TFF 1.LİG 19.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz-Evkur Yeni Malatyaspor

Başlatan 55_OrHaN_55, 23 Ocak 2017, 23:12:16

« önceki - sonraki »

55.hakan

Allah'a şükür kazandık.Penaltı olmasa işimiz zordu.Geçen hafta yenilsek de iyi oynamıştık.Bu hafta o oyunu göremedik.Kevin,Kone,Göksu halen hazır değil.Ahmet Burak ve Vedat çok iyi transferler oldu bizim için.Sivas maçını kazanırsak eğer lig bizim için yeniden başlar.

55ertan

Hasan samsunlu değil ama kariyer boyu kadroda kalır diye umuyorum. Yaninda nekadar kaliteli oyuncu okadar iyi oynuyor.

Sol Açık

Kazanmayı özlemişiz, net kazanmayı özledik bile diyemiyorum, unutmuşuz!

Öncelikle hakem bence kötüydü, maçı gerçekten de "idare etmeye" çalıştı. Evsahibi güzelliği yaptı, penaltıyı bize verdi, sonra da dengelemek için paso Malatya'ya düdük çaldı, adamları pas geçip bize sarıyı çıkarttı. Özetle, hakem kötüydü, biraz da kötülüğü sayesinde ilk golü bulduk, ama sezon boyu çektiğimiz çileyi ve Malatya'nın pozisyonunu düşününce, bizim gole-galibiyete çok daha fazla ihtiyacımız vardı.

Maçı ise gerçekten hak ettik. Bana sorarsanız geçen hafta oyuna daha fazla hakimdik. Ama bu hafta çok daha dengeli ve iyiydik. Malatya'nın ilk pozisyonu 75.dakikada geldi! Yani penaltı olmasaydı da biz bu maçı alacaktık. Pozisyona girdik, ama ikinci yarı önde olmanın da avantajı ile çok daha fazla pozisyon yakaladık. Ve bunu ligin gerçekten de iyi takımlarından, zor yenilen takımlarından, en az gol yiyen takımlarından Malatya'ya karşı yaptık.

Açıkçası beğenmediğim oyuncumuz yok. Eksikler var, ama ilk 11'de kötü oynayan yoktu. Sonradan girenlerden H.İbrahim ve Murat kötüydü, Lumu ise biterken girdiğinden anlaşılmadı. Açıkçası, altyapıdan gelen oyunculara biraz pozitif zaafım var, ama H.İbrahim'i hiçbir zaman beğenmemiştim, yine şaşırtmadı. Murat'ın ise daha etkili olacağını düşünüyordum, olmadı. Furkan'a çok iş düşmedi ama hata da yapmadı. Savunmamız epey iyiydi. Ahmet Burak bence harika! Abdülkerim bir hatasını saymazsak (sona doğru kaptırdığı bir top), bence kusursuzdu. N'Diaye'nin (ki o da fena değildi) tüm açıklarını kapatıyor. Erkam hücuma az çıkıyor, ama çıktığında iş de çıkartıyor. Kenan'ın gelmesi en çok Hasan'a yaradı. Hücuma yönelik oynuyor ve savunmayı rakip alanda başlatmanın yanında, iyi de oyun kuruyor. Brands gerçekten de çok ağır. Zola'dan bile ağır! Ama bu kadar ağır bir oyuncu nasıl bu kadar az top kaptırır diye düşünmeyin, attığı golde de kendisini gösterdi. Temel futbol bilgisi çok sağlam belli! 1 saniyede topa iki ufak tokat attı ve hem rakibini geçti, hem de golü attı! Yetenekli oyuncu, ama gerçekten çok ağır. Kone çok istedi, çok çabaladı, bence takımın en etkilisiydi, hem gol attırdı, hem de attı. Dönmesi bizim için büyük kazanç. Göksu, taraftarlar olarak istediğimiz tipte "bitirici" bir golcü değil ama ben forumdaki yorumların aksine, ilk yarıda da kötü bulmadım. Pivot santrafor olarak epey top indirdi, top dağıttı vs. İkinci golde Kone'nin kaçmasını sağlayan kafayı o vurdu, son golde de pası o verdi. Ama açık ki yeterli değildi. Vedat bizim için önemli bir oyuncu. Dikine oynuyor, adam eksiltiyor, savunmanın dengesini bozuyor. Eksiği ise genç bir oyuncu olduğundan oyunu yeterince okuyamıyor, daha iyi olmalı. Yine de beğendim.

