Suat Kılıç,Ercüment Gül'ü İşinden Etti

Başlatan Stoper, 22 Ağustos 2013, 23:19:34

« önceki - sonraki »

Stoper

HABER GAZETESİNDEN AYRILDIM...

Sevgili okurlar yıllardır Haber Gazetesin'de "Yorum Farkı" isimli köşemde yaptığım spor yorumları ile sizlerle birlikte oldum.
Bu uzun süreçte  yazdığım yazılarla genelde siz okurların  büyük takdiri ve ilgisini gördüm.
Sanırım bunun en önemli nedeni  her zaman objektif, cesur ve gördüğümü yazma çabası içinde olmamdı.
Geçenlerde yine Haber Gazetesi'ndeki köşemde "Yeni AVM" başlıklı bir köşe yazımın içeriğinde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın yeni stadyum temeli atma törenine Samsunspor taraftar guruplarının katılmaması üzerine  bunun nedenlerini sizlerle maddeler halinde paylaşmıştım.
Önceki gün  Haber Gazetesi'ne bakan Suat Kılıç'ın  avukatı tarafından noter kanalı ile bir  tekzip yazısı gönderildi.
Tekzip istenen yazısında "Yeni AVM" başlıklı tarafımdan yazılan metnin içeriğinin bakan Suat Kılıç'a   haksız eleştiri  ve  küçük düşürücü  yorumlar olduğu belirtiliyor  ve gazetenin bu konuda tekzip yayınlanması isteniyordu.
Bu durumu bana ileten Haber Gazetesi Genel  Yayın Koordinatörü Necdet Uzun   Haber  Gazetesi  Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez'in "bundan sonra Ercüment Gül ile çalışmak istemediklerini" söylediğini   bana iletti..
Bende  söz konusu "Yeni AVM" yazımdan sonra ki  gelişen olaylar ve sonrasında  böyle düşünen bir gazete yönetim   kurulunun hakkımda verdiği karara saygı gösterip hemen  orada bir istifa dilekçesi  yazıp  işi uzatmadan Haber Gazetesi''nden kendim  istifa etmeyi  tercih ettim.
Bana yakışanda buydu zaten.
Beni  bundan sonra bir çoğunuzun da zaten  takipte ettiği  Samsun'unun en çok takip edilen spor portalı samsungol.com wep sitesi üzerinden yorum ve yazılarıma devam edeceğimi hatırlatır eskiden olduğu gibi bundan sonrada  hiçbir kimsenin  kalemi yada hiçbir  kimsenin gazetecisi olmamaya  özen  göstereceğimi  özellikle belirtmek isterim.

Ne mutlu Samsunspor'luyum diyene..

İŞTE SİZE HABER GAZETESİNDEN AYRILMAMA NEDEN OLAN YAZIM..

YENİ AVM...

Önceki gün Samsun'un 33 bin küsurluk yeni stadyumunun temeli Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından atıldı.
Bakan Suat Kılıç yeni stadyum projesini  geçen yıl ilk açıklandığında stadın  ismini "Stadyum Samsun" olarak  belirtmiş, gelen tepkiler sonrasında sanırım  "Samsun Arena "olarak değiştirmiş  derken  önceki gün yine Bakan Kılıç temel atma töreninde yaptığı  konuşmada stadyumun isiminin çok şükür ki  yine Samsun 19 Mayıs Stadyumu olarak devam edeceğini söyledi.
Doğru olan da buydu zaten.
Öte yandan yeni stadyumun temel atma törenine katılmayan Samsunspor taraftar grupları ise o güne damgasını vuran başka bir konuydu.
Zira Bakan Suat Kılıç konuşmasına bile törene katılmayan taraftar gruplarına sitem ederek başlamıştı.
Şimdi gündeme oturan bu konuda sesli olarak düşünmek istiyorum ve soruyorum "Samsunspor taraftar grupları neden o gün yeni stadyumun temel atma törenine gelmedi?

Ben size cevabını vereyim.

