Spor yazarı Hakan Can'dan bir Samsunspor analizi

Başlatan menteşoğlu55, 03 Eylül 2010, 21:14:26

« önceki - sonraki »

menteşoğlu55

Haber Gazetesi içinde bugün Errea için hazırlanan 4 sayfalık gazete yer aldı. Gazetede Errea ile ilgili haberler ve kulüp yöneticileri, teknik adam ve medya mensupları ile alanlarının uzmanı isimlerin köşe yazıları vardı...

En dikkat çeken yazılardan birini Fanatik Gazetesi Spor Yazası Hakan Can kaleme aldı...

İşte Hakan Can'ın Samsunspor ile ilgili yazdığı yazı...

Özlemediniz mi?
Sevgili dostum Galip Asal arayıp yalnızca Samsun'da yayınlanacak bir gazete için bir yazı yazmamı istediğinde doğaldır ki sevinçle "tamam" dedim. Ancak, ne hakkında yazmamı istediğini sorduğumda, "Ne istersen" cevabını alınca bilemedim. TFF yönetim kurulunda önemli hizmetler yapan, "haklı" istifasının ardından Errea isimli bir markayla Türk sporseveri en kaliteli spor malzemelerinden biriyle tanıştıran, bu ay başında ve sonunda Samsun'da yapılacak çok güzel bir basketbol ve voleybol organizasyonunu seyretmek için beni "doğduğum" şehre çağıran dostumun daveti ve bana tanıdığı özgürlük ardından binlerce konu içinde Samsunspor'da karar kıldım.

Doğduğum dedim çünkü ben Samsun doğumluyum. Rahmetli eniştemin başhekim olduğu Samsun doğumevinde dünyaya "merhaba" diyen ben, her yaz tatilimi Samsun'da geçirdiğim gibi, Antalya'dan çıkıp ilk masa tenisi Türkiye Şampiyonası'na da Samsun'da katıldım. İlk galibiyetlerimi Samsun Spor Salonu'nda aldım. Matasyon'da yüzdüm, fuardan keyifle fındık ezmesi alıp hem yedim, hem mahallemdeki arkadaşlarıma götürdüm.
O yüzden Samsunspor'un tarih boyunca her galibiyeti beni sevindirdi, her sıkıntısı üzdü. Tanjulu, Orhanlı takım şampiyonluk dışında her şeyi başarırken gururlandım, o kahredici kazanın ardından çok futbolsever gibi ağladım... İsmail Uyanık gibi, Adnan Ölmez gibi hem takımlarını yaşatmak için çırpınan, hem de Türk futbolundaki iki yüzlülükleri, samimiyetsizlikleri kamuoyunun yüzüne çarpan başkanlarla tanışmanın gururunu da yaşadım.

Ben o Samsunspor'u özledim.

Sayısız sporcu,  teknik adam ve spor yöneticisi yetiştiren bir kulübün yeri elbette ki Bank Asya değil, Spor Toto Süper Lig'dir... Elbette bu ligde oynamak da dünyanın sonu değil. 2 senedir transfer yapamayan takımınız nihayet hareket imkanını yakaladı. İlk maçta direkten dönen 3 top ne kadar talihsizlik olsa da, Altay galibiyeti sanırım şehrin havaya girmesini de sağladı. 19 bin kişilik stadyumda ilk maçta yalnızca 10 bin kişi olması ise hiç yakışık almadı.

Kulüpler taraftar olmadan başarı yakalayamazlar.

Samsunlular maça gidin, takımınızı hem iyi günde, hem kötü günde destekleyin. Taraftarlık karşılıksız vermek değil mi? Samsun'u maddi manevi gururlandıracak başarının ortağı olmazsanız, devleri evinizde nasıl ağırlayacak, eski günlere nasıl koşacaksınız?

Takımınıza sahip çıkın.

İyi günde, kötü günde!

Samsunspor'u herkes özledi, siz Süper Lig'i özlemediniz mi?

eLLis

Yine hassas olduğum taraftar mevzusuna değinilmiş evet 19 bin kişil stadyumda 10 bin kişi vardı...Spor Toto ve Bankasyada bulunan 35 takımın ilk maç doluluklarına bi bakın sonra yorumda bulunun eğerki maraton 2.kat çıkmasaydı ne diyeceklerdi bu gazeteciler siyasiler bilmiyorum o zaman en kötü maçımızda full gözükecekti saha...

maço

olsun bizim için 10 bini az buluyosa demekki o da bu sehrin potansiyelinin farkında

since1965

04 Eylül 2010, 00:11:18 #3 Son düzenlenme: 04 Eylül 2010, 19:57:55 samsuni
Alıntı yapılan: hakan can - 03 Eylül 2010, 21:14:26

Adnan Ölmez gibi hem takımlarını yaşatmak için çırpınan, hem de Türk futbolundaki iki yüzlülükleri, samimiyetsizlikleri kamuoyunun yüzüne çarpan başkanlarla tanışmanın gururunu da yaşadım.

