DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Ollivanders

berusa55 abi naptın sen ya :) bu izlenmez mi

berusa55

Evet sevgili Serpico55; hakikaten süper film. Herkesin izlemesini tavsiye ediyorum...

edmontdante

08 Ekim 2009, 18:40:07 #302 Son düzenlenme: 08 Ekim 2009, 18:44:13 edmontdante
Çöküşü ben de izlemiştim 3-4 sene önce.İyi film

İMDB Puanı:8.4/10

Hitler ve yakın arkadaşları kendilerini sığınaklarda güvene almışlardır. Aralarında Führer'in özel sekreteri Traudi Junge de vardır. Berlin artık düşmüş bir kaledir fakat Hitler, şehirden çıkmayı ve teslim olmayı kabul etmemektedir. Halkının tüm fertleri dışarıda yok edilirken o, son yolculuğuna hazırlanmaktadır. Birlikte intihar etmeden birkaç saat önce Eva Braun ile evlenirler. Cesetleri düşman eline geçmemesi için yakılır. Führer'in peşinden yıllarca sadık bir şekilde gitmiş birçok insanın durumu da farklı değildir. Berlin düşerken herkesin ölümle yaşam arasında seçim yapma saati giderek yaklaşmaktadır.

Sercan

ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ

IMDB Puanı:7.8/10

Yapım:1989 ~ ABD

Tür:Aile,  Dram,  Gençlik

Yönetmen:Peter Weir

50'lerin Welton Akademisi, ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir hale getirmektedir. Fakat yeni ingilizce öğretmeni John Keating'in okula atanmasıyla çok şey değişecektir.

Tek kelimeyle harika bir film.Şiddetle tavsiye ederim...

edmontdante

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 15 Ekim 2009, 00:10:37
ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ

Tek kelimeyle harika bir film.Şiddetle tavsiye ederim...

Sir Yes Sir

Ollivanders

captain my captain. Carpe diem abi :)

Clint_Eastwood

Angel Heart - Şeytan Çıkmazı (1987)

Mickey Rourke - Robert De Niro - Lisa Bonet

İmdb: 7.3

80'li yılların en kült olmuş fimlerinden biri... Geceyarısı Ekspresi filminden dolayı sevmediğim yönetmen Alan Parker'ın en iyi filmi diyebilirim... Mickey Rourke'un efsane olduğu ve mükemmel performansı ile göz kamaştırdığı bir film... Robert De Niro da oyunculuğunu konuşturuyor... Angel Heart sürpriz sonla biten filmlerin atası olarak da düşünülüyor... Filmin müzikleri ve genel atmosferi tüm gerilimi hissetmemize neden oluyor...

Herkese iyi seyirler....

William Hjortsberg'in Falling Angel (Düşen Melek) adlı romanının sinema uyarlaması, ülkemizde Şeytan Çıkmazı adıyla vizyona girmişti - ki bu Türkçeleştirme, filmin içeriğine gayet uygun düşüyor...

Louis Cypher adlı gizemli bir müşteri (Robert De Niro), özel detektif Harry Angel'dan (Mickey Rourke) bir adamı bulmasını ister. Verilen ipuçlarını değerlendiren Angel, hedefine doğru ilerledikçe bir takım doğaüstü olaylarla karşılaşır. Dahası, aranan kişiye dair bilgi aldığı herkes vahşice katledilmektedir. Polisin suçu kendi üzerine atmasından korkan Angel, herşeye rağmen görevini yerine getirmeye çalışır... Ta ki...

**KaR6**

Alıntı yapılan: Serpico55 - 15 Ekim 2009, 11:37:45
captain my captain. Carpe diem abi :)

türkçesi de;

oh reis, koca reis'miş ;D

edmontdante

La "Sir yes sir " nereden çıktı. O "Full Metal Jacket" deydi : ))

FULL METAL JACKET -1987

bAmerikan Ordusu ve Vietnam Savaşı, fakat bu kez Stanley Kubrick bakış açısıyla. Filmin başlarından ortalarına kadar askeri disiplinin farklı kişiliklerdeki askerler üzerinde nasıl bir etki yarattığını izliyoruz. Bu etki daha çok psikolojik bir tahribat olarak yorumlanabilir. Filmin geri kalanında savaş alanındayız ve tüm gerçekliği ile savaşı hissediyoruz . Filmin, esas olarak bir savaş filmi olması dışında özetlenebilecek bir konusu yok fakat bu konunun işlenişi savaşın insanları ne hale getirdiğini anlatmaya yetiyor. Kurguda kullanılan savaş bunu göstermek için bir araç sadece. Bu yüzden, bir 'Rambo' filmi beklentisi içinde olmayınız

Bomba bu film.Orjinal dilde izlenmek şartıyla

**KaR6**

ölü ozanlar derneğindeki oh captain my captain di abi yaa :)

edmontdante

Alıntı yapılan: **KaR6** - 15 Ekim 2009, 19:50:22
ölü ozanlar derneğindeki oh captain my captain di abi yaa :)

sorma kardeşim.Dedim ya Full metal jacket deki sir yes sir le karıştırdım

55.hakan

15 Ekim 2009, 22:58:13 #311 Son düzenlenme: 15 Ekim 2009, 23:08:11 edmontdante
Alıntı yapılan: edmontdante - 15 Ekim 2009, 16:15:44
La "Sir yes sir " nereden çıktı. O "Full Metal Jacket" deydi : ))

FULL METAL JACKET -1987

Bomba bu film.Orjinal dilde izlenmek şartıyla
efsane yönetmen Stanley Kubrick'in en iyi filmlerinden kaçırmayın derim

samsunmania

Alıntı yapılan: edmontdante - 15 Ekim 2009, 22:29:46
sorma kardeşim.Dedim ya Full metal jacket deki sir yes sir le karıştırdım

İyice morukladın be kardeşim. Artık senin Müzeyyen Senar dinleme ve Yeşilçam TV seyretme vaktin geldi de geçiyor. ;D ;D

Ollivanders

Nefes super bir film kesinlikle izleyin :)

VUR  VUR DAGCI KOMANDO

Sercan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 18 Ekim 2009, 20:57:35
Nefes super bir film kesinlikle izleyin :)

VUR  VUR DAGCI KOMANDO

Harika sen izledn mi kardeşim :D :D