Doğum günümüz; 26 Kasım...

Başlatan mehmet yılmaz, 14 Kasım 2008, 20:11:53

« önceki - sonraki »

kayacan

Buraya benimde yazmam gerekli diye düşündüm. Ben 7 yaşımdan beri Samsunsporluyum.Yaş 32 demekki 25 yıllık Samsunsporluyum. Ben meskenlerdendim.Evimiz meskenler mezarlık karşısındaydı.Arka balkondan çok uzakta olsa stad görülürdü. Beni Samsunspor maçlarına dayım götürürdü.Yeniler belki hatırlamaz o zaman mert ırmağının üzerinde tahta bizim sallanan köprü dediğimiz bir köprü vardı.Şimdiki köprü ve yol yok. Maç zamanı öyle kalabalık olurduki o kadar korkmama rağmen yinede giderdim. Maçlara gidemediğim zamanlarda maç saatinde bizim evin arka balkonunda oturur gelecek sesi beklerdim.O zamanlar stad tam dolu olur ve gol olunca bizim meskenlere gelen müthiş bir ses olurdu.Tanjulu dönemimiz bu anlattığım.o ses gelince oh derdim yine gol attık. Sonraları düşme ve çıkma dönemlerinde yine takip ettim samsunsporu hiç bırakmadım.Üniversite yıllarında Samsunspor-Galatasaray kupa maçı için Galatasaray omü futbol sahasında idman yapıyordu.Ben dersi asıp (okulda derecede olmama ve hiç ders asmamış olmama rağmen) idmana gittim. Orada galatasaraylı arifle kavga ettim.Az daha içeri giriyordum.Sebep o zamanlar arif kendini devamlı gereksiz yere atar penaltı yaptırırdı.Samsunspora adam gibi oyna gereksiz kendini yere atma dedim o dediğime güldü bildiğimi okurum gibisinden oldu.Bende ortalığı dağıttım.İdmanı erken bitirmişlerdi.Arif o maçta gereksiz kendini yere atmadı ama hakem 6-7 dakika gereksiz uzattı ve Samsunspor golü yeyince ve elenince maçı bitirmişti.Ardından sivasa 2. üniversiteyi okumaya gittim. Asistanlığın ilk yılında Sivasta internette samsunkatalog sitesini takibe başladım.Bir müddet sonra o site kapandı ve samsunspor.biz sitesini gördüm.(O dönemde 3. ligde olan Sivasspor şimdi nerelerde ne kadar trajik gelir bu bana.) Bu sitedeki en önemli şanssızlığım 61. üye olmaktı.Kral55 bendim. Bir müddet sonra Teoman ve Merkezle tanıştık.Samsuna her gidişimde görüştük.Tanıştıktan sonra ne kadar iyi dostlar edindiğimi anladım. Sitenin geliştirilmesi aşamasında beraber çalışmalarımızda oldu.Ayrıca başka bir samsunspor taraftar sitesi yapımı ilede uğraştım ve bu site başka bir arkadaş tarafından halen devam ettiriliyor. Devamlı telefon görüşmelerimiz olurdu teomanla. Hele bir malatya maceramız.Malatyada küme düştüğümüz maçta benim başıma gelmeyen kalmadı.Taraftarlar otobüsle malatyaya gidiyor Teoman beni aradı Biz sivas meydanındayız otobüs mola verdi tezahürat yapıyoruz gel dedi.Yetişemedim. Tren bileti aldım malatyaya zamanında yetişemeyeceğini düşünüp bileti atıp otobüsle gittim. Elimde Samsunspor bayrağı atkı malatya otobüsündeyim. Stada gittim taraftar otobüsleri şehire sokulmadan bekletilmiş.Ben tek başıma stad girişindeyim. Sonra saatler geçti ben elimde samsunspor bayrağıyla binlerce malatyalının arasında kaldım.Binlerce malatyalı tek ben. Taraftar otobüsü gelince malatyalılar küfür ve otobüslere saldırmaya başlayınca ben ortada kaldım ve beni 5-6 polis zor kurtadı.Teomanın o deplasmanla ilgili youtube da yaptığı klipteki görüntüleri ben çektim.Seyrederseniz durumun vehametini anlarsınız.Sonra teomanla birlikte taş yağmuru,küfür,meşale yağmuru altında ve arada polis jopuyla kendimize geldiğimiz  o maç şirin anada yanımızdaydı. maç sonrası ağlayanlar ne kadar üzmüştü beni. Sonra otobüslerle gönderdiler bizi. Polisin bizim otobüsün farlarını kırması otobüste otururken teomanla bana silah çekmesi.Gece saat 12 de Malatya sivas yolunda polis tarafından sorguya çekilmemiz.Teomanın ben avukatım diyerek bizi kurtarmaya çalışması hepsi bir anı olarak kaldı.Sonra hep hüzün dönemleri.Samsunspor biz sitesine bir müddet sonra kayacan adıyla yazmaya başladım.İş yoğunluğu nedeniylede hergün yazamasamda devamlı okumaya çalıştım.Teomanın çok istediği sitenin daha çok duyurulması malesef ölümü ile oldu. Takdiri ilahinin önüne geçilemiyor.bizlere düşen görev onun anısını onun çizgisinde devam ettirmek.Ispartada olmam dolayısıyla çok katılmak istediğim yemeğinize katılamayacağım.Sitenin devamı için çalışan arkadaşları kutluyorum.tüm Samsunsporlu dostlara selamlarımı gönderiyorum.

