Teknik Direktör - Osman Özköylü

Başlatan mehmet yılmaz, 18 Kasım 2016, 14:19:36

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Samsunspor'da Osman Özköylü dönemi

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, teknik direktör Osman Özköylü ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, teknik direktör Osman Özköylü ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine, Samsunspor Kulübü'nün başkan yardımcıları Rüştü Araboğlu ve Ömür Çoruh, futbol şube sorumlusu Metin Ateş ile Özköylü katıldı.

Törende konuşan Özköylü, Samsunspor'un zor günler geçirdiğini belirtti. Samsunspor'un zor günleri yavaş yavaş ortadan kaldırmaya başladığını dile getiren Özköylü, artık tünelin ucunun göründüğünü söyledi.

Bu tünelden çıkıp kulübü güzel, aydınlık günlere taşımak amacıyla taşın altına elini koymak istediğini anlatan Özköylü, "Kulüp başkanımız Erkurt Tutu ile görüştükten sonra 'ben burada olmalıyım' diye geçti içimden. Daha önce hep şampiyonluğa oynamış takımlarda çalışan bir teknik adam için böylesi sıkıntılı süreçte görev almam çok büyük risk ama bu riski göze almak istedim. Ben hep beraber bu işi başaracağımıza inanıyorum. Tek başımıza yapacağımız bir iş değil. Futbolcu, yönetim ve taraftar hep beraber başaracağız." ifadelerini kullandı.

"Asıl hedefimiz gelecek sezon"

Samsun'da takımını seven bir taraftar grubunun bulunduğunu vurgulayan Özköylü, şunları kaydetti:

"Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Takımımız genç futbolcular ve geçen yıl oynayan tecrübeli oyuncularla harmanlanarak oluşturulmuş. İlk yarıda kalan 10 maçlık süreyi en iyi şekilde geçirmek için uğraşacağız. En makbul puanı almaya çalışacağız. Devre arası transfer tahtası açıldıktan sonra yapılması gereken transferleri yapıp, bu sezonu geçireceğiz. Bizim asıl hedefimiz gelecek sezon. Yani bu sene ile ilgili kimseye söz verme lüksümüz yok. Bunu yaparsak herkesi kandırmış oluruz, inandırıcı olmaz. Biz elimizdeki malzemeyi bilip ona göre takviye yapacağız. Elimizdeki yemeği gelecek seneye hazırlayacağız."

Çoruh ile Araboğlu da Özköylü'ye başarılar diledi.

Daha sonra 2,5 yıllık sözleşmeyi imzalayan Özköylü, ardından takımın başında ilk antrenmanına çıktı.

Samsunspor, Özköylü yönetiminde 16 Ekim Pazar günü deplasmanda yapacağı Büyükşehir Gaziantepspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Kırmızı-beyazlı futbolcular antrenmanda koşu, pas ve taktik çalışması gerçekleştirdi.

tactician

Osman Özköylü teknik direktör olarak 2 kez şampiyonluk yaşamış bir hoca. İlkinde Elazığspor'u 2.ligden 1.lige çıkarmış. Diğerinde de Kayseri Erciyesspor'u Süper Lig'e taşımış.
Her zaman belli bir kalitede top oynatmakla beraber stres altında çok başarılı olduğunu söylenemez. İyi futbolcu gruplarından da verim aldığına şahit olamadık. Daha isimsiz oyuncular ile Altınordu niteliğindeki kolej takımı havasındaki grupları daha iyi yoğuracağını ve başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Karabudun

20 Kasım 2016, 11:12:22 #2 Son düzenlenme: 20 Kasım 2016, 21:42:58 Karabudun
Şişirildiğinin onda biri kadar yoktur. Son birkaç yılda devasa bütçelerle kurulan kadroların başına geçmiş ama sezon sonunu görememiştir. Samsunspor için umut değildir aksine Samsunspor kendisi için umuttur. Nitekim Özköylü'nün bu ligde kredisi tükenmiştir. Aldığı başarısız sonuçlar, neredeyse çalıştırdığı tüm takımlardan olaylı ayrılmaları, katıldığı iki basın toplantısından birinde olay çıkarması ile bu ligde kendine hareket sahası bırakmamıştır. Hepimiz biliyoruz ki bizimkinden daha iyi bir teklif alsa bu kapıdan içeri girmezdi. Ben kendi adıma bizim için yanlış bir tercih olduğunu ve bize hiçbir şey katmayacağını düşünüyorum. Umarım yanılırım.

ata55

Kısıtlı kadroya rağmen maksimum verim alıyor. Mücadele ettiriyor. Aferin hoca

GurbetciFanatik

Takimin en iyisi sensin hocam bu kadar malin oldugu bir ortamda halen ümidin varsa sabrina hayranim demek.
Canberk-Furkan-Halil-Osman-Fatih-Ercan harici hepsini gönder devre arasi

