İsmail Başkan Samsunsporluları yanıtladı. (2.sayfada)

Başlatan yönetici, 02 Haziran 2006, 11:48:07

« önceki - sonraki »

yönetici

Sevgili Samsunsporlular,

Takımımızın 2.lige düşmesinin ardından yönetimin görevi bıraktığını ve bunu yaparken bu yıl yapılan hataları kabullenmekten çok İsmail Uyanık dönemini tartışmaya açtığını hep birlikte gördük. Forumda da üyelerimiz bu konularda olayları kendi bilgileri ve bakış açıları çerçevesinde dile getirdiler.

Samsunspor'un 1992-2001 ve 2002-2005 yılları arasında Başkanlığını yapan İsmail Uyanık, gelişmeleri dikkatle takip ettiği gibi bu konularda zaman zaman kamuoyunu bilgilendirme amaçlı açıklamalarda bulunmuştur.

Son gelişmelerle ilgili olarak Samsunspor taraftarının merak ettiği konuları cevaplandırmak üzere, İsmail Başkan bizlerden cevabını merak ettiğimiz soruları derlememizi rica etmiştir. Taraftar olarak bizler de kafamıza takılan soruları kısa bir süre içinde bu başlıkta dile getirelim.

Kendisine bizlerin düşüncelerini önemseyen yaklaşımı için teşekkür ederiz. İsmail Başkan'ın açıklamaları daha sonra bu başlık altında ve ana sayfada yayınlanacaktır.

Duyurulur.

jean

2 defa basketbolda lige ciktik ne zaman ciktiysak gorevi birakti acaba mudahale yuapamazmiydi?

34 SS 1965

takım sensız sen takımsız olmasın baskanım ne zamana kadar dur dıyeceksınız bu gıdısata ne zaman geleceksınız takımın basına

merkez

bence ismail bey'in bu duyarlılığı ve taraftarla içli dışlı olabilme gönüllülüğü çok önemli kendisini tebrik etmek lazım.
biz taraftarlar olayların derinliğini asla öğrenemedik.Kulüpte neler oluyor?Belediye başkanı söz verdiği halde ismail başkan döneminde kulübe neden destek vermedi?Borçlar neden bu kadar fazla?Ve samsunspor bu sene nasıl yönetildi de küme düştük?
Adnan ölmez her ne kadar iyi yönettik dese de celil kulübün içinden biri olarak bu sözleri söylüyorsa demek iyi yönetememiş,celilin söyledikleri ortada futbolcuların hele hele de kaptanın bile yönetime güveninin olmadığı bir ortamda nasıl başarı gelebilir bu mümkün mü?
Borçları yapılandırmak güzel ama o yapılandırılan borçlar 2.ligdeki bir takımın imkanlarıyla nasıl ödenecek?yaptığı yapılandırmanın ne anlamı kaldı şimdi takım 2.lige düşünce...
Benim Sayın Uyanıktan tek ricam taraftarlara bu takım düzelebilir,sahipsiz değil samsunspor; bu felaket gidişe dur diyebileck bir oluşum sağlanabilecek, taraftar gönlünü ferah tutsun diyebiliyor mu?Bu sorunun cevabı çok önemli,uyku filan kalmadı samsunsporun ne olacağını düşünmekten.
  Bu sayfalar foruma üye olmayanlar tarafından da okunabilme imkanına sahip olduğu için,samsunsporla ilgilenen herkesin gerçekleri öğrenmesini sağlamalı,yanlış kaynaklardan yanlış bilgilenme sonucunda yıllarını samsunspora adamış bir ismail uyanığın taraftar bazında yanlış değerlendirilmesinin önüne geçmelidir diye düşünüyorum.
Kendisine tekrardan teşekkür ediyorum.

