İsmail Başkan Samsunsporluları yanıtladı. (2.sayfada)

Başlatan yönetici, 02 Haziran 2006, 11:48:07

« önceki - sonraki »

yönetici

Röportajda İsmail Uyanık'ın son yönetime devrettiği borç 22 milyon dolar değil 22 trilyon olacak. Yanlış yazılmıştı sonradan düzelttik. Ulusal medyada doğru olan 22 trilyon rakamı ile yayınlanmasını da sağlamak lazım arkadaşlar. Medyaya gönderilen metinde eğer 22 milyon dolar yazıyorsa bunu
22 trilyon olarak düzeltelim.

ngonge

çok güzel olmuş, emeği geçen herkes teşekkürler...

ali ihsan

tunç güvenoðlu

ismail başkanın suskunlugunu bozmasına sevindim.zaten bugunku ekonomik durumun bütün suçununda onda olmadığını zaten biliyorduk.yusuf zıya donemınde samsunsporun gerçekten çok kötü yönetildiği konusunda tüm samsun ve samsunspor camiası fikir birliği içindedir.
yanlız ismail başkan benim bir soruma gerekli yanıtı vermemiştir sevgili admin kardeşimden bu sorunun ayrıntılı bir cevabını ulaştırmasını rica ediyorum.
ermanın transferinde ismail başkan bunun hesabını elbet serdar bilgiliden soracagını soylemiş roportajda ama benım sorum baska bu sözleşme ye dayalı olmayan bir borcu beşiktaş külübü nasıl ödeyip sene sonu ibra olacaktı ve diyelim ki özel anlaşma olarak serdar bilgili bu parayı samsunspora cebinden ödeyecekti diyelim samsunsporun kayıtlarına anlaşmalarda olmayan bu para nasıl işlenecekti.
ve erman transferi gibi samsunporda böyle özel anlaşmalı başka transferlerde oldumu...

tuzlalı suat55

başkanımız ismail uyanık bizimle olacak herkez emin olsun cunku o samsunsporumuzun vederi iftarıdır  bizi bırakma başkanım şimdi ikinci likte uykudayız bizi bu uykudan sen kaldırırsın tuzlalı gencler suat reisten saygılar istanbuldaki arkadaşlar istanbulda takımı yanlızbırakmıyoruz <isteyene değil alayına gider tuzlalı gencler<

salihcakir

Alıntı yapılan: "tunç güvenoğlu"ismail başkanın suskunlugunu bozmasına sevindim.zaten bugunku ekonomik durumun bütün suçununda onda olmadığını zaten biliyorduk.yusuf zıya donemınde samsunsporun gerçekten çok kötü yönetildiği konusunda tüm samsun ve samsunspor camiası fikir birliği içindedir.
yanlız ismail başkan benim bir soruma gerekli yanıtı vermemiştir sevgili admin kardeşimden bu sorunun ayrıntılı bir cevabını ulaştırmasını rica ediyorum.
ermanın transferinde ismail başkan bunun hesabını elbet serdar bilgiliden soracagını soylemiş roportajda ama benım sorum baska bu sözleşme ye dayalı olmayan bir borcu beşiktaş külübü nasıl ödeyip sene sonu ibra olacaktı ve diyelim ki özel anlaşma olarak serdar bilgili bu parayı samsunspora cebinden ödeyecekti diyelim samsunsporun kayıtlarına anlaşmalarda olmayan bu para nasıl işlenecekti.
ve erman transferi gibi samsunporda böyle özel anlaşmalı başka transferlerde oldumu...

bu konuyla alakalı olduğun düşündüğüm bölümleri yeniden tarayıp; ilgili metni burada paylaşacağımı öncelikle aktarmak isterim. lakin detaylarıyla paylaştığınız soru roportajdan önce gelmediği; dolayısıyla da yeni bir soru tertibinde olduğu için tam manasıyla bir cevap olmayacaktır. inşallah bundan sonra da bu tarz roportajlar olursa o zaman bu soruyu da İsmail Uyanık'a iletiriz.

timofte

Samsunspor arşivimden bir İsmail Uyanık fotoğrafı paylaşmak istedim.
Scanner olmadığı için cep tel ile çekip bilgisayara aktardım.. Bu yüzden pek net çıkmadı.
Başkan, 1993-94 sezonu öncesinde bu resmin çekildiği röportajda gazetecilere "Ligi sarsacağız" açıklamasında bulunuyordu.