:D :D :D

berusa55

04 Eylül 2010, 00:24:23 #4 Son düzenlenme: 05 Eylül 2010, 03:34:09 berusa55
İlk maçta hemen iftar sonrası bir vakitte üstüne üstelik tvnin de verdiği bir iç saha maçımıza hiç de azımsanmayacak sayıda taraftarımız geldi. 10 bin az mı? Ha tabi çok da değil kapasiteye göre ama bir süper lig maçında koskoca Antep'in Konya ile oynadığı maça 3-5bin kişi gidiyorsa bize helal olsun derim. Bu sayı ilerleyen haftalarda daha da artacaktır. Akhisar maçında 10bin olan sayı Mersin maçında 13bin olacaktır; sonra gelecek başarılı sonuçlarla iddaalı konuma gelmemizle o stadmıza saatler önce gidip kuyruklarda içeri girebilmenin yolunu arayacağız bunu da biliyorum...

Kaya

KotuCocuk55

Önce cilalama,
Ardından kendisine fısıldanan iki isme selam olsun havalarıyla;çırpınan başkan adnan ölmez'e gibi cümleler..

Ve 19.000 kişilik stada 10.000 kişi gelmiş,futbol seyircisiz olmuyor,takıma sahip çıkın diyor..

Yani diyorki bende ne anlama,algılama nede yorumlama var çünkü;

Yaz günü,sezonun ilk haftası,uzun susuz ramazan,iftar saati,karşıdaki takım akhisar,bu lig bank asya ve 10.000 kişi hiçte fena sayılmaz,
ama ben anlamam futbol seyircisiz olmuyor,takıma sahip çıkın,çıkın işte çıkın, banane banane, bildiğim iki kelime var zaten napim çıkın çıkın, banane banane  :D  :D

Altı boş,bilgisizce,cahilce yazılmış, 3. sınıf kendini halen 1980 lerdeki kitleye karşı  yorum yapıyor zanneden bir yazar samsunsporu yorumlasa ne olur..

Beyler artık devirde,dünyada değişiyor!
Lütfen bize mal muamelesi yapmayın!

Kişisel olarak bu forumu çok sevmemin en büyük nedeni burda ne paralı kalem olması nede birilerinin kalemşörünü barındırıyor olması..
Burda herkes açık net,tek sevda samsunspor..
Diğeri çok net belli oluyor bu şekilde,Olmuyor mu?

Bu arada,ERREA kalite ürünler üretiyor..Ben dizaynları ve forma kalitesini beğeniyorum..
Yalan yok Samsunsporun son zamanlardaki en güzel ve en kaliteli formasıydı geçen seneki..

Ama bu şirket stratejik olarak hatalar yapıyor..Özellikle Klas ve yaygın bir marka değeri yaratmaktan çok uzak yaptıkları hamleler..
Halbuki ürünleri mevcut kitlelerinin çok üstünde..Bu da bizim uzmanlık alanımız  :D

Haa birde,samsunsporun  görünürlüğünün ve popülaritesinin bu kadar yüksek olduğu süper lig yolunda,bu seneki forma sponsorluğunu lig'e kaptırmak ve ya bırakmak da ciddi bir hata olmuş...

Sezonu lider götürmesi ve şampiyon tamamlaması muhtemel,
kırmızı-beyaz çizgili sempatik samsunspor la birlikte ürünün de marka değerini arttırırlardı diye düşünmekteyim..

Sadece samsunlu ve samsunspora destek veren bir firmanın kazancı ve değeri de yüksek olsun isterim... 

lucarelli

10000 taraftar bugün süperlig için bile iyi bir sayı. Gaziantep bile 3000-5000 kişiye oynuyor. İBB, Kasımpaşa ve Gençlerbirliği ise 300-500 kişiye oynuyor. Stad büyük olduğu için seyirci sayısı az görünüyor ama stad büyütülmeden önce oynansaydı maç tıklık tıklım görünürdü.

