Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

s_uzunkaya

Aaaaa Ertuğrul bekliyomuşşş :-\ hadi gidelim, gidmesek ayıp olur  :P

babasamsunlu

Sayın Şeyn falko (sanırım bu şekilde okunuyor nickiniz) ..

Burda bulunan bir çok kişi Samsunsporu ailesinden bile önde tutmuştur çoğu kez.
O yüzden Sürekli benim için önce Samsunspor gelir edebiyatı yapmanıza gerek yok bu biirr..

Siz  bilirmisiniz Ertuğrulun gitme sebeblerinden biri adama ana avrat sövülmesidir ??
Ertuğrulu o günlerde suçlayanların bir çoğunun nasıl çift takımlı hatta ve hatta travzonlu olduklarını  biliyormusunuz mesela..Bu da ikii....
İkinci sebebi ise İsmail başkanın artık ben yokum demesidir..

Şimdi hayatını Samsunspor üzerine kuran Mehmet hocam (Samsuni) çok güzel bir cümle kurmuş..
"Hiç bir zorunluluğu yok iken,4 hinbe takımdan sonra ilk defa bir Anadolu takımını şampiyon yapmış bir hoca  iken,popülaritesi tavan yapmış iken Samsunsporluyum ben demesinin hocaya nasıl bir faydası olabilir ki??"
Hem kurulan cümle çok naif ve güzel hemde Ertuğrulun böyle bir açıklama yapması çok güzel..
Bu söylemin neyini hazmedemiyorsunuz anlamış değilim..

Samsunsporluyum diyince bi avantası mı oldu sizce hemde Şampiyonluk gecesinde...

Bir insanı sevmeyebilirsin haz etmeyebilirsinde ama doğru olana doğru demeyi bilmez isek eğer nerde kaldı bizim adilane vicdanımız ??

Not : Bu vesile ile yazı tarzımdan dolayı bana baskı uygulayan site yönetimine  saygılarımı sunar bundan sonra kimseyle kavga etmeyeceğimi kimseye kötü söz söylemeyeceğimi beyan ederim..  8) 8)

fat55

ben şunu dicem.bu kulübü yiyen naci pınarlar,mazhar başoğulları,adnan ölmezler,kemal soğancılar ve ismi aklıma gelmeyenler hala kulübe uğrayıp akıl verip şöyle böyle yaptık diyebiliyorlarsa ertuğrul gibi jimnastik e giderken zamanının en yüksek bonservis bedelini samsunsporumuza kazandıran bir adam gibi adama saygı duyup ayakta alkışlamamız gerekir.kimse burda ertuğrul un aleyhinde birşey diyemez.ayıptır günahtır. Benim gözümde en büyük Samsunsporlulardandır.

GençKozluklu

Ertuğrul da bir insan olarka hayatında ve Samsunspor dayken bazı eksik ya da yanlışlıkları olmuş olabilir. Gayet normaldir. Genel olarak değerlendirdiğimde sevdiğim saygı duyduğum bir şahsiyettir. Medyanın önünde SAMSUNSPORLUYUM demesi bu şartlarda Ertuğrul hocaya hiç bir şey kazandırmazken SAMSUNSPOR a çok şey kazandırabilir. En basitinden ülke gündemine takımımızı oturttu. Gerek yönetime gerekse şehrin ileri gelenlerine bu şehrin yeri kesinlikle süper lig olduğunu ve heedfinin ilk 6 olamayacağını ,tek hedef şampiyonluk olması gerektiğini hatırlatmıştır.

Bu söz dahi yönetime, şehre ve milletvekillerine ilave bir heyecan, motivsyon ağlayacaktır. Bu özlem il dışına çıkmış olduğu gün gibi açıktır. Ertuğrul hocayı tartışabilirsiniz lakin bugün çıkıp herkes onun ne diyeceğini merakla beklediği anda SAMSUNSPORLUYUM demesi gururumu okşadı. Deyim yerindeyse para versen bu kadarı söyletilemezdi.

HEp eleştirmeyi ve eksikleri öne çıkarmayı seven bir toplumuz. Bu konuda dahi tartışabiliyoruz. Pozitif düşündüğümüzde güze lbir reklam olmuştur. Daha ötesini tartışmayıanlamsız buluyorum

Teşekkürler Ertuğrul hocam. Allah yolunu ve bahtını açık etsin.

Saygılarımla

KotuCocuk55

Ertuğrul sevilmezmi be!

Tribünlere çağırıp işte babanız diye bağırmayı özledim,adamın kralı buraya diye bağırmayı özledim...

Ben ertuğrul sağlam'ın oynattığı futbol stilini hiç beğenmiyorum o yüzden gelsin istemem samsunspor ama başarılı buluyorum ve takdir ediyorum.Televizyonda gazetede görünce bizim ertuğrul diyorum oda teyit ediyor işte ben sizin ertuğrul'um zonguldaklı ama samsunlu,samsunsporlu..

