Bu pozisyonu bir yerden hatırlıyor musunuz?

Başlatan kalptenþimþek, 02 Eylül 2009, 19:02:50

« önceki - sonraki »

kalptenþimþek

02 Eylül 2009, 19:02:50 Son düzenlenme: 02 Eylül 2009, 19:07:54 kalptenþimþek
Sahtekar Nobre'nin, tokatçı takımına kazandırdığı penaltı pozisyonunun birebir aynısı..
Kalecimiz Tahta Kerem kırmızı kartla cezalandırılırken, ilerleyen günlerde hiç bir şekilde Nobre'ye ceza verilmemişti..

The Eduardo Penalty Arsenal v Celtic

[guote]Eduardo kaçamadı!Arsenal'in Hırvat yıldızı Eduardo, Celtic maçında hakemi aldatarak penaltı kazandırdığı için UEFA tarafından 2 maçla cezalandırıldı.

Arsenal forveti Eduardo, Şampiyonlar Ligi play-off maçında Celtic karşısında hakemi aldatmaya yönelik hareketi ile takımına penaltı kazandırdığı gerekçesiyle iki maç ceza aldı.

Maçta dakikalar 28'i gösterdiğinde rakibiyle girdiği ikili mücadelede kendini yere bırakan Eduardo için Celticli oyuncular futbolcuya tepki göstermiş ve hakeme uzun süre itiraz etmişlerdi.

Bu haksız penaltı sonucu soruşturma açan UEFA, Hırvat futbolcuya 2 maç müsabakalardan men cezası verdi. Eduardo, Arsenal'in deplasmanda oynayacağı Standard Liege ve kendi evinde karşılaşacağı Olympiakos maçlarında forma giyemeyecek. Eduardo'nun 3 gün içinde verilen cezaya itiraz etme hakkı bulunuyor.[/guote]

55JNR55

Samsun - Fenerbahçe maçı 5-0 yenildiğimiz maç daha 5. dk olmadan nobre şerefsizi keremin eliyle alakası olmayan bi yerden atlamıştı aynı nokta aynı pozisyon... >:( >:(

Sadece Samsunspor

Hatırlamam o şerefisizi >:( O an hala gözümün önünde, kerem kırmızı yeyince yerine maksiç geçmişti ve galiba penaltıyı kurtarmıştı ama 5 yemiştik

55.hakan

evet hatırlıyorum o maçı kamuoyu bizden yana olmuştu ama biz yenildikten sonra ne değişir..

beşnumara

bu pozisyon arkadan baktığında inandırıcı.nobre sahtekarının pozisyonu hiç inandırıcı değildi ama hakem serdar tatlı yedi bize de cezasını yedirdi.

Sadece Samsunspor

Rıdvan Dilmen
Ben televizyondan maçı izlerken yanımda oğlum Erdi de vardı. Pozisyonu birkaç kişi ile konuştum ve hepimiz ilk anda penaltı ve kırmızı kart diye düşündük. Taa ki, tekrara kadar. Tekrarda Serdar Tatlı'nın yanlış karar verdiğini gördük. Kısacası herkes yanıldı. Çünkü böyle bir düşüş modeli yok. Neden diyeceksiniz? Bir, top yakalanabilecek mesafede. Tatlı da aynısını düşüyor. Nobre kaleciyi geçtikten sonra sol ayağıyla gol atabilir. İki, düşme stili sanki düşmemek için çabalıyor. Bunları üst üste koyduğunuzda penaltı verirsiniz. Ama bir gerçek var ki, bunların hiçbiri olmamış. Olmadı diyemiyoruz, olmamış. Bu önemli.
Burada tek suçlu Nobre. Biz de oyunculuğumuzda böyle penaltılar alıyorduk, ama yaşam devam ettikçe geçmişte hata yaptığımızı anlıyoruz. Tecrübe ve olgunluk bu olsa gerek. Nobre'nin Rize'de elle düzelterek attığı gol masumdur. Çünkü üç kişi çıkmıştır kafaya. Ama bu penaltı masum değildir. Kerem, Samsunspor ve daha önemlisi Serdar Tatlı yara almıştır. Bu tip pozisyonlar çok oluyor. Birçok oyuncunun bu işleri yaptığını görüyoruz. Tabii ki etik değil. Bu da Fenerbahçe'nin oynadığı iyi oyunu gölgeliyor. Bu temposuyla kazanma şansı zaten yüksekti. Sonuçta bu yanlış büyük sıkıntı yarattı.

