Yüksel Yıldırım - Başkan

Başlatan _SoN_, 01 Mart 2020, 17:23:33

« önceki - sonraki »

eprianu

Hiçbir halt edemezler. Başkan zaten özür dilememiş, geçende sert bir şekilde söylediklerini yumuşatarak söylemiş. Bu millet gözünde büyüttü bunları. Her gün bir sürü muhalif medya kuruluşu neler neler diyor, hiçbir şey olduğu yok.

Yüksel Yıldırım gibi iş adamlarını bu ülkede devirebilecek siyasetçi yok. "Her şeyini elinden aldık" dedikleri Cem Uzan bile çoğu şeyini sessiz sedasız geri aldı. Siyasetçiler gider, iş adamları kalır. Yüksel Başkan zamanı gelince hepsinden bunların hesabını soracaktır.

Forumda okumuştum, başkan geçen gün "Futbolun bu kadar kirli olduğunu bilsem bulaşmazdım" gibi cümleler sarf etmiş. Bence bu yola çıktığı sistem idealdi. Belli ki kendisi bu işi tek başına götüremiyor. İtiyle çakalıyla da uğraşamıyor. Ne yapıp edip İsmail Uyanık'ı geri döndürmeli. Bu kirli düzeni Uyanık iyi bilir. Başkanın biraz geri planda kalması hem Samsunspor'umuz hem de kendi sağlığı ve işi için daha iyi olacaktır. İnşallah kendisi bu gerçeği çok geçmeden görür.

Sadece Samsunspor

1 tane vekil agzini acmiyor ya. Bu kadar mi kendi ruhunuzu teslim ettiniz. Bu kadar mi karakter yoksunu oldunuz. Bu devran doner diye hicmi korkunuz yok. Allah korkusada mi yok sizde. Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir demisler. Siz seytana level atlatirsiniz. Allah ramazan gunu kim kime haksizlik yapiyorsa kim sike rusvet yapiyorsa hesabini sorsun.

celebi

Alıntı yapılan: eprianu - 02 Mayıs 2021, 11:38:46Hiçbir halt edemezler. Başkan zaten özür dilememiş, geçende sert bir şekilde söylediklerini yumuşatarak söylemiş. Bu millet gözünde büyüttü bunları. Her gün bir sürü muhalif medya kuruluşu neler neler diyor, hiçbir şey olduğu yok.

Yüksel Yıldırım gibi iş adamlarını bu ülkede devirebilecek siyasetçi yok. "Her şeyini elinden aldık" dedikleri Cem Uzan bile çoğu şeyini sessiz sedasız geri aldı. Siyasetçiler gider, iş adamları kalır. Yüksel Başkan zamanı gelince hepsinden bunların hesabını soracaktır.

Forumda okumuştum, başkan geçen gün "Futbolun bu kadar kirli olduğunu bilsem bulaşmazdım" gibi cümleler sarf etmiş. Bence bu yola çıktığı sistem idealdi. Belli ki kendisi bu işi tek başına götüremiyor. İtiyle çakalıyla da uğraşamıyor. Ne yapıp edip İsmail Uyanık'ı geri döndürmeli. Bu kirli düzeni Uyanık iyi bilir. Başkanın biraz geri planda kalması hem Samsunspor'umuz hem de kendi sağlığı ve işi için daha iyi olacaktır. İnşallah kendisi bu gerçeği çok geçmeden görür.

kardeşim kusura kalma ama fazla değer veriyorsun yüksel başkana. yüksel başkanla kanımca bu iş olmayacak gibi duruyor

celebi

bu adamın ipiyle kuyuya inilmez

eprianu

Çok değer vermiyorum abi. Bu sayfayı geriye doğru tararsan nasıl eleştirdiğimi görebilirsin. Benim bahsettiğim konu farklı. Bu siyasileri millet şişiriyor. Ergen çocuklar bile Twitter'da gündem yaparsak sınav erteletiyor bu ülkede. Hani halk arasında bir laf var ya "Çok da şey etmemek lazım" diye, onu anlatmaya çalışıyorum :)

Yukarıdaki mesajda başkanla bu işin olmayacağını ben de yazdım abi.

Alıntı yapılan: eprianu - 02 Mayıs 2021, 11:38:46Forumda okumuştum, başkan geçen gün "Futbolun bu kadar kirli olduğunu bilsem bulaşmazdım" gibi cümleler sarf etmiş. Bence bu yola çıktığı sistem idealdi. Belli ki kendisi bu işi tek başına götüremiyor. İtiyle çakalıyla da uğraşamıyor. Ne yapıp edip İsmail Uyanık'ı geri döndürmeli. Bu kirli düzeni Uyanık iyi bilir. Başkanın biraz geri planda kalması hem Samsunspor'umuz hem de kendi sağlığı ve işi için daha iyi olacaktır. İnşallah kendisi bu gerçeği çok geçmeden görür.