Diyarbakır maçı sonrası açıklamaları,kayseriye gidiş şekli ve ismail başkanın kırgınlıkları aklımızda kalsada,futbol dünyasında adamlığına efendiğiline en son laf edilecek adamdır,kendisi.

Ne mutlu ona,bu şehir bu ülke onu hep sevdi,saydı!

Ahmeti

ertuğrul samsunspor'dan beşiktaş'a transfer olurken çoğu taraftar gözyaşlarına hakim olamadı o belki samsunlu değildi ama çoğu samsunludan daha çok samsunluydu ne zaman nerde olursa olsun samsun'dan ve samsunspor'dan gururla bahsetti, hatasız kul olmaz belki onunda hataları oldu ama ne olusa olsun biz onu çok sevdik
Benim gözümde o ADAM GİBİ ADAM

Shane_Falco

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 12 Ocak 2011, 10:32:52
Sayın Şeyn falko (sanırım bu şekilde okunuyor nickiniz) ..

Burda bulunan bir çok kişi Samsunsporu ailesinden bile önde tutmuştur çoğu kez.
O yüzden Sürekli benim için önce Samsunspor gelir edebiyatı yapmanıza gerek yok bu biirr..

Siz  bilirmisiniz Ertuğrulun gitme sebeblerinden biri adama ana avrat sövülmesidir ??
Ertuğrulu o günlerde suçlayanların bir çoğunun nasıl çift takımlı hatta ve hatta travzonlu olduklarını  biliyormusunuz mesela..Bu da ikii....
İkinci sebebi ise İsmail başkanın artık ben yokum demesidir..

Şimdi hayatını Samsunspor üzerine kuran Mehmet hocam (Samsuni) çok güzel bir cümle kurmuş..
"Hiç bir zorunluluğu yok iken,4 hinbe takımdan sonra ilk defa bir Anadolu takımını şampiyon yapmış bir hoca  iken,popülaritesi tavan yapmış iken Samsunsporluyum ben demesinin hocaya nasıl bir faydası olabilir ki??"
Hem kurulan cümle çok naif ve güzel hemde Ertuğrulun böyle bir açıklama yapması çok güzel..
Bu söylemin neyini hazmedemiyorsunuz anlamış değilim..

Samsunsporluyum diyince bi avantası mı oldu sizce hemde Şampiyonluk gecesinde...

Bir insanı sevmeyebilirsin haz etmeyebilirsinde ama doğru olana doğru demeyi bilmez isek eğer nerde kaldı bizim adilane vicdanımız ??

Not : Bu vesile ile yazı tarzımdan dolayı bana baskı uygulayan site yönetimine  saygılarımı sunar bundan sonra kimseyle kavga etmeyeceğimi kimseye kötü söz söylemeyeceğimi beyan ederim..  8) 8)

Burda ben neden birden Ertuğrul antipatizanı ilan edildim onu çözemedim ama neyse.Bu olay böyle herkes kendine göre doğrularını savunarak devam eder.Tartışmayı daha fazla uzatmak yersiz herkesin düşüncesi kendine.Ertuğrul'da kendi kariyerinde inş dahada başarılı olur.

babasamsunlu

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 11 Ocak 2011, 19:25:21
Bizi dinlenmeye ihtiyacım var diyip 1 hafta sonra Kayseri ile sözleşme imzaladığını çok çabuk unutulmuş sanırım...

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 11 Ocak 2011, 20:10:41

Ayrıca kendisi büyük bir Samsunspor'luysa bize sırtını dönüp gitti arkasına dahi bakmadan ama Beşiktaş'dan yollanıp Bursa'ya giderken buram buram ağlıyordu.O nasıl bir Samsunspor'luluktur başka bi mevzu yani...

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 12 Ocak 2011, 03:46:39

Ben burda Ertuğrul'un adamlığına zaten bi şey demiyorum sanırım ilk yazımdan öyle bir şey anlaşıldı.Ertuğrul bu piyasada az sayıda bulunan dürüst,işini yapan,aldığının hakkını vermeye çalışan bir profesyoneldir.Umarım başarılarıda daimi olur ve kariyerine üstüne koyarakta devam eder.
Fakat demek istediğim benim için 1.sırada kendi takımım gelir onunla gurur duyarım.Yani Ertuğrul'un Bursa'yı şampiyon yapması benim için gurur duyulacak bi olay değildir.Bununla gurur duyan samsunlu yada herhangi bir memleketli taraftar varsada ona bi şey diyemeyiz tabiki bireyin kendi seçimidir.Tüm anlatmak istediğim buydu.

