Daniel Timofte - Samsunspor, 1993-1999

Başlatan timofte, 22 Şubat 2005, 14:57:30

« önceki - sonraki »

kaptan 55

şimdi giydiğin formayla oynuyolar...... :'( :'( :'(

mehmet yılmaz

samsunsporluyuz.com'da Daniel Timofte ile yapılmış bir röportaja rastladım dün... Timofte'den haber almak adına güzel bir röportaj olmuş, buyurunuz.

Alıntı
Timofte ile Özel Röportaj-1

14 Nisan 2010, 10:16  Metin ATLI

Sitemiz köşe yazarlarından Yusuf Çelebi' nin, Samsunspor' un efsane yabancı futbolcusu Daniel Timofte ile yaptığı özel röportajın ilk bölümünü sizlere sunuyoruz.

Hocam,nasılsınız hayat nasıl gidiyor.?
İyiyim teşekkür ederim, teknik direktörlük yapıyorum, boş zamanlarımı ailemle geçiriyorum.

Futbol ile ilk tanışmanız nasıl oldu.?
Her çoçuk gibi yerel futbol takımına gittim. 8 yaşında Jiul Petroşanide oynamaya başladım.

Kariyerinizin Romanya'daki gelişim süreci nasıl gelişti.?
17 yaşında Jiul A takımında oynamaya başladım. 21 yaşına kadar orada oynadım. O arada Romanya Ümit milli takımındada oynuyordum. Sonra Dinamo Bükreş takımına transfer oldum ve bu dönemde İtalya'daki 1990 Dünya Kupasında oynadım.

İstanbul'da Samsunspor'luları buluşturduğumuz "kitap tanıtım gecesi" ne Samsunspor severler olarak gelmenizi çok istiyorduk ama son anda bir sorun çıktı gelemediniz, neler söylemek istersiniz.?
Bu davete katılma şerefine nail olamadığım için ve eski takım arkadaşlarımı ve yöneticilerimi göremediğim için üzgünüm. Samsunspor taraftarlarının beni ve yapmış olduğum işleri halen takdir ettiği ve önemsediği için onur duyuyorum.

Şu anda çalıştırdığınız takımdan bahsedermisiniz.?
Şu an 3. Ligde oynayan CF Braila takımını çalıştırıyorum. Namağlup lider durumunda bulunuyoruz ve 2. Lige çıkmayı hedefliyoruz. Braila Romanya'nin 6. Büyük şehri oldugu için beklentiler de çok büyük.

Gelecekle ilgili hedefleriniz neler.?
Antrenör olarak aynı futbolculuk yıllarımda olduğu gibi en üst düzeyde görev yapıp performans göstermek istiyorum. Sezonun ilk yarısında 2. Ligde yer alan Jiul Petroşani takımını çalıştırıyordum. Bu benim buradaki 2. Sezonumdu ve 1. Lige çıkmayı hedefliyordum. Ancak maddi sorunlar yüzünden takım bu hedef doğrultusunda ligde çok iyi yerde olmasına rağmen hedefinden uzaklaşmak zorunda kaldı. Romanya'da sezon ortasında bir takımdan ayrılırsan aynı sezon o ligde takım çalıştıramıyorsun ve bu yüzden ben ligin ikinci yarısında Braila takımını seçtim. Burada Samsunsporun eski doktorlarından Doru Serban ile beraber çalısıyoruz. Kendisi takımın as başkanı.

Samsunspor'lu taraftarlar sizi Samsunspor tarihinin en iyi onbirine seçti neler hissettiniz.?
Samsunspor taraftarlarına tercihlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Samsunspor'da geçirdiğim yılların halen vefa ile anılması ve taraftarların beni hatırlaması beni sevindiriyor.

Samsunspor'da oynadığınız süre içinde unutamadığınız maçlar varsa bizlerle paylaşırmısınız.?
Samsunspor'da geçirdiğim o güzel zamanda çok unutulmaz maçlar oldu. Ligdeki maçlar, Türkiye kupasındaki maçlar, Balkan kupasındaki maçlar ki bu kupayı kazanmıştık ve finale kadar gelip UEFA kapısından döndüğümüz inter toto kupası. Diyebilirim ki bir maç benim için çok özeldi. Bu da Türkiye kupasının çeyrek finalindeki kazandığımız ve akabinde yari finalde Galatasaray ile eşleştiğimiz deplasmandaki Trabzonspor maçı. Bu maçtan sonra gece yarısı birçok taraftar şehir girişinden kilometrelerce uzaklıkta bizi karşılamıştı ve tesislere kadar eşlik etmişti.Tesislere geldiğimizde ise binlerce coşkulu taraftar bizi bekliyordu.

Samsunspor taraftarının kalbinde çok müstesna bir yere sahipsiniz siz Samsunspor taraftarını nasıl görüyorsunuz.?
Tekrar bütün taraftarlara kalplerindeki özel yerden ve vefalarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Buradan bütün taraftarları selamlamak ve onlarında benim kalbim ve ruhumda çok özel bir yere sahip olduklarını bilmelerini istiyorum.

