Hasbi Mentesoglu ( Hasbi Ağa )

Başlatan tuzlalı, 03 Mart 2005, 20:37:35

« önceki - sonraki »

ali ihsan

Hasbi Ağayı unutmadık .Allah rahmet eylesin.Bize yaşattığı mutlulukları hiç bir zaman unutmayacağız.

samet

Alıntı yapılan: "jean"bu mezari gormùdum ama omu emin degilim hala bu mezarlik carsambada ise bizim mezarligin icinde demkki bilen varsa soylesin lutfen
mezarlık çarşambada göğceli mezarlığında bilirsin orayı karşı geçede...

beşnumara

allah gani gani rahmet eylesin hasbi ağa. keşke o zmanları yaşasaydım da bu günleri gördüğümde bu kadar kahrolmazdım en azından samsunun güzel günlerini görmüş olurdum :cry:

kadir55ist

selam
büyük başkanı rahmetle anıyoruz. HASBİ AĞA mızın değerini şimdi daha iyi anlıyoruz.
bizler zaten kaybedince birilerinin değerini anlıyoruz. ama iş işten geçiyor.

rabbimiz mekanını güzel eylesin.
HASBİ AĞA  
bir gün samsunumuzu şampiyon göreceğiz.

dilatino

onun baskanliginda samsunspor bir marka olmus herkes tarafindan taninan sevilen sayilan hatta sampiyonluga oynayan bir ekip olmusdur. kendisine allahdan rahmet yakinlarina bassagligi diler. samsunspor icin yapdiklarinin unutulmamasini temenni ederim. bence samsunspora gelmis en büyük baskanlardan biridir. ailesinin veya kendisinin yapmis oldugu adli olaylar allahla onlarin arasindadir. ama SAMSUNSPOR icin yapmis olduklarini hic bir samsunlu unutmayacakdir. tesekkürler HASBI AGA. nur icinde yat

hasselbaink

Hasbi Ağa futboldan pek anlamazdı. Takımın gizli patronu kardeşi Rahmi Menteşoğlu idi. Fatih Uraz'ın o dönemel ilgili çok güzel bir yazısı vardı. Hakimlere Saygılı Olun isminde.
sitenin futbol medya bölümünde de var bu yazı.

Bazen Çarşamba girişinde Menteşoğlu'nun terk edilmiş fabrikasını görüuorum ve içim cız ediyor. Yıllar önce işleyen bir fabrikaydı ve şimdi bomboş ve virane bir halde duruyor. O metruk bina bana hep eski füzel yılları hatırlatıyor.

cuneytavar55

1982 yılından beri türk ve avrupa futbolunu takip ederim.SAMSUNSPORLA tanışmam beşiktaşı yendiğimiz 1-o lık maçla olmuştu.HASBİ MENTEŞEOĞLU ismini ilk duyduğum ve yıl 1985 yılıydı.Evet futbolu pek bilmezdi.AMA bu şehrin yetiştirdiği iş adamlarından biriydi ve SAMSUNSPORLUYDU.Eski futbolcumuz ZAFER ile son görüşmemde HASBİ AĞAyı anmıştık.Zafere NEDEN diğer takımlara gitmediğini sorduğumda SAMSUNSPORUN DAHA çok para verdiğini söylemişti.
  Bence şu anki istanbul kulüplerinin başkanlarının ustası HASBİ AĞDIR.Bİzim o seneki tek eksiğimiz başkanımızın SAMSUNSPORLU VE burda yaşıyor olmasıydı.
  SAMSUNSPORUMUZUN gelmiş geçmiş en büyük başkanını saygı ile anıyorum.

suat45

Hasbi Menteşoğlunu hiç tanımadım kısmet olmadı ama takımımıza hizmet etmiş olduğunu sizlerden öğrenmiş bulunmaktayım. Onun içindirki ben de  merhuma allahtan rahmet yakınlarına sabırlar ve başsağlığı dilerim.

tunç güvenoðlu

hasbi menteşoglu samsunspora tarihinin en buyuk basarılarını yaşatmış baskanlıgı sırasında sampıyon samsun tezahuratlarının soylendıgı deplasmanlara 5000 kişi gıttıgı samsunda geceden stad kapılarında beklesılen yılların BAŞKANI.ama ne hıkmetse sadece buralarda hatırlanan bır isim oldu. eğer bılmıyorsam benı bılgılendırın ama samsunspora bu basarıları yasatan ınsanın ısmı SAMSUNSPORUN tesıslerınde var mı.

Turkoman

bize yine HASBI AGA gibi pala biyikli adam gibi bi baskan lazim... tuttugunu koparan bi baskan

piyanist

Nur İçinde yat başkanım.Senden Sonra bir İsmail Uyanık Geldi onunda değerini bilemedik

hasselbaink

Samsunspor'da anma töreni..

Samsunspor'un eski başkanlarından Hasbi Menteşoğlu, ölümünün 5. yılında mezarı başında anılırken, anma törenine az sayıda kişinin katılması 'vefasızlık' olarak yorumlandı..

28 Şubat 2007,   19:48

Samsunspor'un eski başkanlarından Hasbi Menteşoğlu için Çarşamba İlçesi Göğceli Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Anma törenine Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Samsun Şubesi Asbaşkanı Gültekin Kullukçu, Çarşamba Temsilcileri Mustafa Acar ve Harun Türkbaşa katıldı.

Anma töreninin ardından bir açıklama yapan Mustafa Acar, "Hasbi Menteşoğlu'nun bugün unutulmuş olmasına çok üzüldük" dedi.

Gültekin Kullukçu ise, "Menteşoğlu, Samsun futboluna maddi ve manevi destek veren futbol adamlarından biriydi. O dönemde Samsunspor belirli yerlere geldi. Bugün burası daha kalabalık olabilirdi. Futbol ailesinde ara sıra böyle vefasızlıklar oluyor. Böyle değerli kişilerin hiç olmazsa senede bir mezarı başında ziyaret edilmesi gerekirdi. Menteşoğlu'nu biz TÜRFAD olarak her yıl anacağız" diye konuştu.

http://www.ajansspor.com/haber/171531  

Ya üzüldüm şimdi; hiç haberimiz de olmadı ki!

tuzlalı

İçinde bulunduğumuz dönemde yönetimle alakalı bir çok sorun ve endişe yaşıyorken, büyük Samsunlu ve Samsunsporlu efsane başkanı hatırlamamak, özlemle anmamak mümkün değil. Vefatının bir yıldönümünde daha saygıyla anıyorum. Allah rahmet eylesin sevgili başkanım.

maço

allah rahmet eylesın en buyuk basarılarımızda basımızdaydı.

Tribün_ali

kendsini hatırlamam yaşımın itibariyle ama SAMSUNSPORA cok emegi gecmiş nur içinde yatsın