Özetle, iyiydik, 18 maçta attığımızın yarısını atarak ve yemeden kazandık. Rakiplerimizin kazanması kötü, ama eninde sonunda onlar da kazanacaklardı. Düşmemek için 35 puanı bulmamız gerekiyor, bunda bir değişiklik yok ve benim hesabımda olmayan bir 3 puan geldi. Önümüzdeki Sivas maçı sonrası çok önemli bir 4 maçlık seri var. Sivas'tan ne alırsak kar, ama sonraki 4 maçtan 10 puan çıkartabiliriz ve bunu yaparsak çok büyük yol alırız. Herşey bir yana MİY'nu kesin yenmeliyiz...

Bir not da taraftarlarımıza. Takımın durumunu düşününce, yalnız bırakmamış olunması önemliydi ve bence eksiklere rağmen seyircimiz de işini yaptı.

Kümede tutunabilir miyiz? Açıkçası bunun garantisi yok. 15 maçta en az 21 puan gerek ve bu da Play-Off'a kalacak takımlar kadar puan toplamak demek ve kolay değil. Ama son 2 maçta (özellikle bugün) gördüğüm, bu takımın herkesi yenebileceği ve kimseye kolay kolay boyun eğmeyeceği! Sezon sonuna kadar mücadele zorlu olacak ama bence kümede kalacağız!

Sonunda bizim için de lig başladı! Hayırlı olsun!!!  ::)

Ekrem

oguz_5528

Alıntı yapılan: oguz_5528 - 24 Ocak 2017, 23:40:44
Adım gibi eminim bu maç bizim olacak 3 gol atacaz,arkadaşlar ümitsiz olmayın bu takımın bu yarı evinde oynayacağı her maçı alır..1 puan alsak moral olacaktı ama her türlü bu maç bizim sivastan 1 puan alırsak 4.hafta 10 puan yapar..benim gözüm play offta

helal olsunları alayım :)

orucreis

Ustunluk kurup bi ara kontrolu versekte bizim yonettigimiz bir mac oldu. Surekli pire gibi oyunculara alistigimiz icin kevin ve goksunun agirligi stres yapti. Ancak goksu bu mac pasor gibi al ver ayaga paslar atti. Kevinin bilekleri bence cok iyi ve zeki bir oyuncu. Koneye zehir seklinde kac tane pas atti ama kone az hizli olsa 6-7 oluru mac.

Taraftari cildirtan sey malatyalilarin travzon atkisi acip tezahurat yapmasi  ve tranzon formasi ile maca gelmeleriydi. Sanki birileri tarafindan gonderilmis. Adamlar mac sonu 3 yemis pismis kelle gibi siritiyo. Koydukmu yapiliyo hosuna gidiyo oynuyo. Neyin kafasini yasadiklarini anlamadim.

Ama her seye ragmen guzel galibiyet oldu rahat mac izlemeyi gercekten ozlemisiz.

mehmet yılmaz

Çok şükür kazandık.

ADS maçı çok büyük bir talihsizlikti ve bir istisnaydı belki de. Bugünkü sonuç ise asla sürpriz değil. Y. Malatya üstlerde yer almasına rağmen bu ligi domine eden bir takım değildi. Biz ise taraftar desteğiyle iyi oynayan bir takımdık, bu huyumuz devam etti. Taraftar maratonu doldurarak takımına sahip çıktı. ADS maçına rağmen inandığını gösterdi.