Özellikle son dönelmede bazı istenilmeyen hadiseler olmakta. Statta koltuk kırmalar, küfürler, rakip takım taraftarlarına saldırma gibi, futbolculara küfür etme gibi çirkin olaylara sebebiyet vererek takıma çok ciddi zararlar vermektedirler. Bu konuda Samsunspor taraftarına neler söylemek istersiniz.?
Ben Samsunspor taraftarlarının halen fair-play ve saygıya dayalı medeni bir tutum içinde olmalarını, iyi ve kötü zamanda her zamanki gibi takımlarına tam destek verdiklerine inanmak istiyorum.

Samsunspor takımını çalıştırmayı düşünüyor musunuz, gelecekle ilgili böyle bir planınız var mı,varsa bu ne zaman olabilir.?
Samsun'a tekrar gelip şehri, eski takım arkadaşlarımı,  yöneticilerimi ve büyük taraftarı görmekten mutluluk duyarım. Eski takım arkadaşım İsa'nın Sportif Direktor olduğunu gördüm. Kendisi için çok sevindim ve ligde  başarılar diliyorum. Şu an için birçok nedenden dolayı bir görevden bahsedemeyiz. Bunu sadece zaman gösterebilir.

Bayer Uerdingen macerasından biraz bahsedermisiniz, neden orada başarılı olamadınız? Romanya'ya dönerken başka teklifler varmıydı? Mesela Avrupadan? Neden tekrar Romanya'yı tercih ettiniz.?

Bayer Uerdingen'de 2 sene oynadım. Takım küme düşdükten sonra kariyerinin sonuna gelmiş birçok oyuncu ve biz yabancılar vardık. Kendileri genç ve maliyeti düşük bir takım kurmaya karar verdiler ve bu yüzden yabancıları gözden çıkardılar. Ben tekrardan Romanya'yı Dinamo'yu seçtim çünkü şampiyonlar Liginde oynuyorlardı ve kulüp beni sadece Dinamo'ya kiralık vermeyi kabül etmişti. Bir sezon sonra Samsunspor beni Bayer Uerdingen'den transfer etti.

Samsunspora transfer olmadan Türkiye'yi ve Samsunspor'u tanıyormuydunuz düşünceleriniz neydi.?
Türkiye ligi hakkında fazla bilgim yoktu. Milli takıma gittiğimde sadece o dönemde Galatasaray'da oynayan Rotariu ile gorüşmüştüm. Kendisi bana sadece Galatasaray'daki ortamdan bahsetmisti.

Samsunspor'u seçmenizdeki önemli etkenler neydi.?
Samsunspor'u seçmemdeki nedenler kulüpteki olanaklar ve taraftarın takıma olan bağlılığıydı. Bu Sayın Tarık Darende, Başkan İsmail Uyanık, antrenör Gigi Multescu, doktor, masor ve diğer iki oyuncu  tarafindan bana anlatılanlardı.

Samsunspor'da beklentilerinizi bulabildiniz mi.?
Samsun'da beklediğimden daha fazlasını buldum, iyi şartlar ve ortam. Benim görüsüm ,bunlar Samsunspor'daki başarılı olmamın sebepleriydi. Bunlar ve o an orada olan muhteşem grup, teknik kadro, oyuncular ve yöneticiler.

Samsunda uyum sorunu  yaşadınız mı.?
Hiçbir şekilde sıkıntı çekmedim. Bu nedenden dolayı Samsun'da 6 yıl gibi çok güzel bir dönem geçirdim. Ben ve ailem Samsun'da çok iyi vakit geçirdik.

Samsunspor tarihindeki en istikrarlı yabancısınız, Türkiye çapındada sayılı yabancılardan. Bunu nasıl başardınız.?
Bence en önemlisi kontrat şartlarının dışında futbol oynamaktan büyük zevk almaktı. Bana göre günümüz futbolunda bu artık kaybolmuş durumda.

ÖNEMLİ NOT: Röportajın yapılmasına katkıda bulunan Amsterdam'dan Levent Tekintürk'e teşekkür ederiz.

samsunmania

22 Haziran 2010, 00:01:44 #227 Son düzenlenme: 22 Haziran 2010, 18:20:13 samsunmania55
DANİEL TİMOFTE' DEN BÜYÜK BAŞARI

21 Haziran 2010, 23:29  Metin ATLI

Samsunspor' a gelmiş geçmiş en iyi yabancılarından biri olarak gösterilen adını tarihe altın harflerle yazdıran Daniel Timofte Teknik Direktörlükte de başarılılara imza atıyor.

Samsunspor'a gelmiş geçmiş en iyi yabancılarından biri olarak gösterilen adını tarihe altın harflerle yazdıran Daniel Timofte Teknik Direktörlüğünü yaptığı Romanya 3.lig ekiplerinden C.F Braila takımını 2.lige yükselterek büyük başarıya imza attı.

En yakın rakibine büyük puan farkı atarak lig şampiyonu olan C.F Braila takımı önümüzdeki sezon 2.ligde mücadele edecek.

Görüşlerine başvurduğumuz Daniel Timofte, önümüzdeki sezon çok zorlu bir sürecin kendilerini beklediğini başarılı olabilmek için çalışmalara şimdiden başladıklarını bu çerçevede tatil bile yapmayacağını söyledi.

