Mustafa Kar ve Mert Oral'ın Denge Gazetesindeki ilk yazıları.

Başlatan yönetici, 07 Ağustos 2009, 16:38:45

« önceki - sonraki »

yönetici

AlıntıSadece Samsunspor

Yıllarını gazeteciliğe ve yazarlığa adamış büyüklerimizin yanında biz genç kardeşlerine güvenerek köşe emanet etmiş Denge Gazetesi'ne teşekkür ederek başlamak istiyorum ilk yazıma. Birkaç cümleyle kendimi tanıtmam gerekirse, yaşımın 22 olduğunu, bir avukat adayı olduğumu ve sadece Samsunsporlu olduğumu belirtmek isterim ki bu durum en çok gurur duyduğum ve bu satırları bana yazabilme imkanı veren özelliğimdir.
  Elimden geldiği kadar buradan Samsunspor yazıları yazacağım sizlere. Eğrisiyle doğrusuyla, dilimin döndüğü kalemimin yettiği kadarıyla sadece Samsunspor"dan bahsedeceğim. Her yazdığımın doğru olacağına garanti veremem ama her yazdığıma inandığıma, kasten yanlış yazmayacağıma, kalemimden her çıkanın sadece bana ait olduğuna ve sonuna kadar arkasında durabileceğime kefil olabilirim. Amacım asla ve asla körü körüne eleştirmek değil, genç ve taze bir bakış ile gördüğüm doğruları aktarmak olacaktır. Kimseye tetikçilik yapıp birilerini karalama yada birilerinin dolduruşuna gelip şakşakçılık yapma yolunu da seçmeyeceğim. Çünkü bunu yapmamı gerektiren hiçbir neden yok. İleride yazmaya devam edeceksem de bu Samsunspor"un başarısı için olacak tıpkı bugün olduğu gibi. Bunun yanında ben asıl mesleğimi icra etmeye devam edeceğim nasip olursa. Ancak bu demek değildir ki, doğruları gördüğümde alkışlamayacağım veya yanlış yola girenleri uyarmayacağım.
  Değinmek istediğim bir husus daha var ki, o da şudur; herkesle yazılarımı, yapmaya çalıştığım kadarıyla yazarlığımı, hatta ve hatta doğru bildiklerimi tartışırım, ancak Samsunsporluluğumu ve takımıma olan sevgimi ne kimseyle tartışır ne de laf ettiririm. Daha öncede belirttiğim gibi bu köşe bana edebiyatımdan dolayı değil, Samsunsporlu duruşumdan dolayı emanet edildi ve bu ilk günden son yazacağım yazıya kadar tek pusulam Samsunsporluluğum olacaktır, başka bir şey değil. Ben spor yazarı değil, Samsunspor taraftarıyım, hayatım boyunca da üst kimlik olarak bunu taşıyacağım.
  Takımımızın şu anki durumundan dolayı sırtına dönenlere inat, zor zamanlarda bu işe kalkışmak çevreme göre beyhude bir çaba olsa da, karanlık zamanlardan el ele çıkıp güneşin yeniden doğduğuna şahit olduğumuzda sevincimizin bir anlamı olması için şimdi bu sıkıntıları çekmek bana hazır başarılardan çok mantıklı ve karakterli bir duruş olarak gelmekte. Bu takım yeniden benim diyen takımları dize getirecek seviyeye geldiğinde ortaya çıkan iyi gün seyircilerinden olmaktansa, o seviyeye çıkarken bir adım da olsa katkı sağlayan, her türlü derdi tasayı sırtlayan gerçek taraftarlardan olmak boynumun borcudur. Zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır derler ya, umarım bu yürüdüğümüz yolun sonu zaferlere gebedir.
Tek hayalim; bir gün sezon sonunda buradan "bir şampiyonluğun öyküsü" başlığı altında geçen muhteşem bir sezonun hikayesini anlatmak. Samsun gibi bir şehrin birlik olması halinde bu çok uzak değil, yeter ki bunun farkına varması gerekenler yaptıkları parklardan bahçelerden kafalarını kaldırıp, boş lafa tahammülü kalmayan Samsunspor kulübünün ve taraftarının çektiği çileyi görsünler. İlk günün acemiliğinde hoşgörünüze sığınıyorum ve ilk söylemem gerekeni son söyleyerek bitiriyorum yazımı, merhaba herkese merhaba tüm Samsunsporlulara ve merhaba mutlu ve umutlu geçmesini dilediğim yeni sezona...

