İlk kaptan; Gozgoz Yılmaz ( Yurttaş )

Başlatan mehmet yılmaz, 18 Mayıs 2008, 15:35:15

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

18 Mayıs 2008, 15:35:15 Son düzenlenme: 19 Mayıs 2008, 21:13:11 samsuni
Gozgoz Yılmaz:
1960'lı yıllarda Samsun futbolunun en büyük yıldızlarından birisiydi. Samsun Yolspor'da oynarken o amatör takımla birlikte Türkiye Kupasında çeyrek finale yükselmişler ve Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmişlerdir. Sene 1963. Rakip Beşiktaş.

1965!te Samsunspor kuruluna takımın ilk kaptanı olmuş ve aralıksız olarak 5 sezon Samsunspor forması giymiş; kaptanlık yapmıştır. Bu süre zarfında takım Türkiye Kupası çeyrek finaslinde F.Bahçe'yi eleyerek yarı final oynamış, 1969'da Abidin, Temel, Yalçın, Nuri Asan, Cengiz, Adem'li kadorsuyla Türkiye Birinci Ligine çıkan ilk Karadeniz takımı olmuş ve ligdeki ilk sezonunu da G.Saray ve Beşiktaş'ı üstünde 7. sırada bitirmiştir. 1971'de futbolubırakan Gozgoz Yılmaz, Samsunspor'a menacer olmuş ve uzun yıllar Samsunspor'da çeşitli görevler almıştır. 2002 yılında aramızdan ayrılan Gozgoz Yılmaz'ı rahmetle anıyoruz.

İlk Samsunspor 1965-66

1967'de bir İstanbul deplasmanı

1969'da şampiyon Samsunspor'un kaptanı

Futbolu bıraktıktan çok sonra ( 1980'ler )

Kadir ÇELEBİ

bilgi ve fotoğraflar için teşekkur ederim..

hasselbaink

Son günlerinde resmini çekmek isteyen bir gazeteciye, samsunsporlular beni kaptan olarak bilirler, o yüzden eski halimle hatırlasınlar, samsunspor'un kaptannına bu zayıf, hastalıklı hal yakışmaz diyecek kadar asil bir samsunsporludur.

Allah rahmet eylesin.

misafir

Alıntı yapılan: hasselbaink - 19 Mayıs 2008, 11:19:17
Son günlerinde resmini çekmek isteyen bir gazeteciye, samsunsporlular beni kaptan olarak bilirler, o yüzden eski halimle hatırlasınlar, samsunspor'un kaptannına bu zayıf, hastalıklı hal yakışmaz diyecek kadar asil bir samsunsporludur.

Allah rahmet eylesin.

işte gozgoz yılmaz gibi şimdi bir KAPTANIMIZ olsa ama nerde..
fazla degil gozgoz gibi muzaffer gibi fatih uraz gibi abidin gibi temel gibi naim gibi hakkı gibi (şimdiki hakkı değil) 5 tane futbolcumuz olsa açık ara şampiyon oluruz ama şimdikilerin elinde bank asya liğinde 15. olmaya sevinir olduk..
acaba yukarda saydığım isimlerdemi kabahat bizi onurlu dirençli teslim olmayan bir samsunspora alıstırdırlar yoksa şimdikilermi haklı PARA PARA PARA demeleri.

veis

19 Mayıs 2008, 20:39:00 #4 Son düzenlenme: 19 Mayıs 2008, 21:13:29 samsuni

Allah rahmet eylesin.

diyecek bir kelime bulamıyorum

hakan55

Allah rahmet eylesin.

Sözün bittiği yer bunlar...

mehmet yılmaz

Kocaelispor'u 2-1 yenerken ikinci gol Yılmaz'dan...

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: samsuni - 18 Mayıs 2008, 15:35:15
Gozgoz Yılmaz:
1960'lı yıllarda Samsun futbolunun en büyük yıldızlarından birisiydi. Samsun Yolspor'da oynarken o amatör takımla birlikte Türkiye Kupasında çeyrek finale yükselmişler ve Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmişlerdir. Sene 1963. Rakip Beşiktaş.

İşte o Yolspor kuşağı....

Sol üstten, Cevdet Yıldırım-Gozgoz Yılmaz-Gencer-Baba Yüksel-Mehmet
Sol alt,  Pırpır Aydın-Osman-Artist Ziya-Kepçe Ahmet-Amca Rıdvan-Mehmet

Sol üst, Eşref-Cevdet-Yılmaz-Gencer-Tokur Muzaffer-Mehmet
Sol alt,  Aydın-Yüksel-Osman-Rıdvan-Parmaksız İsmet

Bu kadrolarda yer alan bazı isimler;
Gozgoz Yılmaz, Aydın ve Cevdet Samsunspor'da top oynamışlardır.
Necdet Yıldırım, Eskişehirspor'a hgitmiş ve A Milli olmuş. 26 yaşında iken kansere yenik düşmüştür.
Osman Arpacıoğlu, önce Mersin'e sonra da Fener'e gitmiş. F.Bahçe'de iken gol kralı olmuş, Bay Gol unvanını almış, 100 gol barajını geçmiştir. Yolsor'da oynarken henüz 16 yaşındadır.

Altta Osman'ın İstanbul'daki bir maçta Samsunspor'a attığı bir golü görüyorsunuz. Kalecimiz Tekin, diğer futbolcumuz ise Barbaros.

gozgoz yýlmaz

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 19 Mayıs 2008, 11:19:17

Allah rahmet eylesin.

Bir hazırlık maçında Samsunspor 5-0 önde iken forvet oyuncumuz Hamdi, kaleciyle karşı karşıya kalmış ve laubali davranıp topu auta atmış. Kaptan Gozgoz, koşarak orya gelmiş ve Hamdi'ye bir tane çakmış. Rakiple de dalga geçmeyeceksin, bizimle de demiş.

O gerçek bir Samsunsporlu imiş. Büyük de bir insan.

esedullah

duygulandım

gozgoz yýlmaz

Gozgoz Yılmaz ile ilgili bir anı daha...

1971-72 sezonunda Adanaspor ile deplasmanda oynayacağımız maç öncesi cuma günü Gozgoz Yılmaz bademcik ameliyatı olmuş ama cumartesi akşam Adana'ya varıp, pazar günü de maça çıkmıştır!

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 24 Ocak 2009, 00:36:04
Gozgoz Yılmaz ile ilgili bir anı daha...

1971-72 sezonunda Adanaspor ile deplasmanda oynayacağımız maç öncesi cuma günü Gozgoz Yılmaz bademcik ameliyatı olmuş ama cumartesi akşam Adana'ya varıp, pazar günü de maça çıkmıştır!

vay be helal olsun şimdiki futbolcular az bi grip olduğu zaman 1-2 hafta düzkoşu yapıyor nazlanıyor, gozgoz yılmazı tanımasamda ne kadar büyük bir futbolcu olduğunu bu anılarınız sayesinde anlıyoruz tarihimizi öğreniyoruz, teşekkürler ;)

europe_55

Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun!

Büyük kaptan!

HoliganSamSunLu

allah rahmet eylesin Her samsunspırlunun bilmesi gereken bilgiler bu bilgileri bizlere ulaştıran değerli insanlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

mehmet yılmaz

1967-68 sezonunda Gozgoz Yılmaz ile yapılan bir röportaj