_SoN_

Son maç başlığına bile yazamadım, o kadar moralim bozuk, bu ******* düzene boyun eğmiş olmamızı ve geri vitesleri kaldıramıyorum.

Size net birşey iddaa ediyorum, bu sene üst lige çıkamazsak ne cesur yürek başkan kalacak, nede "çok büyük samsunsporlu" Ertuğrul hoca.

defansif orta saha

Alıntı yapılan: Bafra55Otobüsün şoförü Ertuğrul Sağlam ise ruhsat sahibi de Yüksel Yıldırım. Dolayısıyla takım bu haldeyse başsorumlu da günahıyla sevabıyla Yüksel Başkan'dır. Hiç öyle "Kulüp ne haldeydi, nankörlük etmeyelim" havasında değilim. Bu yaklaşım "Çocuğuma bilgisayar da aldım, telefon da aldım, cebine de harçlık koydum. Yine de ders çalışmıyor hocam" diyen ana babanın yaklaşımına benziyor. Ya da hiçbir spora yeteneği olmayan çocuğunu kaliteli spor mağazasından şıkır şıkır giydirip "Bu çocuktan niye sporcu olmuyor yahu?" demek gibi bir şey. Belli ki çocuğun (takımın) ihtiyacı başka.

Sapla samanı karıştırmamak adına daha açık yazayım. Kapanmanın eşiğine gelen Samsunsporumuzu bataklıktan çıkarıp bizi umutlandıran da Yüksel Yıldırım'dır ve bu zaten tarihe geçmiş bir olay. Bunu zaten kimsenin inkar ettiği yok. Lâkin sene başında takımın kötü, kadronun yetersiz olduğunu iyi niyetle belirten taraftara parmak sallayıp "Paran varsa gel sen daha iyisini al. Saviçeviç var ya aslında kadife ayaklı süper topçu" diyen de maalesef aynı Yüksel Yıldırım. "Kesemin ağzını açtım" diyen de aynı başkan, Wolfswinkel için "250bin euro zam istedi" deyip vazgeçen de aynı başkan. Ofoedu gibi mütevazı transfer isteyen taraftara ayar veren hatta transferde geç kalındığını belirten taraftara "Transferde en aktif kulübüz. 30 yaş üstü topçu almayacağız. Arkana yaslan ve seyret" diyen de Yüksel Başkan, altı aydır oynamayan 30'luk Djedje'yi transfer eden de Yüksel Başkan.

Aradan yıllar geçer de altyapıya yaptığı yatırımlar tıpkı Bursa gibi Trabzon gibi pırıl pırıl topçu yetiştirirse ayakta alkışlarım, bu başlıkta kendisini yine överim. Zira kaliteli ve çalışan bir altyapı ile Samsunsporumuza ömürlük bir hayır işlemiş olur. Bununla birlikte şu anda kadro oluşturma bağlamında tam bir kaos ortamının hakim olduğunu görmek için de âlim olmaya gerek yok.

Sayın Başkan eğer Süper Lig istiyorsa devre arası önceden bahsettiği gibi kesenin ağzını açacak (sağ bek, sol bek, sağ açık, sol açık, forvet ve bence ofansif orta saha) başka yol gözükmüyor. Eğer "Yavaş yavaş lig çıkalım, aceleye gerek yok" diyorsa bu tercihine de saygı duyarım, lütfen her sezon başında bizi umutlandırmasın.

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 23 Nisan 2021, 10:53:07Burada antipatiklikten kastettiğim biraz da şuydu: Hani hep diyoruz ya "Falanca takım, rakiplerine karşı gevşek oynuyor ama bize gelince nedense aslan kesiliyor" diye. Sebebi (benim görüşüm) biraz da burada yatıyor. Teşvik olsa bile her şeyin para ile satın alınamayacağı, "hatır/gönül işlerinin" devreye gireceği günler de gelecek. Herkesle papaz olursanız gün gelir ihtiyacınız olduğunda yanınızda kimseyi bulamazsınız.
(...)
Ortada 9 puan var, Tuzlaspor playoff'a 6 puan uzakta, Menemenspor ise düşme hattının 5 puan üstünde. Gerçekçi olalım, ne Menemenspor'un düşme ihtimali mevcut (peşinden gelen Akhisarspor, Giresun ve Altay ile oynayacak) ne de Tuzlaspor playoff'a kalabilir (peş peşe ADS, Altınordu, Giresun maçları var). Ben Menemenspor'un ve Tuzlaspor'un yerinde olsam bizim açıklamaların üzerine bu saatten sonra gelecek sezon yapılanması için(!) as oyuncuları dinlendirir, gençlere falan şans veririm.
(...)
Son olarak düşüncemin arkasındayım. Yüksel başkanın sivri açıklamalarının kulübün bugününden çok geleceğine zarar verdiğini düşünüyorum.

