DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

edmontdante

ÖLÜMSÜZ-L'İMMORTEL-2010
Jean RENO-Marina FOIS
İMDB Puanı:6.6/10

Charly karanlık geçmişine sünger çeker ve suçlardan,suçlulardan uzak durma kuralı üzerine oturttuğu yeni bir sayfa ile hayata döner.Nitekim 3 yıl boyuncada bunu hayatını karısına ve 3 çocuğuna adayarak başarı ile gerçekleştirir.Lakin o uzak durmak,unutmak istesede geçmiş onun yakasından düşmemeye kararlıdır.Marseille'de bir otoparkta açılan ateş sonucu 22 kurşunu bedeninde hisseden Charly buna rağmen mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başarır.Artık tek gayesi ve amacı intikamdır

Fena film değil.Sıkılmadan izledim.Marsilya ve müzikler çok iyi.Çok iyi alternatifler yoksa tereddüt etmeden izleyebilirsiniz.

##kdc##

The Hangover(hayatımda hiç bi filme bu kadar gülmemiştim.)
Law Abiding Citizen(bu da çok muhteşem polisiye bi filmdi)

edmontdante

A TAKIMI-THE A TEAM-2010
Jessica BIEL-Liam NEESON-Bradley COOPER
İMDB Puanı:7.2/10

İşlemedikleri bir suçla yargılanan bir grup Özel Kuvvetler üyesi, isimlerini bu olaydan sildirmek için bir araya gelip, her birinin kendine özel yeteneklerini kullanarak asıl suçluyu bulmaya soyunurlar.

Çok eğlenceliydi kesinlikle .İzlerken ,eskiden dizisini her akşam haberlerden önce izlediğimiz aklıma geldi.Murdock benim adamımdı o zaman.Filmi de iyi olmuş.Tabi ki uçukluklara kafayı takmamak lazım.Tavsiye ederim

edmontdante

SON VURGUN-TAKERS -2010
Paul WALKER-Matt DİLLON-Chris BROWN
İMDB Puanı:4.9/10

Bir grup banka hırsızı 20 milyon dolarlık bir işin peşindedirler. Ancak planları Jack Welles isimli sert bir dedektif tarafından suya düşer

Bol aksiyon dolu bir polisiye-soygun filmi.İMDB Puanı bence çok düşük kalmış.İzlenilebilir  hareketli bir film.

edmontdante

GECE VE GÜNDÜZ-KNIGHT AND DAY -2010
Tom CRUISE-Cameron DIAZ
İMDB Puanı:6.6-10

Yalnız bir kadın olan June, oldukça sıradan bir yaşam sürüyordur. Kız kardeşinin evliliği için hazırlık yapan June, tesadüf eseri bir süper ajan olan Milner ile karşılaşır. June, Milner'la tanışmalarının ardından bir dizi maceranın içine düşer. Ne yaparsa yapsın, tesadüfler onları hep bir araya getirecektir.

Eğlencelik bir  aksiyon-komedi.Bazı yerler çok abartılı ama izlenebilir bir film.Orjinal ismi  KNIGHT AND DAY.Şovalye.Filmle de alakası var Şovalyenin ama Türkçe isim verilirken gece ve gündüzü niye tercih ettiler anlamadım

Tufan

23 Şubat 2011, 01:21:10 #590 Son düzenlenme: 23 Şubat 2011, 01:26:57 TuFaN55
Masumiyet [1997]
Haluk Bilginer, Derya Alabora, Güven Kıraç

izledikten sonra oturup düşünmeme sebep olan nadir Türk filmlerinden biri oldu. oturup aile ile izlenecek bir film değil ama sanatsal ve oyunculuk açısından efsane bir yapımmış ben bunu nasıl izlememişim diye kendime kızdım valla  :)

Musti

23 Şubat 2011, 13:52:07 #591 Son düzenlenme: 24 Şubat 2011, 14:55:55 Musti
Alıntı yapılan: TuFaN55 - 23 Şubat 2011, 01:21:10
Masumiyet [1997]
Haluk Bilginer, Derya Alabora, Güven Kıraç

izledikten sonra oturup düşünmeme sebep olan nadir Türk filmlerinden biri oldu. oturup aile ile izlenecek bir film değil ama sanatsal ve oyunculuk açısından efsane bir yapımmış ben bunu nasıl izlememişim diye kendime kızdım valla  :)

O zaman sana Zeki Demirkubuz'un diğer filimlerini de tavsiye ederim. Özellikle Kader filmi çok acayip...

