Aci-Tatli Okul anilari

Başlatan Fecr_55, 23 Eylül 2005, 10:37:21

« önceki - sonraki »

Fecr_55

kiminiz hala okuyorsunuz, kiminiz ise coktan ba$ka yola ba$ koydunuz...
benim okul hayatim bitti ama hatirasi cok...en kötü anilarim Türkiye'de ilkokula giderken hafizama kazindi...
:shock:
bilmiyorum icinizde Car$amba Fatih Ilkögretim okulunu bilen var mi?
daha 8 yil mecburi egitim yoktu ve tam 5 sene ayni ögretmende okudum, adini asla unutamam  :evil: Ali Ihsan Aslan

5 siniftaydim...bir gün kar$i sinifla beraber kimya dersi görmek icin ayri bir sinifta toplandik...sinifta uzunca bir masa vardi ve her iki tarafinada oturuluyordu...arka tarafi kar$i sinif kapti...biz sonradan girdik...ön tarafi bize ayirmi$lar sagolsunlar :x i$te tam oturacagim zaman kar$i siniftan biri sandalyemi cekmi$ ve farkina varmadigim icin dü$tüm...bayada acimi$ti kafami masaya vurmu$tumda birazcik :) sonra benim ögretmen geldi ve 'ayaga kalk' dedi, kalktim ve bana'neden dü$tün, dikkatsiz' diyerek okkali bir tokat atti...bi anlam veremedim ya bu i$e, zaten bana gicikti (afedersiniz) inek arabasi...saygimdan mi yoksa $oktan mi bilemiyorum, bi$eyde diyememi$tim... :roll:

supporter

nuray şimdi hikayeni anlatınca gerçek anlamda üzüldüm. bir ara civciv kalimero'nun başınan gelenler diye bir çizgi film vardı. gerçekten büyük şanssızlık olmuş, haliyle unutulmuyor hala..

kalimero çizgi filmin en sonunda hikayesini bitirir,
"ama haksızlık bu öyle değil mi?" diye sorardı.
sana da büyük haksızlık olmuş hakikaten.

curva55

Birçok okul anım var halada oluyor.Ama en güzeli geçen sene gs samsun maçından sonra meşaleyle gs polarlı çocukları kovalamam oldu.Hem okulda meşale yakmaktan hemde kovalamaktan atlıyordum ama son anda geri çevirdiler. :D

Fecr_55

Alıntı yapılan: "porter"nuray şimdi hikayeni anlatınca gerçek anlamda üzüldüm.

sagolasin :D
ama nankördü i$te...'sosyete' ögrenciler onun icin önde gelirdi...bir keresinde de sinifta adreslerimizi sorup, kontrol etmi$ti...o derste okulun hademeside siniftaydi...ben söyledim ....mahallesi....sokagi...no 175.
o anda ögretmen gülmeye ba$ladi ve hademeye dönerek 'böyle bir ev nr.si mi olur be...175'...bu $ekilde beni ezmekten büyük mutluluk duyuyordu galiba...$imdi elime gecirsem varya... :twisted:

Fecr_55

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"
lise de 3 ilkögretimde 2 sene hep en arka sırada cam kenarında oturdum oranın muhabbeti başka olur BİLİRSİNİZ...

ben cok iyi bilirim :wink: benim bu almanyada gittigim sinifta 4 Türktük, ve yerimiz en arkasiydi :D saglam yerdi...kopya mi cekersin, bulmaca mi cözersin, oyun mu oynarsin istedigimiz her$ey :lol: bazen ögretmenlere yakalandik ama hic bir$ey anlayamiyorlardi, nede olsa Türkce yapardik yapacagimizi  8) :lol:

Rentboy

üniversiteye yeni başlamıştık herkes çöm kimse birşey bilmiyor.dersimiz ktünün fosili attila kesim namı değer atinin dersiydi.sınıfta tebeşir kalmamış.bi çocuğu git yan sınıftan tebeşir al dedi.bizim sınıflarda iki kapılı.çocuk ön kapıdan çıktı diğer kapıyı çalıp açtı.hocam varsa tebeşir alabilirmiyim deyince biz koptuk.hoca epey azarladı çocuğu salak falan filan.anlayacağınız çocuk dumur...

Rentboy

yine geçen seneki bir olay.ders ingilizce hoca diyalog yaptırıyor.zeynep diye bir kızla nebi diye bir arkadaş kürsünün oraya geldiler.zeynep solda nebi sağda hoca başlayın dedi.zeynep nebinin yanına gidip
-hi nebi what is your name deyince bomba patladı :lol:

curva55

valla çok komik anılar  :lol:  :lol:

jurista

liseye devam ederken bi yandan dersaneye gittiğim bi yandanda edebiyata özel merakım olduğu için bu dersteki bazı konuları çok ii biliyordum. Edebiyat hocamız yine benim çok ii bildiğim bir konuyu anlatırken, çok sıkıldığım için bende derste başka bişeylerle uğraşıyordum. hoca fark etti beni rezil etmek için " çık tahtaya  anlat ben ne anlatıyodum dedi" bende tahtaya çıkıp hocanın anlattığı konuyu bir güzel anlatıktan sonra azar işitmeden yerine oturmak varken kendimi tutamayıp " hocam siz buraya kadar anlattınız isterseniz ben devam edeyim isterseniz keseyim deyince" bu kezde  hocadan ukalalığım için azar işitmiştim.

RenTinRen

çok komik .... süper :D ben daha 7. sınıftayım olursa anım kesin yazarım :D

kumkoylu ahmet

cok oldu ama hanki birini yazimki teoman abimle beraber okudum annesi babasi ogretmenlerimdi.

kisa ve oz : bende coooook emekleri var omur boyuda unutmucam onlari
teoman tasin mekanini cennet etsin allahim insallah.

kuzey55

ahh ahhh ünv ortamını hiçbişeye değişmem manyaktı yaws...nasıl da özlüyorum inş 3 sene daha dewamm.belki akdeniz belki ege...

bulaşık sırası sende
yok olum dün ben yıkadım muratta
hadi lan ben 2 gün önce yıkadım mustafada..
neyse sıra karışmış hadi beraber yıkıyoruz (yine yırttım bulaşıktan :) )

55__Gurbet__55

1 hafta boyunca hep ayni dersede ayni hocada siniftan atilidim öbür hafta sinifa girdigimde hoca kendiliginden mi gitmek isitioynmu veya ben mi seni atiyim diye sordu  ;D