Bölgesel Amatör Lig (BAL) Genel Esasları

Başlatan YaşarDoğu, 03 Temmuz 2010, 17:19:53

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

Alıntı2010- 2011 sezonundan itibaren oluşturulması kararlaştırılan Bölgesel Amatör Lig ile ilgili genel esaslar, 29 Haziran 2010 tarihli TFF Yönetim Kurulu toplantısında onaylandı.

Türk futbolunda hem profesyonel olmak isteyen amatör kulüplere yeni bir heyecan getirmesi, hem de kulüplerin çağdaş yapılara doğru evrilmesine önayak olunması amacıyla Türkiye genelinde, tüm illerin takımlarının katılımı ile bölgesel, kriterli ve deplasmanlı en üst amatör lig olarak, Bölgesel Amatör Lig'i (BAL) kuruluyor. Bu ligde ile gelecekte profesyonel liglerde görev alacak futbolcu, teknik adam, hakem gibi futbol paydaşlarının gelişmesi ve tecrübe kazanmaları sağlanması hedefleniyor.

Profesyonel liglerde bugün itibariyle 26 ilin takımı bulunmuyor. Bu nedenle BAL'da her ilin belirli bir kontenjan dahilinde temsil edilmesine karar verildi. Yerel amatör liglerde mücadele eden takımların da bu lige yükselmelerine imkan sağlamak amacıyla, kontenjanların mümkün olduğu kadar sabit kalması ve bu kontenjanlar dahilinde bu ligde mücadele eden takımlarla yerel ligde başarılı olan takımlar arasında iniş-çıkışların sağlanması planlanmaktadır.

BAL'ın 2009-2010 Sezonu'nda illerinde dereceye giren 147 takım ve TFF 3. Lig'den düşen 13 takımın katılımıyla, toplam 160 takım arasında oynanması planlanlanıyor.

2010 - 2011 FUTBOL SEZONUBÖLGESEL AMATÖR LİGE KATILACAK TAKIM İSİMLERİ
SAMSUN

1- ÇARŞAMBASPOR
2- İLK ADIM BELEDİYESPOR
3- TEKKEKÖY BELEDİYESPOR
4- BAFRA BELEDİYESPOR (TFF 3.Ligden düştü)

55Bafra55

04 Temmuz 2010, 13:55:06 #1 Son düzenlenme: 04 Temmuz 2010, 13:57:30 55Bafra55
İnşaallah bu yeni lig Samsun takımlarımız için hayrılı olur.Geçen sene düştük ve İnşaallah bu sezon yeniden 3.lig'e yükseleceğiz.
Bu arada Bafra Belediyespor isim değiştirdi.Takımın yeni adı 1930 BAFRASPOR.

İşte Muhtemel takımlar:

1-1930 Bafraspor ( Samsun)
2-Çarşamba spor ( Samsun)
3-İlk adım Belediye spor( Samsun)
4-Tekkeköy spor ( Samsun)
5-Çorum Belediye spor (Çorum)
6-Erbaa spor ( Tokat)
7-Boyabat Gençlik ( Sinop)
8-Amasya üniversitesi ( Amasya)
9-Fatsa Belediye spor ( Ordu)
10-Ünye Belediye spor ( Ordu)
11-Sorgun Belediye spor ( Yozgat)