Bu Aşkın Romanı Yarım Kalmayacak

Başlatan mehmet yılmaz, 01 Aralık 2010, 01:13:04

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Bu Aşkın Romanı Yarım Kalmayacak
Ordu maçındaki koreografi uzun yıllar konuşulacak gibi görünüyor. Samsunspor.biz sitemizdeki arkadaşlarımızın ( bu arada en büyük emek Av. Engin Sever ve Koçyiğit Ticaret ekibinindir ) üstün çabaları ve tamamen Samsunsporluluktan kaynaklanan sevdaları ile orta koydukları bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik etmek isterim.

Sadece dört-beş dakika sürecek bir görüntü için günlerce çalışıldı ve Allah'a şükür alnımızın akıyla hep birlikte kalktık bu işin altından. Bir tebrik de maraton tribünde bulunan ve artık iyice tecrübe sahibi olmaya başlayan memleketimin güzel insanlarına. Ne yapacaklarını gayet iyi biliyorlardı ve son drece iyi yaptılar işlerini. Tebrikler bitmedi tabii; hafta içinde tuhaf bir operasyonla mağdur edilen tribün grupları bu şehirde ne kadar önemli bir dinamik olduklarını stat dışı ve içinde gösterdiler. Bank Asyada Samsunspor tribünleriyle kıyaslanabilecek bir topluluk yok! Süper Ligde ise ilk 5'in içinde kesinlikle yer alırız. Çünkü Samsunspor tribünleri çağ atlamıştır. Sadece maratondaki koreografiyle değil, tezahürat ve atkı kültürüyle de çağ atlamıştır. Tribün gruplarıyla da, bilhassa maraton tribünden hayranlıkla seyrettiğimiz Şirinler'le de çağ atlamıştır. O statta 1.500 kişiyle maç seyrettiğimi de biliyorum ben; şimdi ise stat yetmiyor taraftara. Gurur duyuyoruz, tüylerimiz diken diken oluyor bu azamet karşısında; evet, Samsunspor tribünleri çağ atlamıştır ve artık sıra takımda!

Organizasyonu gerçekleştiren samsunspor.biz çok önemli bir konum edindi artık. Rahmetli Av. M. Teoman Taş'ın kurucusu olduğu sitemiz onun hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Ancak bence bu site bir zamanlama hatasıdır, hepimizi zamanlama hatasıyız aslında...
Çünkü biz ve diğer taraftar grupları Celil, Ercan, Serkan, Ertuğrul, Tümer, Timofteli zamanda olmalıydı ya da o kadro şimdiki zamanda! İsmail Uyanık başkan böylesi tribünleri fazlasıyla hak etmişti ama maalesef koskoca bir şehir gaflet uykusundaydık.

"Niçin Avrupa'ya gidemiyoruz? Niçin Türkiye Kupası kazanamadık?" gibi sorular soruyor ve başarı istiyorduk. Lakin geçen zaman ve çekilen acılar gösterdi ki Süper Ligde yer almanın kendisi zaten başlı başına bir başarı imiş. Ancak anlayabildik bunu ve şimdi yıllardır yüzünü görmediğimiz bir sevgiliye hasret kalmış gibi özlüyoruz ait olduğumuz ligi.

Ben Samsunspor taraftarı olmaktan dolayı gurur duyuyordum her zaman, benim için dar-ı dünyadaki en büyük payelerden birisidir bu unvan! Ama şimdi tribünlerimle de, arkadaşlarımla da gurur duyuyorum! İstanbul takımlarının profesyonel şirketlere dünyanın parasını ödeyip de yaptırdığı hazır koreografileri Samsunspor taraftarı, kimseden bir lira dahi almaksızın, tamamen gönüllü olarak yapmıştır. Bu anlamda maddi-manevi fedakârlık yapan ve ortaya çıkan o güzelliğe ait olan herkese teşekkür etmek lazım.

Samsun'un marka yolculuğu adı altında içi boş icraatlara imza atanlar; kuş peşinde, Amazon peşinde koşanlar artık gözlerini açmalılar. TRT'nin canlı verdiği maçtaki o tablodan daha güzel hangi imajı koyabildiler ortaya Samsun adına! Bu şehrin bir numaralı falan değil, tek markası Samsunspor'dur. Ambleminden, renklerine kadar mukaddes bir sevdadır.

Allah aşkına dönelim artık evimize, rüyalarımıza giriyor o güzel günler...
Ve son olarak; taraftar olarak daha ne yapalım? Çıkıp biz mi oynayalım?

Ollivanders

Ellerine saglık abi. Çok guzel bir yazı olmuş.

brigand

eline saglık abi. özellikle son 2 paragrafın cok geniş kitlelere ulasması gerekli bence.

usare

Alıntı yapılan: samsuni - 01 Aralık 2010, 01:13:04
taraftar olarak daha ne yapalım? Çıkıp biz mi oynayalım?

Çok güzel yazı Mehmet abi, kalemine sağlık.

ahmetsefa55

alperen

King Of The North

01 Aralık 2010, 17:56:47 #6 Son düzenlenme: 01 Aralık 2010, 18:01:19 Sapýna Kadar 55
 Facedeki Samsunspor grubunda muhteşem fotolar buraya koyabilir misiniz? mesela ben Şirinlerin atkı şovunu gördüm bu tribün bizim mi dedim açıkcası. Maratonu tarif edemiyorum bile, sanki photoshop yapılmış gibi, ilizyon gibi, rüya gibi. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, işini eşini okulunu bırakıp herkes bu işle uğraştı.
Mehmet hocam yağa bala gerek yok, biz bizeyiz burada, bunun sinyalleri zaten bu siteden verilmişti, olmadık deplasmanlarda Samsunspor taraftarı vardı, biz vardık, aklıma 2 yıl önceki Güngören deplasmanına giderken Metrobüs önünde 2 Beşiktaşlının bize dediği laf geldi; "Hocam siz deli misiniz, Bank Asyada 9.-10.sıradaki takımın peşine gidilir mi?"...

kabacevizli55

gerçekten ya samsunspor tribünlerinde bir devrim yaşanıyor
ayrıca yazıda çok güzel olmuş

berusa55

Şu an bank asya 1.ligde üzerimize tribün yok! Taraftarda, stadı doldurmada bir numarayız. Birçok süper lig takımından açık ara öndeyiz. İnşallah bu sene süper lige çıkarız. Tribünler çoktan süper lige çıkmıştır; artık iş futbolculara kalıyor

cembaba

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: samsuni - 01 Aralık 2010, 01:13:04
Samsun'un marka yolculuğu adı altında içi boş icraatlara imza atanlar; kuş peşinde, Amazon peşinde koşanlar artık gözlerini açmalılar. TRT'nin canlı verdiği maçtaki o tablodan daha güzel hangi imajı koyabildiler ortaya Samsun adına! Bu şehrin bir numaralı falan değil, tek markası Samsunspor'dur. Ambleminden, renklerine kadar mukaddes bir sevdadır.

Turuncu

edmontdante

Noktası,virgülüne mükemmel.Kalemine sağlık kardeşim.