DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

edmontdante

Alıntı yapılan: **KaR6** - 05 Nisan 2009, 14:16:09

sırf olga için bile 7 puan verilir abi yaa ;D

O gözle bakmadım kardeşim haklısın

mehmet yılmaz

05 Nisan 2009, 23:49:53 #121 Son düzenlenme: 05 Nisan 2009, 23:51:56 samsuni
Alıntı yapılan: edmontdante - 05 Nisan 2009, 00:50:03
QUANTUM OF SOLACE-JAMES BOND (2008)

DANIEL CRAIG-OLGA KURYLENKO
İMDB PUANI :7.0/10

Ben de akşam üzeri bu filmi aldım, yarın izlerim diye. Yalnız bu heriften 007 oluyormuş ya, yalansın be dünya! Adam aşırı antipatik, Timothy Dalton'dan sonra şöyle yakışıklı bir jön bulamadılar. Bir önceki filmi de izlemiştim, inan senaryo adına aklımda hiç bir şey kalmamış. Bir tek bu sarı öküze sağlam bir işkence yapıyorlardı, kuşu ötmüyordu :)
Bu sevimsiz herifi oynatacağına koy 70'lik Sean Connory'yi, aratmaz valla! Neyse, bir seyredelim de konuşuruz.

samsunmania

Bu filme seyretmeden uyuz oldum. Altaylı futbolular Samsun'a hareket etmeden önce İzmir Kipa AVM de seyretmişler bu filmi.  >:( >:(

Uğursuz Mehmet bu film. Biz Kemal Sunal seyredelim boşver sen. :D :D

edmontdante

06 Nisan 2009, 01:17:26 #123 Son düzenlenme: 07 Nisan 2009, 14:19:47 edmontdante

MADAGASKAR 2-(2008)
İMDB PUANI:7.0/10

New York hayvanat bahçesi sakinleri Aslan Alex, Zürafa Melman, Zebra Marty ve Hipopotam/ Suaygırı Gloria'nın maceraları "Madagascar 2" de ilk filmin sonunda kaldığı yerden devam ediyor. İlk filmde kahramanlarımız New York'tan Madagascar Adası'na gelmişti. "Madagascar 2" ise kahramanlarımızın Afrika macerasını konu alıyor.

edmontdante

Alıntı yapılan: Yalnızca BİZ - 31 Mart 2009, 20:44:13
Zombi filmleri çok eksik kalıyor burada...

Zombi filmini dün 19 Mayıs'da izlemedin mi?

ahk34

06 Nisan 2009, 15:09:39 #125 Son düzenlenme: 06 Nisan 2009, 16:57:05 edmontdante
SON CELLAT (2008)

KADİR İNANIR-TURGAY TANÜLKÜ-JULİDE KURAL
SİNEMALAR.CM PUANI:7.1/10

Filmde, ülkenin askeri cunta ile yönetildiği bir dönemde hapse atılan savcı Yusuf (Atilla Saral) ile cinayetle yargılanan cahil bir köylünün, arabacı Cabbar'ın (Kadir İnanır) arasında kurulan dostluğun çerçevesinde karanlık bir dönemde geçen insanlık acıları, idam edenlerle idam edilenlerin dramı anlatılıyor.

ahk34

06 Nisan 2009, 15:15:07 #126 Son düzenlenme: 06 Nisan 2009, 18:35:43 edmontdante
PRESTİJ (2006)

HUGH JACKMAN-CHRİSTİAN BALE
İMDB PUANI:8.4/10

Her şey yüzyılın başında, hızla değişen Londra'da başlıyor. Sihirbazların ünlü ve en üst mertebede idol olarak kabul edildikleri bir zamanda, iki genç sihirbaz şöhrete giden yolu çizmeye başlarlar. Gösterişli, sofistike Robert Angier (HUGH JACKMAN) tam bir şovmenken, yontulmamış ve gelenekçi Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) sihirli fikirlerini gösterme yeteneğinden yoksun, yaratıcı bir dahidir. Birbirlerini takdir eden arkadaşlar ve ortaklar olarak yola çıkarlar. Ama en büyük numaraları ters gidince, aralarında ömür boyu sürecek bir düşmanlık başlar; ikisi de bir diğerini geçme ve altüst etme niyetindedir. Sürdürdükleri aşırı rekabet, her numarayla, her gösteriyle daha da büyür; ta ki sınır tanımayana, hatta elektriğin yeni ve inanılmaz güçlerini ve Nikola Tesla'nın bilimsel dehasını işin içine dahil edene dek

ahk34

06 Nisan 2009, 15:21:03 #127 Son düzenlenme: 06 Nisan 2009, 17:07:38 edmontdante
The Illusionist- SİHİRBAZ (2006)

EDWART NORTON-JESSİCA BİEL
İMDB PUANI:7.7/10

Marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim (Edward Norton), aristokrat bir ailenin kızı Sophia'ya (Jessica Biel) aşık olur; ancak sosyal konumları nedeniyle ilişkilerinin yasaklanması sonucu Avusturya'yı terk ederek dünyayı keşfe çıkar. Eisenheim15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak isim yapmıştır; ülkesine döndüğünde eski sevgilisi Sophie Avusturya-Macaristan veliaht prensi Leopold (Rufus Sewell) ile nişanlanmak üzeredir

ahk34

06 Nisan 2009, 15:23:02 #128 Son düzenlenme: 06 Nisan 2009, 17:14:44 edmontdante
Perfume: The Story of a Murderer
KOKU:BİR KATİLİN HİKAYESİ (2006)

