Ya Batarız Ya Çıkarız

Başlatan **KaR6**, 28 Ekim 2009, 20:16:27

« önceki - sonraki »

**KaR6**

Uzun(!) bekleyişin ardından yeni teknik direktörümüz Hüseyin Kalpar oldu. Adını ilk duyduğumda birkaç yıl önce hissettiğim duygulara benzer şeyler hissettim. Sakıp Özberk ile anlaştığımızda da bu sıradanlık hissi çökmüştü üstüme. 1 yıldır boşta olan bir teknik adamı, mevcut durumda ki bir takımın başına geçirmek, bu riski göze almak gerçekten yürek ister. Futbolcular gibi, teknik adamların da performanslarının yükselip düşüşe geçmesi futbol dünyasında kabul edilen bir gerçektir. Hatırı sayılır bir süre takım çalıştırmamış Hüseyin Kalpar'ın performansı ne durumda onu önümüzde ki haftalarda göreceğiz.

Bize pozitif katkıları olur mu ya da başarılı olabilir mi derseniz, şartların ve şansın yanında olması gerektiğini düşünüyorum. İlk olarak, tecrübesinin bizim için önemli avantaj olduğu yadsınamaz bir gerçek. Kariyerinde birçok Süper Lig ve 1.Lig takımı antrenörlüğü mevcut ve bizim içinde bulunduğumuz sıkıntılı ortamı daha önce defalarca yaşadığını biliyoruz. Eğer bunu avantaja çevirmeyi bilirse ve en önemlisi, işine dışarıdan(!) kimseyi karıştırmazsa başarılı olma ihtimali var.

Ancak mali durumumuz ortadayken, para sıkıntısı baş gösterdiği anda sorunları göğüslemek yerine körüklemeyi tercih ederse işimiz çok zor. Türk futbolunun Evliya Çelebisi konumunda bir hocanın, istifa edip başka takım araması çokta uzak bir ihtimal olarak görünmüyor maalesef. Bir de şöyle bir tehlike söz konusu. Bu tarz teknik direktörler transfer dönemini hareketsiz geçirmeye sevmezler. Ocak ayında büyük ihtimal 'hazırladığı listesindeki' futbolcuların alınmasını isteyecek, yönetimde bunu karşılayamayacağından huzursuzluk baş gösterecek. Umut ediyoruz ki, tüm bunları yönetim de düşünmüş, hoca tercihini ona göre yapmıştır.

İşin aslı, bizim teknik taktikten çok 'ruh'a ihtiyacımız var. Futbol ateşi sönmüş, ruhsuz futbolcular izlemek alınan bir mağlubiyetten çok daha ağır izler bırakıyor üzerimizde. Saha içinde takımı ateşleyecek, deyim yerindeyse gaza getirecek futbolcular lazım bize. Bunu da sağlayabilecek olan, ateşi harlayabilecek bir teknik adam. Bu teknik adam Hüseyin Kalpar mı, pek ihtimal vermiyorum ama sezon başından beri yapabildiğimiz tek şeyi yapmaya devam edeceğiz, dua etmeye..

jean

kotu hoca sayilmaz ins basarili olur

ali ihsan

Alıntısezon başından beri yapabildiğimiz tek şeyi yapmaya devam edeceğiz, dua etmeye..

Dua yetmez Mustafa Hatim indirmemiz lazım bizim ...

babasamsunlu

Alıntı yapılan: **KaR6** - 28 Ekim 2009, 20:16:27

İşin aslı, bizim teknik taktikten çok 'ruh'a ihtiyacımız var. Futbol ateşi sönmüş, ruhsuz futbolcular izlemek alınan bir mağlubiyetten çok daha ağır izler bırakıyor üzerimizde. Saha içinde takımı ateşleyecek, deyim yerindeyse gaza getirecek futbolcular lazım bize. Bunu da sağlayabilecek olan, ateşi harlayabilecek bir teknik adam. Bu teknik adam Hüseyin Kalpar mı, pek ihtimal vermiyorum ama sezon başından beri yapabildiğimiz tek şeyi yapmaya devam edeceğiz, dua etmeye..

evet evet evet

KocumVolkan

bataklıktayız be Mustafa abi.. debelendikçe dahada giriyoruz.. sonumuz belli.
bir dal uzatıp bizi kurtaracak adamları beklemekten başka çaremiz yok.. hakkı tomaç ve saz ekibiyle bogulup gideceğiz

germencisse

yani bu saatten sonra kulüp ne yapsın...bütçe belli,kapasite belli,gidipte bülent uygunu getirecek halleri yoktu..ama bizim insanımızın gözü daima yükseklerdedir ama malasef acı gerçeklerde var..biz böyleyiz tabii bu belli bir süreye kadar gider..

edmontdante

29 Ekim 2009, 19:47:10 #6 Son düzenlenme: 29 Ekim 2009, 19:47:43 edmontdante
Tamamen aynı fikirdeyim Mustafa