Teknik Direktör - Osman Özköylü

Başlatan mehmet yılmaz, 18 Kasım 2016, 14:19:36

« önceki - sonraki »

samsunsporlu1994

Takımı ligde bırakıp gidebilir,meraklısı değiliz. Göksu yüzünden daha da antipatikleşti.

Musti

Bu küfürler ve hakaretler sanırım basın tribünü ve/veya protokol tribününden geliyor. Eğer öyleyse bir dümen döndüğü aşikar. Özellikle yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi benzer olayların üst üste gelmesi içeride malum lobilerin olduğunu düşündürüyor.

Teknik-taktik konularda en çok eleştirenlerden biri olarak ne yaparsa yapsın Osman Özköylü'ye veya herhangi bir futbolcuya küfür veya hakaret edilmesini doğru bulmuyorum.

Ancak Osman Özköylü'nün yaptığı son basın toplantısı bardağı taşırmıştır. Söyledikleri kabul edilemez, sineye çekilemez.

Sadece Samsunspor

Zaten deplasmanda oynadik hala kufur eden varsa basin tarafinda oldugu belli. Yonetim el atmali kufur eden basin mensuplarina yasak koymali. Isini duzgun yapan gelsin

tactician

Maalesef Trabzon'a gitmediğimiz günden bu yana gelişen sistematik olaylar neticesinde Osman Hoca'nın defteri malum çevrelerce dürülmüştür.
Takım iyi giderken dahi Hüseyin Kalpar isimlerinin basına çıkartılmasından, hocanın tribünlerden yapılan söylemler ile damarına basılmasına kadar bir çok olayı ilintili ve yönetimin de önayak olduğu bir komplo olduğunu düşünüyorum.
dün yapılan basın toplantısı dahil erkut tutu ve yönetiminin bundan önce yaptığı gibi maske takarak oynadığını, basın önünde yalan söylediğini ve belli bir senaryo dahilinde osman hocayı uçurumdan aşağı attığını düşünüyorum.
Adamlar tam çıkıp konuşması gerektiği yerlerde hep sustu. Bir şeylerin ya altını oydular ya da oyanların eline kürekleri bizatihi verdiler. Ümit Özat için geçmişte olanların bir benzeri yaşanıyor bugün. Bu noktada her iki ismin de sivri isimler olması dikkat çekiyor. boyunduruk altına kolay girebilecek, haksızlığa tahammül edecek tipler değil. sünepe tipler hiç değil.

taraftar'ı aslından genellemeden osman hocanın nankörlük yapılıyor söylemi yanlış mı? nankörlük yapmıyor mu gerçekten taraftarımız? Bence yapıyor. Bundan önce de yaptı şimdi de yapıyor. Bu noktada özeleştiri yapmamız gerekiyor. Çok omurgalı bir taraftar kitlemiz olduğunu söylemek gerçekleri saptırmak olur. Kaç farklı futbolcuya tribünlerden bağırıldığını, yeri geldiğinde sövüldüğünü; kaç farklı tribün grubu ile dosluk ve düşmanlık arasnda gidilip gelindiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz.

Bundan sonra OSman Hoca'nın takımda tutulması takımımıza yarardan çok zarar getirir. Bence hemen yarın görevine son verilmeli ve ümraniye maçına başka bir isim ile çıkılmalıdır. Bunları söylerken yönetimin bunu yapmayacağını, aslında mobbing uygulayarak osman hoca'ya tazminat ödemeden onu kulüpten uzaklaştırmanın yollarını kovaladıklarını hissediyorum.

maalesef sistematik bir linç yine sonuç verdi ve önemli bir fırsatı kaçırdık. uzun zamandır içeride dışarıda bu kadar ne oynadığını bilen bir sistem takımı altyapısı görmemiştik. Ümit Hoca'nın takımı da bugünkü takım kadar zevk vermese de ne yaptığı belli özellikle savunma anlamında ciddi başarılı bir şablon içeriyordu.

biz yine sıradan hocalar ile sıradan futbol oynayan kısa vadeli bir takım olma yolunu seçtik, yazık.

eprianu

Bu mesele Osman hocanın gitmesi veya kalması meselesi değil. Artık şunu anlamamız gerekiyor ne zaman bu takımın başına geçen isim başarılı olursa haysiyetsiz basın yine karalayacak.

Sadece bir sorunun cevabını verelim : neden Ümit Özat ve Osman Özköylü'ye yapılanlar Engin Korukır'a yapılmadı?

yirmiuc

Osman hocaya kufur etmek nedir? Ayip, gunah..

ilk geldigi haftalarda takim basarisiz sonuclar alirken neden tepki gosterilmedi
de simdi gosteriliyor?

