2019 - 2020 Transfer Söylentileri

Başlatan Stoper, 14 Mayıs 2019, 13:35:20

« önceki - sonraki »

KareAs55

Alıntı yapılan: eprianu - 18 Mayıs 2019, 14:55:18
Aşağıdaki isimlerin 31 Mayıs tarihinde sözleşmeleri bitiyor. Ahmet, Ercan ve Erkam'ın kadroda tutulması lazım bence.

Ahmet Altın
Enes İslam İlkin
Ercan Yazıcı
Erkam Reşmen
Furkan Köse
Furkan Yıldırım
Oğuz Gürbulak

Bu oyuncuların hepsiyle 01.06.2019 tarihinden itibaren başlayacak sözleşmeler yapılmış sanırım

eprianu

Ben bunları TFF'den aldım. Oraya mı işlenmedi acaba? Ercan'ın da uzatılmıştı diye biliyorum.

KareAs55

Hocam tff sitesinde oyuncunun profilinde sözleşme hareketlerini incelersen görebilirsin

AhmetDenizci

Alıntı yapılan: eprianu - 18 Mayıs 2019, 14:55:18
Aşağıdaki isimlerin 31 Mayıs tarihinde sözleşmeleri bitiyor. Ahmet, Ercan ve Erkam'ın kadroda tutulması lazım bence.

Ahmet Altın
Enes İslam İlkin
Ercan Yazıcı
Erkam Reşmen
Furkan Köse
Furkan Yıldırım
Oğuz Gürbulak

İç Transfer

1 - Enes İslam İlkin (5 yıllık sözleşme) (Sözleşme Bitiş: 31.05.2023)
2 - Furkan Köse (4 yıllık sözleşme) (Sözleşme Bitiş: 31.05.2022)   
3 - Ercan Yazıcı (4 yıllık sözleşme) (Sözleşme Bitiş: 31.05.2022)   
4 - Erkam Reşmen (2 yıllık sözleşme) (Sözleşme Bitiş: 31.05.2020)
5 - Furkan Yıldırım (5 yıllık sözleşme) (Sözleşme Bitiş: 31.05.2023)
6 - Oğuz Gürbülak (2 yıllık sözleşme) (Sözleşme Bitiş: 31.05.2021)
7 - Ahmet Altın (1 yıllık sözleşme) (Sözleşme Bitiş: 31.05.2020)

eprianu

Oruçlu oruçlu yazmıştım kusura bakmayın. Sezon içinde sözleşme yenilenmişti, sonradan hatırladım. Ama TFF'nin sitesi de bi tuhaf, üstte sözleşme bitiş tarihi 2019 yazıyor, altta yeni sözleşme tarihi yazıyor :D

maço

En önemlisi hoca arkadaş .
En kötü kalpar bile gelir. Hepsinden daha fazla iş yapar.

tactician

19 Mayıs 2019, 07:59:14 #51 Son düzenlenme: 19 Mayıs 2019, 08:03:17 tactician
Alıntı yapılan: ngonge - 18 Mayıs 2019, 13:21:53
Bence en büyük handikap geniş kadro idi. Birçok oynamayan oyuncuyu yollamak lazımdı devre arası. Baktığınız zaman tüm spor branşlarında çok fazla sayıda oyuncudan oluşan kadro kötüdür. Takım olma imkanını ortadan kaldırır. Rekabetin aksine bölünmüşlüğe yol açar. Ligden düşen, başarısız takımların kadrosuna bakın birbirine yakın yetenekten oluşan en kalabalık kadrolardan oluşur.

Bu konuyu sanırım sene içerisinde de bir sefer burada yazmıştım. Kadro istikrarının önünde büyük bir engel idi bu kadar fazla alternatif. Okan örneğin daha ilk idmanda 11'e ilk yazılacak oyuncu demiştim; sonra sezon başlayınca çok kısa kısa görev aldı; görev aldığında da kendi temposundan çok uzak kaldı. İkinci devre takım için nasıl bir oyuncu haline geldiğini söylemeye gerek yok. Bu geniş kadro'nun bir diğer handikap oluşturduğu nokta da taraftarın beklentilerini yükseltmesi. Taraftar haklı olarak sahada istediğini göremeyince şu neden oynamıyor, bu oynamayacak neden alındı gibi diğer alternatif isimleri eleştiri noktası olarak kullanabiliyor; sinerjiye zarar veriyor. Son olarak bu kadar geniş oyuncu grubu ekip içi motivasyonun sağlanmasını neredeyse imkansız hale getiriyor. Bizim bu sene takım olamadık takım olamadık söylemlerinin arkasındaki olay da budur. Sözleşmelerin bir çoğu maç başı paraların ağırlıklı olduğu sözleşmeler. Kadroda yer almayan oyuncu bir nevi o hafta sonunu para kazanmadan geçiriyor gibi düşünün. Bir de işin cabası; sürekli oynadığı bir takımdan gelmiş bazen 18 bile görmüyor; bir de böyle bir yetersizlik psikolojisi de var. Bir çoğu genç cahil çocuklar, dedikodu ve kendi içlerinde çeteleşme için çok uygun bir ortam oluşturulmuş oluyor.

