Resul Akçay : "Yılmaz'ın dedikleri.."

Başlatan yönetici, 02 Mart 2007, 21:24:11

« önceki - sonraki »

yönetici

Kaynak :  Kuzeyhaber.com

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın Samsunspor kongresinde yaptığı konuşmanın iki noktasına takıldım kaldım...
Sayın Yılmaz kendi başkanlığı döneminde şimdiki kadar kaynak aktarımını yapamadığını söylüyor. Söylemekle kalmıyor bir nevi itiraf ediyor...Belki de "şimdi sağladığım katkıyı o zaman yapabilseydim, takım bu hallerde olmazdı" ya getiriyor lafı...
Oysa, kulüpteki yönetim zaafiyeti, mali sıkıntının kat kat üstüne çıkmıştı... Balık hafızasına sahip olmayanlar gayet iyi hatırlar o günleri...
19 Mayıs Stadı'nının Fenerbahçelilere peşkeş çekilmesini, buna isyan eden Samsunsporluların yönetim aleyhine yaptığı tepki nedeniyle gece vakti birilerinin talimatıyla evlerinden tek tek toplanıp göz altına alınması hala hafızalardadır...
Küme düşme potası içerisinde kavrulmanın yanı sıra , kulübün itibarının ayaklar altına alınması da cabasıydı...
Tek sebep para değildi anlayacağınız...
" Olmak yada olmamak işte asıl mesele bu" demişti, Hamlet...
Başkanın genel kurula yaptığı konuşmasında "bu takım bu yıl süper lige çıkmazsa yok oluruz" anlamında bir söz söyledi...
Bunun altında yatan manaların sayısını artırabiliriz...
Bu bir mesajdır tabi ki anlayana...
Acaba başkan şunları mı demek istiyor ?;
a)Kasım seçimlerinde Ankara yolcusuyum, yani yokum. Gelen kişi size ne kadar yardım eder bilemem...
b)Teknik kadro ve futbolcular ayağınızı denk alın. Her istediğiniz yerine geliyor, çıkın oynayın kazanın... Yoksa sezon sonunda sepetlenirsiniz...
c)Gelirler 10/1 oranında düştü... Masraflar aynı... Artık gücümüz kalmadı... Süper lige çıkarsak hem gelirler artar, hem de ödenmesi gereken borçlar ödenir...
Bu ihtimalleri sizler de kafa yorup çoğaltabilirsiniz...
Ama görünen odur ki Samsunspor'un kurtuluşu bu yıl mutlaka lige çıkmasıyla iç içedir.
Başkan Yılmaz'ın konuşmasından etkilenmemek elde değil...
Hele de isyanları karşısında insanın küfür edesi geliyor...
Havuz gelirlerinin TFF tarafından adaletli dağıtılmadığını söylüyor... 25 yıl önce ligde şampiyon olmuş Trabzonspor'un üç büyükler ile birlikte pastanın büyük dilimlerinden nemalandığını kalanın 14 takıma çerez olarak dağıtıldığı gerçeğinin altını çiziyor..
Sadece Futbolun adaleti yok değil, federasyonun da yok... Bu dört kulüp diğer takımlara oranla 100 metre koşusuna 10 adım önde başlayan atlet gibiler...Oysa pek çok ülkede ve NBA'de gelirler takım ismine bakılmaksızın eşit dağıtılıyor... Bu nedenle orada bizimkisi gibi şampiyon kulüp sayısı üçün kat kat üzerinde çıkıyor... Sporlarının gelişmişliği de işin ayrı bir cabası...Bizde ise dibe vurdu, kimin umurunda ki ?
Sayın Yılmaz'ın bu tespitlerine katılmamak imkansız...
Bu haksız rekabete birilerinin "DUR" demesi gerek...
Kongrede hiçbir milletvekilinin yer almaması benim gibi pek çok kişinin garibine gitti... Maçlarda protokol tribününde keyifle yer alanların, biri dışında telgraf bile çekmemesinin nedenini bilen varsa açıklasın...

KaleArkası

AlıntıKongrede hiçbir milletvekilinin yer almaması benim gibi pek çok kişinin garibine gitti... Maçlarda protokol tribününde keyifle yer alanların, biri dışında telgraf bile çekmemesinin nedenini bilen varsa açıklasın...

Yönetimi zaten destekleyen yoktu.Zatende kongreye beklenen katılım olmadı.Toplasan 100 kişi yoktu.Birileri kendi kafasına göre liste çıkartmış taraftarın istemediği halde İstenmeyen adam başkan yardımcı olmuş bir yönetimin kongeresine kim gelir ki.Bakma işte kendilerini alkışladılar kongremi kongre.Bakın biz yeniden seçildik demek için yapılan bi kongre.Allah kabul etsin.Kogreyi yaptılarmı yaptılar,birbirlerinide alkışladılar.Basında bunları görüntüledi.İsterseniz refarandum yapalım kapalı yada açık.Bakalım yönetim kaç kişi tarafından isteniyor.

Dikkatimi çeken bir noktada şu oldu.Şehrin önde gelenleri o kadar konuştular.Ama Allahın bir kulu taraftrar demedi.Zaten kongrenin asıl amacı belli oldu.Bunun en iyi örneğinide Pazartesi günü yaşadık.Taraftarın onaylamadığı bir yönetim,Yönetimin istemediği taraftar.Artık gerisini siz düşünün neden gelmemiş kimse yada neden fax-telgraf bile çekmemiş.

tunç güvenoðlu

acıkcası benı sadece yusuf zıyanın verdıgı para ılgılendırıyor.samsun sporu bu hale getırdı parayı verecek hos verdıgıde babasının parası degıl ama samsunspro su an ona muhtac halde.
eger kendısı mılletvekılı olurda beledıye baskanı spordan anlamayan ve bu vebal benım vebalım degıl deyıp te para muslugunu keserse o zaman samsunsprun durumu da hıc ıyı olmaaz gıbı gelıyor bana.
her neyse hayırlısı dıyelım şimdilik.

King Of The North

Parayı adam gibi harcamadıktan sonra hiçbir işe yaramaz Yusuf Ziya'nın aslında Samsun'un parası.Elindeki parayı pavyonda yeme gibi birşey bu yönetimin yaptığı.Ortada başarısız bir takım var,bu enkazı da kimse toplamak istemiyor,kaçan kaçana.