1975 - SAMSUN - Bir Araya Gelemeyiz - Orhan Gencebay - 2dk'lık Samsun Görüntüsü

Başlatan Burak, 17 Ağustos 2010, 18:06:20

« önceki - sonraki »

Burak

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 14 Ağustos 2010, 11:04:10
Şu an Kanal 7'de Orhan Gencebay'ın Samsun'da çekilen filmi "Bir Araya Gelemeyiz" var... ;) ;)

sercan kardeşimizin bu yazısından sonra filmi indirdim samsun sokaklarında çekilmiş bir kesitini sizinle paylaşmak istedim

http://www.vimeo.com/14202577

AntZ

Filmi birkaç kere izlemiştim ama tabela dikkatimi çekti, 1975 te nüfusumuz 134.300 müş.

berusa55

1975'e 134bin...35 sen sonra nüfusumuz 553bin. Maşallah...

Bu film Orhan Gencebay'ın en güzel filmdir. İçinde Samsun'umuzun olması da cabası...

alperen

Burak

Alıntı yapılan: berusa55 - 17 Ağustos 2010, 18:31:51
1975'e 134bin...35 sen sonra nğfusumuz 553bin. Maşallah...

ama bunda şehir sınırlarının genişlemesi de etkili önceden şehir atakentte biterken şimdi nerdeyse bafraya kadar gidiyor aynı şekilde tekkeköy dahil oldu yukarılardaki yakın köyler büyükşehire katıldı bence 553 bini değilde ondan önceki 350 -360 bini baz almak lazım

berusa55

Şehir sınırları genişlemeden önceki büyükşehir nüfusumuzu 439bini devirmişti zaten sevgili Burak. Geçen süre zarfında da zaten nüfus artışı devam etti Samsun merkezinde. Kaldı ki sınırın genişlemesi de zaruri hale gelmişti. ;)

eLLis

Bu filmde Samsun'un büyüklüğü iyice belli oluyor o senelerde çoüğu şehir kasaba gibiyken Samsun'un caddelerinde büyük belediye otobüsleri geziyo :)

mehmet yılmaz

Yalnız trafik belli kesimlerde bugüne göre tersten işliyormuş. Taflan tarafından geliyor. ( Hülya'yı Taflasn'a kaçırmış demek ki :) ) Eski stat, İl Tarım Kontrol istikametinden gelip, şimdiki diyanetin arka tarafından devam ediyor. Saathanede ise trafik meydan-büyük cami hattının tersine işliyormuş. ( Belki de sırf film için öyle yapılmıştır. ) Eski meydanı hatırlayan var mıdır bilmem. Belediye otobüsleri oradan kalkardı. Onun önünden il özel idare ve park istikametine devam ediyor; Demir Spor Lokali de çok net görülüyor.

berusa55

Evet eskiden oranın trafiği şimdiki gibi değilmiş. Çok net hatırlıyorum 80'lerden daha yakın bir zamana kadar Cumhuriyet Caddesi de gidiş geliş yönlü trafiğe açıktı. Şimdilerde yine öyle bir çalışma var o kesimde. Cumhuriyet Meydanı'ndan kalkan otobüsler! Hey gidi günler! Az binmedik ordan 3 numaraya  ;D

Sercan

Alıntı yapılan: berusa55 - 17 Ağustos 2010, 20:12:16
Evet eskiden oranın trafiği şimdiki gibi değilmiş. Çok net hatırlıyorum 80'lerden daha yakın bir zamana kadar Cumhuriyet Caddesi de gidiş geliş yönlü trafiğe açıktı. Şimdilerde yine öyle bir çalışma var o kesimde. Cumhuriyet Meydanı'ndan kalkan otobüsler! Hey gidi günler! Az binmedik ordan 3 numaraya  ;D

3 numara Gebi caddesi durağında az inmedik be ;D ;D

berusa55

:-\ :-\ Kardeşim sen de mi bizim buralardansın yoksa babasamsunlu gibi  ;) Gebi durağı Kireçtepe parkı  :D

alperen

Alıntı yapılan: berusa55 - 17 Ağustos 2010, 20:44:03
:-\ :-\ Kardeşim sen de mi bizim buralardansın yoksa babasamsunlu gibi  ;) Gebi durağı Kireçtepe parkı  :D

ersin abi sendemi 3 numara? baya kalabalığız heralde gebililer,kireçtepeliler olarak:)

berusa55

Aynen  öyle dostum baksana  :D Rasathane, Yenidoğan, Fatih, İlyasköy gençlik. Forza Samsunspor  :D

Burak

Alıntı yapılan: berusa55 - 17 Ağustos 2010, 18:59:47
Şehir sınırları genişlemeden önceki büyükşehir nüfusumuzu 439bini devirmişti zaten sevgili Burak. Geçen süre zarfında da zaten nüfus artışı devam etti Samsun merkezinde. Kaldı ki sınırın genişlemesi de zaruri hale gelmişti. ;)

435 le 550   arası 125 bin kişi farkeder abi az mı   :)   ama ben 360 binli bir nüfus hatırlıyorum

berusa55

Güzel kardeşim ben de onu anlatıyorum bu süre zarfında da zaten nüfus arttı. Sadece sınırın genişlemesine bağlı bir artış değil bu. Yoksa senin dediğini de anladım merak etme, tabiki eklenen yerlerle de nüfus arttı merkezin.  ;) 300binler tarih oldu artık ...