Bank Asya 1. lig 20. Hafta|Mersin İdman Yurdu- SAMSUNSPOR : 1-0

Başlatan celebi, 30 Ocak 2011, 22:02:09

« önceki - sonraki »

Burak

samsunmania

arkadaşlar adam sezon başından beri oynuyor. Azeri vatandaşı kendisi.

Burak

Ayberk

Bu maçta Boluspor maçındaki "mağlubiyet" kredimizi tükettik. Önümüzdeki iki haftadan en az 4 puan çıkarabilmeliyiz

GençKozluklu

Arkadaşlar bu tip şeyler olur.  Bu bir kazaydı. Umarım buradan gerekli dersleri alıp yolumuza devam ederiz. Sahanın çok kötü olması oyuncuları da çok etkiledi .Ayrıca rakip te çok sert oynadı çTakımı adeta dövdüler.

Sağlık olsun.

samsunmania

edmontdante

Takım orta sahaya,stopere ve İleri uca gerekli takviyeleri öyle yada böyle yapmalıydı.Ligde liderle puan puana gelmişiz artık bu satten sonra her şeyi yapmamız gerekirdi süper lig için.Düştüğümüz ilk sene  devre arasında bu amaçla çok büyük paralara transferler yapılmıştı ama alınan oyuncular yanlıştı belki de alınışlarında bilinmeyen başka ilişkiler vardı.Bunu doğru isimlerle bu devre arasında yapmalıydık.Çünkü böyle bir sezon yakalamak bir daha mümkün olmayabilir.Lider takım ilk devre sonunda  48 puanın neredeyse yarısını kaybetmiş.Böyle bir istatistik hangi ligde vardır başka.

Peki biz ne yaptık.Orta sahaya yaratıcı bir isim alamadık.Kemal'in yanına gerekli ismi yerleştiremedik.İleri uca ise düşündüğümüz etkinlikte birisi bulamadık.Takımın topa hakim tek oyuncusu Hakan BAYRAKTAR.Allah nazardan saklasın ona bir şey olsa orta sahayı geçemeyeceğiz.Yanındaki isimler 5 metreye pas atmaktan aciz.Top taşıyan bir diğer isim Abdulaziz o da kontrolsüz güç resmen.

Bu takım bu şekliyle nasıl çıkacak bilemiyorum.Daha önce de dediğim gibi tek güvencem diğer takımların da çok farkı olmaması.Ama sonuçta 2 takım çıkacak.Bana kalırsa bizim ilk 2 şansımız çok düşük.Hücumları hep tesadüflere dayalı olan bir takımın gol bulması çok zor.Rakip kaleci bir tane kurtarış yapmadan maçı tamamlıyor var mı bunun başka izahı.

Yeni isimler Dilaver,İzzet ve Musa  ne yapar bilinmez.Hüseyin Kalpar'ın saçmalıkları da cabası.Hala Turgay'dan medet umuyor.Adam yanındakine pas atmaktan aciz takozun teki.Onu oyundan alıyor doğru bir hamleyle ama peşine Billy Mehmet'i de alıyor.Rakip sahaya oyunu yıkacakken ,sırtını rakibe dayayabilen oyuncunu oyundan alıp Aziz'i ortaya çekmek nasıl bir anlayış ben anlamadım.Topla savaşan,çarşafa dolayan Aziz'den orta alanda faydalanmaya çalışmak ancak Kalpar'ın beyninden çıkardı zaten.Bana kalırsa bu takım Turgay'ın yerine Murat YILDIRIM'ı çekerek,kanatlarda Ufuk ve Abdulaziz'le oynamalı

Geçen hafta da dedim sezon başında ,şu anki yakaladığı istatistiklere razı olacağımız Zenke faktörü var bir de.ben bundan bir şey anlamıyorum.Her topu kontrol etmeye çalışıyor o zamanda tekme yiyor bugün defalarca olduğu gibi.Her şey topu kontrol etmekten ibaret değil ki bu işte.Yapacağın tek dokunuşla seni her pozisyonda ind,rmeye gelen defansı ekarte etmen mümkünken ve bunun sonucunda takım pozisyona girecek iken sen kontrol çabasıyla hem tekmeyi yiyorsun hem de takımı engelliyorsun.tabi ki Kalpar'ın buna müdahalesi olmuyor,çünkü kafası basmıyor ve onun için Zenke'nin orada boğuşması yetiyor.Çünkü Kalpar'ın takımı üretkenlikten uzak,sadece boğuşmaya dayalı bir takım.O da bunu istiyor ama çok şeyi göz ardı ediyor.Futbol basit oyundur ama doğru işleri yapmak gerekir.Boğuşan takım sadece boğuşur ama rakip bir gol bulursa senden önce o zaman hemen hemen her şey biter.Bir de buna hakemin rakibi okşaması ,tüm sertliklerine müsade etmesi eklenince bu haftaki gibi ................

Takım puanı hak etmedi bence.Hemen hemen herkes kötüydü buna bu hafta Ahmet ŞAHİN de eklendi.Sadece Kemal vardı.Hem sol bek oldu hem sağ bek.Defanstaki her işi yaptı.Allah ona da sakatlık vermesin.O sakatlandığı an hedefimiz ilk 6 ya girebilmektir demedi demeyin.

