Cenk İşler

Başlatan papel, 02 Nisan 2010, 02:07:50

« önceki - sonraki »

papel

02 Nisan 2010, 02:07:50 Son düzenlenme: 03 Nisan 2010, 16:04:47 SAMSUNuLaNN!
Cenk İşler (d. 25 Şubat, 1974-Köln, Almanya) Kasımpaşaspor'lu Türk futbolcu.
Türkiyede Futbol hayatına 1992-93 yılında Samsunporda başlayan Cenk İşler bu kulupte oynadığı 112 maçta 35 gol atmıştır. Aynı zamanda aslen Samsunludur.
2009-2010 sezonunda Manisaspor'dan Kasımpaşaspor'a transfer olan Cenk İşler, Turkcell Süper Lig'de attığı 142 golle faal oyuncular arasında en golcü isim konumundadır.
Milli takım formasını da giymiştir.

epçeli köylü

Samsunlu ama pek katkı sağlayamadan gitti.Sonu Samsunda yapar bir faydası olur inşallah.

jean

su adami almadilar sene basinda ona yaniyom

Sonuna Kadar 55

gerçek samsunsporlu bu yani..

Ollivanders

Gel bize superlige cıkar takımı sonra 19 mayıs stadyumunda sezon acılısında yap jubileni be cenk :(

Burak

four four two da mayıs 2006 da yayınlanmış bir röportajı

Uploaded with ImageShack.us

jean

ne yazıkkı bızde oynamadan bırakacak futbolu kısmet degılmıs

Burak

Alıntı yapılan: jean - 26 Temmuz 2010, 13:29:01
ne yazıkkı bızde oynamadan bırakacak futbolu kısmet degılmıs

kısmet oldu jean ama oynamadan bizde bırakmış sayılmaz . şu iç çekişmeler bitsede futbolu bizde bıraksa

jean

Artik golleri siralama zamani afda geldigine gore

kalptenþimþek

Adamım be.. Yaşayan Efsane!.. 8) hem tarihimiz hem de faal furbolcularımız başlığında... :)

YaşarDoğu

Bencede birlşetirilmeli bu başlık , :)

celebi

55.hakan

Teknik Direktör Hüseyin Kalpar'ın, "Bardağı taşıran asla ben olmam. Hep futbolcu taşırır" sözünü hatırlatan tecrübeli golcü, "Sen bardağı futbolcunun önüne dolu koyarsan, o bardak nasıl taşmasın?" diye sordu.Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen ancak Teknik Direktör Hüseyin Kalpar'ın devre arasında takımdan gönderme kararı aldığı Samsunlu yıldız golcü Cenk İşler, suskunluğunu bozdu. Yazarımız Ercüment Gül'e yarım sezonluk Samsunspor serüvenini anlatan Cenk, gerçekleri tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi. İşte tecrübeli futbolcunun ses getirecek açıklamaları:  

SAMSUNSPOR'U TERCİH ETTİM
Samsunspor'a sezon başı transferim tamamen benim tercihimle olmuştu. Çünkü beni ısrarla transfer etmek isteyen Adanaspor, Rizespor ve Denizlispor vardı. Emin olun bu takımların teklifleri Samsunspor'a göre daha iyi olduğu halde duygularım daha ağır bastığı için Samsunspor'u tercih ettim. Çünkü Samsunspor'un Süper Lig'e çıkması benim de en büyük dileğim ve isteğimdi.

İKİ ŞAMPİYONLUK YAŞADIM
Benim futbol hayatım hep Süper Lig'de geçerken iki kez Bank Asya Lig takımlarından Manisaspor ve Antalyaspor'da oynadım.  Bu takımları o yıl attığım gollerle şampiyon yaptım. Bu duyguları Samsunspor'da yaşamak için buraya gelmiştim.

TEK ANTRENMANLA MAÇA ÇIKTIM
Ligin ilk haftasındaki Akhisar Belediyespor maçından 2 gün önce mukavele imzaladım ve tek bir antrenmanla bu karşılaşmada forma giydim. Takım olarak da iyi oynadığımız maçta şanssızlık diyelim veya biraz da zeminin son derece kötü olmasının da katkısı ile sahadan beraberlikle ayrıldık.

ALTAY MAÇINDA İYİ OYNADIM
Ardından Altay deplasmanına gittik. Hüseyin Kalpar,  bana oynayıp oynayamayacağımı sordu. Ben de hazırım dedim. Sorarak ilk 11'de sahaya çıkmıştım ve alınan galibiyette katkım olmuştu. Sahada kaldığım 60 dakika boyunca iyi bir futbol oynadığımı düşünüyorum. Sahamızda yarım kalan 42 dakikalık Mersin İdmanyurdu maçı için kimse değerlendirme yapamaz. Çünkü bu kadar az süre ve son derece kötü hava şartlarında hiçbir futbolcu için yorum yapmak mümkün değildir sanırım.

EVLİLER EVDE KALMIŞTI
Ardından lige verilen arada 10 günlük Gerede kampını iyi değerlendirerek kendimi fizik bakımından daha yukarılara çektim. Hatta bu kampta takım antrenmanları haricinde tek başıma çalışmalar da yaptım. Bu arada unutmadan Altay maçı öncesi takım İzmir'e hava yolu ile erken saatte gidecekti. Hocamız takımı o gece tesislerde kampa alacaktı. Ben de Hüseyin Kalpar'dan evli futbolcuların evlerinde kalmasını rica etmiştim. Kendisi de bunu kabul etmişti.

