KPSS Tercih yardımı

Başlatan lucarelli, 25 Kasım 2012, 00:22:57

« önceki - sonraki »

lucarelli

Arkdaşlar merhaba;

Bu yıl hayatımda ilk kez KPSS'ye girdim. Şimdi de tercih yapacağım ama ne kurumlarla ilgili ne de sınıf ve dercelerle ilgili en ufak bir fikrim yok. İnternette araştırma yaptım ama pek güvenemiyorum. Hazine müsteşarlığı için çok iyi diyorlar, üniversitelerden uzak durun diyorlar. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı? Bir elektrik mühendisi için hangi kurumlar iyidir? Bakanlıklar, EÜAŞ, müsteşarlıklar, üniversiteler, TCDD, il özel idareleri gibi kurumlardan hangisi daha iyidir? Klavuzda sınıf diye bir bölüm var bu neyi etkiler? Teşkilatın taşra veya merkez olması sadece maaşı mı etkiliyor. Aynı kurumun Ankara Taşra ile Ankara merkez arasında ne fark var?

SametYılmaz55

abi dershanelerde anlatılan bakanlıkların her zaman daha avantajlı olduğu yönde.derece olayı biraz karışık valla :) sene başında anlattılar birazda öncelikli hedef iyi puan almak olduğu için pek dinlemedik açıkçası.yarın dershanede sorup daha detaylı bilgi verebilirim istersen

supernatural_55

abi sınıf dediği genel idare hizmetleri, teknik hizmetler gibi hizmetlerin etkinlikle yerine getirilebilmesi için gerekli öğrenim yetişme ve meslek niteliklerine göre yapılan ayrımdır. Hizmete giriş, maaş rejimi ve öteki özlük işlemlerinde temel birimleri oluştururlar. Sen elektronik mühendisi arayan kurumlara başvurursan teknik hizmetler sınıfına dahil olursun.Teknik hizmetlerin maaşları da son maaş artışları olmadan önce ben hazırlanırken biraz daha yüksekti diye hatırlıyorum.
Derece, sınıf içinde, görevin önem ve sorumluluğunun artışı ile ayarlı yükselme adımıdır.
Kademe derece içinde, görevin önem ve sorumluluğu artmadan, kamu görevlisinin olumlu sicil almasına ve bulunduğu sınıf ve derecedeki hizmet süresine bağlı olarak maaş baremindeki yıllık ilerleyiş adımıdır.

Sonuç olarak ben,m şahsi fikrim öncelikle maliye, iç işleri, dış işleri gibi kapatılması yada başka bir bakanlığa bağlanması imkansız gibi olan bakanlıklara başvurman daha iyi olur. Bu bakanlıklar arasından da karşılaştırdığında derece ve kademesi daha yüksek olanları öncelikle tercih edersen yükselme ve maaş açısından bir adım önde olmuş olursun. Tabi bu söylediklerimde puanının yüksekliği de çok önemli. Son olarak hazine müsteşarlığı son derece iyi bir kurumdur, bakanlıklardan önce bile değerlendirebilirsin, binası yeter:))

SametYılmaz55

abi dün dershanede hocalara sordum hemen hemen hepsi supernatural_55 arkadaşımızın dediklerini söyledi.sadece hazine müsteşarlığı ile ilgili bir şey demediler.onun haricinde bu taşra ile merkez arasındaki fark tercih yapılan şehirlere göre değişiyormuş.büyük şehirlerde taşra gene merkezde olabiliyormuş.daha ufak yerlerde ise genelde ilçelerde oluyormuş.maaşlar falanda Türkiye standartlarına bakılınca iyiymiş birde :) imkanın varsa iyi bir dershaneden başvuru yapmayı düşündüğün yerler için yardım alırsan senin için daha iyi olur abi gene

lucarelli

babasamsunlu

Umutlar az olsada kaydet butonuna basıldı..
Hakkımızdan hayırlısı..
puan 70,91

Balikesir,
Bursa,
Antalya,
Mersin,
Konya,
Sivas,
Gaziantep,
Kırıkkale,
Bala,
Trabzon,
Eskişehir,
Uşak,
Afyon,
Denizli,
Delice,
Nevşehir,
Elazığ,
Erzurum,
Aksaray,
Kırklareli,
Van,
Diyarbakır.....

kalptenþimþek

lucarelli

Sabahtan beri OSYM'nin aday işlemleri bölümü açılmıyor. Hay ben böyle kurumun.......

lucarelli

KPSS sonuçları açıklanmış. Normalde de 2 günde açıklıyorlar mıydı?  Yoksa bu sefer bir ilk mi oldu?