angutlar, ona insan bir kere "Cigerlerumuz yanmasun" der, ya tam siveyle konus, ya da hic konusma.. O ne öyle yarim yamalak...

"Good morning My isim is Ali. I'm yasamak in Samsun."

Bumu?

Samsunda kimse Dogu Karadeniz sivesi ile konusmaz, anca Dogu Karadenizden göcen insanlar kullanirlar siveyi ara sira. Genc nesillerde sive artik yavas yavas yok oluyor.

Aynen ama Samsun'luların şiveleri de çok güzel ve orjinaldir.Sadece Samsun yöresine özgü çok kelime barındırır içinde...

KotuCocuk55

Önceki sayfalardaki iyi dilekleri için herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Allah' a şükür kazasız belasız vardık maçımızı da izledik galibiyetimizi aldık.

Maçın sonucundan öte, en anlamlı yanı,yıllardır birlikte yürüdüğümüz bu yolda zaman zaman sevindiğimiz zaman üzüldüğümüz zaman zaman birbirimizi kırdığımız,sinir ettiğimiz,küstürdüğümüz zaman zamanda tek bir kelimeyle gülme krizine soktuğumuz,GOL Sesinin,sevincini ve üzüntüsünü birlikte paylaştığım kardeşlerimle yüzyüze tanışmak ve maç izleyebilmek oldu.Sanki yıllardır tanıyor gibiydim herkezi.Çok tanıdık geldi ortam! Hani dedim bu takım benim,bende buraya aitim.
Bu ortamın kurulmasında emeği geçen herkese tekrar tekrar sonsuz teşekkürler!

Bayram ziyaretleri nedeniyle bu ara fazla vakit ayıramıyorum siteye sadece dikkatimi çeken iki noktaya değinicem;
1.Teknik direktör yaptığı iki değişiklikle neyi hesapladı anlayamadım ama sahaya yansıması takımın top taşımakta güçlük çekmesi ve oyun,atak üretmek adına takımın bu değişiklikler nedeniyle kitlenmesi.
2.Herşey yolunda gidiyor,Samsunspor deli gibi bastırıyor gol geldi gelecek,ilk yarı daha ve durum sıfır sıfır.Taraftar havasında maraton sahaya direk baskı kuruyor.Birden bire maratonda maçın gidişatıyla alakasız ve o arada gol arayan takıma pekte katkı sağlamayacak tezahüratlar yükseliyor.

Büyük Başkan Tanju Çolak!.....
S..tir ol git Tahsin!
Bizi Satanı bizde Satarız!

Taraftar gruplarının kendi görüşleridir, topluca istedikleri görüşleri destekleyebilir ve bir görüşten yana tarafta olabilirler,bu çok doğaldır.Yalnız bence tezahüratların yapılması zamanlama açısından doğru olmamıştır.O dakikalarda seçime ve yönetime yönelik tezahüratlar yerine,takımı ve oyunu motive edip karşı takım üzerinde baskı yaratmak tercih edilmeliydi bence.

Ve yine taraftarımız bir tarihi gerçeği ya görmezden gelerek yada haberdar olmaması nedeniyle yaptığı tezahüratlarıyla çelişmektedir.Tarihimizde Samsunspora yapılmış en büyük satışlardan biri olan ve tüm halkın bildiği yıllardır mahalle aralarında,köşebaşlarında,kahvelerde konuşulan bu büyük satışın aktörünün Tanju Çolak olduğu unutulmamalıdır ve taraftarımıza hatırlatılmalıdır.
Onlar kendisini desteklemek istiyorlarsa tabiki destekleyebilirler ama bizi satanı bizde satarız tezahüratı biraz kendini kandırmak olmuyormu sizce de?

Yoksa isteyen istediği tezahüratı yapsın,istediğini desteklesin yada etmesin o benim işim değil!
Umarım yazılmak istenen ana düşünceyi arkadaşlarımız kavramıştır,yoksa amaç polemik yaratmak değil.

Herkese hayırlı bayramlar!

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 21 Eylül 2009, 14:27:58
Aynen ama Samsun'luların şiveleri de çok güzel ve orjinaldir.Sadece Samsun yöresine özgü çok kelime barındırır içinde...

Bir de şu eeellli'yi düzeltebilirsek süperiz.. ;)

Sercan

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 21 Eylül 2009, 19:17:03
Bir de şu eeellli'yi düzeltebilirsek süperiz.. ;)

Bence düzelmesine gerek yok bize özgü şeyleri düzeltirsek sıradan oluruz  ;)

KocumVolkan

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 21 Eylül 2009, 19:20:25
Bence düzelmesine gerek yok bize özgü şeyleri düzeltirsek sıradan oluruz  ;)

katılıyorum.. 55 plakamızı söylemekle söyleme şeklimle gurur duyuyorum..

Kais

bana da söylüyorlar.eeellibeş değil ellibeş diye ama oda bize özgü.inadına eeellibeş.

55.hakan

maç 0/0 ken yapılan tezahüratlara ben de çok kızdım açıkçası tam takımın ihtiyacı varken gole konsantre olmuşken zamanlama kötüydü...illa yapılacaksa ilk yarı arasında yapılabilirdi...maçın genelinde maratonu iyi coşturdu söğütlübahçe tebrik etmek lazım

sBc-55

La kardeşim Sanki Maç boyunca Tanju çolak s.olgit tahsin vs Tezahüratlar yaptık öyle bir konuşuyorsunuz ki.TaraFtar Grubu Dediğin Tepkisinide Koyacak Yönetime bunda birşey Yok.Takıma Güzel Sağlam Destek Verdiğimiiz düşünüyorum.Birde hakkımızda Olumlu Yazsanız ŞaŞıraCam..