Kartal ve Bolu maçları çok şeyi ortaya koyacak.Bekleyip göreceğiz

55.hakan

Ben de bu maçta puan kaybedebileceğimizi ve de kötü oynayabileceğimizi düşünmüştüm.İlerde üretkenlik sıfıra yakın.Yedeklerden gelip oyunu çevirecek oyuncumuz yok.Defanssa kartlara ve sakatlıklara bağlı Allah korusun!

kuzey55

zeminin kötü olması zaten pas özürlü olan oyuncularımızın tamamen top kaybına neden oldu.mersin zaten sağlam defans yapan bir takım yediğimiz saçma bir golle kaybettik.normal şartlarda bu takım bu futbolla ilk 2 mucize derim ama daha iyi zeminde iyisini yapacağımızı biliyorum.tabi abdul ve turgayı nerede oynatırsan oynat değişen bişey olmaz.ama diğer oyuncularımız daha iyisini yapacak kalitede..forvette izzet kartal maçında oynayack büyük ihtimal ve bence artık onu kullanacağız.kalede ahmet şahinin olması defansta kemal faktörü orta sahada hakan ve muratın olması çok iyi takım olmayan ligde iddaalı olacağımızı düşündürüyo.kartal maçından 3 boludan 1 puan alıp yola devam etmemiz gerek.

mehmet yılmaz

Maçtan önce takımın havası gayet iyiydi. Otelde görüştüğümüz teknik direktör ve bazı futbolcularımız maça tamamen hazır olduğumuz fikrini veriyordu. Açıkçası ben de en kötü bir puanla Mersin'den ayrılacağımız kanısındaydım. Samsun'dan gelen taraftarlarımızda da bu inanç vardı. Mersin İdman Yurdu için tam bir hedef maçtı.

Bu şekilde başlayan müsabaka daha ne oluyoruz bile demeden yediğimiz golle kaderini belirledi. Oyuna resmen 1-0 yenik başladık ve sonrasında da oyunun bütün şablonu bizim mağlubiyetimiz üzerine kuruldu. Forvet hattımızın oldukça kötü bir gününde olması skoru çevirmemizi engelledi. Aslına bakarsanız Mersin İdman Yurdu da öyle kayda değer bir futbol oynadı diyemeyiz. Rakibi hemen hemen hiç zorlayamadık. Halbuki birkaç etkisiz hücum girişimimiz gösterdi ki rakibin kalesi ve savunması çözülmeye adaydı. Abdülaziz, Zenke gibi Turgay ve malesef belki de ilk defa, bence aşırı özgüveninden kaynaklanan bir şekilde kaleci Ahmet Şahin oldukça kötü günlerindeydi. Yapılan değişiklikler ikinci devre malesef herhangi bir hareketlilik getiremedi. Samsunspor ligin en iyi takımlarından birisi olarak adlandırılsa da Mersin deplasmanında tutuk ve üretkenlikten uzak bir futbol sergiledi. Halbu ki kazanabilseydik ya da hiç değilse kaybetmeseydik oldukça önemli bir avantaj elde edecektik. Bu mağlubiyet moralimizi bozarken rakip Mersin'i de adeta lige bağladı. Oyun planı bakımından yetersiz ve hücum varyasyonu açısından oldukça etkisizdik.

İnşallah bu beklenmedik kayıp olması gereken özgüven ile abartılı rehaveti futbolcularımızın ayırt etmesine vesile olur. Çünkü bir şehir bu takımdan şampiyonluk bekliyor. Son olarak mutlaka söylemem gereken birşey var; o da yine Kemal in oyunu ve mücadelesi. Keşke takım arkadaşları da ona eşlik edebilseydi..

uzunmehmet

bu kadar rezil futbol görmedim yürümekten aciz adama gol attırdılar... baskı kuramıyoruz iki top cevirecek adam yok sahada.. puan için hiçbirsey yapmadık...

mehmet yılmaz

ufak tefek restleşmeler dışında ciddi bir şey olmadı. maç bier bitmez apar topar çıkarıldık stattan.
şu an adanada, fatihin yanındayım. inşallah yarın daha net şeyler yazarım.

King Of The North

En zoruma giden 5 yıl önce MALatya maçında kırmızı kart görerek oyundan atılan ve küme düşmemize sebep olan öküz Mehmet polatın bize gol atması, düşündüğüm de çıktı ayrıca, hakem tüm takdir haklarını rakipten yana kullandı, bizim 2 katımız kadar faul yaptılar, Mersin de diğerleri gibi bize iyi bilenmiş belli, çok büyük takımız.

erkutdem55

''Lider olmak zordur ama orada kalmak daha zordur'' felsefesinin en net örneğini gördük.Adamlar maksimum motivasyon ve performans ile oynarken,biz ise eksik motivasyon ve aşırı özgüven ile kaçınılmaz bir mağlubiyet aldık.Bizden 2 kat daha fazla mücadele ettiler ve hakederek kazandılar.Biraz şanslı olsalardı maç en az 3-0 biterdi.Diğer maçların da nispeten güzel sonuçlanmasıyla yerimizi koruduk,bu haftanın tek tesellisi.

orhan

zenke arkası dönük oynayamaz geniş alanlarda ve kanatlarda daha verimli olur.billye gelince adam çok yalnız kalıyor indirdiği topları hep geri vermek zorunda kalıyor kanatlardan bindirme yapılmayınca ilerde çoğalamayınca billy çok çaresiz kalıyor el frenimiz çekilmiş gibi oynuyoruz.ufuk diyardaki gibi degil 10 dk var ondan sonra kayboluyor.azizi gören varmı bu adam bu haliyle asla oynayamaz,turgayda sadece rakibin oyununu bozmak için var gerisi yalan bu takım ne yazıkki şampiyon olacakmış gibi oynamıyor o hırs ve mücadele yok.sadece kemal ve murat çabalıyor.şampiyonluğa oynayacak bir takım 88 dakika içerisinde bir gol pozisyonuna girmezmi.hüseyin hocayla geriye düştüğümüz hiç bir maçı çevirdiğimizi hatırlamıyorum.