İşin ortalama kısmınını bırakırsak bence de sayının 10000'den fazla olması lazım. Bu şehirde bu potansiyel var. Artık atkı ve bayrakları sandıklardan çıkartıp, 18000 kişilik stadı full doldurmamız lazım. Ramazanın bitimiyle beraber, takımıda iyice oturacak ve akabinde seyirci sayısı da git gide artacaktır.

eLLis

Yahu ibb yi konyayı antepi geçin antalya manisa buca ankaragücü bu takımlarda 10 bini bulamıyor birde bankasyayı sayacak olsak hepsinden öndeyiz herşey alınacak 2 galibiyete bakar biz 2 galibiyette fulleriz sahayı konya takımın taraftarı Samsuna deplasmanmı yapmış...Herkez işin kolayını bulmuş şehir takıma destek çıkmalı defalarca okuduk bunu şehir çıkıyor destek çiftliğe satış mağazası açtınızda insanlarmı almadı atkı forma hala yeni sezon formalarımız yok ortada...Şu takım az iyi olsun herkez görücek Samsunspor taraftarını trtde...

kabacevizli55

bizi beğenmeyen kayseriye gitsin 33bin kişilk stad yaptılar türkiyenin en    modern stadı bedava bilet ve  maça gelene köfte ekmek vermelerine rağmen tribünleri  görüyoz bank asya iiçin  yeterlidir

mehmet yılmaz

Yazıya başlarken !iyi bir yazı ise eğer ana sayfada misafir kalem kısmına ekleriz' diye düşünmüştüm. Hadi, 10.000 seyirciye bile az dedi -ki mevcut şrtlar ve diğer takımlar düşünüldüğünde hiç de az değil ama onu geçtim.

Fakat şu cümle nedir Allah aşkına?

Alıntıİsmail Uyanık gibi, Adnan Ölmez gibi hem takımlarını yaşatmak için çırpınan, hem de Türk futbolundaki iki yüzlülükleri, samimiyetsizlikleri kamuoyunun yüzüne çarpan başkanlarla tanışmanın gururunu da yaşadım.

Samsunspor konusunda İsmal Başkan'la Adnan Ölmez denilen şahsın aynı kategoride değerledirilmesi ciddi bir hakarettir! Bildiğim kadarıyla Hakan Can, İsmail Başkanla da zaman zaman görüşür, dost meclisinde yer alır. Ayıptır ya, Adnan Ölmez Samsunspor tarihinin en başarısız başkanıdır bence!

AntZ

04 Eylül 2010, 18:47:15 #11 Son düzenlenme: 04 Eylül 2010, 18:51:27 Ant55
Errea'nın yaptığı çalışmalarda Samsun ve Samsunspor'u ön plana çıkarması-çıkarmaya çalışması hepimizi mutlu ediyor. Yeri gelmişken Errea ve Asal Grup'a tekrar teşekkür ediyorum.

Ama Hakan Can hakkında bir iki şey söyleyeyim;

Hakan Can'ın Samsun doğumlu olduğunu rica üzerine kendi yazdığı yazıdan öğreniyorum, nedense bugüne kadar hiç hissettirmedi bunu. Ama eleştirecek ya da kızacak bir yanı da yok tabi, ben Samsunluyum dememiş, Samsun doğumluyum demiş, biz de Samsunlu olarak kabul etmediğimize göre sorun yok...

Ben de dün Errea'nın çabalarından dolayı birşeyler yazacaktım ama aynı satırı (İsmail Uyanık gibi, Adnan Ölmez gibi...) görünce vazgeçtim. Hakan Can Samsun'a, Samsunspor'a her ne kadar uzak olsa da İsmail Uyanık'la Adnan Ölmez'i aynı kefeye koyacak kadar cahil olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen İsmail Uyanık ibaresini çıkaramayacakları için baskıya girmeden Haber Gazetesi Adnan Ölmez'i eklemiştir yanına. Dün görünce de direkt aklıma bu geldi, dün birşey yazmadım ama şimdi dayanamadım...

Burak

Alıntı yapılan: Ant55 - 04 Eylül 2010, 18:47:15

Ben de dün Errea'nın çabalarından dolayı birşeyler yazacaktım ama aynı satırı (İsmail Uyanık gibi, Adnan Ölmez gibi...) görünce vazgeçtim. Hakan Can Samsun'a, Samsunspor'a her ne kadar uzak olsa da İsmail Uyanık'la Adnan Ölmez'i aynı kefeye koyacak kadar cahil olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen İsmail Uyanık ibaresini çıkaramayacakları için baskıya girmeden Haber Gazetesi Adnan Ölmez'i eklemiştir yanına. Dün görünce de direkt aklıma bu geldi, dün birşey yazmadım ama şimdi dayanamadım...

çok doğru bir tespit bence sen söyleyene kadar aklıma gelmemişti haber gazetesi bu yapar ekleme falan utanmazlar .

Serkan