Mert

Ne hocayı ne de takımı eleştirmek yersizdir.Tamam bazı takıntıları olabilir fakat önümüzde sadece kritik 5 maç kaldı.Moral olarak bu eleştiriler bizi yerin dibine sokar.Yapacak birşey yok elimizdeki malzeme bu ve ben Osman hocanın kötü bir hoca olduğunu düşünmüyorum.Zor müsabakalar bizi bekliyor kenetlenmemiz ve kopmamamız lazım.

Sadece Samsunspor

Beyler bu lobiye biseler yapmak istiyorsak goksu konusunu birakip hocaya sahip cikmaliyiz ki. Elini kolunu sallayarak Samsunspora mudahale edilemeyecgini gorsunler

Musti

Alıntı yapılan: Mert - 23 Nisan 2017, 23:33:45
Ne hocayı ne de takımı eleştirmek yersizdir.Tamam bazı takıntıları olabilir fakat önümüzde sadece kritik 5 maç kaldı.Moral olarak bu eleştiriler bizi yerin dibine sokar.Yapacak birşey yok elimizdeki malzeme bu ve ben Osman hocanın kötü bir hoca olduğunu düşünmüyorum.Zor müsabakalar bizi bekliyor kenetlenmemiz ve kopmamamız lazım.

Eleştiri ile küfür ve hakareti birbirine karıştırmayalım.

Mert

Alıntı yapılan: Musti - 23 Nisan 2017, 23:44:50
Eleştiri ile küfür ve hakareti birbirine karıştırmayalım.

Benim orda asıl anlatmak istediğim şey apaçık ortada.İsteyen istediğini eleştirebilir tabi ama benim değinmek istediğim nokta bu tarz şeyler yıpratmaktan başka birşey getirmez.

Kaya

Merak etmesinler taraftarlar sezon sonu burada olmayacağım..

Biz bu takımı çamurdan aldık buralara getirdik bataklıktan çıkardık buralara getirdik.. Bu kadar terbiyesizlik olmaz bu kadar nankörlük olmaz.

Bu yukarıda abuk subuk konuşan şahsın  karakter notunu Ankara'da vermiştik. Senin çapın ne ki koca camiayı çamurdan aldığını söyleyebiliyorsun, toplu küfür oldu da biz mi görmedik ya da duymadık nasıl tüm Samsunspor taraftarına mal edip Nankörler diyebiliyorsun.

Adam sana camiaya hakaret ediyor yukarıda arkadaş hocayı eleştirmek yersizdir diyor. Ne yapalım çıkalım karşısına suratımıza mı tükürsün bi de ?

Malum lobi,derin güçler ve avrupa bizim büyümemizi istemiyor siyasi polemiklerine döndü bu iş. Üst lige kalpar ile çıktığımızda neredeydi o lobi.? Neden engel olmadı. ?

Komple siyasete teslim olmuşuz,futbolcumuzdan teknik direktör seçimine kadar siyasilerin belirlediği bir ortam var. Çıkıp bir şaklaban tüm camiaya hakaret edebiliyor. Neden mi? onu getiren yapıya güvendiği için.Yönetim dediğimiz paravan şirketten tık yok neden çünkü hesabı onlara vermiyor. Basın basın dediğimiz de o siyasi yapının figüranı zaten.

Ben bir taraftarım. Takımın gerçek sahibi benim.Önceliğim camiamdır. X Y Z isimler umurumda olmaz. Başkan Futbolcu Teknik Direktör Malzemeci Samsunspor camiasına yakışır şekilde hareket edip davranmak zorundadır. Yapamadın mı anlaşamadın mı taraftar senden hoşlanmıyor mu sen taraftarın hal ve hareketlerinden hoşnut değil misin verirsin istifanı yoluna bakarsın. Bulunduğun makam sana her şeyi istediğin gibi konuşma şansını tanıyan bir makam değildir.

Herkes gidecek yine biz kalacağız birbirimizi kırmamak adına bu şahıs ile ilgili konu başlığına daha yazmayacağım.

eprianu

24 Nisan 2017, 02:56:26 #221 Son düzenlenme: 24 Nisan 2017, 04:07:38 eprianu
Kimse Osman Özköylü'yü savunmuyor hocam. Bu hocanın gelişi baştan hataydı. Keşke taraftar o zaman tepki gösterseydi.
Keşke taraftar en başından küfür etseydi. Ankaraspor'u elediğimiz maç sonrasında Samsunspor hakkında söyledikleri hala kulaklarımda.
İki maçta bu siyaset takımına karşı gösterdiğimiz başarıyı "Çimleri suladılar" diyecek kadar kendini düşürmüştü Osman Hoca.
Taraftarımız taraftar olsa (çok az kısmı hariç), Osman Hocanın gelişine baştan engel olurdu. Tepki verme özelliğini biz seneler önce kaybettik.

