DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

babasamsunlu

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 30 Ekim 2009, 12:56:12
O da cikarda kardesim cikartacak adami nerden bulacaz >:( :-\

ule filmden yine samsunspora geçmişsiniz... :) siz delimisiniz :)
yoksa samsunsporun adi yönetim ve topçularının deli ettiklerindenmisiniz :):)

Sercan

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 30 Ekim 2009, 12:58:55
ule filmden yine samsunspora geçmişsiniz... :) siz delimisiniz :)
yoksa samsunsporun adi yönetim ve topçularının deli ettiklerindenmisiniz :):)

Valla abi bizde ne oldugumuzu bilmiyoruz.Herseyi Samsunspora baglamakla gorevlendirildik  :D :D

babasamsunlu

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 30 Ekim 2009, 13:00:49
Valla abi bizde ne oldugumuzu bilmiyoruz.Herseyi Samsunspora baglamakla gorevlendirildik  :D :D

:):):) bu işten çıkarınız var mı ? :)
samsunsporu  neden hala çok seviyorsunuz :)
böyle takımı sevene  ne derler :):)
çabuk konuş yoksa işkence  aletlerini kullanmaya  başlayacaz hemde yeni geldi çinden :):):)

SSBiz Gençlik

O bakkalı bulacam. 232 ile başlıyordu hangi mahalleler araştırcam... Sonra da o mahallerde 93 yıllarında vergi dairesindeki adresleri bulacam... 8)

Ollivanders

Alıntı yapılan: SSBiz Gençlik - 30 Ekim 2009, 16:44:42
O bakkalı bulacam. 232 ile başlıyordu hangi mahalleler araştırcam... Sonra da o mahallerde 93 yıllarında vergi dairesindeki adresleri bulacam... 8)

ben varım kardesim :)

Kaya

Bakkalın telefonu 432 ile başlıyordu.

Ayrıca filme gelince hayatımda sinemayı terk etmek istediğim sayılı filmlerdendir heralde hiç beğenmedim heralde büyük beklenti içindeydim başlangıçtaki içtima sahnesi dışında hiç bir bölümünde etkileyici olduğunu düşünmüyorum.Çatışma sahnesine gelince karşıda teröristi görmeden yapılan tek çatışmalı filmdi heralde ayrıca hiç bir TÜRK komutanı da oturup beklemez......

mehmet yılmaz

Nefes'e ben de bugün gidebildim.
Bir sinema efsanesi ya da üst düzey bir film olmadığı kesin ama zaten böyle bir iddiası da yok. 83 yılından beri sanırım, bir terör belasıyla uğraşıyoruz ama bugüne kadar "Işıklar Sönmesin" türü birkaç basit denemenin dışında bir sinema filmi çekilmemişti; ne kadar ilginç değil mi?

Senaryo tamamen gerçek hikayeler üzerine kurulu. Ayrıca altını çizmek isterim, ben de milliyetçi bir insanım ama askerlik ya da çatışma, hiç de öyle destansı şeyler gibi değil. Bu yüzden film bence doğrusunu yapmış ve gerçeklik hissi vermiş. Yani, komutanın hali, askerlerden bir bölümünün şoka girmesi... Bunlar askerliğini yapan bizler için olası şeylerdir. Neticede bir kahramanlık hikayesi değil bu, yani bir Rambo filmi değil. Ha, o şartlarda dağın başında bir karakolda yaşayan komutan ve eratın vaziyeti esasında başlı başına bir kahramanlık zaten.

Filmin zaman zaman haddinden fazla şiirselleştiğini söyleyebilirim. O orta bölümler biraz fazla tutulmuş. Görsellik olarak gayet iyiydi. Dağların ululuğu, kış şartları güzel verilmiş. Sivildekilerin askerlik yapanı anlamaması da iyi yedirilmiş senaryoya. Baskın sahnesi de başarlıydı -ki ne yapabilirsiniz öyle bir ortamda, neyi ne kadar yapabilirsiniz?

Filmin en önemli misyonu, orayı -altını çizmek lazım- orayı bilmeyenlere göstermesi olmuştur. Bu terör belasının, hengamenin, adiliğin masumlarıdır o askerler...

Samsnlu asker konusu bizim de ilgimizi çekti tabii. Telefon numarası 0362 432 idi. Kale Mahallesi civarı, belki Çiftlik falan...

Ve güldük ettik ama en hazini ne biliyor musunuz? Belki de o şehit askerin sevdiği kız Bakkal Osman'ın oğluyla evlenmiştir!

YaşarDoğu

Paranormal Activity

Imdb Notu:7.1/10
Yapım:2007 ABD
Tür:Gerilim, Gizem, Korku
Yönetmen ve Senaryo:Oren Peli
Süre:1 saat 39 dakika.
Gösterim Tarihi (Türkiye) :04 Aralık 2009
Başrol Oyuncuları:Katie Featherston ,Micah Sloat ,Mark Fredrichs ,Ashley Palmer ,Amber Armstrong.

Gerilim sevenler için orta halli bir film,İMDB den 7.1 almıs neye göre almıs anlamadım. :-\ Heralde amaöt çekimden sonra sinemaya aktarılmıs olması filme bu puanı yakalatmıs olabilir...
Gerilmek istiyorsanız karanlık ortamda ,gece yarısı izleyin..

Ollivanders

04 Aralık 2009, 12:54:38 #338 Son düzenlenme: 04 Aralık 2009, 12:58:19 Serpico55
Kurtlar vadisi gladio ilk baslarda gercekten cok guzeldi.2.devrede yasanmıs ama henuz gun yuzune cıkmamıs olayları işleyecekler sandım.genel olarak iyiydi ama duragandı.

Sercan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 04 Aralık 2009, 12:54:38
Kurtlar vadisi gladio ilk baslarda gercekten cok guzeldi.2.devrede yasanmıs ama henuz gun yuzune cıkmamıs olayları işleyecekler sandım.genel olarak iyiydi ama duragandı.

Sonunun öyle bitmesi biraz film hakkındaki düşüncelerimizi etkilesede,Kurtlar Vadisi Irak'tan daha güzel olduğu açık...

celebi

ben hç film izlemem ya daha doğrusu sinemaya gitmem. başlasam mıne yapsam

kalptenþimþek

21 Aralık 2009, 18:14:49 #341 Son düzenlenme: 21 Aralık 2009, 18:15:55 kalptenþimþek
Alıntı yapılan: celebi - 05 Aralık 2009, 22:45:52
ben hç film izlemem ya daha doğrusu sinemaya gitmem. başlasam mıne yapsam
başlayın, sinama güzeldir.. ama seçici olun.. bir de aynı anda iki filmden fazlasını izlemeyin ;)

celebi

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 21 Aralık 2009, 18:14:49
başlayın, sinama güzeldir.. ama seçici olun.. bir de aynı anda iki filmden fazlasını izlemeyin ;)

niye ki ::) ??? 8) :( ;D

YaşarDoğu

22 Aralık 2009, 23:57:41 #343 Son düzenlenme: 02 Ocak 2010, 01:07:49 YaþarDoðu
Filmlerden yeterli zevki alamazsında ondan abi ;) ayrıca konuları benzer filmler izlersen iyi bir film sanada sıkıcı gelebilir..

Sercan

Bütün seri güzeldi ama 3. ve son filmin en son sahnesi gerçekten etkiledi beni...