Mehmet Demirkol
Bu bir hakem hatası değil. Evet hakem hata yapıyor. Ama bu penaltıya hakem hatası demek hedefi saptırmak oluyor. Bu en nazik tabiriyle bir aldatma. Ve suçlu buna kanan hakem olmamalı. Kamuoyu hakemi hedef almamalı. Biz kurbanı değil aldatanı konuşmalıyız. Eğer birisi suçlanacaksa bu aldatan olmalı. Çünkü bu pozisyonda Samsunspor ve Kerem ne kadar kurbansa hakem Serdar Tatlı da o kadar kurban. Eğer biz kamuoyu olarak Serdar Tatlı'nın üzerine gidersek bir kurbanı suçlamış olacağız. Ve suçlu bu işten sıyrılacak. Daha önemlisi bu bizim bu oyuna nasıl baktığımızı da gösterecek. Ama her şeyden önemlisi cezalar. Öncelikle Kerem'in durumu. Futbol Federasyonu onun otomatik cezasını kaldırmalı. Ve eğer görüntüden ceza veriliyorsa Nobre de cezalandırılmalı.

Attila Gökçe
Fenerbahçeli Nobre ile Samsunspor kalecisi Kerem arasındaki olayın penaltı ile kesinlikle ilgisi yok. Ama Nobre hakemi aldatarak kendini yere bırakıp, takımı adına bir penaltı kazanıyor. İnsanlığından, sporculuğundan ve ahlakından neler kaybettiğini o penaltıyı ne pahasına elde ettiğini bilmiyor. Belki de bilmek gereğini duymuyor. Belki de bunlar ona hiç öğretilmedi.
Sadece kazanmayı önemseyen, kazananı baş tacı eden, o kazançtaki kurallara uygunluğu, hakkaniyeti, yasallığı sorgulamayan kültürümüz hakemi birinci kurban seçiyor.
Serdar Tatlı yanılmış, basireti bağlanmış bir hakem olarak eleştirilebilir. Peki, Nobre'ye hiç bakmayacak mıyız? Bu kadar kör olabilir miyiz? Sadece Nobre değil, geçen hafta da beni tribünden yanıltan İbrahim Üzülmez böyle bir penaltının kahramanı(!)
İsviçre maçından hala gereken dersleri çıkaramadık. İlle de başarı, ne olursa olsun kazanmak... Ama spor güme gidiyor, insanlığımız değer kaybediyor. Nobre de yaptığından utanmıyor. Kimbilir belki de övünç duyuyor. Sporun hakkını, Kerem'in hakkını, kuralların hakkını kim koruyacak?

Erdoğan Şenay
Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biridir. Sarı - lacivertli formayı giyen yerli veya yabancı futbolcunun her şeyden önce ahlaki değerleri önemlidir camia için... Nobre'nin, Kerem'den kolayca sıyrıldıktan sonra hareketini kolayca golle noktalaması varken, kendisini bir pamuk çuvalı gibi yere atmasını hem futbolun etik dünyasına, hem de Fenerbahçe formasının anına ve şanına hiç yakıştıramadım. Ayrıca bunu Nobre sürekli yapmaya çalışıyor. Dikkat etmeli. Çünkü ligin son turuna gireceğimiz şu haftalarda bütün hakemlerin ve saygın Fenerbahçeliler'in gözleri üzerinde olacaktır. Çünkü Fenerbahçe futbolcularından temiz goller bekliyor.
Bu sadece Nobre için geçerli değildir. Alex'in dahi bazı maçlarda gördüğümüz hafif şarzlarda hemen yere uzanmasını da tehlikeli buluyorum. Bu değerlendirmelerin ötesinde lütfen herkes, Avrupa maçlarındaki oynanan futbola, TV ekranlarından göz uzatsınlar ve futbolun öyle pek de hanım evladı oyunu olmadığını bir kez de görsünler. Türkiye Patagonya değildir. Burada da futbolu takımın menfaatinden önce, namuslu gözlerle seyreden milyonlarca seyirci vardır.

eLLis

Serdar tatlı yara almışmış peki ya Samsunspor  >:(

samsunsporulan

Maksiç penaltıyı kurtarmıştı ama sonuç kötü oldu

babasamsunlu

o maçtan sonra maça kadar olan yükselişimiz bitmiş ve peş peşe mağlubiyetler gelmiş çok iyi futbol Erdoğan müsvettesini istifasından sonra çok iyi maçlar çıkarılmasına rağmen küme düşülmüş...işte bir küçük hata denen olaydan sonra bir takımın başına gelenler...Allah hepsinin belasını versin.. >:( >:( >:( >:( >:(

kumköylü ahmet

bazi arkadaslarimiz evet bu maci hatirliyorum diyoor :-[
bu mac tarihe gecdi ne demek hatirliyorum beynime kazindi diyeceklerdi galiba ;)
ogun bugundur ben nerde nobreyi gorsem anasinda baslayarak hep duz gidiyorum bu da bir gercek allah beter etsin diyede dua ediyorum >:(

celebi

ben o febe maçını izleyemedim radyodan dinlemek zorunda kalmıştım. bizim taraftarlarımızın sesi taaa radyodan inliyordu >:(