Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

22 Aralık 2008, 10:08:58 Son düzenlenme: 21 Ocak 2009, 14:04:52 samsuni

Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah ) Geliyor

İletişim Yayınlarının futbol kültürü serisinin son kitabı olan Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın 15 Ocakta vitrinlerdeki yerini alacağı bildirildi.

Samsunspor Kitabı niteliği taşıyan Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın editörlüğünü Tanıl Bora üstenirken, kitabı Zaman Gazetesi spor yazarlarından Mehmet Yılmaz hazırlayıp derledi.

Ağırlıklı olarak Mehmet Yılmaz yazılarının bulunduğu kitapta Yeni Şafak'tan Tamer Korkmaz, Star Gazetesinden Ahmet Gürdağ, Radikal'den Tanıl Bora, Milliyet'ten Cem Dizdar, Aksiyon'dan Necati Kola, Zaman'dan Fatih Uraz, Show TV'den Alpaslan Akkuş, Samsun medyasından Hakkı Yeşilyurt, M.Teoman Taş, Salih Çakır, İbrahim Canbulat, Baki Sarısakal ve akademisyen Cevdet Yılmaz'ın yazıları ile Aksiyon'dan Fatih Vural ve Behram Kılıç ile yine Mehmet Yılmaz'ın İsmail Uyanık, Serkan Aykut, Ertuğrul Sağlam, Celil Sağır ve Tanju Çolak röportajları yer alıyor. 396 sayfalık kitabın 15 Ocak 2008'de piyasada olması bekleniyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Mehmet Yılmaz; "yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ürünü bu kitap. İçinde Samsunspor tarihinden, kahramanlarına, tribünlerinden, önemli olaylara uzanan bir süreç var. Farklı kişilerin bakış açıları da ortaya konduğu için çok yönlü bir kitap oldu. Bu kitap sadece benim değildir; bu kitap Samsunspor'umuzundur. Kitap için Samsun'da ve İstanbul'da geniş katılımlı birer tanıtım gecesi düzenleyeceğiz.

Umuyorum ki Kırmızı, Beyaz, Siyah, Samsunluların Samsunspor'u daha iyi tanımalarını, Samsunsporluların takımlarına daha da yürekten bağlanmalarını, ortalama bir Türk futbolseverinse Samsunspor'a sempati ile bakmasını sağlar" dedi.

Kitabın kapağıda ise Timofte'nin ( M. Teoman Taş)  fotoğrafının kullanılacağı ifade edildi. 

celebi

süper bir çalışma olduğunu tahmin ediyorum mehmet yılmaz ile yaptığım görüşmelerde de kitap hakkında bilgi sahibi olduğum söylenebilir. şimdiden şafak sayıyorum

red_white

aynen sabırsızlıkla bekliyoruzzzz çıkmasınııı

GençKozluklu

Güzel bir çalışma. Emeği geçenlere çok teeşkkür ederiz. Bizlere de düşen bu kitapları olabildiğince çok sayıda SAMSUNSPOR sevdalılarına ulaştırmak.

Büyük SAMSUNSPOR'a yakışır.

Recep

Başta Mehmet YILMAZ olmak üzere SAMSUNSPOR için ölümsüz bir eser bırakan ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler süper lig dahil çok az şehre ve takımına nasip olan bir çalışmanın (her ne kadar takımına sahip çıkmamak için inat eden)SAMSUN uma ve SAMSUNSPORuma hayırlı olsun

harbisamsunsporlu5517

emeği geçen herkese sonsuz tesekkurler kitabımız ilk çıktığı gun gidip alacagım

kuzey55

hayırlı olsun kitabımız bizim gibi köklü bir camianının eksikliğiyidi böyle bir çalışma.emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

ali ihsan

Her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden bir çalışma.
Heyecan ve gururla bekliyorum kitabın çıkmasını.

Tufan

sabırsızlıkla bekliyoruz mükemmel olacağından şüphem yok.