achille55

Sorularım...
1- 2 defter tutma olayı nedir. Çoğu klüp böyle defter tutuyor demişsiniz. Neden onlar maliyeye yakalanmadı da Samsunspor yakalandı? Şikayet oldu demişsiniz şikayet olma olasılığına karşı neden önlem almadınız ?
2- Sizce siz başkanken neden takıma Samsun şehrinden destek olmadı.Kendinizde hiç hata buluyormusunuz? Başkalarında hata yada şehirde hata buluyorsanız sebepleri nelerdir?
3- Neden yıllarca başkan olmanıza rağmen yerel televizyonlara nadiren çıktınız ve samsunsporu anlattınız?
4- Benim naçizane fikrim ''size saygım sonsuz çünki bir samsunspor başkanısınız'' fakat sizi başarılıda bulmuyorum açıkcası. Gençlerbirliğinin taraftarı olmamasına karşılık bizimle benzer transferler vermesine karşılık onların neden borcu yok Samsunspor ise bu hallerde.
5- Belediye reisi Yusuf Ziya Yılmazla aranızdaki ilişki başlarda iyi iken neden bozuldu? Sizce Yusuf Ziya Yılmazın sizin beklediğiniz desteği vermemesinin sebepleri nelerdir?

supporter

Başkanımız bizim fikirlerimize değer verip sorularımıza cevap verme nezaketi göstermiştir öncelikle. Taraftarı "çapulcu" gibi görenlerle çok önemli bir farktır bu. Sorularımızı yönelteceğiz elbette ama bizler de aynı nezaketi gösterip, kendisini yargılarcasına bir üsluptan kaçınmalıyız bana göre.
Burada kişisel ilişkilere ilişkin sorular da görüyoruz belki umuma açık bir ortamda bunların konuşulması doğru olmayabilir ama bunun takdirini de başkanımız yapacaktır. Bir de şehrin desteksizliği noktasında Ölmez'in dahi eleştirileri olmuştur. Bunu belirtmek gerek. Ölmez'in ekstradan aldığı destek yalnızca siyasi destekle belediye desteğidir.
Soru olarak ilaveten ben de İsmail başkanımızın İstanbulspor ile olan ilişkisini öğrenmek isterdim.

salihcakir

benim sorularım şunlar olacak..

1. Bu sene küme düşmemizde dış etmenlerin(siyasi güçlerin) etkisinin olduğunu düşünüyor musunuz? eğer samsunspor çevresinde bazı olaylar döndüğünü düşünüyorsanız; yönetimin bu oyunlara karşı duruşunu değerlendirir misiniz?
2. geleceğin samsunsporunu kurmak; türkiye de belki avrupada şampiyon bir takım kurmak gibi bir hayaliniz var mıydı? vardıysa söndü mü? söndüyse neden söndü? yoksa halen böyle bir hayaliniz var mı?
3. ertuğrul sağlam konusunda taraftarın gösterdiği tepikiyi yerli ve gerekli bir dozajda mı görüyorsunuz; ertuğrul'un gidişi konusunda kamu oyunun bilmedikleri şeyler neler?

bodensee55

soru 1

nedne hep iskarta topcu transfer yapdiniz....nerede sorunlu ise yaramayan topcu aldiniz ve ya altay ligden dusmus transfer etdiniz kenan karababa serkan vs..yada gemiyi batiran kaptan aldiniz ->saban !!!

ertugrul osman cenk celil serkan ilhan tumer vs bu paralar ne oldu?........anlatirmisiniz sayin baskan

soru 2

hep kucuk hedeflere  oynadik?`neden?

soru 3

son zamanlarda  sizde bi gerileme gördum ilk yillardaki gibi atesli zevkli deeldiniz?neden?=

soru 4
hep karsi kisilerden yakinidiniz kimse destk olmyioir diye acaba siz mi dialog kuramadiniz hatayi kendinizde aradiniz mi?

soru 5
bir tv kanalinda dediniz ki ermani sattinizde bjk baskanina demisiniz ki eger 20 mac oynarda su kadar para alirim souzlu anlasminiz serdar biligiliye o da sadece 100 000 usd dollar odemis sonra sozde kaldigi icin gelen yeni yonteim odemmeis....burda sizin ihmaliniz yok mu=?samsunspori 2 yada 3 miylon dolardan etsiniz?=

sour 6
en cok merak etdim saban da ne buldunuz????????

