Genel Menajer - Mustafa Aztopal

Başlatan cembaba, 26 Aralık 2018, 18:22:31

« önceki - sonraki »

diocid

Ertuğrulun suçunu bu adama yüklemeyin kardeşim, adam profosyonelce işini yapıyor, futbolcuların fos çıkması aztopalın suçu değil..

celebi

Alıntı yapılan: diocid - 27 Mayıs 2021, 08:40:01Ertuğrulun suçunu bu adama yüklemeyin kardeşim, adam profosyonelce işini yapıyor, futbolcuların fos çıkması aztopalın suçu değil..

daha önce dediğim gibi hiiiç bizdeki de iş olsun işte

5trawberry

Alıntı yapılan: diocid - 27 Mayıs 2021, 08:40:01Ertuğrulun suçunu bu adama yüklemeyin kardeşim, adam profosyonelce işini yapıyor, futbolcuların fos çıkması aztopalın suçu değil..
Peki bu adam tam olarak ne iş yapıyor

diocid

Önüne skaut ekibinden liste geliyor,alınabilecek oyuncular diye, o da en iyilerden itibaren başlıyor görüşmeye, hangisi ile anlaşabilirse hocaya ve başkana sunuyor, olay bu..

celebi

Alıntı yapılan: diocid - 27 Mayıs 2021, 14:15:58Önüne skaut ekibinden liste geliyor,alınabilecek oyuncular diye, o da en iyilerden itibaren başlıyor görüşmeye, hangisi ile anlaşabilirse hocaya ve başkana sunuyor, olay bu..

Çok iyi bak ben bilmiyordum bunu.

5trawberry

Alıntı yapılan: diocid - 27 Mayıs 2021, 14:15:58Önüne skaut ekibinden liste geliyor,alınabilecek oyuncular diye, o da en iyilerden itibaren başlıyor görüşmeye, hangisi ile anlaşabilirse hocaya ve başkana sunuyor, olay bu..
Scouttan gelen liste görüşmelerini ve pazarlıklarıni futbolcu kalitesi konusunda fikri olmayan bir kişinin yapacağını düşünmüyorsunuz umarım.

Gyasi ve Plumain'i listeye alan ve onun pazarlığını yapan, bonservis verdiren.

Yasin Öztekin'e 650k € pazarlık yapan,

Vs...

Kimin parmağı varsa alayı başarısızdır.

diocid

Alıntı yapılan: 5trawberry - 27 Mayıs 2021, 15:59:53Scouttan gelen liste görüşmelerini ve pazarlıklarıni futbolcu kalitesi konusunda fikri olmayan bir kişinin yapacağını düşünmüyorsunuz umarım.

Gyasi ve Plumain'i listeye alan ve onun pazarlığını yapan, bonservis verdiren.

Yasin Öztekin'e 650k € pazarlık yapan,

Vs...

Kimin parmağı varsa alayı başarısızdır.

1-
2-
3-
4-
5-
6-
 sıralama , ve sıraya koyma tamamen skaut un tercihi, dolayısı ile ilk sıralardaki topçular 1. lige gelmiyor, yada çok para istiyor.

Ayberk

Bize Ali Kemal Gedikli gibi bir futbol aklı lazım. Ali Kemal Bey olsun demiyorum örnek olarak söylüyorum. Sıkılmış limondan "bunun daha suyu çıkmaz" denilenden limonata yapacak birileri yani...

Şuanki durum şu: Limon suyu hazır sıkılmış, şeker var her şey var. Ama ya şekeri fazla kaçıyor, ya limonata dökülüyor ziyan oluyor. Teşbihte hata olmaz.

celebi

Alıntı yapılan: diocid - 27 Mayıs 2021, 16:33:341-
2-
3-
4-
5-
6-
 sıralama , ve sıraya koyma tamamen skaut un tercihi, dolayısı ile ilk sıralardaki topçular 1. lige gelmiyor, yada çok para istiyor.

o zaman bize aztopal gibi biri lazım değil

Ayberk

M. Aztopal gerçekten transfer konusunda eleştirilecek konumda olmayabilir, işi o olmayabilir vs vs.

Ben şuna bakarım: Gyasi, Plumain gibi isimler tutmuş olsa, her biri 8'er 9'ar gol atmış, 5'er 10'ar asist yapmış olsa, bizi süper lige taşısalar transfer başarısı olarak Aztopal'ı kutlayacak mıydık? Evet. O zaman başarıda ödül/övgü bekleyen veya takdir edilen kişiler, başarısızlıkta da acı reçete ile yüzleşecek. Yok öyle başarıda mimar olup, başarısızlıkta dış kapının mandalı olmak.

Aslında bu ülke olarak içinde olduğumuz ruh halinin en basit yansıması. İyi olan her şeyi "ben yaptım" kötü olan her şey "sizin yüzünüzden."

diocid

Alıntı yapılan: celebi - 27 Mayıs 2021, 17:03:12o zaman bize aztopal gibi biri lazım değil
Kesinlikle katılıyorum, bize lazım olan genel menejer, her işe burnunu sokacak,herşeyden sorumlu olacak, bu sene eksikliğini çektiğimiz buydu..

Kaya

Senin görev tanımın ne ?
Ayrılmış hocanın açıklamalarını nasıl eleştirebiliyorsun ?
Hadi diyelim eleştirdin ve eleştiri getirdiğin konular görev tanımın içerisinde;  taraftar bugün yakındığın konuları o zamanlar dile getirirken, çıkıp gider yapmayı biliyordun. Gereğini yapsaydın ya !

Araba devrilince yol gösteren çok olur demiş atalarımız. Sana da güven olmayacağını kanıtlamış oldun aferin...

ugurozkan

Bulamadık bu arkadaşınki gibi iş. Ayda onbinlerce lira maaş, sıfır sorumluluk.

cembaba

Mustafa Aztopal'ın görev tanımının altının boş olmasından kaynaklanan bir durum bu. Şimdi oyuncuları scout ekibi izliyor. Başkan, hoca, Genel Menajer ve scout ekibinin onayı ile transfer yapılıyor. Genel Menajer transferden sorumlu kişi mi? Hayır. Hepsinin sorumluluğu var. Sadece Mustafa Aztopal üzerinden bir kişiye transfer sorumluluğunu yüklemek yanlış. Ama Genel Menajerin görevi sadece transfer değilse içeride olanlardan da sorumlu değil midir? İçerde nargileyle gezenden, sigara içenden, otel odasına lahmacun söyleyenden de sorumlu değil midir? Sadece organizasyonu gerçekleştirmek midir Genel Menajerin görevi? Bir de ilk sene transferleri yapan scout ekibi afaroz eden başkan Aztopal'ı neden afaroz etmiyor? Sadece tek suçlu scout ekibi değilmiş demek ki.

ercan0655

Bence Ertuğrul hoca ile birlikte ilk gönderilmesi gereken kişi idi. Bir ara GS den gelen Adnan vardı,aynı şeyleri hissediyorum. Başkan neden bu kadar tuttu, bizim bilmediğimiz, görmediğimiz birşeyler var var demek ki.🧐😡