Tribün_ali

Allah nasip ederse şubatta iznim var gelecegim bende bir tane alacagım sevindim buna cok gurur verici bir samsunsporlu için tarihimizi bilmemiz organizede emegi gecen herkeze teşekkürler

mehmet yılmaz

AlıntıSamsunspor Kitabı Geliyor!
22 Aralık 2008 / 14:54

İletişim Yayınlarının Futbol Kültürü Serisi'nin son kitabı olan 'Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın 15 ocak'ta vitrinlerdeki yerini alacağı bildirildi.

Samsunspor Kitabı niteliği taşıyan Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın editörlüğünü Tanıl Bora üstenirken, kitabı Zaman Gazetesi spor yazarlarından Mehmet Yılmaz hazırlayıp derledi.

Ağırlıklı olarak Mehmet Yılmaz yazılarının bulunduğu kitapta Yeni Şafak'tan Tamer Korkmaz, Star Gazetesinden Ahmet Gürdağ, Radikal'den Tanıl Bora, Milliyet'ten Cem Dizdar, Aksiyon'dan Necati Kola, Zaman'dan Fatih Uraz, Show TV'den Alpaslan Akkuş, Samsun medyasından Hakkı Yeşilyurt, M.Teoman Taş, Salih Çakır, İbrahim Canbulat, Baki Sarısakal ve akademisyen Cevdet Yılmaz'ın yazıları ile Aksiyon'dan Fatih Vural ve Behram Kılıç ile yine Mehmet Yılmaz'ın İsmail Uyanık, Serkan Aykut, Ertuğrul Sağlam, Celil Sağır ve Tanju Çolak röportajları yer alıyor. 396 sayfalık kitabın Ocak ayı içinde piyasada olması bekleniyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Mehmet Yılmaz; yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ürünü bu kitap. İçinde Samsunspor tarihinden, kahramanlarına, tribünlerinden, önemli olaylara uzanan bir süreç var. Farklı kişilerin bakış açıları da ortaya konduğu için çok yönlü bir kitap oldu. Bu kitap sadece benim değildir; bu kitap Samsunspor'umuzundur. Kitap için Samsun'da ve İstanbul'da geniş katılımlı birer tanıtım gecesi düzenleyeceğiz.

Umuyorum ki Kırmızı, Beyaz, Siyah, Samsunluların Samsunspor'u daha iyi tanımalarını, Samsunsporluların takımlarına daha da yürekten bağlanmalarını, ortalama bir Türk futbolseverinse Samsunspor'a sempati ile bakmasını sağlar dedi.

http://haberexen.com/news_detail.php?id=7355

celebi

samsuni hocam biz gurbettekiler istanbuldan nasıl alabiliriz

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: celebi - 22 Aralık 2008, 16:26:56
samsuni hocam biz gurbettekiler istanbuldan nasıl alabiliriz

Hocam zaten 15 Ocakta piyasaya çıkması demek, önce İStanbul ve Ankara'da satışa çıkması demektir :) Bizden önce alabilirsiniz yani...

Ayrıca 19 Ocak pazartesi günü İstanbul'dayız, kitaba tanıtım gecesi düzenleyeceğiz. Oldukça geniş katılımlı olacak. İstanbul Grubu ve tüm samsunspor taraftarlarını da bekliyoruz elbette.

seckin55

Ben o kitabı ömrum boyunca okurum be samsuni abim..yeterki içeriği samsunspor olsun ;)

Bekliyoruz...

celebi

Alıntı yapılan: samsuni - 22 Aralık 2008, 16:30:05
Hocam zaten 15 Ocakta piyasaya çıkması demek, önce İStanbul ve Ankara'da satışa çıkması demektir :) Bizden önce alabilirsiniz yani...

Ayrıca 19 Ocak pazartesi günü İstanbul'dayız, kitaba tanıtım gecesi düzenleyeceğiz. Oldukça geniş katılımlı olacak. İstanbul Grubu ve tüm samsunspor taraftarlarını da bekliyoruz elbette.

elbetteki hocam