Penaltıya kadar nispeten çekingen bir takımdık. Ancak gol sonrası özgüven ve moralle maçı forse ettik. Aynı özgüven ve etkili oyun Brands için de geçerli. Çok iş yapacak o uşak.

Ahmet Burak Solakel ve A. Kerim bir adım daha öndeler diğerlerinden. Hasan yine eski güzel günlerine döndü. Kone de yolunu açtı. Kazanmak güzel şey be kardeşim... :)

samsunum

Biz malatyaya koyduk acisi trabzondan çıktı şunlar yuzunden ceza yiyecegiz ya yazik olacak

orucreis

An ve an samsundan taaftarimiz diyo be gerizekali be embesil nufusda baban travzon mu senin Yada malatyanin anahtarini travzona mi verdiniz

tactician

adana demir spor maçını iyi oynamış hatta oyunun belli bölümünde çok iyi oynamış ve bariz bir şanssız son dakika golü ile puan alamadık. Maçın son dakikalarına girildiğinde bu kadar iyi oyunla 1 puan az oldu diye hayıflanıyorken bir anda o puandan da olmuştuk. Bu demoralizasyon ile malatya maçını beklemeye başladık.
Bizi ilgilendiren diğer maçlardan çıkan skorlar da maçın önemini bir kat daha arttırdı.
Bugün kazanamadığımız anda ligin dibine demir atacaktık. Şu an puan silinmeler olmasa idi ligin sonuncusu olacaktık unutmayalım. Bir diğer deyişle bu sezon ligin en az puan toplayan takımıyız halen.  bugün attığımız 3 gole rağmen ligin hala en az gol atan takımıyız.
Bu kadar kötü bir tabloyu zikrederek bir girizgah yapmamın nedeni bugünkü galibiyetin psikolojik altyapısını daha net vurgulamak ve taraftarlar olarak bir şeyleri beğenmeden önce nasıl bir enkazdan doğmaya çalıştığımızı hatırlatmaktır.
Maç esnasında bir çok kez farklı isimler üzerinde (özellikle kone) mesnetsiz eleştirileri duyduğum için biraz rahatsız oldum açıkçası.

Ligin ilk yarısındaki takım ile bugünkü (ve geçen haftaki) takım arasında gece ile gündüz kadar fark var. tüm gelenlere maşallah. kim yaptıysa kadro mühendisliğini gayet iyi iş çıkarmış. dişli de aksayan bir şeyler vars ayine eskiler inanın. furkan-osman-murat g.-halil ibrahim genel itibari ile aksayanlar. eskilerden sıyrılan tek kişi hasan. o da kötü gözüküyordu eski oyuncu grubu ile şimdi kendini buldu.

ara not olarak bu kadar şeyi niye yazdım; bugün stadda bu kulaklar alperen bu koneden iyiydi yorumunu duydu. yazma sebebimin özeti budur. bundan sonra rica ediyorum sadece pozitif yaklaşalım ve tüm benliğimizle kayıtsız şartsız destekleyelim bu grubu.

Gelelim bugüne.

her geçen hafta daha dengeli, oyunu tutan bir görüntüye kavuşuyoruz. bandırma maçındaki savrukluk adana demir maçında toparlanmıştı büyük ölçüde bugün ise rakibin de kalitesi nedeniyle daha da tutarak oynadık oyunu. özellikle ilk 15-20 dakika orta alanı almak için ciddi bir savaş/kavga vardı sahada. malatya takımı da oldukça diri ve takım için koordinasyonunu tamamlamış bir ekip. samsun'a gelen en iyi takımdı. bireysel yetenek olarak geride olduğu rakipleri olsa da takım olgusu olarak en iyisi idi.
Böyle bir rakibe karşı 2-0'a kadar net bir pozisyon vermeden maçın her dakikasında gole ve oyunu kazanmaya daha yakın bir çizgide idik.