1- Hatırlayın önceki sezon Samsunspor Süper Lig'in son karşılaşması olan Sivasspor maçında Bakan Suat Kılıç Samsun'da olduğu halde bu karşılaşmaya gelmemişti.
Düşünün bir şehrin spor bakanı o şehrin futbol kulübünün son hayati maçına hem de o an o şehirde olduğu halde gelmiyorsa; buna dünyanın her yerindeki taraftar tepki gösterir.
2- Yine  Samsunspor'un kaderini belirleyen o hayati son Sivasspor karşılaşmasına  o sezon Samsunspor'un oynadığı 2    lig karşılaşmasında da göz göre göre verdiği kararlarla Samsunspor'un hakkını adeta gasp eden hakem  Hüseyin Göçek'in gönderilmesi ve sonrasında buna büyük tepki gösteren taraftar gruplarının feryatları arasında Samsunspor'un göz göre  tekrar PTT 1. Lige gönderilişi...
Sonuçta bir spor bakanının şehrinin takımıydı Samsunspor. Adil bir hakem atanabilirdi.
3-Yine geçen ay ülkemizde düzenlenen U-20 Dünya Kupası  karşılaşmaları Karadeniz'in iki ili Trabzon ve Rize'de oynanırken; Samsun yine her konuda olduğu gibi avucunu yaladı.
"Yok efendim bu şehirler çok önceden belirlenmiş" savunması ile bu taraftar, şüphesiz ikna olmadı.
4-Yeni yapılması planlanan 33 bin kişilik stadyumun ya da bitmiş spor komplekslerinin oturma koltuklarının Samsunspor'un renkleri olan kırmızı beyaz olmasını ısrarla isteyen hatta sürekli gündeme getiren  bu  taraftar gruplarına kulak verilmedi.
Bölgesel milliyetçilik olmazsa neden Trabzon'daki yeni yapılan stadyum ve tüm spor komplekslerinin oturma koltukları Bordo- Mavi?
5-Türk futbolunda son yıllarda başta İstanbul olmak üzere birçok şehirdeki stadyumlarda her hafta büyük şiddet olayları yaşanırken; özellikle bu konuda çok duyarlı Samsunspor taraftarı geçen yıl hiç de hak etmediği günler yaşadı. Bakan Kılıç, söz konusu karşılaşmada 90 dakika boyunca tahrik edilen ve sonrasında maç sonu mağdur olan Samsunspor taraftarının  bu durumuna bile " bölgesel milliyetçilik" gözü ile yaklaştı.
6-Samsunspor uzun bir süredir yani 2006 yılından bu yana ligde hep yaşam mücadelesi veriyor.
Oysa diğer kulüplerin bulunduğu şehirlerin bakanları ve milletvekilleri her transfer döneminde yeni futbolcu imza törenlerinde aynı masada hazır bulunup basına fotoğraflar bile vermekten çekinmiyor. Türk futbolunda daha dünkü Kayseri'nin bile artık Süper Lig'de 2 takımı var.
7- Geçen sezon PTT 1. Lig'de küme düşmekten son anda kurtulan Samsunspor, yine bu sezon da  şu anki durumu ile  bu ligden küme düşmeye ilk aday takımlardan biri olarak görüntü veriyor.
Yani Samsunspor taraftarının içi yüreği her zaman olduğu gibi yine bu sezon da kan ağlıyor. Böylesi umutsuzluğa yelken açmış , küstürülmüş, bezdirilmiş taraftar, yeni stadyumun temel atma törenine gelip de ne yapsın. Sevinsin mi?
Sonuç olarak anlatmak istediğim; Samsunspor ve taraftarı  olmadan yeni yapılacak 33 bin kişilik stadyum eninde sonunda iyi bir AVM olmaktan başka bir işe yaramayacaktır.
Samsunspor yoksa taraftar da olmayacaktır.
İnşallah yanılayım ama şimdiden yeni AVM şehrimize hayırlı olsun.