özkan

Bu kadar kapasitesizlerle pas yaptırman büyuk başarı.Tebrikler.

s_uzunkaya

osman hoca şeyi anlayamıyorum dakika 90 olunca oyuncu değiştiriyosun ya hani oda vakit geçrmek için zaten, onu anlayamıyorum işte. sanki takımda oynayanlar yedek klübesinde oturanlardan çok farklıymış gibi değiştirmiyorsun!!! adamları değiştir en azından taze kan olarak koşarlar eşek gibi pres filan yaparlar ne bilim oyun filan bozarlar işte.....
  sırf elimde oyuncu yok, adam bile değiştiremiyorum demek için değişiklik yapmıyosun!!!! ayıptırrrr, günahtırrrrr, yazıktırrrrrrr.....

GurbetciFanatik

Hocam sana helal olsun bu kadar kazmaya top oynatirabiliyorsun.

Sadece Samsunspor

Adam bunlari motive edecem diye kalp krizi gecirecek. Aglamamak icin kendini zor tutuyor. Devre arasina kadar asiri sabretti belli. Sagolsun elinden geleni yapiyor

Raqua55

Geçmişteki olaylardan dolayı Çok kıl oluyordum ama Ligin üstümde olan bir kadroya karşı ancak bu kadar İyi futbol oynayabilirdik Kapanmadan cesurca Top oynattığın için Teşekkürler.

Musti

Geçen haftadan sonra Murat ve Mehmet'in her ilk 11 çıktıkları maç hocayı eleştiririm diye yazmıştım.

Canberk'in sakatlıktan dönüşü ile Mehmet'i tekrar yedeğe çekip son 30 dakika faydalanmayı denedi. Doğru işi yaptı fakat oyundan alınması gereken oyuncu Alperen değil, Murat veya Mustafa ikilisinden bir olmalıydı. Daha oyuncu değişikliği yaptığımız gibi etkisini gösterdi. 3. bölgede baskı yapan Alperen oyundan çıkınca bir anda oyunun hakimiyetini Eskişehir aldı ve 2. golü buldu.

Murat'ın da yedeğe çekilmeye ihtiyacı var. Halil İbrahim kanatta nasıl oynuyorsa aynı şekilde Burhan'a da bu şans verilmeli.

Halil bundan sonra Canberk sakat olsa dahi kesinlikle kanatta oynamalı.

Umarım Osman hoca Mehmet'in son 30 dakikalık performansına aldanıp yine ilk 11'e dahil etmez. Çünkü Mehmet'in göstereceği maksimum performansı EN FAZLA 30 dakikadır. Aynı şekilde Murat'ın da öyle.

brigand

Geçmişte yaşananları şuan sorgulamıyorum. Hoca, sezon başı doğru dürüst kamp yapmamış, darmadağın ve kapasite olarak çok sınırlı bir takıma bu maç özelinde gerçekten iyi futbol oynattı diyebilirim. Kısa paslarla oyun kurmaya çalışan ve kanatlara inmeyi deneyen bir takım istedi sahada ama kapasite meselesi her şeyi engelliyor. Eleştiri olarak oyuncu tercihleri gösterilebilir belki. Bunun da mazereti gerçekten kısıtlı bir kadro ve yetersiz bir altyapı var. Alperen ve Murat ısrarından vazgeçebilir, Mehmet Çakır'ı şimdilik tek devre kullanabilir, Ercan'dan yararlanacaktır, Burhan-Pekşen kanatlarını deneyebilir vs. Sonuç olarak devreye kadar kalan 2 maçta alınabilecek puanın peşinde hala. İnşallah çıkarabiliriz.

Sol Açık

Bence bu maçtaki en önemli taktik değişikliği, takıma (özellikle de savunmaya) yan pas yaptırmamasıydı.
Yan pasla oyunu tutmak için yetenekli bir takım ve oyuncular gerekir. Çünkü her pas hatası kalemize tehlike getiriyor.
Bizim takımımız, dikine bir oyunla, yapabileceği baskın hücumlarla gol bulabilecek bir takım.

özkan

Hocaya şu an sallamak için geri zekalı olmak lazım.Ve bunu yapan kendini gazeteci sanan mahluklar.Adamın elinde madımak var sen bu adamda et döner istiyosun.Sizin gibi gazetecilerin kaleminin mürekkebine tüüü.Hoca kalmalı kesinlikle.Bu sene sonraki ve sonraki sene..Başarı gelecektir.

yirmiuc

19 Aralık 2016, 13:21:23 #14 Son düzenlenme: 19 Aralık 2016, 15:09:19 yirmiuc
Osman hocaya güveniyorum ,inşallah başarılı olacaktır. Ama hoca değişikliğinden sonra sıçrama yapamayan tek takım biziz. Bu da dikkat çekici bir gerçek.