soru 7

ertugrulu  verdiniz desteki buyuk KRAL EFSANA TANJU COLAKA NEDEN VERMEDINIZ?

kral samunslu samsunsporlu?
+ertugrul sizi nasil satdi?5 yil arkasinda demisindiz tüydu  ya sonra ?

sour 8
bu hamburdad ki limdan  mal meselesi imza isleri neydi?samunsporun imzasini mi kullandiniz?

merak ediyorum bu sorularimia ceveap alabilcem mi ?

en buyuk samsunspor

kadir55ist

selam
sayın başkana öncelikle bu davranışından ötürü teşekkür ederim.
ben samsuna ve samsunspora hizmet etmiş herkesi saygıyla karşılarım vede desteklerim.
ben ismail başkana geçmişle ilgili değilde artık samsunsporu muzu neler bekliyor daha kötü günler mi yoksa tekrar eski istanbul takımlarına kafa tutacak gnlermi bekliyor?
birde samsunsporumuzu avrupa da mücadele ederken görmek ve bir marka haline getirmek için neler yapılmalı.

SAMSUNSPOR BİR SEVDADIR

istanbul grubu

13 YILLIK BAŞKANLIK DÖNEMİNİZDE;

1- ÇOK ÇAĞRIDA BULUNMANIZA RAĞMEN SAMSUN ŞEHRİ SAMSUNSPOR'A YETERİ KADAR MADDİ VE MANEVİ DESTEK VERDİMİ? ANADOLU KLÜPLERİNİN EN BÜYÜK DESTEKCİSİ YEREL YÖNETİMLER OLMASINA RAĞMEN SAMSUNSPOR YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEK ALABİLDİMİ?
2- SAMSUNSPOR'UN SORUNLARI, HAKLARININ ARANMASI VE KAMUOYU OLUŞTURULMASI ADINA SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ CİDDİ GİRİŞİMLERDE BULUNDUMU?
3- BİRLİKTE ÇALIŞTIĞINIZ YÖNETİM KURULLARINDAKİ BAZI YÖNETİCİLERİN ÇOK İYİ NİYETLİ VE ÖZVERİLİ ÇALIŞTIĞINI BİLİYORUZ.İYİ NİYETLİ VE ÖZVERİLİ OLMAK YETERLİMİ? YOKDA BİRAZDA PROFESYONELCE DÜŞÜNÜP BU ŞEKİLDEMİ DAVRANMALIYDILAR?
4- SİZİN BAŞKANLIK YAPTIĞINIZ DÖNEMLERDE YÖNETİMDE OLAN İNSANLARINDA ÇOK FAZLA ETKİN VE YAPTIRIM GÜCÜ OLAN İNSANLAR OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ.ORGANİZE OLUNMADAN BÜTÜN HER ŞEYİ SİZDEN BEKLİYORLARMIŞ GİBİ BİR HİS HER ZAMAN İÇİMİZDE OLMUŞTUR.YANILIYORMUYUZ?
5- TÜRK FUTBOLUNUN İÇİNDE TARAFTAR GÜCÜ,FİNANSAL GÜC,ŞEHRİNİZİN COĞRAFİ KONUMU,KÜLTÜREL VE SOSYAL YAPISI,YEREL YÖNETİMLERİN DESTEĞİ,SİYASİLERİN DESTEĞİ,İŞADAMLARININ MADDİ KATKISI,YAZILI VE GÖRSEL MEDYADAKİ ETKİNLİK,DAİM GELİRLER,YÖNETİM KURULUNUN ETKİNLİĞİ,BASKANIN KARİZMASI VE ETKİSİ,TEKNİK KADRO,TESİS VE DAHA FAZLA SAYABİLECEĞİMİZ UNSURLAR MEVCUT..BİZDE BASKAN KARİZMASI VE ETKİSİ İLE BİRLİKTE TESİS DIŞINDA YUKARIDA SAYDIKLARIMIZINDAN HANGİSİ VARDI?
6- SAMSUN HALKI SAMSUNSPOR'A NEDEN SAHİP ÇIKMIYOR?
SAMSUN'UN KOZMOPOLİT YAPISININ ETKİSİMİ VAR? YOKSA SAMSUN HALKI ARTIK SAMSUNSPOR'U LİGİ ORTA SIRALARDA BİTİREN BİR TAKIM OLARAK GÖRMEKTEN BIKMIŞMIYDI?