http://www.samsungol.com/kose-yazisi-detay.asp?Id=136

Serkan

brigand

Bu tayfa gemiyi bu şekil yürütüyor. Bir gün o şekil olacaklar. Bakalım o gün neler gösterecek ?

ali ihsan

Başbakan ulusal medya el atarsa Bakanı da yerel medyaya el atar. Devir böyle ya...

since1965

Taraftarımızın her platformda söylediklerini köşesine taşıdı.Bizim sesimiz oldu.Bizi köşesine taşıdı.Önce tribünlerde yüzlerce kişiye ceza verip susturamayanlar,taraftarımızın düşüncelerini bile getirenleri susturmayı başardılar.Yalnız olmadığını hissettirmek lazım.Kendisine yapılan baskıdan sonra olayı tüm çıplaklıgıyla dile getirmesi ayrıca takdire şahan

cgr

Ercüment Abi'yi yakından tanır ve severim. İyi bir Samsunsporlu olduğundan da şüphem yoktur...

Gerçekten taraftarın düşündüklerini yansıttı. Hepimizin içindeki görüşleri belirtti ama bir takım (!) yandaş grup yine yediremedi kendilerine...

lato

3. Hafta içerdeki Fethiye maçına ''Taraftarın sesi Ercüment Gül'e katkılarından dolayı teşekkür ederiz'' diye pankart açsak iyi bir kapak olmaz mı birilerine

55.hakan

Bu kadar da görüşünü belirtemiyorsa bir gazeteci geleceğimiz gerçekten karanlık. Sözde demokrasi bu olsa gerek!

özkan

Samsun şehrinin adam seçimindeki tutarlılığı..Bunlara kimse bişey demeyecek yalakalık yalamalık yapacak o zaman dost bunlar bize.O gün stada o pankartın asılmasında kimlerin emeği varsa öncelikle yazıklar varsa da hakkım haram olsun onlara.

teksas3455

atakan

Alıntı yapılan: Aliİhsan - 22 Ağustos 2013, 23:47:55
Başbakan ulusal medya el atarsa Bakanı da yerel medyaya el atar. Devir böyle ya...

