2017-2018 Transfer Söylentileri

Başlatan ugrass, 02 Haziran 2017, 12:39:46

« önceki - sonraki »

bayfa55

11 Haziran 2017, 10:33:36 #75 Son düzenlenme: 11 Haziran 2017, 10:46:57 bayfa55
Erkut Tutu futbolu bilen bir başkanım diyor. Bilmese ne yapardık Allah bilir.  >:(
Alpay ne Allah aşkına hangi başarısı var. Bunların beleş ve ucuz adam tercihlerinden bıktık artık.
Trasferler hep başarısız. Distel Zolayı bile 2 yıl bu kulüpte beslediler. Kevin Brands,Lumu,Adiloviç ve Muyters  bunlara bakalım ne yapacaklar.
Bunlar kadar beceriksizi de azdır. Emin Kar bile sakat haliyle bunlardan daha iyi başkanlık yaptı. Millet verimsiz oyuncuyu anında gönderir bunlar ise turşusunu kurarlar.

samsunsporlu1994

Erkut Tutu çok büyük hata yapıyor,umarım biz yanılırız. Hocalık geçmişi olmayan tecrübesiz bir adamı göreve getirmenin bir izahı olamaz. Başarıya aç bir hoca mantığıyla anlaşıldıysa Alpay'a kadar çok daha iyi hocalar var bu ligde. Bu arkadaş geçen sezon ligin en iyi takımının başındaydı, performansı ortada. Dediğim gibi umarım başarılı olur da biz yanılırız. Bizim kaybedecek 1 yılımız daha yok. Ha şunu da unutmasın kimse,bu kulüp deneme tahtası olacak bir kulüp değil. Samsunspor hocalığı ağır gelir bu arkadaşa.

Sol Açık

Sıkıntılı bir isim Alpay Özalan, ama adil yorum yapmak da istiyorum. Bunu ancak maddelerle yazarak ifade edebildim:

1. Alpay Özalan'ın Göztepe maçında takımı sahadan çektiği doğru değildi, aslında bu o zaman da defalarca söylendi. Bence Alpay Özalan, Osman Özköylü gibi kenarda defalarca ceza alabilecek bir hoca değil.

2. Eskişehir'de başarılı olmadığını düşünüyorum, ama başarısız deyip kestirip atmak da mümkün değil (ayrıldığında puan silme cezası olmasa lider olacaktı). Bence Mustafa Denizli'den çok daha başarılı olmuştur. Eskişehir'in başarısızlığında kadro yapısının ve oyuncuların da sorumlu olduğunu düşünüyorum.

3. İlk 2 maddede yazdıklarıma karşın, Alpay Özalan'ın Eskişehir takımına birşeyler katmaya çalışıp, başaramadığına da inanmıyorum. Yani bence Alpay'da (en azından şu anda) bir futbol tarzı yok, bir ışık yok, bir takıma birşeyler katabilecek çap ve derinlik yok. Osman Özköylü, belirli bir futbol düzeni kurmaya, tarzı oluşturmaya çalışan ve bence her şeye rağmen bizim takımda da başarı ile kurmuş bir hocaydı. Bence Alpay Özalan, Osman Özköylü'nün kesinlikle gerisinde bir hoca.

Osman hocanın başarısız olmadığını, ama kişiliği ve açıklamaları sonucu gitmesi gerektiğini forumda vaktiyle kendi görüşüm olarak yazmıştım. Alpay'ın Osman hocadan bu açıdan, yani kişilik ve açıklamaları açısından, zerre farkı, Osman Özköylü'ye zerre üstünlüğü yok. Eskişehir'den ayrılmasının ertesi günü yaptığı açıklamalara bir örnek;

https://www.haberler.com/alpay-ozalan-eskisehirspor-dan-siyasi-9263682-haberi/

Üzgünüm, ama sanırım iktidar tarafından Samsunspor takımının teknik direktörü olarak atanıyor! Yazık!!!

Sadece Samsunspor

Bir kere olsun siyaseti dinleme kendin al Erkut Tutu. Bizim daha kumar oynama sansimiz yok. Belki bizde basarili olur deyip isi sansa atamayiz. Bu sene bu ligden cikmamiz sart. Adam gibi hoca getirin. Taraftarin cogunun istemedigi hangi hoca sezon sonuna kadar kaldi bu takimda.

eprianu

Osman Hoca ile Alpay'ı kıyaslamak bence Osman Hoca'ya haksızlık olur. Basının ve çenesinin kurbanı oldu adam.
Eğri oturup doğru konuşalım, son 7-8 senedir en iyi Samsunspor'u izledik. Öne geçince korkmadık, önde bastık.

Osman Hoca sabit bir adam değil. İlk geldiği zaman körü körüne hücum oynuyorduk, sonra baktı ki olmuyor defans güvenliğine de
önem vermeye başladı. Ve Allah için şu mübarek günlerde hakkını vererek konuşalım elindeki kadro da kadro değildi.