(İlk alıntıyı eski rumuzum Bafra55 ile yazmıştım. Djedje transferi konusunda başkan söyledikleriyle çelişse de performansı konusunda hakkını yiyemem.)

Yüksel Başkan, "Acemiyim, öğreniyorum" diyorsun da bu işler böyle acemilikle olmaz. Para mara umrumda değil zengin adamsın ama sağlığına da yazık, kulübe de yazık. Gözünü seveyim her uzatılan mikrofona demeç verme, twitter'dan da yazma artık. Ne zaman ağzını açsan birileriyle kötü oluyoruz, zaten millet fırsat kolluyor, yeter lütfen. Hadi 1-2 takımla takışma olur anlarım ama 18 takımlı bir ligde neredeyse 17 takım da sana cephe alıyorsa "yahu ne oluyor?" diye bir durup kendimize bakmamız lazım. Bu tavırla Süper Lig yapsak ne olacak? "Elaleme karşı gevşek oynuyorlar, bize gelince aslan kesiliyorlar. Bizi düşürmeye çalışıyorlar" diye önümüze gelenle kötü olacağız.

Ümraniye maçı için de kimse kusura bakmasın. Kim olduğu belli olmayan twitter hesaplarıyla bile laf yarışına giren başkan, bu maçtan sonra bildiğim kadarıyla twitter'dan iki kelime bile yazmadı. Bir de üstüne "Bizi 5 dakika için çağırmayın, baştan oynatmayacaksanız tescil edin" diye açıklama yaptı. Sen "tescil edilsin" seçeneğini dillendirdiğin anda o maç otomatik tescil edilir zaten global başkanım.

Yazdığımın arkasındayım. "Sevilmemek" başka bir şey, farklı nedenlerden dolayı hatta sırf gıcıklık olsun diye bile adamlar sizi sevmeyebilirler ama biz gitgide antipatik bir kulüp olmaya doğru gidiyoruz. Yani dün iyi gözle bakıp sempati duyanlar bile bugün "acaba?" diyor. Sizden iyi olmasın, şehir dışında farklı kulüpleri destekleyen arkadaşlarımla görüşüyorum. Sene başından beri keyifle futbol muhabbeti yapıyorduk ama son zamanlarda neredeyse hepsinde Yılport Samsunspor'a karşı limoni bir hava var. Bir Yüksel başkanın açıklamalarından bir de "twitter tayfamızdan" burun kıvırıyorlar. Kimse saf değil arkadaşlar, herkesin elinde telefon var, herkes her şeyi görüyor.

Kulüp tarihimizde dünyada eşi benzeri görülmemiş "finalde seyircisiz oynama" gibi tuhaf cezalar var. Bu ceza için ne yazarsanız eyvallah. Fakat ADS, teşvik, Ömer Çelik, taraftarlı maç vs. bunlar işin bahanesi. Bana bu seneki 10 puanlık farkın nasıl eridiğini, ADS ve Giresun'a KENDİ SAHAMIZDA nasıl yenildiğimizi kim anlatacak? Yahu dalacak yer bulamamışız, adamın biri gitmiş Tuzlaspor'un yöneticisi ile mesajlaşmış, laf dalaşına girmiş, adamı darlıyor bir de twitter'dan yayınlıyor. Arkadaş akıl alır gibi gibi değil ya. Ben Tuzlaspor olsam yeneceğim varsa da inadına yenmem Giresun'u. Yüksel Başkan o konuşmada Balıkesir'e de teşvik imasında bulundu. Başkanları açıklama yaptı, Yusuf Şimşek de ADS maçı öncesinde "Samsun şampiyon olmuş, Adana şampiyon olmuş, umrumda değil." dedi. İma ediyorsun ama ispatlayamıyorsun. Eee ne cevap verecekti adam? Şimdi Balıkesir mi suçlu olmalı? Balıkesir taraftarları ve camiası bile ADS maçındaki pozisyon için her fırsatta "Sizin maçta da gol verilmedi" diye bize yükleniyor. Adamların hakkı yenmişken dalga geçer gibi "Tanrı kazanmamızı istedi" dersen yanında dost bulamazsın başkan.

