Yüzbaşım, bu nasıl bir maç yorumudur?

Başlatan hasselbaink, 30 Ocak 2007, 15:59:14

« önceki - sonraki »

hasselbaink

AlıntıSkor İyi....Oyun ?..

Samsunspor Takımı, Lig A'da ikinci devrenin ilk karşılaşmasında kendi saha ve seyircisi önünde Orduspor Takımı'nı kabul etti.
  Hafta boyunca devam eden yaz mevsiminden kalma sıcak, güneşli ve güzel günler, müsabaka günü yerini soğuk ve yağışlı bir güne bırakmıştı
   Ev sahibi takım Samsunspor'da ara transfer döneminde kadroya kazandırılan isimlerden; E. Kapusuz, Ş.Şakar, B,Coşkun ve F. Sungur ilk onbir kişilik kadroda yerlerini almışlardı.
Karşılaşmanın ilk devresi konuk takımın başlama vuruşu ile başladı.
   Samsunspor Takımı, oyuna 4-4-2 oyun şablonu düzeninde başladı.
   Sahadaki oyun düzeninde top Samsunspor takımında iken ve  4-4-2 sistemi oynanırken, top rakibe geçtiğinde ise oyun kurgu saha dizilişi 4-5-1'e dönüşüyordu.
Karşılaşmanın 7. dakikasında duran topta Tufan ile golü bulan ev sahibi takım 1-0 öne geçti.
   30. dakikada kenardan gelen topa ön direkte A. Güngör kafa ile dokundu; skor 2-0 oldu.
   Karşılaşmanın ilk yarısını rakibine oranla golü bulmakta gol şansı daha çok yanında olan takım Samsunspor 2-0 önde tamamladı.
   Buna karşın rakip takımda ise gol şansı yanında olmayınca ilk yarıda gol bulmakta başarılı olamadılar.
Karşılaşmanın ilk devresinde Samsunspor Takımı'nda yenilerden E. Kapusuz haricindekileri hazır ve takıma katkılı buldum.
    E. Kapusuz, henüz fizik ve kondisyon olarak hazır gözükmedi.  Bundan dolayı orta saha bir kişi eksik oynadık.
   Ayrıca M. Çiçek de ilk yarıda takımı adına etkisiz olan bir diğer isimdi.
    Orta sahasının oyundan düştüğünün farkına varan L.Eriş, 60. dk'da Zafer'i oyundan alarak yerine S. Dökme'yi oyuna sürdü.
74. dk'da M.Çiçek çıktı, S.Özkan oyuna girdi
Yapılan 7 oyuncu transferine rağmen Samsunspor Takımı'nda hala daha kenar adamı oyuncu eksikliği göze batıyordu.
Sol ve sağ kenar çizgiler olmayınca gol pozisyonu bulmakta ve  ve üretmekte bir hayli fazla sıkıntı çekiyordu.
İlk yarıda bulunan iki gol, zaten duran toplardan elde edilen şans golleriydi.
    Sonuç olarak orta sahasında sıkıntıları olan kenar adamı eksikliği devam eden Samsunspor Takımı, skor olarak iyi takım oyunu olarak ise soru işaretleri olan müsabakayı 2-0 kazanmasını bilerek ligin ikinci devresine iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Aydın Yüzbaşı - Haber Gazetesi

Şimdi biliyorum ben bu yerel basındaki birçok şeye takmış vaziyetteyim ama şöyle bir maç yazısı olur mu Allah aşkına? Bu forumda yer alan ğek çok arkadaşın maç yorumları bile bu yazıdan fersah fersah üstün olmuyor mu sizce de? Bu adamlar mı Samsunspor yazarları?

Şimdi yazıyı biraz daha tahlil edelim.

AlıntıSamsunspor Takımı, Lig A'da ikinci devrenin ilk karşılaşmasında kendi saha ve seyircisi önünde Orduspor Takımı'nı kabul etti.
  Hafta boyunca devam eden yaz mevsiminden kalma sıcak, güneşli ve güzel günler, müsabaka günü yerini soğuk ve yağışlı bir güne bırakmıştı

şu "takımı-saha ve seyircisi" gibi kelimeler vuruş sayısını artırmaktan başka neye yarıyor? Yaz mevsiminden kalma dedikten sonra sıcak, güneşli, plajlara layık gibi uzatmanın anlamı var mı? Türkçe lütfen Türkçe...