Ahmeti

Ercüment Gül'ün maç yorumu
EKİGHO   PATLADI.
Samsunspor Tavşanlı Linyitspor
deplasmanından 3-0 gibi farklı bir skorla
dönerken özellikle  Nijeryalı forvet Ekigho'nun
bu karşılaşmada 90 dakika boyunca oynadığı
mükemmel  futbol ve de attığı muhteşem gol
bu karşılaşmanın bile önünü çıkan olaydı. Oysa aynı Ekigho  geçen hafta  Ligin ilk maçında
Samsunspor'un  evinde oynadığı ve tek golle
İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a  kaybettiği
karşılaşmanın en silik,en etkisiz
futbolcularından biriydi. Gelelim karşılaşmaya.... Samsunspor  Linyitspor karşısına geçen hafta
sahaya sürdüğü ilk   11'rinden sadece
Turgay'ın yerine Adnan değişikliği yaparak çıktı. Samsunspor karşılaşmanın başlama düdüğü ile
birlikte  ilk 45 dakika boyunca ev sahibi
Linyitspor'dan  daha üstün bir mücadele
dolaysıyla da futbol ortaya koyarken  gole yakın
tarafta yine kendisi oldu.. Özellikle iki Nijeryalı forvet Umar ve Ekigho'nun
oldukça etkili futboluna  orta sahadan  Erdem
ve Musa Aydın'da destek vermesi   bu maçın
sonucunun   ilk dakikalardan itibaren
Samsunspor lehine olacağını gösteriyordu. Samsunspor'un ilk yarıdaki iyi futbolunun
karşılığı geciken gol ilk 45 dakikanın  uzatma
dakikalarında Erdem'in ayağından gelmesi  ile
soyunma odasına  büyük bir avantaj
yakalayarak  gidiyordu. Ancak karşılaşmanın ikinci yarısı hakemin
başlama düdüğü ile birlikte sahada ki o görüntü
siyah ile beyaz kadar değişti. özellikle ev sahibi Linyitspor'un o  ilk yarıdaki
pasif görüntüsü gitmiş yerine  daha agresif
daha istekli ve daha hırslı bir görüntü ile
Samsunspor kalesine gelmeye başlamıştı. Öyle ki bir ara Linyitspor'un  Samsunspor
kalesine yaptığı pres ve baskı  Adnan,Erdem ve
Musa Aydın'ı  kendi  defans bloğuna
yapıştırmış  topu rakipten kazandıklarında bile
3 pas yapıp rakip alana bile geçememe durumu
oluşmuştu.. Sahada ki futbol  neredeyse tek kaleye
dönmüştü. Hüseyin Kalpar rakibin bu baskısını biraz olsun
kırmak adana biraz geçte olsa oyuna müdahale
edip dakikalar 62'yi gösterdiğinde Musa Aydın'ı
hemen oyundan alıp yerine Taha Yılmazer'i  ön
liberodaki Adnan'nın yanına monte etti. Yine dakikalar 71'i gösterirken bu kez de
Samsunspor adına sahanın bu karşılaşmada ki
en etkisiz futbolcusu Musa Sinan'ı alıp daha diri
bir futbolcu Serkan Çalık tercihine gitti. İşte bu değişikliklerle Samsunspor'a tekrar
hayat verdi ve  oyunda ki  tekrar dengeyi
yakaladı. Asıl önemli olanda Samsunspor orta sahası uzun
bir süre sonra ı  tekrar  forvetteki Umar ve
Ekigho ile pas trafiğini yada bağlantısı sağladı. İşte bu bağlantı maçın son bölümlerine
girilirken özellikle de  rakip Linyitspor'un  en
azından bir beraberlik golü deyip bu nedenle
çok adamla geldiği  dakikalarda  kendi defans
arkasında  büyük boşluklar  vermesi  bu
karşılaşmanın  bir anda farka gitmesine de neden oldu. Dakikalar 79'u gösterirken Ekigho'nun ısrarla
kovaladığı ve  rahatsız ettiği rakip defans
oyuncusunun hatalı pasını Serkan Çalık yakaladı
ve skoru 2-0 yaptı. Hemen ardından Hüseyin Kalpar'dan yerinde
ve akıllı bir değişiklik yaparak maçın en
iyilerinden Erdem'i alıp yerine bir diri oyuncu
daha  Turgay'ı tercih etti. Sonrasında ise bu kez dakikalar 87'yi
gösterirken Ekigho'nun jeneriklik muhteşem
şov golü geldi. Sonuç olarak Samsunspor deplasmandan 3
puanı 3 golle alırken sevenlerini mutlu etti. Biliyorum şimdi belirli kesim yada çok bilmişler
bu galibiyete bir sürü kılıf bulacaklar. Mesela  "Tavşanlı Linyitspor'da hiçbir şey yoktu
kardeşim"  gibisinden...Biz zaten Samsunspor'un mükemmel  bir takım
olduğunu söylemiyoruz. Samsunspor'un halen
sahada futbol  oynamak adına önemli sorunları
olduğu uzak ara  bir gerçek. Bu karşılaşmada da görüldüğü gibi özellikle orta
sahanın hemen önünde  iyi bir oyun kurucu  ve
bir santrafor ihtiyacı net olarak görünüyor.. İnşallah bu iki bölgeye en kısa sürede iyi ve
kaliteli transferler yapılırsa  işte o zaman bu
takım sevenlerinin beklentilere cevap verebilir
diye umut ediyoruz.

samuray

bunların eleştirilere tahammülü yok hepsi aynı bu ilk değil ercüment gülün işinden olması say say bitmez işten çıkarılan gazetici sayısı

Aslankaya

ben böyle bir durumla karşılaşacağını tahmin ediyordum.lafını esirgemeden,çatır çatır yazıyordu.diğer korkaklar gibi değildi.

ercüment gül'ün bu yazısı da çok sert.

http://www.samsunspor.biz/forum/index.php?topic=9978.0