Kick Off 2

Başlatan kalptenþimþek, 16 Eylül 2009, 15:36:16

« önceki - sonraki »

lucarelli

Alıntı yapılan: Clint_Eastwood - 22 Eylül 2009, 23:48:54
80'lerin sonu 90'ların başı commadore 64 den amiga 500'e geçişle dünyamın sarsıldığını hatırıyorum... Aman Allah'ım o nasıl bir hız... Commodore 64'de de futbol vardı 2 boyutlu onu bile oynamıştım oyun koca bir diskle yükleniyordu uzun bir süre sonra oynayabiliyordun... Sonra Amiga 500 çıktı disketle kısa sürede oyuna başlıyorduk ve müthiş bir oyun hızı...

Kick Off 2 benim hayatımdaki en önemli oyundur... 90'larda Çiftlik Postanesinin arasında Soner Olgun adında bir abimizin oyun salonunda oyardık... Fransa'yı alırdım... İngiltere ve İspanya'da güçlü takımlardandı... Show, Kemp, Sharpe hatırladığm bir kaç oyuncudur... L çizerek gol atmak vardı, orta sahayı geçip aşırtma goller, sıfırdan falso verip kaleciyi avlamak vs... Jeostik iyi ise hemen hemen her şeyi yapmak mümkündü... 20x2 den yapılan maçlarda kırmızı kart rekorları kırılırdı, hatta hakemi de seçiyorduk, berbat bir hakem vardı şimdi adını anımsayamadığım, O'nu seçtiyseniz her posizyonda adamınız eksilirdi... Türkçesi çıktı Samsunsporumu alıp herkese 5-6 tane atardım... Radaca'lı kadro...

Sonra Sensible Soccer çıktı o da güzeldi ama Kick Off 2 olamadı hiç bir zaman...

31 yaşımda olduğum bu dönemde 15 senedir oynamadığım Kick Off halen özlüyorum, Ps yada Pc oyunlarından pek bir şey anlamıyorum, zevk alamıyorum... Galiba 80'lerde ve 90'larda olan herşey güzeldi... İnternet,Cep telefonu çıktı çıkalı bir de Milenyum denen 2000'ler saçmalığından sonra insanın geçmişe özlemi daha da artıyor...

Kick Off 2x5'den maç yapacak olan var mı?
  :)

Commodore 64

Amiga 500

Hey gidi soner abi.. Az kahrımızı çekmedi.
Hakemin adı ZAPPA ide yanlış hatırlamıyorsam. Ama yamalıdaki değil. Fransa benin takımımdı. Edwards.. Edwards.. Edwards.. Ama çok sakalanırdı. Kısa kaleci degajlarına roveşatalar. L çizmeler.. Heyt be Kick Off bee.

Kick off'un bir de menejarliği vardı. Oyunun adını tam hatırlayamıyorum. Alex Reeves diye bir herifi oynatırdık. Adam sakatlanınca başka oyuncu oyanatamazdık..

erkutdem55

Okulda devamsızlığım 19 gün gelirdi.15 i Soner Abi'de geçerdi.Kick off'ta en çok çizgiye inip,sıfırdan falsoyla gol atmayı severdim.Kick off'un menajerliğinin adı PLAYER MANAGER'dı.Alex Reeves'i hatırlıyorum.Çok hızlıydı.Adamların içinden geçerdi onlar da düşerdi :)Sonra Sensible Soccer furyası başlamıştı..

KareAs55

Kireçtepe'ye çıkarken eskiden Falcon vardı jetonlu oyunları hep okul çıkışı oynardık özledim o zamanları  :)

Burak

modern pazarın karşısında ki yermiydi o falcon ?

KareAs55

Burak

oraya arada giderdik bizde genelde yılmaz abi yada levent atari salonuna giderdik bayağıda yer vardı eskiden her yerde şimdi hepsi çiftliğe toplandı

celebi

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 16 Eylül 2009, 16:40:08
Frikik kullanırken; kola bir sağ sonra bir sol, az da kolu atacağın köşeye kıvırttırıp düğmeye de okşayarak basınca acaip acaip goller atardık  ;)..

kornr kullanırken tuşu basılı tutuyor kolu kaleye doğru yönlerdiğinde manyak kafa golü yada vole oluyordu.

Alıntı yapılan: berusa55 - 16 Eylül 2009, 16:22:17
Sensible'a ben de ısınamamıştım hakikaten. Kick Off'un tadı başkaydı. "Abi bu kol bozuk yaaa"  ;D ;D

Kick Off oynanan salonda 50 defa kol değişirdi  :D

aynen valla