1993 yılında Samsun'un en çok ciro yapan şirketinin başındayken, bugün kendi işleri de bozulmuş olan, ömrünün en önemli yıllarını Samsunspor için harcayan İsmail Uyanık'a; Samsunsporluluğundan emin olmadığımız kişiler, birilerinin tetikçiliğini yapma adına kendi işlerini yapmayı bile bırakıp bir sezon boyunca sistematik biçimde saldırdılar. Sezon sonunda takım küme düştüğü halde hiç hata yapmadıklarını söyleyerek pişkinliklerine devam ettiler. Olayın içeriğinden çok insanı üzen tarafı bu olsa gerek..

İsmail Uyanık, 1993

AllydeenleaR

köprülü

birisi bana büyük başkan nedir nasıldır bi açıklama yapsın. bizim kurtuluşumuz ismail başkanda diyor herkes evet gerçek bir SAMSUNSPORLU olduguna inanabilirim belki ama büyük başkan olduguna asla. Ankarada oturan bir kişi olarak söylüyorum gerçi sizlerde bilirsiniz ankarada herkes ankaragücünü tutar gençlerbirliğinin ise taş çatlasın 2-3 bin taraftarı var.buna ragmen gençlerbirliği ankaranın maddi açıdan, tesisleşme yönünden en büyük takımıdır bünyesinde 2000 lisanslı futbolcusu var dört büyüklerin en çok çekindiği takımdır üstelik. dogru düzgün taraftar ürünlerinden ve tribünden gelirleri olmadığı halde buğün kasasında 30 milyon dolar sıcak para var üstelik antalyaya 25 milyon dolar yatırım yaptılar yıllık 5 milyon dolar gelir bekledikleri beş yıldızlı bir otel yaptırıyorlar.SAMSUNSPOR ise biraz kımıldasa 15-20 bin hatta daha fazla kişiyi tribüne çekebilecek bir takım buna ragmen kulübe kalıcı gelir saglanamadığı gibi 30 trilyon da borç var ve taraftar küstürülmüş boş tribünlere oynuyoruz.İş bilenin kılıç kuşananın demişler işte ilhan cavcav fazla söze gerek yok...başarıyı taktir etmemek başarana yapılmış bir hakarettir kimseye hakaret edemem ben basarıyı her zaman ayakta alkışlamış bir kişi olarak ilhan cavcavı da ayakta alkışlıyorum herkes alkışlıyor zaten.biryerde başarısızlık söz konusu ise eleştirilecek birşeyler mutlaka vardır biryerlerde hata yapılmıştır elbet işte SAMSUNSPORUMUZUN durumu kulübün bu hale gelmesinde ismail beyin suçu yok demesin kimse tek suç onun degil elbet ama başrolde oldugunu söyleyebilirim.bu sene kulübün başında olsaydı bu takım yinede düşerdi bence.taraftarların da diger başkanların da hatası var tabiki ama sorumluluk her zaman en tepedeki kişinindir daha çok. SAMSUNSPORU çok daha iyi yerlerde görmek dilegiyle...

timofte

Alıntı yapılan: "köprülü"birisi bana büyük başkan nedir nasıldır bi açıklama yapsın. bizim kurtuluşumuz ismail başkanda diyor herkes evet gerçek bir SAMSUNSPORLU olduguna inanabilirim belki ama büyük başkan olduguna asla.

Sayın İsmail Uyanık'ın "büyük başkan" olduğuna inanmayabilirsiniz, inanıp inanmamak herkesin kendi vicdanıyla ilgili bir konudur. Burada "atama" yoluyla geldiğini bizzat kendisi söyleyen Adnan Ölmez'e "büyük başkan" diyen de çıktı. Demek ki bunlar kişisel değerlendirmelerdir.
Bir de dikkat ederseniz "herkes" kurtuluşumuzun İsmail Başkan'da olduğunu söylemiyor. Bunu söyleyen birkaç kişi var. Başkan'ın açıklamalarına inanmakla kurtuluşu sadece onda görmek birbirinden farklıdır. Ben söyleşinin tamamını okuyup bunu kendi gözlemlerimle birleştirdiğimde İsmail Başkanımıza hak veriyorum. Vermeyen vermez. Bu da doğal bir haktır.

tunç güvenoðlu

adnan ölmezi zaten geç konuşmaya bile değmez ama bende ismail başkanın büyük başkan olduğunu düşünmüyorum.ha sadece küme düşürmemek le büyük başkan olunuyorsa o zaman büyük başkandır .ama şöyle durup bir bakın geçmişe samsunsporun son 15 senede ne gibi bir başarısı var küme düşme haricinde . g.antepin bir avrupa turu var gençlerbirliği nerdeyse uefaya gidiyor bizim ne liğde nede kupada hangi dönem iddamız oldu.büyük başkan diyenlenlere de saygım var onların kendi görüşleridir.buda benım görüşüm.