HERHALDE BIKMIŞTIKİ YETERİ KADAR DESTEK VERMEDİ..BU YÖNETİMDE ONLARA KULAK VERİP SAMSUNSPOR ARTIK LİGİ ORTA SIRALARDA BİTİRMEYECEK DEDİ!!

KotuCocuk55

SORU;

1 Aynanın karşısına geçip kendinize baktığınızda Ben bugun başkan olsam,bu samsunsporu tekrar superlige çıkarırım diyebiliyormusunuz,yada o heycanı,o isteği,o azmı suan kendinizde hissediyormusunuz?

2 Ertuğrulu televizyonda gazetede başarı haberleriyle izleyince,tepkınız ne oluyor?

3 Başkanlığı bırakıp,bizler gibi samsunsporu dışardan takip ederken,kulubu yonetenler için,yaptıkları hamlelerden sonra hiç krndinize ben bu takımı kımlere bıraktım,kim bunlar,napıyolar diye sordunuz mu?
4 Çok açık ve net bir soru daha tüm samimiyetinize guvenerek soruyorum,aynı şartlar altında ben başkan olsam bu takımı kume düşürmezdim diyebilirmisiniz,evet veya hayır?

5 Hiçbir taraftarı olmayan,çok fazla rating yapmayan,devlet yardımı almadan,şuan da türkiyenin maddi olarak en rahat kuluplerinden olan gençlerbirliği bu atılımı son 15 yılda yaptı,bu dönemde samsunsporumuza da siz yön verdiniz,onların her geçen gun maddi gucu artarken,bizim aksı yonde daha da kötu olması,bir yöneticilik başarısızlığımıdır,şansızlıkmıdır nedir? Bizim ne zman paramız olacak,biz ne samsunsporda para sorunu die bi sorundan bahsetmicez?

fat55

soru1)başkanlık görevini bıraktığınızda samsunspor basketbol takımı 1. lige çıktı.neden ayhan bermek le konuşup samsunspor a olan göğüs reklamı desteğini çekmesini engellemediniz?ben cep telefonumu satıp bursa ya tofaş maçına gittim. yazık değil mi bizim gibi taraftara...?
soru 2)zamanında ertuğrul dan alınan para ne oldu?neden günü kurtarma eylemlerinin yerine altyapıya gençlerbirliği gibi gereken önem verilmedi?mesela kalıcı gelirler sağlanmadı?
soru 3)neden kişisel egolarınızı birkenera bırakıp samsun büyükşehir belediyesiyle valilikle ticaret odaları ve kurumlarla samsunspor u daha içiçe yapmak için uğraşmadınız?çok mu paranız vardı neye güvendiniz?
soru4)

bengülü

mrb sayın başkanım sizleri tekrar samsunspor klub başkanlığına davet ediyorum samsunsporu gerçek samsunlular olarak siz varsınız samsunlu olarak  sizden başka delikanlı yok takıma sahip çıkan tek efsane başkan sizsiniz samsunsporumuzu sizide  harcadılar eriyipte gitmesin bir adanaspor ve göztepe gibi olmasın samsunspor size güveniyoruz tekrar samsunspor başkanı aday olmanızı istiyoruz saygılarımla [recep çalışkan]

tunç güvenoðlu

Alıntı yapılan: "istanbul grubu"13 YILLIK BAŞKANLIK DÖNEMİNİZDE;

