Bu dörtlü için neler düşünüyorsunuz?

Başlatan beşnumara, 16 Nisan 2009, 17:47:50

« önceki - sonraki »

beşnumara

Ligin 17 haftasından itibaren defans dörtlümüz CAN-KENAN-TURGAY-VEYSEL şeklinde bir çok maça çıktık. bu maçlarda bu defans dörtlüsünün genelde başarılı olduğu dikkat çekti. aşağıda bu dörtlüyle çıktığımız maçları çıkarttım ve sizlerle paylaşayım dedim. bu maçlardan sadece bolu maçı var 4 gol yediğimiz. o maçı da nasıl kaybettik veya nasıl bu kadar gol yediğimiz hem kenanın maçın 7. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkması hem de sercanın kaçırdığı penaltı sonrası moral ve motivasyon bozulması maçın böyle neticelenmesindeki en önemli faktördü. defansın göbeğinde turgay gerçekten müthiş oynuyo ama sağ beke veysel geçtiği zaman her ne kadar tereddüt etsek de yine de başarılı olduğunu görüyoruz. şimdi önümüzde bir kasımpaşa maçı var ve maça bu dörtlüyle mi çıksak yoksa defansa gökhanı mı koysak diye düşünmeden edemiyor insan.malum eğer sağ bekte veysel oynarsa ve karşısındaki adamın da sertan olduğunu düşündüğümüzde aklımıza kurt düşüyo. acaba ... diyebiliyoruz.

ADANASPOR A.Ş.    1-0        SAMSUNSPOR
K. ERCİYESSPOR     0-0        SAMSUNSPOR
SAMSUNSPOR          4-0        KARTALSPOR
GİRESUNSPOR          1-0        SAMSUNSPOR
SAMSUNSPOR          2-1        KARŞIYAKA
GÜNGÖREN BLD.      0-0        SAMSUNSPOR
SAMSUNSPOR          1-0        MANİSASPOR
ORDUSPOR          2-1        SAMSUNSPOR
SAMSUNSPOR          1-4        BOLUSPOR
SAMSUNSPOR          1-0        DİYARBAKIRSPOR

Bu dörtlü defans ile deplasmanda yaptığımız 5 maçta 4 gol yemişiz ve sadece 2 puan alabilmişiz ama giresuna nasıl yenildiğimizi güngöreni ve orduyu nasıl elimizden kaçırdığımızı da çok iyi biliyoruz.
NOT: Bu istatistiği kasımpaşa maçı öncesi sizlerle paylaşmak istedim.

Ertuğrul Sağlam

benim görüşüm bu dörtlünün değilde Turgay'ın sağ bekten çok stoperde başarılı olmasından kaynaklanıyor bu başarı Turgay hem teknik hem agrasif hemde yerinde müdahaleleri olan aynı zamanda altyapı eğitimini Almanyada almış bir futbolcumuz bence başarı Turgaydan kaynaklanıyor

guvener55

ben defansın sağında veyseli çok beğeniyorum.bu maç karşısında sertan olacak ve çok tehlikeli olduğu herkes tarafından biliniyor.ama artık futbolda bireysel savunmadan çok takım savunması önemli.yani top sertan-veysel ikilisine gelene kadar o topu eritmeliyiz.bizim deplasmanlarda öne geçtiğimiz maçları kaybetmemizin en büyük sebebi takım savunmasını yapamıyor olmamız.