TFF 2.Lig'e ilk düştüğümüz sene gibi yine saçma sapan havalara büründük. Yok biz burada misafiriz yok biz buralara ait değiliz... Sen hangi ligde oynuyorsan o lige aitsin kardeşim. Çok havalanırsan acı gerçeklerle yüzleşirsin. Yüksel başkan para ile her şeyin satın alınamayacağını öğrenmiştir umarım. Parasız da bir şey olmuyor tabi yalnız bu işlerde ikili ilişkilerin ne kadar önemli olduğunu şimdi daha iyi görmüştür. Herkese tepeden bakan tavırlarla ilerleyince ayağın ilk defa tökezlediğinde herkes üzerine basmaya çalışıyor. Daha durun ligler bitsin, ADS çıkar da biz kalırsak asıl dalga geçmeler o zaman başlayacak. Bizim taraftarın kamuoyu oluşturma gibi bir meziyeti yok kardeşim. Liseliler bile günlerce sağa sola yazıyor da hak arıyor. Zaten şehir/kulüp olarak mebuslarımızın da pek umrunda değiliz. Bizim taraftar anca twitter'da elalem ile ağız dalaşı yapmayı kamuoyu zannediyor.

Son olarak inşallah bir futbol mucizesi olur da direkt çıkarız. Ben yine de playoff'a kalacağımız için tahminlerimi de yazayım. Yüksel Başkan böyle demeçler verdikten sonra biz playoff'tan da çıkamayız, "futbol şansı"(!) yanımızda olmaz. Playoff'ta en şanslı kulüp ise bence Altay. Mustafa Denizli hamlesi çok güçlü. Mustafa Denizli'yi lig için getirselerdi "geçelim bunları" derdim ama playoff dediğimiz şey 3 maçlık bir turnuva. Hiçbir takımın da playoff için öyle aman aman bir taktik ihtiyacı falan yok, adamları bu üç maçlık turnuvaya hazırlayacak bir akıl hocası lazımdı. Onu da buldular. İyi tarafından bakarsak da iki kez playoff finalinden döndük, en azından yarı finali kayıpsız geçme geleneğimiz var (Sakarya maçı hariç). Biz de meyve sepeti değiliz, kadromuz iyi.

Çok doluyum inanın. Biten maçın ardından yazmak hoşuma gitmiyor. O sebeple playoff öncesi yazdım, playoff serileri bitene kadar da yazmayacağım. Umarım biz direkt çıkarız, Altay da playoff'tan çıksın ki playoff tahminlerim çöpe gitsin, ben razıyım yoksa işler sakat. Kalın sağlıcakla.

Stoper

eprianu

Kesenin ağzını aç başkan. Süper Lig'de bir maça dünya kadar gelir var. İki maçın gelirini ver takıma gitsin. Zaten iyi bir hava yakaladık, prim de verirsen bu işi bitiririz.

Ayberk

Raqua55

12 Mayıs 2021, 03:29:11 #175 Son düzenlenme: 12 Mayıs 2021, 03:46:18 Raqua55
Alıntı yapılan: Ayberk - 12 Mayıs 2021, 00:22:59Aha yeni bombalar yolda

Allahini seversen Tff yada Mhk filan sallama girme o toplara. Bosver baskanim Allahindan bulsunlar. Onlarla ne zaman ugrassaak sonu hep kotu bitiyor.Bak Sen bilmessin zamaninda cok cektik 😕

muzo_55

#şu selcuk kaya'nın habere başkanın böyle resmini koyması bile resmen başka şeyler peşinde kendisi iyi beşiktaşlıdır.Samsunspor'a gram faydası olmayan kendını  bırseyler sana bır ınsan , yanı yazmak ıstemedım şöyle haberını görunce insan duramıyor.

Stoper

Sadece Samsunspor

Samsun genclik spor il muduru Ismail kasapoglu inananlarin hikayesi mutlu sonla biter falan filan yazmis. Samsun asfk baskani Sener Aydin da bizler inaniyoruz da asil inanmasi gerekenler inanmiyor minvalinde bise yazmis. Yuksel baskanda hemen atlamis once sen inan her yerde takimi yerden yere vurma falan kotu gunde de sahip cik gibi bise yazmis. Sener aydinda bizim iyigun kotugun dostu olup olmadigimizi herkes bilir baskanim sana kizmiyorum yazmis.

Yani baskan seni seviyoruz da. Adam dogru yazmis onemli olan inanmasi gerekenler diye. Nerden nereye olayi bagladin. Gerej yok artik boyle seylere kac kere bela aldin basina hala daha yapiyorsun. Huy iste huy cikmaz diye bosuna demiyorlar.

tyyaman

İlk zamanlarında "alışkın olduğunuz oryantal başkanlardan olmayacağım, soyunma odasına inmeyeceğim, işi futbol yöneticiliğini bilen profesyonellere bırakıp arka planda kalacağım" diyordu. Medyanın, ilginin tadını aldıktan sonra sustuğunu hiç görmedim. İlk geldiği günden beri "4-3-3 taktiğiyle göze hoş gelen hücum futbolu oynatacağım" diyen ancak çift forvet bile oynamaktan korkan Ertuğrul Sağlam ile tencere-kapak oldular :-\