1- ÇOK ÇAĞRIDA BULUNMANIZA RAĞMEN SAMSUN ŞEHRİ SAMSUNSPOR'A YETERİ KADAR MADDİ VE MANEVİ DESTEK VERDİMİ? ANADOLU KLÜPLERİNİN EN BÜYÜK DESTEKCİSİ YEREL YÖNETİMLER OLMASINA RAĞMEN SAMSUNSPOR YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEK ALABİLDİMİ?
2- SAMSUNSPOR'UN SORUNLARI, HAKLARININ ARANMASI VE KAMUOYU OLUŞTURULMASI ADINA SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ CİDDİ GİRİŞİMLERDE BULUNDUMU?
3- BİRLİKTE ÇALIŞTIĞINIZ YÖNETİM KURULLARINDAKİ BAZI YÖNETİCİLERİN ÇOK İYİ NİYETLİ VE ÖZVERİLİ ÇALIŞTIĞINI BİLİYORUZ.İYİ NİYETLİ VE ÖZVERİLİ OLMAK YETERLİMİ? YOKDA BİRAZDA PROFESYONELCE DÜŞÜNÜP BU ŞEKİLDEMİ DAVRANMALIYDILAR?
4- SİZİN BAŞKANLIK YAPTIĞINIZ DÖNEMLERDE YÖNETİMDE OLAN İNSANLARINDA ÇOK FAZLA ETKİN VE YAPTIRIM GÜCÜ OLAN İNSANLAR OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ.ORGANİZE OLUNMADAN BÜTÜN HER ŞEYİ SİZDEN BEKLİYORLARMIŞ GİBİ BİR HİS HER ZAMAN İÇİMİZDE OLMUŞTUR.YANILIYORMUYUZ?
5- TÜRK FUTBOLUNUN İÇİNDE TARAFTAR GÜCÜ,FİNANSAL GÜC,ŞEHRİNİZİN COĞRAFİ KONUMU,KÜLTÜREL VE SOSYAL YAPISI,YEREL YÖNETİMLERİN DESTEĞİ,SİYASİLERİN DESTEĞİ,İŞADAMLARININ MADDİ KATKISI,YAZILI VE GÖRSEL MEDYADAKİ ETKİNLİK,DAİM GELİRLER,YÖNETİM KURULUNUN ETKİNLİĞİ,BASKANIN KARİZMASI VE ETKİSİ,TEKNİK KADRO,TESİS VE DAHA FAZLA SAYABİLECEĞİMİZ UNSURLAR MEVCUT..BİZDE BASKAN KARİZMASI VE ETKİSİ İLE BİRLİKTE TESİS DIŞINDA YUKARIDA SAYDIKLARIMIZINDAN HANGİSİ VARDI?
6- SAMSUN HALKI SAMSUNSPOR'A NEDEN SAHİP ÇIKMIYOR?
SAMSUN'UN KOZMOPOLİT YAPISININ ETKİSİMİ VAR? YOKSA SAMSUN HALKI ARTIK SAMSUNSPOR'U LİGİ ORTA SIRALARDA BİTİREN BİR TAKIM OLARAK GÖRMEKTEN BIKMIŞMIYDI?

HERHALDE BIKMIŞTIKİ YETERİ KADAR DESTEK VERMEDİ..BU YÖNETİMDE ONLARA KULAK VERİP SAMSUNSPOR ARTIK LİGİ ORTA SIRALARDA BİTİRMEYECEK DEDİ!!

tum bu ıstanbul gurubun sorularına ek olarak o kadar futbolcu satıldı gençlerbırlıgı kasasına 30 trılyon para koydu bızde 30 trılyon borç koyduk bu 60 trılyonluk fark nasıl oldu dıye bır soru daha eklıyorum.
bırde o kadar şuçlamaya karşı nıye bu kadar sessız kaldı ikinci soru..

yönetici

Sevgili arkadaşlar İsmail Başkan röportajı tamamlanmıştır.
Görüşmenin tam metnini yarın sitemizde yayınlamaya çalışacağız.
Sizlere gösterdiğiniz ilgi, İsmail Uyanık başkanımıza da taraftarları önemseyen yaklaşımı için
teşekkür ederiz.