Sıra OMU'ye gelecek

Başlatan Bafralı, 21 Aralık 2005, 15:26:30

« önceki - sonraki »

Bafralı

Sınavlar sebebiyle uzun zamandır yazamıyordum. Kısa bir aram var sonra yine burdayım.
Van rektörü Yücel Aşkın'ın başına gelenleri okumuşsunuzdur. Adamı ilk önce tarihi eser kaçakçısı diye içeri attılar, koleksiyoner belgesi olduğu ortaya çıktı.Bu davadan zaten beraat etti. Şimdi de çete kurmak ve fişleme suçundan yargılanıyor. Bilirkişi olarak rektörle arası bozuk birini atamışlar. Yargı sürüyor. Suçlu olup olmadığını söylemek güç. nedense ulusal basın üzerine gitmiyor. Bence Rektörün üzerinde oyunlar oynanıyor. Yücel beyin yaptığı şeylerden biri üniversitedeki hizbullahçı nurcu kesimi ayıkladı.
Bunları niye anlattım: Çünkü sıranın OMÜ'de olduğu iddia ediliyor. Rektör de bazı öğretim üyelerini işten aldı. İstifası falan konuşuluyor.
Demedi demeyin Van'daki dava bitsin bütün türkiye OMÜ rektörünün ismini duyacak.

yirmiuc

yirmiuc

cem and naz55

bu işte akpnin parmağı var normalde ferit bernayı görevden yüz kere alırlardı ama alamazlar çünkü ferit bernayla  cumhurbaşkanımızın eşi ile akraba yani başaramazlar adamlar üniversetilere kadar girdi vanda yolsuzluk iddasıda boşa çıktı hakim rektörü suçsuz buldu

Bafralı

Samsun'da komisyon çalışmalara başladı

Ondokuzmayıs Üniversitesi'ndeki kadrolaşma iddialarını araştırmak amacıyla kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, Samsun'daki çalışmalarına başladı. Vilayet Binası'ndaki toplantı öncesi açıklama yapan Komisyon Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, komisyonun çalışmalarına Samsun'da devam edeceğini bildirdi. Komisyonun Samsun'daki çalışmasının ne zaman sona ereceğinin kesin olmadığını ifade eden Demir, "İddia sahiplerini ve iddiaya muhatap olan kişileri dinleyerek çalışmaları sürdüreceğiz. Çalışmalar tamamlanana kadar buradayız. Hangi saatte, hangi gün tamamlanacağını açıklamak için henüz erken'' dedi. Görev süresi 25 Ocak'ta dolacak komisyon, Samsun'daki toplantının ardından raporunu hazırlama çalışmalarına başlayacak. [/i]

Sabah gazetesinden. Şehrimiz yakında hareketlenecek gibi

Bafralı

Sabah gazetesinden Balçiçek Pamir'in Ferit Bernay ile röpörtajı. Biraz uzun o yüzde3n sadece linki veriyorum:

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/01/16/gnd104.html