AlıntıEv sahibi takım Samsunspor'da ara transfer döneminde kadroya kazandırılan isimlerden; E. Kapusuz, Ş.Şakar, B,Coşkun ve F. Sungur ilk onbir kişilik kadroda yerlerini almışlardı.
Karşılaşmanın ilk devresi konuk takımın başlama vuruşu ile başladı.

Kazım Kanat bile ad soyad yazıyor. Hem Ş.Şakar kimdir? Şakar Şakmaz Şakan Şakmak mı? Maça konuk ekibin başlamasının oyuna bir etkisi mi oldu? Bu yazıda o cümle olmasa birşey mi eksilirdi?

AlıntıSahadaki oyun düzeninde top Samsunspor takımında iken ve  4-4-2 sistemi oynanırken, top rakibe geçtiğinde ise oyun kurgu saha dizilişi 4-5-1'e dönüşüyordu.

süper tahlil! bravo. Anlıyor bu işlerden.

AlıntıKarşılaşmanın 7. dakikasında duran topta Tufan ile golü bulan ev sahibi takım 1-0 öne geçti.
   30. dakikada kenardan gelen topa ön direkte A. Güngör kafa ile dokundu; skor 2-0 oldu.
   Karşılaşmanın ilk yarısını rakibine oranla golü bulmakta gol şansı daha çok yanında olan takım Samsunspor 2-0 önde tamamladı. Buna karşın rakip takımda ise gol şansı yanında olmayınca ilk yarıda gol bulmakta başarılı olamadılar.

Bunlar zaten maç bilgilerinde yer alıyor. Şanslı takımız harbiden. Sanki Orduspor taraftar sitesinin okuyoruz. Acaba bu duran toplar şanstan çok çalışılmış şeyler olabilir mi? Sordunuz mu Antalya kampını takip eden muhabirlere?

AlıntıKarşılaşmanın ilk devresinde Samsunspor Takımı'nda yenilerden E. Kapusuz haricindekileri hazır ve takıma katkılı buldum.

Bu cümleyi saklayalım. İleride lazım olacak.

AlıntıL.Eriş, 60. dk'da Zafer'i oyundan alarak yerine S. Dökme'yi oyuna sürdü.
74. dk'da M.Çiçek çıktı, S.Özkan oyuna girdi

Bunlar da maç bilgilerinde yer alıyor. Laf olsun torba dolsun.

AlıntıYapılan 7 oyuncu transferine rağmen Samsunspor Takımı'nda hala daha kenar adamı oyuncu eksikliği göze batıyordu.
Sol ve sağ kenar çizgiler olmayınca gol pozisyonu bulmakta ve  ve üretmekte bir hayli fazla sıkıntı çekiyordu.
İlk yarıda bulunan iki gol, zaten duran toplardan elde edilen şans golleriydi.

Şimdi üstteki cümleye dönelim. Hani, lazım olur demiştik ya.
Hem Erol hariç herkes hazır hem de kanatlar mefluç! Goller mi? Onlar şans zaten. Futboldaki her yan top şans golüdür üstada göre.
Ayrıca 8 penaltısı verilmeyen, Oyunu tamamen forse eden, 15 topu direkten dönüp, 13'ü de çizgiden hem de elle çıkarılan Orduspor'un şanssızlığı yanında bizimki bayağı bir şanstı. Adeta yerel medyada köşe yazarlığı yapabilinecek kadar büyük bir şans.

The End...

supporter

Bu kişinin yorumlarını baştan beri beğenmiyorum. Eriş'e ve takıma yönelik eleştirilerinin de iyiniyetli olmaktan çok yönetimi temize çıkarmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Yazı kalitesi bakımından sevgili canikli nin yakaladıkları ise ortada ben bir şey demiyorum