Daniel Timofte ayrıca önümüzdeki sezonda C.F Braila takımında Teknik Direktörlüğe devam edeceğini söyledi.

Romanya 3.liginin gol kralı  C.F Braila takımının oyuncusu 25 golle Nelu Buca oldu.

www.samsunsporluyuz.net sitesi olarak başarısından dolayı Daniel Timofte' yi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

http://www.samsunsporluyuz.net/haber_detay.asp?haberID=549

Helal be Timofte. Bir gün Samsunspor teknik direktörü olarak şampiyonluk yaşamanı temenni ederim.

samsunmania

Şu Nelu Buca'yı bize fıslasana Timofte baba. 25 gol iyiymiş.

jean

bahsettigi doktoru hatirladim gazetede okumustum kucukken bir oyuncumuz sakatti ve o romen doktor futbolcu hakkinda bilgi veriyordu

Clint_Eastwood

kaptan 55

birisi bulup getirsin,bir kaç sene alt yapı'da,A2'de hocalık yapsın.sonra A takımı versinler,özledik be kardeşim...

bırak maçlarını belki çift kale'de oynarsa idmanlarını bile izlemeye giderim.

kalptenþimþek

mehmet yılmaz

Formadan tanıdım, 1996-97 sezonu Kocaelispor maçı...
TFF'den bakayım skorlarına ama yenmişizdir büyük ihtimalle. :)

mehmet yılmaz

Fotoğrafta Yalçın'la mücadele ediyor usta!
3-0 çakmışız Samsun'da... 2 Uğur, 1 Serkan...

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=42336

Rövanşında ise bu kez 5-2 yenmişiz İzmit'te...

Timofte 1, Sinan 1, Cenk İşler 3...

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=44275

Çok özledik, çookk... :(

KareAs55

celebi

Kaya

Alıntı yapılan: samsuni - 07 Ekim 2010, 22:39:53
Fotoğrafta Yalçın'la mücadele ediyor usta!
3-0 çakmışız Samsun'da... 2 Uğur, 1 Serkan...

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=42336

Rövanşında ise bu kez 5-2 yenmişiz İzmit'te...

Timofte 1, Sinan 1, Cenk İşler 3...

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=44275

Çok özledik, çookk... :(

Bilgiler için çok teşekkür ederiz abi..

Forma müthiş çok almaya çalışmıştım ama alamamıştım futbolculardan.

İçerdeki maç ile ilgili hatırladığım kocaeli otobüsünün şimdiki polisevinin orda geniş güvenlik önlemleriyle  bekletilip daha sonra stada 10 araç ile gitmesiydi o zaman bir husumet vardı ama ne bilmiyorum.Ayrıca o maçta serkan aykutun dışında 2 gol atan uğur takım arkadaşları tarafından da deli uğur olarak adlandırılır ve çağırılırdı.Serkan'ın gol krallığında büyük katkısı vardı bir çok boş pozisyonda ona attırdığını hatırlıyorum.Kayseride çok sevilir hala,merzifonlu ve fabrikatördü en son kendisi..

Timofteye gelince o bir şaheser.. rahmetli Teoman abi boşuna hayran olmamıştı ona.Hayran olunmayacak gibi de değildi zaten..Anılar canlandı tekrar teşekkürler ferhat abi ve mehmet abi..

babasamsunlu

Kocaeli ile husumet;Adnan Mesadoviçli,Milinkoviçli Kuşkafa Ercanlı,Osmanlı kadro ile Şampiyon olduğumuz sene en büyük rakibimiz ve lig sonuna kadar arkamızdan koşup koşup bir türlü yaklaşamamalarından geliyor  :)

Bide burda onlara 1-0 geçirmiştik o sene..Ama herifler sağlam deplasman yapmışlardı vesselam..
O maçı hatırlayanlar belediyeevleri tarafı kalearkasında ki taraftarın 86. dakikada  golden sonra tek vücut halinde zıplayarak tezahurata başlamasını ve  o körfezlilerin Şampiyon diye bağırırken bir den sus pus olamalarını hiç bir zaman unutamazlar herhalde..

Husumetin nedenlerinden biride o olaylı kupa maçı..Hani hakemin tatil ettiği..Çok fena kıl kapıyolardı bize.. :):)
Bi takıma bu kadar koyarsan sana düşman kesilir tabi  ;D ;D

NeeeTimofte mi?? Çok farklı bir adamdı..Ama ben en çok oynamak istemediği maçlardan önce gördüğü kırmızı kartları hatırlarım  :) Her yönüyle büyük topçuydu...

babasamsunlu

Futbol Bilgi Bankası » Oyuncular
DANİEL TİMOFTE    

Kişisel Bilgiler
Doğum Yeri    :   PETROŞANİ
Doğum Tarihi    :   1 Ekim 1967
Uyruk    :   ROM
Futbolcu Temsilcisi    :   
Lisans Bilgileri
Lisans No    : 7298
Kulüp    : SAMSUNSPOR
Sözleşme Başlangıç T.    : 26 Haziran 1997