geçen hafta ben koneyi lumu'nun lisansı ile alakalı bir problem olduğu için kenara attı diye düşünüyordum Osman Hoca'nın. Ama bugün gördük ki; hoca göksu'yu net biçimde 11 oyuncusu olarak düşünüyor.  bugünün bence en iyi kone'nin verimliliğini kenarda oynamak bir miktar düşürüyor. göksu da en uçta hava toplarında etkin olsa da hareketli bir yapıda olmaması ve fizik güç olarak hazır olmaması nedenleri ile tam bir verim alamıyoruz ondan. kevin çıktıktan sonra onun pozisyonuna gelince göksu çok daha iyi oynadı.

Savunma anlamında kanatlarımız ve göbekteki Abdulkerim çok iyi oturmuş durumda. Orta alanda Kenan ile Hasan arasında harmoni de her geçen gün artıyor. Bugün ikisi de birbirini tamamlayan bir görüntüde faydalı oynadılar. Vedat oyun stili ve teknik kapasitesi ile bize çok şey katacağını yine gösterdi. Sadece ne zaman topu ayağından çıkartması gerektiğini daha iyi belirlemesi lazım. O anlamda tecrübesizliği seziliyor. Kone dediğim gibi bence maçın adamı idi. bizde fizik olarak en hazır adamdı. çok koştu çok çalıştı çok top getirdi. asist ve golleri ile takıma ciddi katkı sağladı. kevin kalitesini net biçimde gösterdi. oyun zekası da olan bir oyuncu. bundan sonra idman ve maçlar ile daha iyi seviyeye gelecektir. serilik adına belki özel idmanlar yaptırılmalı. hantallığını bir şekilde atması lazım. son olarak göksu da çok iyi bir oyun oynadı. Bundan sonrası için 11 dışına çıkmaz. Hoca da onun bir an önce maç kondisyonunu tamamlaması için hiç çıkartmıyor onu.
Oyuna sonradan giren ilk isim (bizim eskiler) girer girmez takımın ahengini bozdular maalesef. onları daha düşünmez inşallah osman hoca. lumu da zaman içerisinde çok katkı sağlayacak belli.

Lige verilen ara bize daha da iyi gelecek. Sivasta da kaybetmeyeceğiz inşallah.

samsunsporlu1994

Galibiyet almamıza rağmen pek birşey değişmedi ancak yine de galip gelmek güzel.

jean

Siralama olarak degismese bile moral motivasyon olarak cok sey degisecek ins

samsunsporlu1994

8 iç saha maçımız 7 deplasman maçımız kaldı. İç sahada kolay kolay maç kaybetmeyiz,bu kadromuzla maçlar kazanırız ancak asıl sorunumuz 7 deplasman maçından kaç puan alacağımız. Deplasman performansımızı artırabilirsek 5-6 haftaya kalmaz düşme hattından çıkarız diye düşünüyorum.

kamuri

maçı neredeyse özellikle golden sonra kusursuz oynadık herkes göksuyu beğenmedim diyor ilk yarı ileri uçtayken etkisizdi fakat ikinci yarı orta sahaya daha yakın oynayınca kalitesini gösterdi yaptığı paslarla takımı ve orta sahayı bayağı bi rahatlattı malatyalılara gelince adamlar daha tahrik etmeye deplasman otobüsünden bize her yer trabzon atkısıaçarak başladılar bizim gözümüze sokar gibi bunu stadtada devam ettirdiler ama en güzel cevabı sahada verdik 3 tane atıp yolladık çok da güzel oldu haftaya sivası yenersek o zaman maraton daha da dolacaktır aradan sonra diye tahmin ediyorum

Levent ÖCAL

Maçın tamamını izleyebileceğimiz bi yer varmı? Nereden bulabilirim acaba?