STSL 2011-2012 / 22.Hafta | Manisaspor - SAMSUNSPORUMUZ: 1-1

Başlatan 55_OrHaN_55, 21 Ocak 2012, 15:59:52

« önceki - sonraki »

kamuri

bugün ilk yarı çok kötü oynadık hakikaten ama ikinci yarı toparlanmasını bildik  golü biraz geç bulduk yoksa maçı çevirebilirdik maçı çevirecek pozisyonlar golden once de elimize geçti ama becerikli!!!!! futbolcularımız yuzunden bunları değerlendiremedik ilk yarı ki futbola göre 1 puan iyi diyo insan ikinci yarıdaki futbola göre ve kaçan pozisyonlara göre üç puan neden olmadı diyo ilk yarı ve ikinci yarı tamamen farklı oynadık ikinci yarıdaki oyunumuzu ibb maçında 60_65 dakikaya yayabilirsek kazanabileceğimizi düşünüyorum

Sol Açık

Alıntı yapılan: GurbetciFanatik - 25 Ocak 2012, 01:41:34
LIg tv seyretdim demin ve bizim mactan sonra twittlere baktilar
bakin biri ne yazmis  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
:D :D :D  " Samsunsporda Hakan Arslan gün gectikce yeteneklerini sergiliyor" :D :D :D

ya bizlen ta.. geciyorlar yada ben bu futbolu bilmiyorum

;D ;D aynen ben de dinledim ve pek güldüm...

özkan

İyidir iyidir,dirilişin sinyalleridir bu maçlar..

FaTiH_HaN

Rahatlıkla alabileceğimiz bir maçta 2 puanı hediye ettik. Manisada hiç bir şey yok, bu haftadan sonra eskisi gibi kolay maç kazanamazlar. Bize dönecek olursak bence sezon başından bu yana en iyi pas yaptığımız maçtı, bir kaç tane takozun dışında (hakan, yenal) topu kim ayağına alsa takımı ileri taşımaya çalıştı özellikle 2. yarı. Murat Yıldırım ve Valdomiroya ayrı bir parantez açma istiyorum, Murat 2 defa kırmızı görebilirdi, dua ettim Murat oyundan çıkarılsın yoksa kırmızı görecek diye, sarı kartı varken bu kadar sert oynamasını anlamıyorum, hele Valdomiroyu hiç söylemiyorum ceza sahasındaki adama o şekilde kayılır mı, gelişi fauldü bir kere, Allahtan topa da dokundu yoksa pozisyon net penaltıydı. Serdar kendini futbola verdiği zaman neler yapabileceğinin fragmanını dün oyunun sonlarına doğru gördük, Serdarın kondisyon ve özgüvene ihtiyacı var, takımda beyin olarak oynayabilecek ve ekstra işler yapabilecek tek oyuncu Serdar ve Gekas. Gekas yine mest etti, gol atamasada mücadelesi müthişti, kendini yırttı, koştu, bağırdı, çağırdı. Tam bir takım oyuncusu helal olsun sanki 10 senedir Samsunspor oynuyormuş gibiydi. Ve Ekigho, duvar saati kada kafası var o saatin pili kadar beyni yok, 3 puanı elleriyle Manisaya hediye etti, karşı karşıya pozisyonda Gekasa atsa gol olmuştu. Deplasmandan alınmış 1 puan her zaman iyidir deyip önümüze bakıcaz artık.

mehmet yılmaz

Gün boyu Manisa'da idim. Manisa da tıpkı Gaziantep gibi futbolun hissedilmediği şehirlerden biriydi. Eğer biz düşersek ve bunlar Süper Ligde kalırsa çok yazık olur gerçekten de. Maça dari hiç bir iz yoktu. Hava yağışlıydı. Maç öncesi Manisalılar yanımıza gelip, dostça bir tribün olmasını diliediklerini söylediler. Biz de benzer şeyleri söyledik. Nitekim maç boyunca hiç bir sorun olmadığı gibi maç sonunda biraz da kendi takımlarına tepki amaçlı olarak bizim takımı tribüne çağırdılar ve amigoları bizim tribüne gelerek vedalaştı. Maçta 10 kadar Altaylı arkadaş da bizim tribündeydi. İyi destek verdiler, sağolsunlar. 35. dk.da büyük Altay tezahüratları yükseldi.

