TFF 1.LİG 2021-2022 22.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 3-0 Kocaelispor

Başlatan mehmet yılmaz, 17 Ocak 2022, 22:37:17

« önceki - sonraki »

jean

Bekledigimizden kolay gecti 1.golden sonraki kirmizi kart zaten rakibin direncini kirdi hakli bir galibiyet aldik 2-3 mac daha almaliyiz ustuste

Sol Açık

Maçı 37-38.dakikalarda 1 gol ve 1 kırmızı kartla kolay koparttık. Ama maçı seyretmeyenleri bu yazdığım yanıltmasın, baştan sona üstün olduğumuz bir maçtı. 13.dakika bittiğinde, pozisyon sayılabilecek 5 atağımız vardı. Sonrasında da 3-5 dakikalık periyotlar halinde baskı oluşturmuştuk, ama gol bulamamıştık. Sonuçta 37'de attığı gol ve 38'de attırdığı oyuncu ile Tomane maçı söküp aldı.

Dediğim gibi, oyunumuz belirgin üstündü. Oyuncular açısından:
* Sheldon bu maçta da güven verdi. Çok iş düşmedi denilebilir, ama rakip forvetler topu alırken enselerinde ve çok keskin müdahaleler yapıyor.
* Yunus Emre'yi izlerken sıklıkla "bu çocuk 18 yaşında" ifadesini unutuyorum. Gerçekten çok iyi gidiyor.
* Alaaddin, geçen hafta da fena değildi. Bu maçta ise bu sezonki en iyi oyununu oynadı.
* Hasan da geçen hafta kıpırdanmıştı, bu hafta 1 gol ve 1 asist ile yükseldi. Halen Hasan standardında kusursuz değil, ama sadece oyun içindeki organizasyona ve savunmaya katkısı ile de yükseliyor.
* Fofana ve Yasin bireysel yetenekler şeklinde katkı veriyorlar. Özellikle Yasin, biraz daha paylaşımcı olsa daha da yükselecekler.
* Tomane tam bir savaşçı! Öyle şaşalı bir golcü değil, ama katkısı çok büyük. Bu maçın kazanılmasında katkısı büyüktü.
* Tolcay'ı fena bulmadım. Standart üstü birkaç hareketi ve pası oldu (her oyuncu yapamaz) ve yetenekli olduğunu gösteriyor. Ama basit hataları da oldu ve bu da oyunumuzu bozdu. Oturursa faydalı olacak gibi...
* Ali'yi bu sefer biraz daha diri gördüm. Ayrıca onun için de unutmamamız gereken bir şey: "bu çocuk 17 yaşında"!

Haftaya Keçiören'i aşabilirsek, play-off konusunda "geriden gelen" olmaktan çıkar, favorilere katılırız. Son 10 maçtır çok iyi gidiyoruz. Arada 3 maç sallandık ama 2 kırmızı kart ve bir kadro zaafiyetine denk gelen 3 maçtı ve buna rağmen son 10 maçta 21 puan aldık. İyi gidiyoruz...

mehmet yılmaz

https://www.youtube.com/watch?v=ZWoRpJxG3Qg

Umduğumuzdan kolay bir galibiyet oldu. Bütün takımı tebrik etmek lazım. Hasan'ı yeni transfer gibi sayabiliriz. Keza Alaattin de son haftalarda hayli iyi durumda.