Güzel Günler Yakın, Mı?

Başlatan **KaR6**, 08 Haziran 2010, 22:44:05

« önceki - sonraki »

**KaR6**

Uzun zamandır hasret kaldığımız bir pozitif hava var takım üzerinde. Bu sene farklı olacak diyenlerin sayısı bir hayli fazlalaştı. Benim de içinde bulunduğum, icraat görmeden hayal kurmak yok prensibini savunanlar da az değil ya, neyse. En karamsarların bile çiçeklere selam verdiği bu olumlu havayı bozmayalım şimdi...

Gündemin ilk maddesi ve umut rüzgarına kapılanların en önemli sebebi Turgut şüphesiz. Bonservisinden elde edilen bedelin yüksek olması, bir de takasla alınacak oyuncuların varlığı haklı bir kıpırtı yaratsa da, isimlerin hala kesinleşmemiş olması kocaman bir soru işaretli olarak gölgeliyor gelişmeleri. Umut Sözen ve Anıl Taşdemir gibi genç ve haklarında olumlu referanslar bulunan isimlerle anlaşılırsa, bize katkı sağlayacakları şüphesiz. Bir de Ali Kuleli var ki, tam bir kapalı kutu. İsmini ilk duyduğumda burun kıvırmama neden olsa da, biraz araştırınca İsa Hoca'nın o meşhur listesinde olduğu ve takımının etkili isimleri arasında bulunduğunu öğrenince önyargılı olmanın bir anlamı olmadığına karar verdim. Bank Asya 1.lig ayarında bir oyuncu olup olmadığına izlediğimizde karar vereceğiz hep beraber. Bu gençlerin yanında tecrübeli isimler de duyuyoruz ama yönetim ile basın arasında ki kopukluktan, ne kadar doğru olduklarına bir kanaat getiremiyoruz. Bir an evvel bizi hedefe götürecek ayakları, Samsunspor bayrağı önünde imza atarken görmek en büyük temennimiz.

Bir diğer madde ise Şenol Demirci. 1.ligin en etkili 2-3 sol kanat oyuncularından birinin  Samsunspor'da oynamak için bu kadar hevesli olması ve her fırsatta bunu dile getirmesi sevindirse de, yönetimin bu çağrıya bu kadar tepkisiz kalması şaşırtıyor beni. Turgut ve Oktay gibi iki hücum silahımızı kaybettikten sonra aranan kanın Şenol olacağı bariz ortadayken ele geçirilen bu fırsatın, nispeten ucuz olmasına rağmen kaçırılması büyük talihsizlik. Eğer anlaşılan ve Şenol'dan daha iyi olacağına inanılan isimler varsa amenna, ancak kişisel önyargılarla bu transfere yanaşılmıyorsa yazık olacak.

Yabancı oyuncu mevzusuna da değinmek lazım. Bank Asya 1.lig de genel olarak transfer politikaları aynı oyuncular üzerine kuruluyor. Farkı yaratanlar ise genellikle yabancı oyuncular oluyor. Buna rağmen biz yıllardır kalburüstü bir oyuncu ile anlaşamamamızın sıkıntısı yaşıyoruz göz göre göre. Öyle takımlar öyle yabancıları öyle fiyatlara oynatıp faydalanıyorlar ki, bizim bu konuda sınıfta kalmamız affedilir gibi değil. Hafta içi okuduğumuz Birol Berkem röportajında hocanın yaptığı 'bizi aramıyorlar' sitemi çok manidar geldi bana. Böyle bir şans ayağımıza kadar gelmişken kullanmamanın sebebini inanın çok merak ediyorum. Mevcut şartlar altında bir scout sistemi kuramayacağımızdan ve geniş zamanlı bir oyuncu araması gerçekleştiremeyeceğimizden, yapılmış bir aramadan faydalanmak oldukça mantıklı, hele de Samsunlu bir hocanın bu yönde bir katkı sağlama isteği varken. Yabancı sayısının 3'e çıkarılmış olmasını da avantaja çevirebiliriz böylece. Aksi halde biz daha 1 yabancıyı bulamıyorken, başkalarının 3 yabancıyla yarattığı farkı kapatmak zor olacak...