Maça gel,nce... Çok kötü başladık, gol geliyorum diyordu adeta ve sanırım Yenal'ın ürkekliğiye golü yedik. Sonrasında biraz oynar gibi yaptık. Hakan Aslan yine vasatın altındaydı. Yenal da ben kötü bir oyuncuyum diye basbas bağırıyordu adeta. Gekas her topta gösterdi, top istedi ama ilk devre olmadı. Biz soyunma odasında Yenal-Serdar Özkan değişikliği olur, olmalı diye beklerken aynı şekil çıktık maça. Nitekim olması gereken 60 da oldu ve Serdar Özkan maçı değiştirdi resmen. Etkili oynadı, son yarım saat top hep bizdeydi. Önce Hakan Aslan kendinden baska kimsenin kaçıramayacağı bir golü kaçırdı. Sonra Ekhigo Ordu maçında yaptığı şeyi yapmadı ve pası atmadı Gekas'a. Çıldırdık o anda. Sezon başında bu yana ilk defa duran toplarımız tehlike olmaya başladı, Serdar iyi kullandı o topları ve nitekim Kemal'in golü fazlasını hak ettiğimiz puanı getirdi bize. Maçı birisi kazanacaksa eğer bu biz olmalıydık. Bence 2 puan kaybettik. Ancak moral olarak iyi durumdayız. Sıra İBB'ye geldi inşallah....

Sol Açık

Maçta bir istatistik çok dikkat çekiciydi. Maçın ilk 10 dakikası sonucunda topla oynama oranımız %12'ydi. Bu topla oynama meselesi herşeyi anlatmaz ama ben hayatımda böyle bir oran da görmemiştim. Oran bu kadar uçuk olunca topla oynama çok şey anlatıyor. Takımın ne kadar özgüvensiz ve savruk başladığının kanıtı bu bence.

Maç sonundaki oran ise %51 Samsunspor'du.

Bu arada maçtan birkaç istatistik daha:
Korner: Manisa (2) - Samsunspor (7) (Hep çok korner atıyoruz, ama yanlış hatırlamıyorsam henüz golümüz yok. Buna karşın son 3 maçtır etkili korner atmaya başladık ve bu çok önemli)
Şut: Manisa (7/5) - Samsunspor (18/5) (Bu kadar şut attığımız bir maç hatırlamıyorum, bu da etkin oynadığımızın kanıtı bence)

ngonge

Alıntı yapılan: Sol Açık - 25 Ocak 2012, 11:45:06
Maçta bir istatistik çok dikkat çekiciydi. Maçın ilk 10 dakikası sonucunda topla oynama oranımız %12'ydi. Bu topla oynama meselesi herşeyi anlatmaz ama ben hayatımda böyle bir oran da görmemiştim. Oran bu kadar uçuk olunca topla oynama çok şey anlatıyor. Takımın ne kadar özgüvensiz ve savruk başladığının kanıtı bu bence.

Maç sonundaki oran ise %51 Samsunspor'du.

Bu arada maçtan birkaç istatistik daha:
Korner: Manisa (2) - Samsunspor (7) (Hep çok korner atıyoruz, ama yanlış hatırlamıyorsam henüz golümüz yok. Buna karşın son 3 maçtır etkili korner atmaya başladık ve bu çok önemli)
Şut: Manisa (7/5) - Samsunspor (18/5) (Bu kadar şut attığımız bir maç hatırlamıyorum, bu da etkin oynadığımızın kanıtı bence)

Ceza sahasına ortada da bu zamana kadar yapamadığımz rakamlara ulaştık sanırım?

Sol Açık

Alıntı yapılan: ngonge - 25 Ocak 2012, 12:07:58
Ceza sahasına ortada da bu zamana kadar yapamadığımz rakamlara ulaştık sanırım?

Ben de onu görmüştüm, ama hatırlamıyorum, internette de bulamadım. Ama 20 civarında ceza sahasına orta vardı ki bu da oldukça yüksek bir rakam...

salihcakir

Manisa'da diğer maçlardaki ortalamalarımızın çok üstünde bir hücum istatistiği ile oynadık. Kullanılan kornerler, ceza alanına yapılan ortalar, her ne kadar kaleyi bulma oranı az olsa da kaleye atılan şutlar. Fakat bu durum bizi aldatmalı. Zira Manisaspor çok yumuşak bir savunma anlayışına sahipti. Ciddi bir kırılganlık yaşıyorlar nedenini bilmediğim biçimde. Savunmanın arasına atılan her top tehlike arz ediyor. savunma orta alan bütünleşmesi sıfır. Duran toplarda savunmaları neredeyse hiç sıçramıyor. İlk yarıda topladıkları puanlar olmasa bu görüntü ile alt ligin ikinci yolcusu olduklarını kesin bir dille söyleyebilirdik.

