Samsun Havaalanı ihaleye çıkacak

Başlatan SSKLA, 19 Temmuz 2011, 16:10:08

« önceki - sonraki »

SSKLA

19 Temmuz 2011, 16:10:08 Son düzenlenme: 19 Temmuz 2011, 21:09:59 AntZ
AlıntıSamsun Havaalanı ihaleye çıkacak

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Nevşehir- Kapadokya ile Samsun- Çarşamba Havalimanı'nın ihaleye çıkartılarak kiralanacağını açıkladı.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Nevşehir- Kapadokya ile Samsun- Çarşamba Havalimanı'nın ihaleye çıkartılarak kiralanacağını açıkladı. Birdal, Çukurova'da da 'yap-işlet-devret' modeli ile yeni havalimanı yapılacağını kaydetti.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, ICF Airports'un işlettiği Antalya Havalimanı'nın, Avrupa Havalimanları Birliği (ACI Europe) tarafından '10-15 milyon yolcu' kategorisinde "Avrupa'nın en iyi havalimanı" seçilmesi nedeniyle Antalya'da ICF Airports'un toplantısına katıldı. Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri olan Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, ICF Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, ICF Airports Antalya Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel ve Genel Müdürü Alexander Laukenmann'ın yer aldığı toplantıda Orhan Birdal, DHMİ'nin yeni havalimanı yatırım projeleri ve kiralama işlemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Havalimanlarının özelleştirilmesine ilişkin parayı kazanan tarafın Türkiye, devlet, millet ve işletmecileri olduğunu belirten Birdal, önümüzdeki dönemde Nevşehir-Kapadokya ile Samsun-Çarşamba Havalimanı'nı kiralama yoluyla işletme hakkının devri konusunda ihale açacaklarını kaydetti. Yap- işlet- devret modeli ile ihale edilen Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerini kapsayan Zafer Bölgesel Havaalanı inşaatının devam ettiğini hatırlatan Orhan Birdal, aynı şekilde Çukurova Havalimanı için de ihaleye çıkılacağını ve bölgesel bir havalimanı yapılacağını açıkladı.

Kaynak : Netkulis.com

ahmetsefa55

nası yenı havaalanı oluyo ben mı gozden kacırdım ?

birolkys

Bu 1 yıl öncede yayınlandı ama alıcı bulamdılar.Samsun un çekiçiliği ile diğer havaalanlarınıda paket satmak istiyorlar.Keşke TAV alsa :)