Tufan

zaten Kader Masumiyet içindeki geçen hikayeden senaryosu yazılmış şimdi izlemeye başlıyorum Kader'i Zeki Demirkubuz'u izlenecekler listesinin başına yazdım bile  ;)

**KaR6**

ingiliz teknik direktör brian clough'un hayat hikayesi.. güzel bir futbol filmi olmuş.. aksiyon yok ama sürüklüyor.. zaman zaman gerçek görüntüler de giriyor araya, izlenebilir..

YaşarDoğu

@kar6

Güzel filmdi , tavsiye ederim bende.

**KaR6**

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 24 Şubat 2011, 00:34:41
@kar6

Güzel filmdi , tavsiye ederim bende.

cok abarttılar ben izlemeden, o yuzden bu muymuş dedim ama fena film değil, merak ediyor insan adamın hayatını hiç bilmediğimiz için :D

YaşarDoğu

Kaçış Planı - The Next Three Days

AlıntıIMDB: 7.3
Yapım: 2010 ~ ABD
Tür: Dram , Gerilim , Romantik , Suç
Oyuncular: Russell Crowe , Liam Neeson , Elizabeth Banks , Olivia Wilde , Jonathan Tucker
Yönetmen: Paul Haggis
Senaryo: Paul Haggis , Guillaume Lemans , Fred Cavayé
Yapımcı: Paul Haggis , Michael Nozik , Marc Missonnier , Olivier Delbosc
Görüntü Yönetmeni: Stephane Fontaine
Görüntü Yönetmeni: Danny Elfman , Alberto Iglesias
Filmin Websitesi: http://www.thenextthreedaysmovie.com/
Süre: 1 saat 58 dk
Gösterim Tarihi: 25 Şubat 2011 (Türkiye)
Konusu: Laura ve John mutlu olan evli bir çifttir.Fakat bu mutluluk fazla sürmez genç bayan Laura bir cinayetin soruşturulmasında tutuklanır ne kadar masumum desede hapise girecektir.Eşi John onun masum olduğundan şüphe etmez ve ailesi için çaba göstermeye devam eder eşinin masum olduğunu kanıtlamak için ipuçları toplamaya başlar.Malesef son mahkemedede kurtulamayan Laura intihar etmeyi düşünür ve John için yapacak tek şey kalmıştır..

Hapishaneden kaçış planı yine..

Russel crowe oynuyor diye baktım , nedense ne zaman bi hapishane kaçış filmi seyretsem Prison Break dizisi geliyor aklıma.Çok fazla bişi beklemeyin , konusuna bakarsanız Dram ağırlıklı bir film.

YaşarDoğu

24 Şubat 2011, 00:41:05 #597 Son düzenlenme: 25 Şubat 2011, 22:39:41 edmontdante
CEHENNEM MELEKLERİ-THE EXPENDABLES-2010
STALLONE-Jason STATHAM-Jet Lİ-Bruce WILLIS-Mıckey ROURKE
İMDB Puanı:7.1/10

The Expandables bir kiralık savaş timidir ve bu sefer ki görevleri Güney Amerika'da bir ülkeye sızarak, bu ülkenin acımasız dikatatörünü devirmektir.. Fakat görev başlar başlamaz The Expandables grubu herşeyin tam olarak göründüğü gibi olmadığını anlar ve kendilerini tehlikeli bir ihanet ağının içerisinde bulurlar. Görevlerinin tamamlanmasının engellenmesi ve masum bir insanın hayatının tehlikeye atılmasından başka The Expandables grubu daha zor bir durum olan grubun dağılma tehlikesiyle karşı karşıyadır..

Oyuncu kadrosuna bakınca çok iyi bir film çıkıcak sandım.Vasat bir film , IMDB yine yanıltıyor.

Konusu zaten çok çok basit , filmde herkesin yeteneğine göre rol biçilmiş.

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: **KaR6** - 24 Şubat 2011, 00:36:44
cok abarttılar ben izlemeden, o yuzden bu muymuş dedim ama fena film değil, merak ediyor insan adamın hayatını hiç bilmediğimiz için :D

İki kulüp arasında yaşadığı ve hırsı beni etkileşmişti.Özellikle takım değiştirdiğinde yeni takımı Ledds ti sanırım yanlıs hatırlıyor olabilirim, futbolcuların hal ve hareketleri enterasandı.

Burak

Alıntı
Oyuncu kadrosuna bakınca çok iyi bir film çıkıcak sandım.Vasat bir film , IMDB yine yanıltıyor.

Konusu zaten çok çok basit , filmde herkesin yeteneğine göre rol biçilmiş.
[/quote]
yine de kadro hatrına izlenebilir bence ( daha izlemedim )