Sanırı bu mesajların etkili olmuştur...Yada biz sizi yalnış anladık...  :-\ :-\

babasamsunlu

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 12 Ocak 2011, 15:41:01
Burda ben neden birden Ertuğrul antipatizanı ilan edildim onu çözemedim ama neyse.Bu olay böyle herkes kendine göre doğrularını savunarak devam eder.Tartışmayı daha fazla uzatmak yersiz herkesin düşüncesi kendine.Ertuğrul'da kendi kariyerinde inş dahada başarılı olur.

Birde doğru bir tanedir .Kişilere göre değişmez..
Ertuğrul Sağlam İsmail Uyanığın en büyük projesiydi..
O yıl çok iyi bir takım kurulmuştu evet ama Şampiyonluk hedefi o yıla göre değil 5 yıl sonraya göre koyulmuştu..Ama şehrin siyasi tercihi İsmail başkanın yalnızlığa terkedilişi sonrası artık bıkıp gidişi diyarbakır maçı sonrası  Ertuğrula  edilen haksız küfürüler sanırım Ertuğrulun gitmesinde çok büyük etki yaratmıştır.

Bizim sende anlayamadığımız konu ise sen sevmemeyi kendince bir hak olarak görebilirken,biz Eruğrul gibi bir "vefalı" adamı seviyoruz diyince bu sevgimizi ve Ertuğrulu  Samsunsporluluğumuzun önünde tuttuğumuzu düşünüyor olman...Sencede garip değil mi ??

Shane_Falco

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 12 Ocak 2011, 15:58:33
Birde doğru bir tanedir .Kişilere göre değişmez..
Ertuğrul Sağlam İsmail Uyanığın en büyük projesiydi..
O yıl çok iyi bir takım kurulmuştu evet ama Şampiyonluk hedefi o yıla göre değil 5 yıl sonraya göre koyulmuştu..Ama şehrin siyasi tercihi İsmail başkanın yalnızlığa terkedilişi sonrası artık bıkıp gidişi diyarbakır maçı sonrası  Ertuğrula  edilen haksız küfürüler sanırım Ertuğrulun gitmesinde çok büyük etki yaratmıştır.

Bizim sende anlayamadığımız konu ise sen sevmemeyi kendince bir hak olarak görebilirken,biz Eruğrul gibi bir "vefalı" adamı seviyoruz diyince bu sevgimizi ve Ertuğrulu  Samsunsporluluğumuzun önünde tuttuğumuzu düşünüyor olman...Sencede garip değil mi ??

Sana doğru gelen bir olay bana yanlış gelebilir.Yada bunun tam tersi bana doğru gelen bi durum sana yanlış gelebilir.Fikirler her zaman uyuşmayabilir yani.Ertuğrul'u sevmediğim yada ona karşı oluşan bir ön yargım yok benim.Ben sadece Ertuğrul'un Bursa'da yaptığıyla durur duymam diyorum anlatmak istediğim bu sadece.Ayrıca son cümlen yanlış olmuş hocam burdaki kimsenin Ertuğrul'u veya herhangi başka bir şeyi Samsunsporluluğunun önünde tuttuğu hiç bi şekilde düşünmüyorum.

babasamsunlu

Yok O cümleyi bilerek öyle yazdım..
Çünkü  her cümlenin başında "ben hiç bir şeyi Samsunspordan üstün görmem" diyerek kendi duruşunun ne olduğunu anlatıyorsun Ertuğrulun başarılarıyla gurur duyanlara ...

Shane_Falco

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 12 Ocak 2011, 16:25:40
Yok O cümleyi bilerek öyle yazdım..
Çünkü  her cümlenin başında "ben hiç bir şeyi Samsunspordan üstün görmem" diyerek kendi duruşunun ne olduğunu anlatıyorsun Ertuğrulun başarılarıyla gurur duyanlara ...

Ben Ertuğrul'un başarıyla gurur duyanlara bi şey söylemedm.Sadece kendi fikrimi söyledim ben duymam diyerek.Ayrıca'da evet tekrarda söyleyebilirim Samsunspordan üstün görmem hiç bi şeyi.

babasamsunlu

FaTiH_HaN

Bursada çalıştığım yer özlüceye yakın cuma namazlarınıda özlücedeki camiide kılıyoruz. 3 hafta önce cuma namazında tesadüfen Ertuğrul hocayla aynı safta denk geldik. imam vaaz verirken benim telefonum çaldı sesinide kısmayı unutmuşum. hemen cebimden çıkardım sesini kısmak için Ertuğrul hocada telefonun ekranındaki Samsunspor amblemini gördü gülümsedi ve 'çıkıyomuyuz bu sene' dedi. Bende inşallah hocam dedim. bir kez daha altını çiziyorum 'çıkıyor muyuz' dedi bi insan kendini samsunsporlu hissetmese böyle bi diyaloğa girer mi? hemde camiide imam vaaz verirken.