KARA GÜN ANITI

Başlatan oguzhann555, 23 Mart 2013, 22:25:48

« önceki - sonraki »

ult55ras

Alıntı yapılan: Burak - 04 Ocak 2014, 11:21:21
Neyin kafasını yaşıyorsun anlamıyorum ben oradan her yaya geçtiğimde o  yunusları orada görünce sevinirim birde şunu sormak istiyorum trafiğin orasındaki bir anıta nasıl çelenk bırakacağız o kara günde !!!

Samsunsporluluğumun kafasını yaşıyorum aşırı düzeyde. biraz saygılı ol ilk önce. herkes düşüncelerini söylüyor burada. ayrıca kara gün anıtı demedim ben herhangi bir eser olabilir. Samsunspor arması vs...

oguzhann555

Aslında ilk başta Yunusların olduğu yer benim kafama yatmıştı ancak daha sonra düşününce o alan anıt için biraz küçük olur anca o havuzun ortasına bir Samsunspor amblemi yerleştirilebilir ama tabiki bu anıt yerine geçsin demiyorum.Anıtın biraz daha geniş bir alana yapılması gerekli bence.20 Ocakta bir anma töreni düzenlendiğinde kalabalık oraya sığabilmeli.Aslında şu Gençlik Parkını Samsunspor adıyla bir bütünleştirebilseydik işte orası çok güzel olurdu ama olmadı.Yaşar Doğunun yeri çok güzel olur bence ama ne zaman yıkılacaksa yıkılsın artık yada restore mi ediyorlar şehrin göbeğinde sırıtıyor.Gerçi meydanımız bile bakımsız ya neyse...

Yada Bulvar avmnin ordaki boşluğada güzel bir anıt dikilebilir aslında.

Burak

05 Ocak 2014, 11:12:28 #47 Son düzenlenme: 05 Ocak 2014, 11:16:15 Burak
Alıntı yapılan: ult55ras - 04 Ocak 2014, 13:27:40
Samsunsporluluğumun kafasını yaşıyorum aşırı düzeyde. biraz saygılı ol ilk önce. herkes düşüncelerini söylüyor burada. ayrıca kara gün anıtı demedim ben herhangi bir eser olabilir. Samsunspor arması vs...

Sen şu anda goygoyculuk yapıyorsun başka birşey değil Samsunsporluluk edebiyatı yapıyorsun sadece bir sürü adam demişki Samsun'da çocukluğumuza dair hatırladığımız şeylerden biri o yunuslar sen yunus falan anlamam diyorsun sen insanların anılarına saygı duymayacaksın anlamam etmem diyeceksin ondan sonra sonra saygıdan bahsedeceksin geçeceksin bunları

Ayrıca başlıkta Kara Gün Anıtı yazdığınıda ayrıca hatırlatırım

umit

gençlik parkındaki anıt viyadük yapılmasıyla iyice gözden kayboldu.bence oradaki yıkılıp yerine tramvaydan da rahatlıkla görülebilecek, göze batan bir eser yapılabilir.

ult55ras

Alıntı yapılan: Burak - 05 Ocak 2014, 11:12:28
Sen şu anda goygoyculuk yapıyorsun başka birşey değil Samsunsporluluk edebiyatı yapıyorsun sadece bir sürü adam demişki Samsun'da çocukluğumuza dair hatırladığımız şeylerden biri o yunuslar sen yunus falan anlamam diyorsun sen insanların anılarına saygı duymayacaksın anlamam etmem diyeceksin ondan sonra sonra saygıdan bahsedeceksin geçeceksin bunları

Ayrıca başlıkta Kara Gün Anıtı yazdığınıda ayrıca hatırlatırım

benim yazdıklarımın içinde insanalrın anısı geçiyormu bi bak bakim. evet yunus felan anlamam. kendi şahsi görüğüm. elimde olsa anında yıktırırım.

Ayberk

Bir defa ziyaret edilemez bir yer olur, doner kavsaktaki anit.yanina gidemeyiz,uzaktan bakariz.meydan cok guzel ve mantikli bir yer, ama gobege insa edilmesi cok akillica degil. meydanda ziyaret edilebilecek bir yerde olsa daha mukemmel olur,aksi takdirde meydanda boyle bir anitin yapilacak olmasina da sukur

binikalamadım

uçtum...

bence cumhuriyet meydanı ile konak/gazi müzesi arasındaki yerleşke yıkılmalı cumhuriyet meydanı yaratılırken bu küçük ada neden bırakılmış bilemiyorum karagün anıtı bu bölgeye yapılmalı böylece mecidiye gazi müzesi cumhuriyet meydanı onur anıtı protokol yolu yunuslar ve karagün anıtı birbirine komşu olmuş olur ve burada insan trafiğide oldukça yoğun anıtı gören bilende çok olur törenler içinde müsait bir yer ayrıca anıtın birebir aynısı yapılıp kazanın olduğu yerede konuşlandırılmalı....

yunuslara gelince üç yunus kırmızı beyaz siyaha boyanabilir , ağızlarında çıkan suda renklendirilerek kırmızı beyaz siyah yapılabilir...

muzaffer4

Sular birbirine karıstıktan sonra ne olacak? ;)

samsunum

Anıtın yüksekliği 15 m 55 cm olacakmış

sadece55

Futbolcuların heykelleri olsa daha şık durmazmıydı

Musti

Ben anıt projesini çok beğendim. İnşallah hayata geçer.

orucreis

Aslında kareografideki gibi özellikle yeni stadın girişinde veya en güzel yerlerinden birinde duvara işleme gibi olsa on numara olur.içeri girerken hem futbolcu bakımından hemde taraftar bakımından farklı bir hava olur.o maneviyat derinden hissedilir

Stoper

Yıllardır konuşulan anıtla ilgili somut gelişmeler yaşandı ve tarih verildi.

Projeyi yapan firma tarafından 30 Aralık'ta teslim edilecek.

20 Ocak'ta yapılacak törene yetişecek olan '20 Ocak Futbol Şehitleri' anıtı Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun hemen önünde yer alan 'Samsunspor' yazısının yanına yerleştirilecek.

Burada fotoğraflar da var ;

https://www.google.com/amp/s/www.samsungazetesi.com/amp/samsunspor/projenin-detaylari-smg-de-iste-samsunspor-20-ocak-anitimiz-h1354642.html