3-4 kulvarda birden yürümüyoruz sonuçta. Daha dengeli bir takım ile devam edilmeli. Bu sene mevcut oyuncuların karakterleri de süzülmüştür eminim. Eldeki geniş oyuncu kadrosu tırpanlanıp her mevkiye ufak bir iki ilave ile şampiyon olunacağını düşünüyorum. Tabi ki başlarına doğru teknik direktör getirilmeli bu kez.

Kale

Ahmet - kalmalı
Furkan - Gitmeli
Nurullah - kalmalı
Genç bir kaleci alınmalı

Defans/göbek
Nuri-kalmalı
Erkam-kalmalı
Aytaç-kalmalı
Ercan-kalmalı
Cenk-gitmeli
Şahin-gitmeli

bir tane gelecek vadeden sol ayaklı stoper ya altyapıdan çıkartılmalı ya da alınmalı. Berat olmaz; gitmeli.

Defans-bekler

Erhan Kartal-kalmalı
Canberk-gitmeli
İshak-gitmeli

Ana bir Sol bek alınmalı.
Enes ve Ramazan sağ bek sol bel alternatifi olarak kalmalı. Stoperlerden Erkam'ın sağ bek alternatifi olduğu gibi, sol bek için de yeni alınacak stoper sol bek alternatifli sol ayaklı olmalı.

Merkez Ortasaha

Okan-kalmalı
Savaş-kalmalı
Yılmaz-kalmalı
Oğuz-gitmeli
İrfan-gitmeli
Bilal Gülden-gitmeli

Kubilay-kalmalı
Bir tane 8 numara transferi yapılmalı-devre arasında Maksut ile ilgilenilmişti; sitede bir arkadaşımız da yazmıştı; o olabilir.
Furkan Yıldırım-kalmalı ve alternatif olarak süre almaya başlamalı

Kanat Oyuncuları

Samet-kalmalı
Ramazan-kalmalı
Enes-kalmalı
Onur-kalmalı
Bir tane direk oynayacak çizgi adamı, bir de genç alternatif alınabilir.

Forvet hattı

Şentürk-gitmeli
Bahattin-gitmeli
Abdülkadir-gitmeli
Beşir-gitmeli

3 tane adam alınmalı. Birbirinden farklı özelliklerden birbirini tamamlayacak 3 adam. Birisi sprinter, birisi sırtı dönük asistçi, birisi de ana golcü. Tamamı da takım mücadelesine katkı verecek adamlar olmalı.

Son not olarak, bu kez alınacak isimlerin Samsun'lu olmasına, ailesinin Samsun'da yaşıyor olmasına daha fazla ehemmiyet verilmeli.

Shane_Falco

Ilk transfer Ismet'in gönderilmesi olmalı.

alperen_55

Erhan kartal gönderileceklerin başına yazılmadı lazım.Bu sezon hiç olumlu bir maçımnı seyretmedik.

55.hakan

Abdülkadir, Erkam, Okan, Ahmet , Ercan harici gidenlere üzülmem.

maço

Bi tane adam gibi hoca olsun başka transferler yapmasınlar bile.
Sarıyer ve Hacettepe maçlarındaki 90 da gol yemesek çıkmıştık

oguz_5528

potansiyeli olan genç futbolcu bulsunlar isimle olmuyor bu iş.

Desiqner

Neden başka bir hoca istiyoruz ?
Biz sadece mevcut kadroyu diziliş değiştirerek sahaya salıp oynatan hoca istemiyoruz , kendi taktik anlayışını sahaya yansıtan ve oyuncuları buna entegre eden bir hoca istiyoruz.
Varlığında oyuncuların performansının sabit kaldığı veya inişe geçtiği hoca istemiyoruz.Oyuncuyu saha içi yerleşiminden , attığı şutlara kadar çalıştırıp geliştiren oyuncuya katan hoca istiyoruz.
Biz sadece bugünü kurtaracak değil bizimle birlikte bu projeye entegre olan , akademiden oyuncuları takıma yerleştirme konusunda da yetenekli bir hoca istiyoruz.
Bu sebeple benim hoca adayım Yalçın Koşukavak.Bulunduğu takımlarda rakipleri bile takımına oynattığı futbolu takdir etmiş birisi.Göze hoş görünen futbol oynatan bir hoca.
Oyuncu gelişimine örnek olarak ; Yalçın hoca Mehmet Zeki Çelik'i Bursa altyapısından ısrarla istiyor ve alıyor.Oyuncuya katkılarıyla Mehmet ilk senesinden sonra Lille 'e gitti.
Böyle büyük bir projeyi tüm şehiri futboldan soğutan bir hocaya teslim etmek para ziyan etmektir...

Shane_Falco

Benim de ilk adayım Yalçın Koşukavak'tır. Hatta keşke devre arasında istediğimizde gelmiş olsaydı.

En büyük korkum İsmet ile yola devam etmek. Çok büyük yanlış yaparız.

brigand

Hoca konusunda doğru karar verilmediği sürece transferlerin ve kadro planlamasının hiçbir anlamı kalmıyor.
Açıkçası önümüzde ki 3-4 sene için, öncelikle gerçekten doğru hoca kararını bekliyorum.
Benim de çok uzun zamandır isteğim, Yalçın Koşukavak'tır. İnşallah bu sefer kesişir yollar.