mehmet yılmaz

Eğer okuyan varsa, eski Yimpaş şimdiki Aktif AVM'nin teras katında saat 9.30'da kahvaltımız.

Recep

hepinize afiyet olsun şimdi kısmet olmadı ama inşallah başka bir sefere hep beraber yaparız

CurvaSudSamsunspor

beşnumara

dün gece gördüğüm çok enteresan bir rüyayı anlatmak istiyorum.yıllar sonra bu organizasyon daha geniş çaplı düzenleniyo ama balo gibi düşünün.sitemizin bilmem kaçıncı yılını kutluyoruz.sitemizin yaş günü kutlamasına hem medyadan hem de spor kamuoyundan gelmeyen yok yani öyle düşünün.işin ilginç tarafı da TEOMAN ABİ de geliyo bu yaş günü kutlamasına.asıl olay bundan sonra başlıyo.bir kadın canlı bomba da yaşgünü kutlamamızda bir bomba patlatıyor ki aman ALLAHIM o neydi öyle.teoman abiii diyorum ses yok mehmet abiiii(samsuni) diyorum yine ses yok veis abiiii diyorum ses yok :'( :'( ama nasıl arıyoruz bi kaç arkadaşla birlikte.sonra aradan baya bi zaman geçiyo artık o geceden bi eser kalmamış üzerimizde(fiziksel olarak) sanki kıyamet koptu da bi kaç samsunsporlu arkadaş kaldık hayatta.bakıyoruz site kapalı.bütün üyelikler silinmiş siteyi bazı arkadaşlarımız tekrar kuruyor ve her gün bakıyoruzz üye sayımız bugün 12 öteki gün bakıyoruz 26,32,50 ... derken yine sayımız artıyor fakat hiç mutlu değiliz bu olanlardan dolayı teoman abiyi kaybettik mehmet abiyi kaybettik veis abiyi kaybettik ve bu saydıklarımız gibi samsunsporlu kardeşlerimizi kaybettik dünyada kendimizi yalnız hissediyorduk.ALLAH kötü niyetli insanların errinden hepimizi korusun

mehmet yılmaz

Kardeşim, Allah rüyanı hayır etsin...
Kalanlara uzun ve hayırlı ömür nasip etsin...

Bize birşey olsa da olmasa da ilerleyen yıllarda bu siteyi zaten sizin gibi genç arkadaşlarımıza devretmeyi düşünüyoruz.

Teoman bizden dua istemiş demek ki; nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun...

Tribün_ali

Bende ilk 2005 de şansa girmişdim lise 2 de bilgisayar desi alıyordum anlamıyprdun internetten bakd8ım dedim bir samsunspor yazım googlede sonra siteyi gördüm 2006 da üye olduk ilk
sonrada devam ediyor ölene kadar da siteye girmeye katılmaya devame decem

samsunluçağan

iyiki varsın samsunspor biz hepimizin ortak iletişim yolu burası

Akyol

Allah hayırlara çıkartsın beşnumara çok kötü rüya Allah abilerimize uzun sağlıklı ömürler versin...