Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Kitap şu an elime geçti; yayınevi erkenden göndermiş.

İnşallah hayırlı, uğurlu olur Samsunspor'umuz için...

mehmet yılmaz

AlıntıSamsunspor Kırmızı Beyaz Siyah 

Mehmet Yılmaz
İLETİŞİM YAYINLARI

Samsunspor, "herhangi" bir Anadolu takımı değil. Birinci Lig'e tırmanan ilk Karadenizli oluşuyla... yetiştirdiği yıldızlarla... zirveye oynadığı sezonların hatırasıyla... defalarca düşüp defalarca çıkmayı başarmasıyla, direngenliğiyle, dokuz canlılığıyla... ve tabii bir deplasman yolculuğunda uğradığı o korkunç trafik kazasında kaybettiği canlarıyla ve o acı hatıranın renklerine kattığı Siyah'la... kendi hikâyesi olan bir takım.
Elinizdeki kitap, ta şehrin yüzyıl başındaki spor ortamından başlayarak anlatıyor Samsunspor'un hikâyesini, hikâyelerini. "Arkayı Fenerleme" deyiminin çıktığı günler, Hasbi Menteşoğlu dönemi, kaçan şampiyonluk... Unutulmayan oyuncular, unutulmayan maçlar, sahneler... Taraftar âlemi... Samsunspor'un gurbetteki ve medyadaki görünümleri... Tanju Çolak'la, Serkan Aykut'la, Ertuğrul Sağlam'la, Celil Sağır'la ve İsmail Uyanık'la yapılan etraflı söyleşiler, hikâyeyi zenginleştiriyor.

Mehmet Yılmaz'ın hazırladığı derlemeye Alpaslan Akkuş, Tanıl Bora, İbrahim Canbulat, Salih Çakır, Cem Dizdar, Ahmet Gürdağ, Behram Kılıç, Necati Kola, Tamer Korkmaz, Baki Sarısakal, M. Teoman Taş, Cevdet Yılmaz, Fatih Uraz, Fatih Vural, Hakkı Yeşilyurt katkıda bulundular. SİTE:www.kitapyurdu.com 
Satışa çıkınca haberim olsun     %20    indirimli

Liste Fiyatı: 21,00  TL. Kitapyurdu Fiyatı: 16,79 TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(YAYINLANACAK) Kazanacağınız puan: 52

Yayın Yılı: 2009
396 sayfa
İthal Kağıt
13x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9750506406
Dili: TÜRKÇE

İLGİLİ KONULAR:
Spor > Futbol
http://kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=445392&sa=39744265

Alıntı

Samsunspor - Kırmızı Beyaz Siyah

Mehmet Yılmaz

· İletişim Yayınları
· Basım Tarihi : 01 - 2009
· ISBN : 9789750506406
· Sayfa Sayısı : 396
· Etiket Fiyatı : 21.00 TL
· Bizdeki Fiyatı : 16.80 TL %20

- Fiyatı : 16.80 TL -

İlgili Kategoriler

Diğer [Genel] , Araştırma - İnceleme [Genel] , Hobi-Eğlence [Genel] , 

Kitap HakkındaYorumlarBenzer KitaplarÖdeme Seçenekleri
Samsunspor, 'herhangi' bir Anadolu takımı değil. Birinci Lig'e tırmanan ilk Karadenizli oluşuyla... yetiştirdiği yıldızlarla... zirveye oynadığı sezonların hatırasıyla... defalarca düşüp defalarca çıkmayı başarmasıyla, direngenliğiyle, dokuz canlılığıyla... ve tabii bir deplasman yolculuğunda uğradığı o korkunç trafik kazasında kaybettiği canlarıyla ve o acı hatıranın renklerine kattığı Siyah'la... kendi hikâyesi olan bir takım.

Elinizdeki kitap, ta şehrin yüzyıl başındaki spor ortamından başlayarak anlatıyor Samsunspor'un
hikâyesini, hikâyelerini. 'Arkayı Fenerleme' deyiminin çıktığı günler, Hasbi Menteşoğlu dönemi, kaçan şampiyonluk... Unutulmayan oyuncular, unutulmayan maçlar, sahneler... Taraftar âlemi... Samsunspor'un gurbetteki ve medyadaki görünümleri... Tanju Çolak'la, Serkan Aykut'la, Ertuğrul Sağlam'la, Celil Sağır'la ve İsmail Uyanık'la yapılan etraflı söyleşiler, hikâyeyi zenginleştiriyor.