Havayı bozmayalım dedimbaşta ama sezon sonunda bozulacağına havamız şimdiden uyarmakta fayda var, boş veremedim yine. Samsunsporumuzun bu ligde geçirdiği süre ziyadesiyle yetti çünkü. Doğru hamlelerin yapıldığını görmek istiyoruz geç olmadan. Hiç değilse bu işi yapabileceğinizi küçük küçükte olsa ispat edin...

mehmet yılmaz

Genel olarak forumda konuştuğumuz konulara değinmişsin -ki iyi yapmışsın. Şenol ve yabancılar konusunda özellikle katılıyorum sana, inşallah alternatifleri vardır ellerinde.

Bu arada son zamanlarda sınavlarla cedelleşmenden dolayı olsa gerek hep soru başlıklı yazılar yazmışsın :)

Güzel Günler Yakın, Mı?
Başka Bahaneniz Kaldı Mı?
Şampiyonluk İçin Ne Lazım?
Bu sene de geçti, peki ya seneye?

8) :P

jean

yazilanlar alinirsa neden yakin olmasin

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: samsuni - 08 Haziran 2010, 22:55:28
Güzel Günler Yakın, Mı?
Başka Bahaneniz Kaldı Mı?
Şampiyonluk İçin Ne Lazım?
Bu sene de geçti, peki ya seneye?

8) :P

La nerden gittik Cemal Safi ye, Samsuni nin iki mesajından biri şiirle biter oldu .Yoksa eski günler mi depreşti  :D:D:D :-*

Kardeşim güzel yazmışsın >l< ama inan imza atılmadan inanamak zor geliyor :-\

**KaR6**

sorma abi, ezberci sistemin kurbanıyım, ben de farkettim onu :)

aslında haksız sayılmam çünkü o sorulara verilecek cevapları istiyorum ama bir türlü veremiyor idare heyeti..

Tufan

son 10-15 günlük süreci kısaca açıklayan bir yazı olmuş. sitedeki herkes biliyor ve temenni ediyorda biHaber gazetesinden Samsunspor'u takip eden Samsun'lularında artık bazı şeylerin farkına varması lazım.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 08 Haziran 2010, 23:00:39
La nerden gittik Cemal Safi ye, Samsuni nin iki mesajından biri şiirle biter oldu .Yoksa eski günler mi depreşti  :D:D:D :-*

Süleymancığım, konuyu şiire nereden getirdin bilmiyorum ki? Bu yazdıklarım Kar6'nın son 4 köşe yazısın başlıkları... Şiirle falan ilgisi yok!  8)

**KaR6**

Alıntı yapılan: TuFaN55 - 08 Haziran 2010, 23:11:07
son 10-15 günlük süreci kısaca açıklayan bir yazı olmuş. sitedeki herkes biliyor ve temenni ediyorda biHaber gazetesinden Samsunspor'u takip eden Samsun'lularında artık bazı şeylerin farkına varması lazım.

amaç o zaten kardeşim.. hayallerle insanları oyalamanın bi anlamı yok, herkes farkına varsa keşke ne olup bittiğinin iyi yada kötü..

YaşarDoğu

Nebilim , iki kafiye gördüm mü yazında aha yine şiir diyorum  :D :P

Mustee13

AlıntıGüzel Günler Yakın, Mı?

sayılı günler var bekleyip göreceğiz...  :-\

Gorkem

inşallah güzel günler bizi bekliyor

**KaR6**

Alıntı yapılan: 35ama55 - 09 Haziran 2010, 00:31:25
Kardesım sen de benim gibi, sınavlardan sonra yazı yazıp deşarj oluyorsun değil mi  :D

kafayı dagıtmaya birebir :D

kerem55

1dk!!! icraat görmeden hayal kurmak yok artık...