Murat, Gekas ve Serdar'ın katılımları ile kalite anlamında çıtayı bir nebze yukarıya taşıdığımız çok aşikar, fakat halen orta alanda daha kreatif bir isim ihtiyacımız göze çarpıyor. Fink ve ik murat ile orta sahanın mücadele anlamındaki direncini yakalayabildiğimizi düşünüyorum fakat bir de takımı yönlendirebilecek yetkinlikte birisi gerekiyor. Ordu'daki culio, karabükteki cernat gibi.. Uğur kesinlikle sol bekte yer almalı. serdar, ekigho ve zenke maçın gidişatına göre sahaya sürülmeli. sağ bek için de bir alternatif düşünülmeli.

Hasılı, iki nokta transfer ile -ki direk katkı yapacak hazır isimler olmalı- takımın başında Burak Hoca olsa dahi beklemediğimiz kadar yukarılara tırmanabiliriz...

özkan

Manisa maçında bizim takımı eskişehire benzettim.Göbekden kanatlara akan bir futbol,yoğun çizgi bindirmeleri,şutlar vs vs say say bitmez..Burak hoca skibbeden bişeyler kaptığını,şansı hakettiğini düşünüyorum.

Petkosuz 1 maçta takım bu kadar değişirmi deseler inanmazdım,ama burak hocanın direktifleri doğrultusunda bu yönde bir futbol oynadığımızı düşünüyorum..

**KaR6**

golü yediğimiz dakikadan bir dakika önce ki sanırım 8.dk filan dı, yaptıgımız pas sayısı 7 idi. adamlar fırtına gibi başladı, biz çok tereddütteydik ama golü yiyince açıldık.. kazanmamız lazımdı ama 1 puan bu deplasmandan fena sayılmaz..

Ollivanders

ilk 10. dakika pas sayısı 88 e 7 , topla oynama sayısı 88 e 12 idi.

kaptan 55

King Of The North

Hakan'ın hatasından golü yedik, daha sonra ayağına yüzde yüzlük fırsat gelince sol ayağıyla auta vurdu, kardeşim hatanı düzeltme fırsatı gelmiş atacan artık onu, ilk devre orta sahamız neredeyse yoktu, Muratlar oyuna ağırlığını koyamadı, nitekim Murat Yıldırım hakemin es geçmesiyle kırmızı görmekten kurtuldu, Valdemironun pozisyonuna kesin penaltı çalacak dedim onu da es geçti hakem, Hakanın gol pozisyonu ise ofsayttı ama vermedi yan hakem, sezon başından beri ilke kez bir hakemin aleyhimize düdük çalmadığına şahit oldum, şaşırdım açıkcası. Bu arada Ekigho çok kötüydü, atamadıklarının dışında bencilliği ve her topu neredeyse ezmesi dezavantajdı, Adem Alkaşi her geçen gün iyiye gidiyor, adam geçiyor, orta yapıyor maşallah çalışıyor, Ertuğrul kalede çok güven veriyor bana, son sözüm Serdar Özkan'la ilgili, top adamın ayağına hem yakışıyor hem yapışıyor, oyuna girdikten sonra insiyatif hep bizde oldu, Gekas da çok çalışıyor. Dün sadece bencillik yüzünden 1 puan alabildik, yoksa 3-4 atmamız işten bile değildi...

Musti

Oyun içinde takıma ağırlığını koyacak futbolcu eksikliğini yaşıyoruz. Oyuncuların tutukluğu ve ne yapacağını bilememezliği durumunda devreye girecek biri lazım. Bu transferle olmaz. Takım bunu kendi çinde yaratır. Geçen sene Ahmet Şahin, Hakan Bayraktar ve kaptanlığından ötürü bir nebze Turgay yapıyordu.

Maalesef ne Murat Yıldırım ne de Adem bu özelliği taşıyorlar. Şu anda Gekas bu işi yapabilceğini Manisa maçında gösterdi. Hata yapanı alkışladı, uyardı, nasıl yapması gerektiğini anlattı, taraftarı bile ateşlemeye çalıştı. Fink de biraz olsun bunu yapabilir. Ordu maçında bu hissi vermişti bana.

Yenal ve Hakan daha önce herkesin söylediği gibi bu takımda olmamalı. Serdar ters ayakla sol kanatta oynayabilceğini gösterdi. Bundan sonra oynamalı da.

Taraftarımız çok iyiydi. Özetlerde sesimizin tvden geldiğini duyunca sevindim.