Osmanmış Alpaymış mesele bu değil de en çok üzüldüğüm konu; yine hocalık vasfı taşımayan birini bu taraftar heyecanıyla hoca yapacak.
Adamlar resmen kariyer basamağı olarak kullanıyor bu kulübü. Bu arada Alpay da az anasının gözü değilmiş.
Siyaseti kullanarak geldiği takımlar bu ligin en köklü kulüpleri.

Osman Hoca, Alpay gibi hazırakonan bir hoca değil. Kariyeri boyunca çalıştırdığı takımlara bakar mısınız? Maalesef şu anda
tecrübesi olmayan bir hoca geliyor, her şeye hazırlıklı olmak lazım.

cakir55

Osman hoca ile Alpay hocanın hiçbir farkı yok. Neden diyecek olursanız ikiside yüksek bütçeli takımlarla çalışmak istiyor. Osman hoca bence daha iyi bir antrenör ama Alpay hoca da gelse hayır demem. Çünkü boş takıma gelmez iyi bir takım kurulacak ki ikna edildi. Biz iyi takım kurarsak bir şekilde çıkarız.

Sadece Samsunspor

Alpay a milyonluk takim versen nolur. Tecrubesiz bi adam. Osman hoca oyle mi ? Mesela barca madrid bunlarada tecrubesiz birini getirsen yinede tehlikedir risktir. Bizim risk alacak durumumuz kalmadi artik. Son macta ligde kaldik biz.

yirmiuc

Alpay iddialari iyice ayyuka cikti malesef dogru gorunuyor. Cok hatali bir tercih. Hakkimizda hayirlisi..

Shane_Falco

Kulübümüzün 2017-2018 TFF 1.Lig sezonunda Teknik Direktörlüğü için Sayın Alpay Özalan ile bir ön görüşme yapılmıştır.  12.06.2017 Pazartesi (yarın) günü bu görüşmelerin tamamlanması ve karara bağlanması için Samsun'a tarafımızdan davet edilmişlerdir.

Spor Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

SAMSUNSPOR
Yönetim Kurulu

eprianu

Bir sezon daha gitti. Her sene aynı senaryo. Eğer iyi bir kadro kurulursa ziyan olacak.
Hiç geçmişten ders almıyoruz. Erhan Altın zamanında da açık ara lider bitirebilecek kadro Play-Off'a zor kalmıştı.  :(

yilmazselcuk55

Samsunda bulunan taraftarlar yarın tesislerde protesto etmesi lazım. Başka çare kalmadı.

tactician

Yeni sezona dair tüm heves ve iştahım şimdiden kaçtı. Aplay isminin futbol merkez alınarak davet edilmediği çok açık. Futbol olarak adamın yemesi gereken kırk fırın ekmek var. Tabi bir de hocalık yeteneği varsa..

Tokmak başkasının elinde olunca böyle oluyor maalesef. Adamların vereceği paralar ile kulüp yönetiliyor bunlar değnekçilik yapıyor.

Bize artık gerçek bir başkan gerekiyor.

Sadece Samsunspor

Yine millet sosyal medyada baslicak. Destek olalim. Olan oldu. Yapacak bisey yok hep destek. Yok basariya ac biri. Taninmis biri falan dicekler. Bizde onlara uyum saglicaz sonra yine husran olacak. Alpay iktidarin dayatmasidir acik ve net. Ben kabul etmiyorum istemiyorum tek bende olsam istemiyorum. Naparsa yapsin bu kulup. Taraftari dinlemeyen takimdan bize ne.

yirmiuc

Erkan Sozeri Karabukle anlasmis. Irfan Buz da baska super lig takimiyla anlassa da bize teselli olsa..

cakir55

Amaç iyi kadro kurmak belli ki bakan destekleyecek ve bu hocayı alın dendi. Ben Alpay hocaya güveniyorum bazen takımların kimyaları uyuşmuyor ki Eskişehir kadrosu öyle iyi bir kadro değildi. Evet yüksek bütçeli ama papazlarla dolu o takımı idare etmek zordur. Erkan olsun Uğur, Semih ve Hürriyet olsun bu oyuncular iyi oyuncular dı. İşte dı yeri çok önemli bu oyuncular artık doymuş oyuncular. Eskişehir'in çok maçını izledim Erkan hep ayağını istedi topu artist gibi takıldı  Eskişehir'in iyi kadrosu var gibi gözüktü ayrılana kadar da bence o kadroyu iyi yönetti. Zaten ayrıldığında takım ilk 2deydi.

Okan Buruk örneğini verelim Göztepe ile kötü gitti ayrıldılar Yılmaz Vural bi şekilde çıkarttı takımı. O beğenilmeyen Okan Buruk Akhisar'da 9 maçta 7 galibiyet aldı.