Rakip Tribünden Galibiyet Keyfi...

Başlatan AntZ, 20 Aralık 2009, 21:22:54

« önceki - sonraki »

AntZ

20 Aralık 2009, 21:22:54 Son düzenlenme: 20 Aralık 2009, 21:45:44 Ant55
     Uzun zamandır deplasman maçına gitmediğim için ve maçı radyomuzdan canlı yayınlamanın heyecanıyla çıktım yola. Bir dizi aksaklık nedeniyle radyodan canlı yayın yapamadık, bu nedenle biraz canımız sıkılsa da oynanan akıllı oyun ve beraberinde gelen galibiyet hepsini unutturdu.

Maçı Orduspor taraftarlarının arasında, taraftarlarımızı net gören bir noktadan izledim. Aslında maçtan çok taraftarımızı izledim diyebilirim. Hatta sadece ben değil bütün stad taraftarımızın şovunu izledi. Bir Samsunsporlu olarak dışardan bakan bir gözle, taraftarımızla ve Samsunspor'luluğumla gurur duydum. 1000 kadar taraftarımız tek yürek, tek ses olmuş, 6000-7000 Orduspor taraftarını susturup, 90 dakika boyunca Ordu'yu inlettiler. Her zaman görmek istediğimiz manzaraydı, taraftar tek yürek olduğunda nasıl takımına artı motivasyon katabileceğinin bir göstergesiydi.

Tribünde, Orduspor taraftarları arasında ki diyalogları da keyifle dinledim;

- Bu Samsun nasıl sonlarda,
- Bizim takım neden böyle bindirmeler, ara paslar yapamıyor,
- Bir tane bari atalım ama zor, Samsun'un defansı Sağlam (Maç 3-0'ken)
- Bu Samsun ikinci yarı çok iş yapar, vs. vs...

Maçtan çok taraftarımızı izlediğim için teknik analiz yapmayacağım ama takım olarak iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Maçın başında Orduspor'un geliştirmeye çalıştığı cılız ataklara defansımız geçit vermedi. Sonrasında oyun üstünlüğünü elimize aldık. 36. dakikada Turgut'un kalecinin üstünden aşırtarak attığı gol ve hemen arkasından organize gelişen atağımızda Adem'in sağdan pasını ön direk dibinde Burhan'ın tamamlamasıyla iyice rahatladık, ilk yarı da bu sonuçla bitti. 2-0'dan sonra Orduspor yüklenmeye çalışsa da atakları etkisizdi, bu dakikalarda yakaladığımız kontra ataklarla, etkili olan taraf Samsunspor'umuzdu. 50. dakikada yine organize gelişen atakta, bugün hemen hemen her hücumda forvete katkı sağlayan Turgay'la 3. golü bulduk ve iyice rahatladık. 3-0 dan sonra yakaladığımız kontra ataklarda ofsayta düşmeden, biraz daha dikkatli olabilsek daha büyük bir fark yakalayabilirdik. 88. dakikada Orduspor Yunus'la farkı 2 ye indirse de, golden sonra da defansa kapanmak yerine yine gol arayan taraf bizdik.

Hüseyin Hoca 90 dakika boyunca oturmadı, yaptığı değişikliklikler de zamanında ve yerindeydi. 83. dakikada skoru garantiye aldıktan sonra Sefa'nın yerine 16 yaşındaki genç milli oyuncumuz Oğuzhan'ı ilk kez A takımla oyuna alması, altsayısıyla ün yapan, genç oyunculara önem veren Gigi'li Samsunspor'u hatırlattı.

Diğer tarafta tek bir Orduspor taraftarıyla diyaloğa giren, maçla ilgilenmek yerine hakaretlerine karşılık veren Ekrem Al'ın maçtan sonra istifa edeceğinin sinyalleriydi bunlar.

Ekrem Al gibi deneyimli bir hocanın Samsunspor'umuz karşısında çaresizliğinden keyif almadım desem yalan olur.

