Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

ali ihsan

Alıntı yapılan: samsuni - 30 Eylül 2009, 23:11:21

valla kardeşim, ne yalan söyleyeyim, varolmak kavgası mehmed niyazi'nin edebi yönü en zayıf eseridir. Kars - Selimdeki idealist bir öğretmeni anlatıyordu. ilk eserlerinden biridir. Çanakkel mahşeri, muazzam zaten. askere gitmeden bir hafta önce de yemen, ah yemen'i okumşu, acayip gaza gelmiş, milli hislerde tavan yapmış, sonra da hayal kırıklığı yaşamıştım :) o da çok iyidir. ölüm daha güzeldi ile birkaç fikir esrini de okudum hocanın. ama nedense bu İki Dünya Arasında beni çok etkiledi, belki bir şaheser falan değil ama buruk bir sevda hikayesi...

Var olmak kavgası ilk eseri,20 li yaşlarda yazmış o nedenle normal geliyor bir takım eksiklikler bana .

Çanakkale Mahşeri ise muazzam bir eser.Çanakkale'de üniversitedeyken okumuş ve Şehitlikleri birde o gözle gezmiştim.Hoca ise hiç Çanakkale'yi görmemiş biliyor musun ? Çanakkale'ye konferansa götürmek istemiştik lakin rahatsızlığı yolculuğa engel oldu ve yoğunluktan dolayı gerçekleşmedi.Ah Yemen'i yazdıktan sonra Yemen'e gitmiş yazdıklarım doğru mu diye bakmak istedim demişti  :D

İki Dünya Arasında'yı okumadım henüz ama yakındır onu da okumam ...

Kaya

sevgili samsuni elinizde bulundurduğunuz romanlardan bir öğrenci kardeşiniz olarak sebeplenebilirmiyiz yoksa biraz fazla mı oluyorum. ;D :-*

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: iak5529 - 01 Ekim 2009, 00:56:12
sevgili samsuni elinizde bulundurduğunuz romanlardan bir öğrenci kardeşiniz olarak sebeplenebilirmiyiz yoksa biraz fazla mı oluyorum. ;D :-*

valla kardeşim, iyi bir kitap okuru asla ödünç kitap vermez :) daha doğrusu veremez, aklı kitapta kalır, belki fiyat olarak cüzi birşeydir ama yapamaz yani.
sen formanı verir misin emaneten?

il halk kütüphanesinden temin edebilirsiniz efenim :) hem sizin eve de yakın..

Kaya

peki efendim cevabımı almış bulunmaktayım teşekkür ederim.. :)

Tiryakiler55

SAMSUNSPOR Kirmizi Beyaz Siyah  ::)

ali ihsan

valla kardeşim, ne yalan söyleyeyim, varolmak kavgası mehmed niyazi'nin edebi yönü en zayıf eseridir. Kars - Selimdeki idealist bir öğretmeni anlatıyordu. ilk eserlerinden biridir. Çanakkel mahşeri, muazzam zaten. askere gitmeden bir hafta önce de yemen, ah yemen'i okumşu, acayip gaza gelmiş, milli hislerde tavan yapmış, sonra da hayal kırıklığı yaşamıştım :) o da çok iyidir. ölüm daha güzeldi ile birkaç fikir esrini de okudum hocanın. ama nedense bu İki Dünya Arasında beni çok etkiledi, belki bir şaheser falan değil ama buruk bir sevda hikayesi...

Dostum bu kitabı sipariş ettim ve elime ulaştı.Yakın zamanda okuyacağım inşallah.Yorumumu yazarım.

mehmet yılmaz

Eyvallah kardeşim...

Burada kitapla ilgili yorumlar var. Samsunsporlu nickli kişiyi tahmin et bakalım :)

Reşat Nuri'nin Miskinler Tekkesini okuyorum şu sıralar. Dilencilere asla para vermiyordum -ki vermemek lazım cidden. Reşat Nuri'den özellikle "Acımak" tavsiye ederim. Peşine Mustafa Kutlu'nun son uzun hikayesi "Tahir Sami Bey'in Özel Hayatı" okuyacağım. Mustafa Kutlu'nun tüm uzun hikayelerini tavsiye ederim. Özellikle de Uzun Hikaye'yi..

gkhn

Ama Hangi Atatürk-Taha Akyol
Lisede öğrendiğim tarih bilgilerinin çoğunun yanlış ya da eksik öğretildiğini anlamamı sağlayan kitap..

#BAFRALI#

ali ihsan

Alıntı yapılan: #BAFRALI# - 12 Ekim 2009, 21:58:06
KAPI ALTI
Nihal ATSIZ

O kitabın yazarı Oğuzhan Cengiz değilmiydi ?

gkhn

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 12 Ekim 2009, 22:01:17
O kitabın yazarı Oğuzhan Cengiz değilmiydi ?

Bende öle biliyorum..Başka varsa bilmiyorum...

mehmet yılmaz

Nihal Atsız'ın hemen her kitabını okudum, Kapı altı diye birşey hiç duymadım...

**KaR6**

dan brown- melekler ve şeytanlar

bir kar6 klasiği, asla bir kitabı meşhur oldugu zaman okumam, o yuzden bekledim baya hatta baya çünkü fırsatta olmamıştı, filmi de izlememiştim sırf bu yuzden ve sonuc olarak beklediğim her güne değdiğini düşünüyorum..

işin açığı dan brown, christoph grange gibi yazarların yazdığı hemen her kitabı düşünmeden okurum, tavsiye de ederim..

#BAFRALI#

Arkadaşlar ben bi kitap okumuştum bi yerde ama sadece altı sayfa falan onunda yayını yasaklanmış galiba KÖŞE BAŞIKAN diye bi kitap okuyan oldumu onu cok aradm ama bulamadım burlarda

#BAFRALI#

onlar ayrı kitap yaa kapı altı bide nihal atsızın kitabı