Hazırlanın Çocuklar

Başlatan **KaR6**, 09 Ağustos 2010, 21:36:17

« önceki - sonraki »

**KaR6**

Bu sevimsiz lige düştüğümüz günden bu yana, her gece aynı hayali kuruyorum. 34 hafta bitmiş, bir Mayıs gününde şampiyonluk kutluyoruz Samsun sokaklarında. Gözlerdeki yaş gururdan, seslerin kısıklığı şampiyon diye haykırmaktan; dosta düşmana karşı. Gazeteler mümkün olan en büyük puntolarla atıyorlar başlıklarını; Şampiyon Samsunspor... Ulusal basında ise Boğaz Köprüsüne asılmış kırmızı - beyaz bayrak konuşuluyor. Bir efsanenin geri dönüşünden bahsediliyor...

5 senedir bu rüya hep kabus ile son buldu. Korkuyla uyandık uykularımızdan ve dua ettik bitsin diye bir sene daha. Ama bu sene... Bu sene çok farklı olacak sanki. Uzun zaman sonra tek tükte olsa arabaların camlarında bayraklar görmeye başladık bile. 'Hedefimiz ilk 10' diye bir açıklama da duymadık. Fısıltı ile olsa da 'Şampiyon Olabiliriz' fikri yayılmaya başlandı hatta. Sezon bittiğinde bir şeyler yazmak gelmiyordu içimden. Çünkü yazacak bir konu kalmamıştı ve tekrara düşmek istemiyordum. Şimdi ise 'Şampiyonluğun Hikayesi' başlığı altında bir şeyler yazmak için o kadar sabırsızlanıyorum ki... Yani değişim, her yerde!

Kamp başladığından bu yana hiç görme şansımız olmamıştı takımı. Fakat okuduk ve görenlerle konuşma şansı bulduk. Umutluyduk duyduklarımızdan ama görmenin çok farklı olacağını biliyordum. Samsun'da yapılan ilk idmanı izleme şansım oldu geçtiğimiz pazartesi. Benim gibi bir çok taraftar da oradaydı. Emin olun çoğu Bank Asya takımının maçlarını izlemeye aşşağı yukarı o kadar taraftar gidiyordur. Bu bir işaret. Taraftarın takımına inandığının işareti. Tek idmanda gördüğüm ve bana bu yazıyı yazma şevkini veren ise, oyuncuların inançlı yüz ifadeleri ve formanın bu sene diğer senelerin aksine aslanın ağzında olması. Rekabetin başarıyı getirdiği formülü Albert Einstein tarafından bulunmamış olsa da, en az onun formülleri kadar doğrudur. Tek tek oyuncularla ilgili izlenimlerimi bir kaç kere daha idman izledikten sonra yazmayı uygun buluyorum ancak, Simon Zenke yıllardır aradığımız oyuncu olabileceğine dair sağlam sinyaller verdi taraftarına. Uzun zamandır hasretle beklediğimiz yırtıcı hücum oyuncusu açığını iki tane süratli ve kuvvetli oyuncuyla doldurmuş olmamız da heyecan verici. Bunun yanında ortasahada istediğimiz maestroyu bulmuş olmamız, kalemizin ligin en iyi kaleci ikilisine emanet edilmiş olması, defansa gereken takviylerin yapılmasıyla birlikte tek eksiğimiz bir bitirici golcü gibi görünsede, şampiyonluğa engel olacak kadar büyük bir engel teşkil edeceğini sanmıyorum. Bundan sonrası için geriye kalan tek iş, takım olabilmek. Eğer Hüseyin Hoca bu kaliteli oyuncu topluluğundan bir 'takım' yaratmayı başarabilirse ve maddi sıkıntılar kapımızı çalmazsa, neden bu sene sonunda bizim rüyalarımız gerçek olmasın ki?

Kıssadan hisse, bundan sonrası sahada konuşacak olan kırmızı şimşeklere ait. Biz taraftar olarak hazırız, bu seneye damgasını vurabilecek olan ve kısa zamanda çoğu taraftarın beğenisini kazanan mottomuz da hazır; Hazırlanın Çocuklar, Evimize Dönüyoruz!

beşnumara

Herkes artık süper ligi düşünüyor bu sene bambaşka bir sene olacak inşaallah.O gece bu sene olacak inşaallah.E hadi o zaman hazırlanalım biz de :)

Kadir ÇELEBİ

Samsunspor.Biz
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.samsunspor.biz%2F&h=7e2b2
Bu şehrin tek takımı var; Samsunspor... Samsunsporlluyum diyen herkesi Cuma saat 18:30 da 56'lar DSİ önüne bekliyoruz... Samsunspor.Biz - Samsunspor Taraftar ve Haber Sitesi
23 dakika önce · Yorum Yap ·BeğenBeğenmekten

Facebookta göründüğü üzre galiba önceden planlanan yürüyüşle ilgili bilgilendirme var yada tarihi belirsiz yeni bir buluşma organize ediliyor ?

celebi

**KaR6**

Alıntı yapılan: celebi - 09 Ağustos 2010, 23:11:24
hayırdır yolculuk mu var  :D

çok güzel şeyler geliyo dilime ama allah bu terbiyemi kahretmesin :)

celebi

FaTiH_HaN

Alıntı yapılan: beşnumara - 09 Ağustos 2010, 22:26:45
Herkes artık süper ligi düşünüyor bu sene bambaşka bir sene olacak inşaallah.O gece bu sene olacak inşaallah.E hadi o zaman hazırlanalım biz de :)

biz her zaman haziriz abi zaten gaza gelmeye yer ariyoruz ;D

berusa55

Neler neler söyleyesim var ama büyüsü bozulacak ve hayal kırılığına uğrayacağım diye endişeleniyorum. Utandırma Allah'ım bizleri bu sene, çıklarım artık süper lige...

Kaya

Mustafa kardeşim çok hissiyatlı bir yazı olmuş ellerine,yüreğine sağlık.Genelde bilirsin her konuda aynı düşünürüz ama ben bi konuda senden farklı düşünüyorum.İlk düştüğümüzden beri hep aklımda bu ligin bizim ligimiz olmadığı hiç bir galibiyetin ya da başarının biz taraftarları tatmin edemeyeceğini düşünmüşümdür.O zamandan beride Şampiyonluğa çok ama çok sevineceğimi ama deliler gibi kutlamayacağımı yazmıştım kafama.Bu da bende takıntı oldu sanırım.

lucarelli

Bu yıl güzel geçer inşallah.. Herkesin içine de aynı şey doğmaz ya. Herkes çok umutlu. Herkes yolculuğa hazırlanıyor..

cembaba

Alıntı yapılan: lucarelli - 10 Ağustos 2010, 09:32:57
Bu yıl güzel geçer inşallah.. Herkesin içine de aynı şey doğmaz ya. Herkes çok umutlu. Herkes yolculuğa hazırlanıyor..

Aynen ya Burak Abi, Herkes bu sene umutlu geçen senenin verdiği umutlu futbolun bu sene etkisini göstereceği inancında herkes. Transferlerde güzel. İnşallah, bu sene çıkacağız süper lige.

@Kar6

Yazın çok muhteşem olmuş. Tüylerim diken diken oldu be kardeşim. İnşallah çıkacağız bu sene...

Turuncu

Ellerine sağlık güzel yazı olmuş mustafa abi

furkan5534

babasamsunlu

Bu sene Allah bile razı olmaz bu ligde kalmamıza.Yeter daa çok kaldık  ;)