Burda eğer birbirimizle tartışıyorsak bunun basının eseri olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Daha önce de söyledim taraftar da hoca da oltaya geldi.
Bu konuşmayı normal şartlarda yapan hocanın direk gönderilmesi gerekiyor. Ama basının etkisini unutuyoruz.

AlıntıMalum lobi,derin güçler ve avrupa bizim büyümemizi istemiyor siyasi polemiklerine döndü bu iş. Üst lige kalpar ile çıktığımızda neredeydi o lobi.? Neden engel olmadı. ?

Siz Kalpar zamanındaki taraftarımız ile şimdiki taraftarımızı bir mi tutuyorsunuz? O senenin başında yapılan yürüyüşü hatırlıyor musunuz? Herkes o yürüyüşten sonra kendine gelmişti. Siyasiler istemese de sahip çıkmak zorunda kalmıştı. O günden sonra kaç kere tepki gösterme basiretinde bulundu bu taraftar? Bildiri krizi yaşandı, 1461 Trabzon maçında gence yaşlıya biber gazı sıkıldı, 30 Bin TL alacağı ödenmediği için Umar serbest bırakılıp el altından satıldı vs. Bunların hepsi taraftarın gözü önünde yapıldı. Kaçında ses çıkarabildik. O yüzden maalesef eski taraftarımız ile şu anda kıyas edilebilecek durumda değiliz. Basın o dönemde böyle bir olaya niyetlense payını alırdı. Şehrin sokaklarında bakana, siyasilere göndermede bulunmuştu taraftar. Basın kimdi ki o zamanlar?

Biz şu anda kırılma noktasındayız. Eğer ortalığı karıştıran basına uyup Osman Hoca'yı gönderirsek bu ağzımı bozmak bile istemediğim şahsiyetsiz basın kendini bir halt zannedecek ve bu takım ne zaman bir başarı sağlasa, şu anda yaptığı gibi ortaya küçük basit bir yalan atıp ortalığı karıştıracaktır. Ümit Hoca çok iyi bir seri yakalandığında harcandı. Osman Hoca da aynı şekilde.

Artık başkanın bile bu işin içinde olduğu kanatindeyim. Ya işin başında gönder hocayı ya da hemen basın toplantısı düzenle sahip çık hocaya. Yönetim ne yaptı, neredeyse 10 gün sonra hocanın arkasındayız diye açıklama yaptı. Parçaları birleştirince her şey daha net ortaya çıkıyor.

Eğer bu iş biraz daha uzarsa bu takım bu sene küme düşer bu kadar net. Ümit Özat olayında da aynısını yaşadık. Peş peşe seri mağlubiyetler aldık.

tactician

@kaya
Birbirimizi kıracak bir şey yok; hiç değilse bu konu sitede uzun süredir gerçekleşmeyen fikir temelli iletişime ve tartışma ortamına vesile olsun.

Çıktığımız sene de ondan sonra geçen senelerde de biz malum zihniyetin ve lobinin çantasını taşıdık.  Yönetim o zaman da bu zamanda Trabzon lobisi önünde el pençe divqn duruyor. Bir fark yok.

Benim tezim Trabzon A bizi yine paf takımlarıymış gibi cagirmalarindan  sonra osman hoca nın takımı oraya götürmemesi sonrası sistemli biçimde adamın kellesinin koparilmaya çalışıldığı yönünde.

Başkan ve basın sünepe kafasını kaldırmayan adamlar istiyor. Ikisi de malum lobiden nemalaniyor. Yoksa engin korukir ile Osman hoca ya gösterilen tezat yaklaşım nasıl açıklanabilir?

s_uzunkaya

Basın peki neden takımın başarılı olmasını istemiyor!?
Veya hangi güçler takımın başarılı olmasını istemediğinden, basına *kemik atıp* teknik direktörlere hırlatıyor!!!?

tactician

Alıntı yapılan: slazenger - 24 Nisan 2017, 08:53:07
Basın peki neden takımın başarılı olmasını istemiyor!?
Veya hangi güçler takımın başarılı olmasını istemediğinden, basına *kemik atıp* teknik direktörlere hırlatıyor!!!?

aslında sorun başarılı olmasını istemek/istememek meselesi değil.
Bu adamlar hep bizim borumuz ötsün istiyoruz.
Biz ne dersek o olsun istiyorlar.
Gel diyecekler gelinecek; git diyecekler gidilecek.
Bizim yönetimimiz de maalesef onların ipleri ile kuyuya indiği için bundan önce olduğu gibi şu anda da onların çekiştirmesi ile hareket ediyorlar.