DUSTİN HOFFMAN-ALAN RİCKMAN-BEN WHİSHAW
İMDB PUANI:7.5/10

1766. Grasse, Güney Fransa.
Kalabalık şehir meydanında bir parfüm yapımcısı olan Jean-Baptiste Grenouille'ün (BEN WHİSHAW) hüküm giymesini izlemek için toplanmıştır. Halk zincirlerinden tutulup sürüklenen adamı kalenin balkonunda gördüğünde gürültüyle öldürülmesi için tezahürata başlar.
22 yıl önce. Paris.
Grenouille'in annesi (BİRGİT MİNİCHMAYR) yılın en sıcak gününde şehrin balık pazarının bulunduğu mahallede doğum yapmaktadır. Bu istenmeyen çocucğu çevresinden saklamaya çalışmaktadır. Fakat yeni doğan bebek çıkardığı inanılmaz gürültü sayesinde çevreden yetişenler tarafından annesinin gazabından kurtulur. Çocuk yaşayacaktır fakat annesi çocuğunu öldürmeye çalıştığı için asılarak idam edilecektir.
Grenouille hayatının ilk yıllarını Madame Gaillard'ın (SİAN THOMAS) yetimhanesinde geçirir.. Diğer çocuklar onda bir gariplik olduğunun farkındadılar. Altı yaşına geldiğinde küçük çocuk hala konuşamamaktadır fakat kokular hakkındaki inanılmaz yeteneği ortaya çıkmaya başlamıştır.
13 yaşına geldiğinde Madame Gaillard 10 franka Grenouille'I Grimal'a (SAM DOUGLAS) satar. Grimal bir deri işleme atölyesi işletmektedir. Yaşam şartları cehennemden beter, pis kokulu nitratlar,kokuşmuş postlar içinde geçmektedir fakat bu ortamda hayatta kalmayı başarıp genç bir adam olmuştur.
Paris'e ilk gittiğinde havada hiç tanımadığı yabancı kokuları keşfeder genç adam... Ve bu kokular onu hiç sahip olmadığı olamayacağı hayallerine sürükler... istemeden de olsa bir genç kadının ölümüne sebep olur...

ahk34

06 Nisan 2009, 15:25:58 #129 Son düzenlenme: 06 Nisan 2009, 17:18:51 edmontdante
JOHN Q (2002)

DENZEL WASHINGTON-ROBERT DUVALL
İMDB PUANI:6.6/10

Sıradan bir işçi olarak bir fabrikada çalışmakta olan John Q (Denzel Washington) bir gün ansızın oğlu Mike in maç sırasında rahatsızlandığını öğrenir. Hastahaneye gittiğinde ise aldığı haberle yıkılır . Oğlunun kalbi normalden üç kat daha büyüktür ve bunun tedavisi için ameliyat olması gerekmektedir. Fakat maddi durumlar buna elvermez. Maddi sıkıntı eşiğinde oğlunu hayata döndürebilmek için John Q evinde ne var ne yoksa hepsini satar yine de çözüm olmaz. Ve sonunda çaresiz bir şekilde kalp cerrahı Raymond Turner(James Woods) un da aralarında bulunduğu hastane personellerini rehin alır....

ahk34

edmontdante

06 Nisan 2009, 17:26:24 #131 Son düzenlenme: 06 Nisan 2009, 18:42:06 edmontdante
PRESTİJ (2006)

Bence Prestij süper bir film.Bana göre Sihirbaz'dan çok daha güzel.Zaten İMDB puanları da bunu ortaya koyuyor.Sihirbaz da güzel film yanlış anlaşılmasın ama biraz daha fantastik kalıyor  yapılan numaralar açıklanmıyor.Bu da samimiyeti biraz azaltıyor.Sihirbazın finali çok iyi.Ama bence PRESTİJ derim

**KaR6**

abi, ben prestije bayılmıştım yaa.. prestij 55 uzerinden 55.. sihirbaz 10 uzerinden 9, öyle diyeyim ;D

edmontdante

06 Nisan 2009, 18:40:42 #133 Son düzenlenme: 06 Nisan 2009, 18:43:28 edmontdante
KOKU:BİR KATİLİN HİKAYESİ (2006)

Bu filmi  Süleyman da tavsiye etti bana dün kahvaltıda.En kısa zamanda izleyeceğim

Alıntı yapılan: **KaR6** - 06 Nisan 2009, 17:29:02
abi, ben prestije bayılmıştım yaa.. prestij 55 uzerinden 55.. sihirbaz 10 uzerinden 9, öyle diyeyim ;D

Aynı fikirde sayılırım 8/10 sihirbaz

edmontdante

BANDITS-HAYDUT (2001)

BRUCE WILLIS-CATE BLANCHETT
İMDB PUANI:6.6/10

Çok çok iyi bir film değil ama sıkılmadan izlenilebilecek eğlenceli bir film bence.Güzel vakit geçirmek için ideal.Tv'de de gösterildi.

Hapishane kaçkını Joe (Willis) ve hastalık hastası arkadaşı Terry (Thornton)
banka memurunu geceden rehin alıp ertesi sabah ona işine kadar eşlik etmek suretiyle ilginç bir soygun tekniği geliştirmiştir. Medya onların üzerine odaklanır ve marifetlerini de bir parça abartır, ancak iki ahbapçavuşun tek derdi yeterli miktarda parayı toparlayıp Meksika'ya kaçmak, burada özgür ve yasalara saygılı bir hayat sürmektir.

Fakat Kate Wheeler adlı bir ev kadınının (Blanchett) arabasıyla Terry'e çarpması, planları değiştirir. Rehin almak zorunda kaldıkları bu kadın, zamanla ikilinin suç dolu serüvenine ortak olur. Kate, bir anlamda aradığı değişikliği bulmuş ve monoton hayatından kurtulmuştur bu sayede. Hem haydutlar ona, hem de o haydutlara aşık olmuştur