mican 55

Köprülü ile tanışalı bir hafta oldu. bugün birlikte trabzona gittik o şimdi dogum yeri erzincana gitti.gitmeden önce  trabzon terminalinde birkaç trabzonsporlu ile muhabbet ettik bize trabzonsporu sordular samsunlıların ne düşündüklerini öğrenmek istediler birşeyler söyledik. sıra samsunspora geldi biz sorduk bu sefer onlar samsunsporun düşmesine hala inanamadıklarını, samsunsporu liğe demir atmış bir takım olarak gördüklerini buna ragmen liğden düşmesinin düşündürücü oldugunu söylediler karadeniz takımıdır severiz dediler.ismail uyanıgı sordular nerde diye takımın başına geri getiremiyor musunuz dediler onun zamanında üst sıraları zorluyordunuz onu acilen geri getirmeniz gerekiyor şeklinde açıklamalarda bulundular.ismail başkanın geri getirilmesi gerektiğini giresunlular da söylüyor anlayacagınız ismail uyanıgın ünü her yere yayılmış

supporter

Alıntı yapılan: "mican 55"ismail uyanıgı sordular nerde diye takımın başına geri getiremiyor musunuz dediler onun zamanında üst sıraları zorluyordunuz onu acilen geri getirmeniz gerekiyor şeklinde açıklamalarda bulundular.ismail başkanın geri getirilmesi gerektiğini giresunlular da söylüyor anlayacagınız ismail uyanıgın ünü her yere yayılmış

Bu şehir nasıl Samsunspor'un değerini bilmiyorsa, Samsunsporluların da değerini bilmiyor. Siyasilerle bağlantılı, zengin imajlı kişiler bu renklere gönül vermese bile bu koltuğa oturtulur, bir de sonuç ne olursa olsun kahraman ilan edilir. Sarı lacivert otogar da bonus olur.

mehmet yılmaz

Alıntıİstanbul takımlarının yıllık gelirleri 150 Milyon USD. den başlamaktadır. Bundan 20 yıl önce Galatasaray takımı ortaya 2 milyon dolar attığında Hasbi Başkanımız da aynı miktar parayı ortaya koyarak durumu dengeleyebiliyordu. Tek fark stad gelirlerinden doğuyordu.

aradan bir süre geçmesinin özellkile bekledim; çünkü bazı yorumlar sıcağı sıcağına pek de tutarlı olamayabiliyor. Bu mülakatta en çok ilgimi çeken cümleler dizisi yukarıdaki oldu. Maalesef Türkiye'de kulüpler arasındaki uçurum gün be gün artıyor.

Şöyle düşünelim FB'nin B36 maçındaki maraton üst bilet fiyatı 110 lira idi. Bakınız yalnızca bir maç... Oysa ki bizim kombine fiyatımız maraton yıllık 100 YTL. Şimdi bu basit hesapla bile FB'nin yalnızca bir müsabakada aldığı hasılatı belki biz bütün sezonda ancak toplayabileceğiz demektir.

Dolayısıyla bu kadar adaletsiz bir ortamda, şehir desteği kısıtlı olan, üstelik sanayii olmayan bir şehre dayanan bir kulübü öyle ya da böyle tarihinde hiç olmadığı kadar uzun bir süre Süper Lig'de tutabilmek Adana, Kocaeli, İzmir örnekleri de göz önünde tutulduğunda çok büyük bir maharettir.

Elbette ki İsmail Uyanık döneminde de eksik yapılan ya da yapılamayan şeyler olmuştur ancak terazinin kefesi sevaplar lehine ağır basmaktadır.

Maalesef bazı şahıslar varlıklarıyla değil de yokluklarıyla kıymete biner. Demek ki İsmail Uyanık da bu gruba dahilmiş!  

Bir basketbol şubesinin bile yaşatılamaması şehrin ufkunun darlığından kaynaklanmıyor da nedir? '. ligde bile Yaşa Doğu'yu dolduran bir seyirci potansiyeli olan Samsun'un üniversite öğrencileriyle de hemhal olabilmesi adına oldukça mühim bir hamleydi bu; ancak devmı getirilemedi.

Röporatajı gerçekleştiren arkadaşlara ve taraftarın bir takım fevrilikilerine rağmen futbolun asli unsuru olduğunu unutmayan İsmail Uyanık Beyefendiye de teşekkürlerimi iletmeliyim.

jean

kaynak bulunsa isi ayarlar esasinda para olmadimi faydasi dokunmuyor pek

takimin basinda gormek isteriz yakisiyor