Sigarayı Bırak!

Başlatan kalptenþimþek, 02 Ekim 2010, 13:13:57

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Haklısın galiba Çelebi hocam :(
Ben yinede giresun maçına kadar kesin içmeyecem

Burak

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 22 Ekim 2010, 23:31:54
Kalpten Şimşek;Kalpten mesajın için teşekkür ediyorum sana.sizlerinde desteği ile bırakacam.
Şu anda canım istemiyor ama olası bir mağlubiyetten korkuyorum.

eğer mağlup olursak sende sigaraya mağlup olacaksın . O zaman yenmemiz lazım kesin :)

**KaR6**

Alıntı"bir gün ciğerin bitmiş vaziyette hastaneye yatacaksın. 2 - 3 ay kalıp, ciğerinden 1-2 kilo zift, kurum çıkarılacak. mecburen sigarayı bıraktıktan sonra yarım yamalak yaşamaya ve eski günlerine lanet etmeye başlayacaksın. bari şimdi bırak da adam gibi yaşa"

geçenlerde 'body worlds' diye bir sergiye gittim.. sergi dediyse alışılmışın biraz dısında, bilen bilir, kadavraları özel bir işlemden geçirip, vücut ve kas yapısının incelenebilmesi açısınadn sergilemişler.. bunun yanında tum organların sağlıklı ve olası hastalıklı hallerini de görme şansı buldum.. sigara içmiş ve içmemiş ciğerlerin arasındaki farkı gören herhangi bir kişi birazcık kendisini seviyorsa direkt olarak bırakır sanırım..

üstteki yazı da, bunu düşünen bir kişinin düşünceleri..

55Bafra55

Üniversitede başladım sigara içmeye maalesef.İlahiyat hazırlık sınıfı ağır gelmişti.Haftada 30 saat Arapça.Baktım sınıfta çoğunluk içiyor ve sabahlara kadar Tercüme çalışması başladım sigaraya.İlk sigaram Tekel 2000'di.
Sonra fakülte bitti.Kars'ta yalnızlıktan devam sigaraya.
Ne zaman ki evlendim ve çocuğum doğdu,çok şükür bıraktım sigarayı.22 Eylül 2005 kızımın ve benim sigarasız bir hayata yeniden doğum günümüz oldu. :)

Nuri Asan

Ula yendik ya giresunu tamam sigarayı bıraktım.3 gün oldu içmiyorum rekor bu rekor

kalptenþimþek

artık her gün rekor kırmaya alıştır kendini ;)

kalptenþimþek

:-X Bir aydan fazla oldu, artık sayamıyorum günleri, çok çabuk geçiyor zaman..tavsiye ediyorum, sigarasız yaşam çok kalite oluyor.. :-*

**KaR6**

ben de kolayı bıraktım, bırakması eminim sigaradan daha zordur, 8.günüm bugün, çok canım istiyor ama içmiyorum :)

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: **KaR6** - 01 Kasım 2010, 22:49:06
ben de kolayı bıraktım, bırakması eminim sigaradan daha zordur, 8.günüm bugün, çok canım istiyor ama içmiyorum :)

la git kardeşim sulandırma başlığı,git kendine kola başlığı aç... :-* :P 8)

**KaR6**

çok zor ama, nolur burda birbirimize destek olsak? hep atkım yüzünden, biliyorum :)

kalptenþimþek

Şimdi ben de atkıya kalptenşimşek yazdırırdım ama akyola üzülürüm..yazmaya kalksa yazyaz bitmez, k a l p t e n ş i m ş e k !! yazık...
enden sığmaz, boydan yazsa okuyana yazık, boynu tutulur..menoktakar olsaydı nickin, yazarmıydı  bakalım  akyol :-*

Bu arada, kolayı bıraktın demek!!Ne yaptın kardeşim sen!! yavaş yavaş bıraksaydın ya..hergün  hüp diye bardağın dibi görülür mü ?
Su kat iç çok canın çekerse, :) rahat bırakırsın o zaman.. :P

**KaR6**

günde minimum 2 litre içtiğim, dönerin pidenin yanında tamamlayıcı unsur olarak tüketilen, bagımlılık yapma özelliği oldugu bilinen, bazı uyuşturucularla eşgörev yapan bir içecekten bahsediyoruz, lütfen dalga geçmeyelim.. :)

zaten yazmazdı akyol, kandırmayın kendinizi ;D

kalptenþimþek

Hmmm bende bu oğlan bayağı yağızlaştı diyordum.. :-\  bu yüzdenmiş demek ki.. ;) Mustafa, dolabımda duran hiç açılmamış 2 litrelik kolayı az önce musluğa dökerek seni destekleme hareketini başlatıyorum.. >l< >l< 8) Bundan sonra artık yanında kola içenleri de eşşekle kınarım herhalde.. :) 8)

**KaR6**

abi, bazı arkadaslar adlarını vermeyeceğim -selimle turuncu- çok üstüme oynadılar ama yenilmedim.. evde de var, annem almış gelecem diye, alıyorum şişeyi sevip geri koyuyorum, düşün halimi :) kolayı bırakınca göbekten de kurtulacagımı ümit ediyorum, bakalım, nasip kısmet :)

kalptenþimþek

kolada ne imiş kak şey..bol bol nar suyu iç mustafam sen 1dk!!! :-* .... tam mevsimi şu sıralar bol bol var pazarda.. acaip olursun bak bir haftada göbek möbek kalmaz.. vandam gibi olur karnın.. 8)