Samsun Havaalanı, Seferler, Gelişmeler...

Başlatan berusa55, 25 Ağustos 2010, 15:38:24

« önceki - sonraki »

Ayberk

Aynen abi, şuan işletme tamamen devlete mi ait bilmiyorum ama TAV, yurt dışı da dahil bir çok havaalanı yaptı- işletiyor, inanılmaz da yatırım yapıyor. Neden Samsun'da da bir benzeri uygulanmasın?

Burak

Ben şu anda ki binanın iç hatlar olarak kalıp dış hatlar için ayrı bir bina yapılacağını duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum

berusa55

EKIM SONU ISTATISTIKLERI

YOLCU SAYISI - SAMSUN - ÇARSAMBA HAVAALANI
-----------------------------------
01.01.2010 - 31.10.2010
Ic Hat Dis Hat Toplam
730.992 55.726 786.718
01.01.2011 - 31.10.2011
Ic Hat Dis Hat Toplam
877.465 79.842 957.307

%21.6'lık artış gerçekleşmiş... Görünen o ki yıl sonunu 1.150.000 civarlarında yolcuyla kapatacağız.
 >l<

binikalamadım

milyonluk havaalanı olmak üzereyiz  >l<

Serkan

: ) zaten bir garibana çıksa şaşardım )=

seydo55

Alıntı yapılan: Serkan - 17 Kasım 2011, 14:43:03
: ) zaten bir garibana çıksa şaşardım )=
gariban olup uçakla yolculuk yapan kaç kişi gördün reyiz  (= benden başka  :holey: :holey:

brigand

Alıntı yapılan: seydo55 - 17 Kasım 2011, 15:52:23
gariban olup uçakla yolculuk yapan kaç kişi gördün reyiz  (= benden başka  :holey: :holey:

Kendinizi gariban diye lanse etmeyin Sayın Seydo Keita El Hamdoui Suarez Del Monde. Bilen biliyor hanni : )

Serkan

Alıntı yapılan: brigand - 17 Kasım 2011, 16:28:00
Kendinizi gariban diye lanse etmeyin Sayın Seydo Keita El Hamdoui Suarez Del Monde. Bilen biliyor hanni : )

hep hikaye demagoji dimi kardeşim :D

brigand

Hep aynı yolu izliyor. garibime giden o. Galiba şizofrenik bir yapısı da var her seferinde farklı kişiler var yuttururum diyor herhalde.

seydo55

Alıntı yapılan: brigand - 17 Kasım 2011, 16:55:55
Hep aynı yolu izliyor. garibime giden o. Galiba şizofrenik bir yapısı da var her seferinde farklı kişiler var yuttururum diyor herhalde.
Brigand'ı moderatöre bildir yorumu beğenen serkanın kulaklarını çınlat  :holey:

fındık

Google'a gariban yaz direk seydo ve ben çıkarız  :D garanti. Ne şartlarda gittik ey gidi H.Y.

brigand

Serkan

berusa55

17 Kasım 2011, 18:52:39 #103 Son düzenlenme: 03 Ocak 2012, 21:09:34 berusa55
Bir milyonuncu yolcu ödüllendirildi
17 Kasım 2011 / 13:01

Samsun-Çarşamba Havaalanı'na gelen 1 milyonuncu yolcu biletle ödüllendirildi.

Samsun-Çarşamba Havaalanı'na gelen 1 milyonuncu yolcu İstanbul'dan 35 yaşındaki Gerçem Coşkun oldu. Toplantı için Samsun'a gelen 1 milyonuncu yolcu Coşkun'a THY ile istediği yere gidebileceği 1 bilet hediye edildi.

Samsun-Çarşamba Havaalanı'na iniş yapan şanslı yolcu, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve Vali Yardımcısı Osman Nuri Çobanoğlu ve havaalanı yetkilileri tarafından karşılandı. VIP salonuna alınan Gerçem Coşkun'a Vali Hüseyin Aksoy, çiçek ve istediği yere seyahat edebileceği 1 bilet armağan etti.

Samsun'a İstanbul'dan toplantı için geldiğini belirten Gerçem Coşkun, çok şaşırdığını belirterek, "Bu zamana kadar Samsun'a 4 kere geldim. Bugün ise Samsun'da bir toplantı için bulunuyorum. Samsun'u çok seviyorum ve kendimi şanslı hissediyorum" dedi.

Samsun-Çarşamba Havaalanı'nda 1 milyonuncu yolcuya ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali Hüseyin Aksoy, "Bugün, Samsun-Çarşamba Havaalanı'nda 1 milyonuncu yolcu sayısına ulaşmamış olmamız nedeniyle, THY tarafından bir hediye takdim edildi. Kendisine bu anlamda tören hazırlayarak 'hoş geldiniz' dedik. Samsun gelişiyor, büyüyor. Uluslararası nitelikteki havalimanı ile bugün itibariyle 1 milyonuncu yolcu sayısına ulaşmış durumdadır. 1998 yılında faaliyete geçen Samsun-Çarşamba Havaalanımız, yolcu sayısını artırmaktadır. İlk kurulduğu yıl 62 bin yolcu ile faaliyetine başlayan Samsun-Çarşamba Havaalanımız, 2010 yılında 957 bin yolcuya ulaşmıştır. Bugün itibariyle de 1 milyonuncu yolcuya ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir önceki yılın ekim sonu itibariyle rakamlarına baktığımızda da yaklaşık olarak 2010 ile 2011 yılları arasında yolcu sayımızda yüzde 24.44'lük bir artış söz konusudur. Gelen-giden uçak sayısında da yüzde 16'lık bir artış vardır" diye konuştu.

Yurt dışı uçuşları hakkında da bilgiler veren Aksoy, "Yazın Almanya'nın 5 şehrine ve Viyana'ya tarifeli uçuşlarımız var. Kış tarifesinde özellikle Almanya'nın 3 şehrine de doğrudan uçuşlarımız devam ediyor. Yine Türkiye'nin çeşitli yerlerine İzmir, Antalya, Ankara ve İstanbul'a uçuşlarımız aksamadan devam ediyor. Kışın yolcu sayımızın azalması ile birlikte Almanya'nın 3 şehrine haftanın belirli günlerinden uçuşlarımız devam edecektir. Samsun-Çarşamba Havaalanı bu potansiyelini her gün geliştirerek yoluna devam edecektir" şeklinde konuştu. (İHA)

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=35944

FaTiH_HaN

17 Kasım 2011, 18:55:40 #104 Son düzenlenme: 17 Kasım 2011, 23:34:43 FaTiH_HaN
Karadeniz bölgesinde hangi sektör olursa olsun parlayan bir Samsun var sanayi istihtam alanındaki artışlardan sonra uçuş kapasitesinin de artması güzel bir gelişme, ilerleyen safhalarda bilet fiyatlarında da düşme olacaktır ve seferi olmayan illere de uçuşlar inşallah başlar.