''Kolbastı 55 SAMSUN''

Başlatan Kais, 29 Temmuz 2009, 19:27:00

« önceki - sonraki »

Kais

29 Temmuz 2009, 19:27:00 Son düzenlenme: 29 Temmuz 2009, 19:34:27 yönetici
Üzerinden biraz geçmiş olabilir bu programın ama yinede siteye koymak istedim.Bence çok iyiler.Biraz tribünde yaşatmışlar hoş olmuş.Ayrıca SAMSUNSPOR atkısıda çok hoş duruyor.Buyrun...

http://www.videogiller.com/mavi-seker-55-samsun-grubu-kolbasti-izle/1f4bdf667/

Oflu

;D Ne güzel oynuyor bizim cocuklar bu kolbastiyi ya?
Vallahi yerimde duramadim :D

eLLis

Evet içlerinde aslen Samsunlu olmayıp Samsunsporlu arkadaşlar var helal.

Baskent_Samsunspor

arkadaşlar bu malum şehirle özdeşleşmiş oyunu buralara taşıyacağınıza aşağıda samsunun bilmem kaç tane oyunu bunları bulup taşısanıza

Kasap : Samsun, Bafra, Çarşamba
Samsun Sallaması : Samsun, Alaçam
Dik Horon : Samsun Vezirköprü
Sarı Kız : Alaçam, Bafra, Ladik, Vezirköprü
Tombul Gelin : Alaçam, Bafra
Gürcü Horonu : Çarşamba, Terme
Üçlü Horon : Salı Pazarı, Terme
Serhoş Barı : Ladik, Vezirköprü
Oduncular : Ladik, Vezirköprü
Sim sim : Havza, Ladik, Vezirköprü
Halkalı : Havza, Vezirköprü
Pıtık : Samsun, Kavak
Ortak Olmayan Oyunlar:
SAMSUN : Çoban, Birinci Kına, İkinci Kına, Rençberler oyun havası, Dolama,
Cimdallı, Naynem, Gelin Havası.
ALAÇAM : Alaçam Halayı
BAFRA : İkileme, Rumeli Dik Horonu, Köroğlu, Kızlar Havası, Atlama, Salı-
nak, Hora, Alay Bey, Genç Osman
ÇARfiAMBA : Çarşamba Düz Oyun Havası, Çarşamba Karşılaması, Sağır Perde,
Karaçalı, Alafranga, fiinanay (Oy Kargalar)
KAVAK : Yamadan Gel Yamadan.
LADİK : Üç Ayak(Ağır Halay), Makinalı, Ağam Ben Yandım, Yelleme, İki
Ayak.
VEZİRKÖPRÜ: İkileme Halayı, Meşe meşeye benzer.
HAVZA : Yeni sim sim, Dört Ayak Halayı, Ağırlama-Yeldirme, Havza Çiftetellisi,
Hasancık.

kaynak
http://www.karalahana.com/makaleler/folklor/samsun-halk-oyunlari.html

binikalamadım

Arkadaşlar uyanın artık lütfen inadına " Samsun Kolbastısı " oynamalıyız heryerde her zaman bizim kolbastımız daha güzel etmeyin Allah aşkına bilmeyenler için yazıyorum bilen bilir zaten " Samsun Kolbastısı " " Şu Samsun'un Evleri " türkümüzün sözsüz ve bir kaç ritim yukardan çalınmış halidir.

Oflu

Alıntı yapılan: binikalamadım - 31 Temmuz 2009, 16:41:56
Arkadaşlar uyanın artık lütfen inadına " Samsun Kolbastısı " oynamalıyız heryerde her zaman bizim kolbastımız daha güzel etmeyin Allah aşkına bilmeyenler için yazıyorum bilen bilir zaten " Samsun Kolbastısı " " Şu Samsun'un Evleri " türkümüzün sözsüz ve bir kaç ritim yukardan çalınmış halidir.

eLLis

egelilelerde zeybeğe laf ettirmiyor kolbastıya daha meraklılar bizimkide böyle güzel desek sahip çıksak ne olur ilgi çekmiyorsa

Baskent_Samsunspor

o zaman şarkının sözlerini değiştirin samsunun kolbastısı yapsınlar hepimiz destekleyelim

jean

malum sehire ozlesmis oyunu oynamamaliyiz adamlarda cok bal var harbiden 20 yillik sarki bir anda meshur oldu her dugunde her yerde bu meshur oldu artik boylede gidecek artik ne yazikki

55.hakan

Alıntı yapılan: Baskent_Samsunspor - 30 Temmuz 2009, 09:04:05
arkadaşlar bu malum şehirle özdeşleşmiş oyunu buralara taşıyacağınıza aşağıda samsunun bilmem kaç tane oyunu bunları bulup taşısanıza

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Alıntı yapılan: jean - 02 Ağustos 2009, 18:47:01
malum sehire ozlesmis oyunu oynamamaliyiz adamlarda cok bal var harbiden 20 yillik sarki bir anda meshur oldu her dugunde her yerde bu meshur oldu artik boylede gidecek artik ne yazikki
artık milletin çoğuna bıkkınlık geldi bu deli saçması oyunun ortalıkta dolanması.bu oyun ne türk örf ve adetlerine ne de bir oyuna benziyor.tam bir yam yam oyunu.yakın da rafa kalkar kafanızı yormayın

Ollivanders

kabak tadı verdi artık ...:)

Sercan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 03 Ağustos 2009, 10:56:33
kabak tadı verdi artık ...:)

Hemde ne kabak tadı adamlar saçma sapan hareketler yapıyor oynarken,bütün Türkiye tav oldu oyuna...

Ollivanders

valla artık kolbasti duyunca  cikaracakmisim gibi oluyorum :) biktim ki ne biktim

Kais

ya bende sevmiyorum ama.SAMSUNSPOR atkısı vede SAMSUNLU çocuklar olunca ekledim.eklemeyeydim keşke nerden ekledim yaw.