Murat ÇAKIR - http://www.samsunspor.biz/koseyazisi-Rakip_Tribunden_-6792-

celebi

yazı için kalemine sağlık kardeşim
sen nerede bulunuyordun murat kardeşim kapalıda mı bulunuyordun. eğer oradaysan keşke karşıdan bir resim çekseydin güzel olabilirdi

AntZ

Alıntı yapılan: celebi - 20 Aralık 2009, 21:26:55
yazı için kalemine sağlık kardeşim
sen nerede bulunuyordun murat kardeşim kapalıda mı bulunuyordun. eğer oradaysan keşke karşıdan bir resim çekseydin güzel olabilirdi

Kapalıdaydım abicim, telefonumun şarzı bitti, tribün manzaramız da şahaneydi, malesef resim çekemedim, ben de çok ah çektim ama olmadı işte :(

celebi

55.hakan

ordu tarafından bizim tribünün görüntüsünü merak ediyorum keşke birkaç foto olsaydı

AntZ

Alıntı yapılan: 35ama55 - 20 Aralık 2009, 22:31:47
murat abi ne işin vardı Ordu tribününde  :D

Antalya'da olmadığım için maçı telefondan anlatmamız mümkün değildi, laptop ı yanıma alıp kapalıya geçtim ama ordan da anlatmamız mümkün olmadı malesef...

Alıntı yapılan: hakanelgun - 20 Aralık 2009, 23:05:14
ordu tarafından bizim tribünün görüntüsünü merak ediyorum keşke birkaç foto olsaydı

O zaman, biraz daha meraklandırayım  ;D Görüntü ve ambians harikaydı ama görüntüden ziyade Ordu taraftarının hayranlıkla bakışını ve konuşmalarını görmenizi isterdim. Herşeyin üstüne evdeki 6 yaşındaki oyun canavarının telefonumun şarzını katletmesi nedeniyle bir de telefonsuz kaldım ve resim çekemedim  :(

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: Ant55 - 20 Aralık 2009, 21:22:54

- Bu Samsun nasıl sonlarda,
- Bizim takım neden böyle bindirmeler, ara paslar yapamıyor,
- Bir tane bari atalım ama zor, Samsun'un defansı Sağlam (Maç 3-0'ken)
- Bu Samsun ikinci yarı çok iş yapar, vs. vs...

Bu Ordulular futboldan anlıyorlar.... :D

hakan55

Kadir ÇELEBİ

21 Aralık 2009, 18:52:47 #8 Son düzenlenme: 21 Aralık 2009, 18:54:30 SamsunSpor_34
Alıntı yapılan: %100 samsunspor - 21 Aralık 2009, 16:40:34
Bu Ordulular futboldan anlıyorlar.... :D

Birde rakip Tv bakalım :D
Ordu tv maçı ara ara canlı bağlantılarla verdiler Tv sunucusu
bağlanmaya korkuyorum her bağlandığımda Gol yiyoruz demesi bizim açımıza çok hoştu gerçekten  :D

celebi

babasamsunlu

Alıntı yapılan: SamsunSpor_34 - 21 Aralık 2009, 18:52:47
Birde rakip Tv bakalım :D
Ordu tv maçı ara ara canlı bağlantılarla verdiler Tv sunucusu
bağlanmaya korkuyorum her bağlandığımda Gol yiyoruz demesi bizim açımıza çok hoştu gerçekten  :D

hahahah :):):):)

Nuri Asan

Alıntı yapılan: -Reis-(HaKaN) - 21 Aralık 2009, 18:50:38
Çok sesimiz geliyormuydu abi? :D

1-0 öne geçmeden önce,bizim tribünmü daha iyiydi onların kimi?
Kapalıya gideceğini bilseydim,limanda bir foto makinesi verirdim aslında.
fotoğraf makinesi getirdim heyecandan arabada unutmuşum :D

Tribün_ali

Bende ismail uyanık zamanın  trarumla 1-1 berabere kaldığımız maçta Trabzon tribününe girmiştim yanlışla yaşım cok ufaktı o zamanlar çok olsa 9 herhalde samsun gol atınca sevinmiştim o zaman b.evleri kale arkasını komple trabrumlulara vermişlerdi gölü ertuğrul atmıştı  :D sevindim sonra herkez bana bakmıştı bende ertuğrula sövmeye başldım niye gol attın diye:)) böle bir anı

çýlgýnlar1984

23 Aralık 2009, 19:10:17 #13 Son düzenlenme: 23 Aralık 2009, 19:10:47 çýlgýnlar1984
samsunda oynanan trabzon bursa macında bızlerde bursa taraftarına gırmıstık ulan ne gundu be ...!

Kaya

Ceza nedeniyle Ordu da oynadığımız Mersin maçından sonra tribündeki ordulular bu SAMSUNSPOR dan bir şey olmaz kesin düşer diyorlar bizim takım bunlardan çok iyi diye hayal kuruyorlardı.Şimdi ne düşündükleri çok açık galiba....