HER ŞEY KARTAL MAÇI İLE BAŞLADI
Gerede kampının ardından çalışmalar Samsun'da devam etmiş, hafta sonu Kartal maçı için hazırlıklar yapılmıştı. İstanbul'a hava yolu ile gidileceği için ben yine Altay maçında olduğu gibi evli futbolcuların geceyi evinde geçireceğini düşünerek tesislere gitmedim. Sonrasında o sabah tesislere geldim ve takımla birlikte İstanbul'a uçtuk. Ancak Kartal maçında 90 dakika boyunca Kalpar beni o gece tesislerde kalmadığım gerekçesiyle oyuna almadı. Bu benim için tek kelime ile şok oldu. Oysa bu karşılaşmaya kadar tüm maçlarda beni takımda oynatan, benimle sürekli diyalog içinde olan ve "Sen oynadıkça açılacaksın" diyen Kalpar, Kartal maçı öncesi benimle tek kelime bile konuşmadan ne olmuştu da böylesi bir tutum içine girmişti; bunu anlamak mümkün değildi. Yani o zaman olay basına yansıdığı gibi "Ben kampa katılmam" gibi disiplini bozacak bir tutum ya da söz söylememiştim. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum bu asla benim yapım değildir.

OTURMAYA DEĞİL, OYNAMAYA GELMİŞTİM
Kalpar  basının sorusu üzerine beni bu maçta oynatmamasını kendi tercihi olarak cevaplamıştı. Açık ve net konuşuyorum ben Samsunspor'a kulübede oturmak için değil, oynamak için gelmiştim. Bu benim tüm psikolojimi de yerle bir etmişti. Bu benim kırılma anımdı da diyebilirim. Sonuçta Hüseyin Kalpar ile aramızdaki ilk soğukluk, adına siz ne derseniz deyin aynen böyle başlamıştı.

TUTARSIZ KARARLARI KİMYAMI BOZDU
İlerleyen haftalarda da beni 3 maç hiç oynatmamış sonrasında hatırlarsanız artık beni oynanan karşılaşmaların belirli bölümlerinde oyuna sokarak Samsunspor'un direkt oyuncusu konumundan çıkarmıştı. Hiç unutmam Güngören Belediyespor maçının devre arasında tüm oyuncuların içinde oynadığım futbol nedeniyle soyunma odasında bana övgüler yağdırmış maçın ikinci yarısı başladıktan 10 dakika sonra ise oyundan almıştı. Hüseyin Kalpar'ın bu tutarsız karaları, benim de futbol kimyamı büyük ölçüde bozmuş doğal olarak da performansımı etkilemişti.

HEP FUTBOLCULAR MI SUÇLU?
Hüseyin Kalpar,  bu zamana kadar sorunlar yaşadığı futbolcular için kendi savunmasını şöyle bir sözle yapıyor. "Ben hiçbir zaman bardağı taşıran olmadım." Ben de şöyle diyorum "Hüseyin Hoca bardağı taşıran değil, hep bardağı ağzına kadar dolduran taraf oldu. O ağzına kadar dolu bardağa sonunda kendini bir an tutamayan futbolcu da bir damla koyunca bardak kendiliğinden taşmış oluyor. Evet, Hüseyin Hoca haklı bardağı hiçbir zaman o taşırmıyor. Kalpar Hoca bu zamana kadar sayısını bile tutamadığım birçok futbolcu ile sorunlar yaşadı. Bunların bir kısmı  Samsunspor'dan da ayrılmak zorunda kaldı. Acaba hep bu futbolcular mı suçluydu?

TARAFTARA DOYAMADAN GİDİYORUM
Sanırım bazı şeyler bir türlü yolunda gitmedi. Olmadı, olmadı, olmadı... Samsunspor'a geliş zamanlamam herhalde doğru değildi. Bu takımdan giderken en büyük üzüntüm Samsunspor'un büyük taraftarına olan yılların hasretini gideremedim. Yani onlara yine doyamadan gidiyorum. Belki de bu benim kaderim. Emin olun çok üzgünüm.

ŞAMPİYONLUK İÇİN TRANSFER ŞART

Samsunspor'un şampiyon olabilmesi için mutlaka en az 2 kaliteli futbolcu ile takviye edilmesi gerekir. Çünkü ikinci yarı maçları daha zor olacak. Ben gitsem bile yine aklım ve gönlüm Samsunspor ile olacak. Umarım her şey, büyük Samsunspor taraftarının gönlünce olur.

Ercüment Gül'ün Cenk'le yaptığı söyleşi,Cenk içini dökmüş gideceği için üzgün.

GökhanÇağlar

30 Aralık 2010, 15:50:36 #13 Son düzenlenme: 02 Ocak 2011, 21:00:08 gokhancaglar
hüseyin kalpar,harcadı CENK İŞLER gibi adamı...seviyoruz seni KRAL herşeye ragmen...bir hoca ne olursa olsun futbolcusunu kazanmak için hiç uğraşmaz mı? bu takım bu sene çıkamazsa tek sorumlu hocadır...

GökhanÇağlar

Cenk,Savaş,Anıl sırada kim var acaba kalpar tarafından harcanacak...