AntZ

Halk bölge gazetesi ve ordu da kapsama alanına giriyor. Bu yazıyı Ordu lu arkadaşlar için yazmasın Aydın Yüzbaşı??  :D  Sizde hemen eleştiriyorsunuz arkadaşlar. Övünmeniz lazım Ordu lu gazeteciler parmak ısırmıştır bence. Hem takımlarını bu kadar savunamadıkları hemde takımlarına böylesine bir köşe yazısı yazamadıkları için. Bölgeye yönelik haberlerinden ve yazılarından dolayı halk a teşekkür ediyor ara sıra da olsa Samsun hakkındada haber ve yazılar bekliyoruz. Aslında halk sadece bir örnek. Hepsi aynı bu şehirde bu şehre ait ne varki Samsunspor'dan başka onuda rumlara teslim ediyorduk ya hayırlsı bakalım. Allah tan gerçek taraftar çok olmasa da az ama öz... Bu kanal S ve Kanal 55 te yayla uşakları varken, bu şehirde Aydın yüzbaşılar Samsunspor hakkında köşe yazısı yazarken, Samsunlu yönetici bulamayıp takımı ezeli rakiplere teslim ederken, Bu şehirden yetişip sadece ihalelere girerken Samsun lu olmakla gurur duyup tek kuruş destek sağlamayanlar bu şehrin sırtından ekmek yerken hala süper lig lafı edebiliyorsak HELAL OLSUN TARAFTARA.

hasselbaink

Alıntı yapılan: "Ant55"Halk bölge gazetesi ve ordu da kapsama alanına giriyor. Bu yazıyı Ordu lu arkadaşlar için yazmasın Aydın Yüzbaşı??  :D  Sizde hemen eleştiriyorsunuz arkadaşlar. Övünmeniz lazım Ordu lu gazeteciler parmak ısırmıştır bence. Hem takımlarını bu kadar savunamadıkları hemde takımlarına böylesine bir köşe yazısı yazamadıkları için. Bölgeye yönelik haberlerinden ve yazılarından dolayı halk a teşekkür ediyor ara sıra da olsa Samsun hakkındada haber ve yazılar bekliyoruz. Aslında halk sadece bir örnek. Hepsi aynı bu şehirde bu şehre ait ne varki Samsunspor'dan başka onuda rumlara teslim ediyorduk ya hayırlsı bakalım. Allah tan gerçek taraftar çok olmasa da az ama öz... Bu kanal S ve Kanal 55 te yayla uşakları varken, bu şehirde Aydın yüzbaşılar Samsunspor hakkında köşe yazısı yazarken, Samsunlu yönetici bulamayıp takımı ezeli rakiplere teslim ederken, Bu şehirden yetişip sadece ihalelere girerken Samsun lu olmakla gurur duyup tek kuruş destek sağlamayanlar bu şehrin sırtından ekmek yerken hala süper lig lafı edebiliyorsak HELAL OLSUN TARAFTARA.

Yüzbaşı Halk'ta değil, Adnan Ölmez'e ait olan ve Ordulu Necdet Uzun'un başyazar olduğu Haber'de yazıyor. Bu daha manidar olsa gerek.

Ben, adamın Orduspor yanlısı yazmasını da geçtim; yazı kalitesi berbat. Bir yazar, bu işten para kazanıyorsa bu kadar basit şeyler yazamamalı. Dediğim gibi sadece bu forumda bile onun yazdığndan daha kaliteli maç yorumları, tahlilleri yapan arkadaşlara rastlıyorum ben.
Bu şehirde Karadenizin değişik yerlerinden gelmiş binlerce insan yaşıyor, buna habercilik manasında birşey demem ama bu şehrin takımı SAMSUNSPOR'dur, Samsunluluğu eksik adamların Samsunsporluluğu hafife almalrına kızıyoruz biz. Haber'in spor yazarı kadrosu ilginç zaten. Bir tane de İstanbul'dan transfer var. Sağda solda takım tutmam diye caka satıp, Samsun'a gelince en fanatiğinden Samsunsporlu olan birisi. Neyse...

Samsunspor taraftarı zannettikleri kadar saf değil. Görüyoruz, izliyoruz., yazıyoruz bir kenara.

since1965

Muhasebeciden spor yazarı olursa sonuç da bu olur.

AntZ

Evet özür dilerim Haber de yazıyordu. Samsun Gazeteleri ?? ne şöyle bir göz atıp geçiyorum fazla birşey bulamadığım için, karıştırmışım. Samsunspor la ilgili birşey öğrenmek ya da okumak istediğimde bu siteye bakıyorum. Uzun zamandır takip ediyorum Samsunspor.biz internetteki en büyük samsunspor kaynağı ve platformu

berusa55

istediklerini yazsınlar kardeslerim!herkes neyin ne olduğunu biliyor!