http://dengegazetesi.com.tr/author_article_detail.php?id=2962&uniq_id=1250251320

AlıntıMerhaba

Merhaba , Denge gazetesinin sevgili okurları .. Giderek endüstriyelleşen Türk futbolunda İstanbul takımlarının hegamonyası her geçen gün daha da artıyor .. Benim gibi " Sadece Samsunspor" felsefesini kendine feyz almış genç bir yazar için belki de en zor şey Samsunspor'un şu anki durumunu yazmak .. Ama sizi temin ederim ki , bu satırları Samsunlu bir spor sevdalısı olduğum için değil Samsunspor sevdalısı olduğum için , hiç kimsenin etkisi altında kalmadan tribündeki bir taraftarın gözü ile yazacağım ..
Benim Samsunsporluluğum aslında Samsunspor'un küme düşmesi ile başladı .. Samsunspor ligde kalmak için can havliyle savaşırken , 19 Mayıs'ın kapılarında tıklım tıklım dolmuş stadın kapılarını zorlayan binlerden birisi de bendim .. Dışarıda kalan insanlarla ortak noktam , yıllarca süper ligde mücadele verip , İsmail Uyanık'ın bireysel çabaları ile Anadolu'nun marka takımları arasına giren Samsunspor'a karşı olan vicdani borcumu temizlemekti .. Samsunspor bir alt ligin yolunu tuttuğunda süper lige ve tuttuğum İstanbul takımına olan sempatim de kaybolmuş , rahmetli Teoman Taş'ın bir yazısında belirttiği gibi Samsunspor'suz lig süper olsa ne olur diye düşünmeye başlamıştım .. Bu süreçte alıcı gözü ile incelediğim  Samsunspor'un tipik bir Anadolu takımı olmadığını , sadece memleketimizin takımı diye destekleyip, geçiştirebileceğimiz bir camia olmadığını anladım .. Samsunspor ne şimdinin popüler takımı Sivasspor gibi kişiler üzerinde yükselmiş , ne de süper ligde yer alan birçok Anadolu
takımı gibi toplama takımlardan oluşturulmuştur .. Futbol kamuoyu tarafından Ajax modelinin Türkiye ayağı diye gösterilmiş , özkaynaklarından yarattığı birçok oyuncuyu Türk futbolunun hizmetine sunmuştur .. Her zaman Samsunlu ağırlıklı bir kadro ile Samsunsporlu duruşunu bilen oyuncularla adından bahsetmiştir .. Her zaman kadrosunda , armasını öperek tribüne gelen bir oyuncuyu barındırmıştır Samsunspor . Samsunsporluluk farklı bir nüans , farklı bir havadır , o havayı yakalamak Samsunsporlu duruşuna sahip olmak herkese nasip olmayacaktır ..
Biz de dilimiz döndüğü kadar Samsunspor'u ve Samsunsporluluğu , tribün yüreği ile anlatmaya çalışacağız .. Öncelikle beni bugünlere getiren aileme , " Sadece Samsunspor" felsefesini bizlere aşılayan rahmetli Teoman Taş'a , Samsunsporluluk ne demek bizlere öğreten ve içimizdeki Samsunsporlu yazar potansiyelini çıkaran www.samsunspor.biz yönetim kuruluna , özel olarak üstat Mehmet Yılmaz'a ve bizlere güvenip bu şansı verdiği için sevgili Özgür Kalanbak'a teşekkürlerimi sunarım .. En kısa zamanda görüşmek dileği ile , saygılar sunarım ...

http://dengegazetesi.com.tr/author_article_detail.php?id=2961&uniq_id=1250251317

Sevgili kardeylerimizi tebrik ediyor hayırlı olmasını diliyoruz.

cembaba

Gerçekten de kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Helal olsun sizlere ve yürekten SADECE SAMSUNSPOR dediğiniz için sonsuz teşekkürler...

55.hakan

tebrikler arkadaşlar her zamanki gibi çekinmeden elinizi korkak alıştırmadan yazmanız dileğiyle...

Ollivanders

Alıntı yapılan: hakanelgun - 07 Ağustos 2009, 21:35:57
tebrikler arkadaşlar her zamanki gibi çekinmeden elinizi korkak alıştırmadan yazmanız dileğiyle...

Jnr.Serkan