Mehmet Yılmaz'ın hazırladığı derlemeye Alpaslan Akkuş, Tanıl Bora, İbrahim Canbulat, Salih Çakır, Cem Dizdar, Ahmet Gürdağ, Behram Kılıç, Necati Kola, Tamer Korkmaz, Baki Sarısakal, M. Teoman Taş, Cevdet Yılmaz, Fatih Uraz, Fatih Vural, Hakkı Yeşilyurt katkıda bulundular.
http://www.kitapturk.com/books/Kitap/45419/Samsunspor_-_Kirmizi_Beyaz_Siyah.htm

Recep

bu kiyabın yazarı Mehmet Yılmaz kim tanıyan var mı
çok sevmeye başladım kendisini :)

beşnumara

Alıntı yapılan: recep55 - 10 Ocak 2009, 22:25:49
bu kiyabın yazarı Mehmet Yılmaz kim tanıyan var mı
çok sevmeye başladım kendisini :)
yazarı değil abi "derleyen" :D ben tanımıyorum ama ara tatilde tanışmayı düşünüyorum :P

Pergani 55

güzel bir çalışma hayırlı olsun emegi geçenlere teşkkür...

ali ihsan

Heyecan bastı be.İnternetten sipariş vereceğim çıkar-çıkmaz.

Mehmet Yılmaz'da artık imzalar herhalde  ;)

jean

mehmet yılmaz

Kırmızı, Beyaz, Siyah

Yılmaz Ulusoy, İsmail Uyanık, Ayhan Bermek... Emin Kar, Tanju Çolak, Erol Dinler, Zafer Çabalar, Savaş Demiral, Rıfat Benli, Orhan Kapucu, Yaşar Yiğit, Kenan Topçu... Ercüment Coşkundere, Namık Yüksel, Uğur Terzi, Ercan Kol... Rahmetli Hasbi Menteşoğlu, Nuri Asan, Mete Adanır, Muzaffer Badaloğlu ve Müjdat Gürsu'nun aile fertleri... Ertuğrul Sağlam, Serkan Aykut, Celil Sağır, Bünyamin Kubatlı, Daniel Timofte, Sinan Yeşil, Fevzi Korkmaz, İsa Turan, İmdat Aslan, Gigi Multescu...

Ulusal medyadan önemli yazarlar... Samsunsporlu aktör Polat Bilgin, Orhan Gencebay, Mehmet Aslantuğ... Samsunsporlu iş adamları, Samsunspor taraftarları...

Bu kadar ismin bir araya toplandığını düşünebiliyor musunuz? Mümkün mü böyle bir şey? 20 yıldır birbirini göremeyen eski futbolcuların bir araya gelmeleri; Rahmeti Mete'nin ailesinin Kıbrıs'tan; Daniel Timofte'nin Romanya'dan kalkıp gelmesi...

Menteşoğlu döneminin bizleri Samsunsporlu yapan o büyük kadrosu dünya gözüyle tekrar bir araya gelebilir mi dersiniz?

Evet... Mümkün!.. Bir bayram heyecanıyla bekliyoruz üstelik...

Yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın içindeydik. Türkiye'nin futbol kitapları konusunda tartışmasız en iyisi olan İletişim Yayınevi için bir Samsunspor kitabı hazırladık; Kırmızı, Beyaz, Siyah... Ağırlıklı olarak bendenizin olmak üzere 16 farklı yazardan dosya ve röportajlar alarak kitaba bakış açısı zenginliği katmayı amaçlamıştık -ki başardığımız söyleniyor. Bu kitap sadece benim değildir; bu kitap Samsunspor'umuzundur.

Kitap 15 Ocak günü tüm Türkiye'de satışa çıkacak. Yani sadece Samsun'a has bir şey değil bu, ülke çapında... Samsun'da da büyük kitapevlerinin hepsinden temin edebileceksiniz.

396 sayfalık kitabımızda Samsunspor'a dair hemen hemen ne ararsanız bulabileceksiniz.    

Takdir edersiniz ki, bu kitap herhangi bir kitap değil... Yıllardır susan, yazılı kültüre katkı sunmayan ama muazzam bir birikime sahip olan; Türk futbolunun en büyük markalarından birinin hikâyesi var bu kitapta. Zaten genelde hayata farklı pencerelerden bakan bizleri bu kitap etrafında toplayan şey de bu birikimin ta kendisidir...

Ayrıca kitaptaki tüm yazarların da desteğini alarak 1. baskıdan elde edeceğimiz tüm geliri
Samsunspor kulübüne verme kararı aldık. Aslında çok cüzi bir miktar ama olsun... Neticede Samsunspor olmasa idi bu kitap da olmayacaktı!

O yüzden "yaşa Samsunspor, cihan durdukça yaşa..."

Başa dönersek eğer; kitabımıza 19 Ocak pazartesi akşamı İstanbul'da Panasonic Tekofaks binasında bir tanıtım gecesi düzenliyoruz. Yukarıda isimlerini zikrettiğim isimlerin pek çoğuna ulaştık ve önemli bir kısmından katılacaklarına dair söz aldık. Bir Samsunsporlu için hayali bile heyecan verici. Keşke o an zamanı durdurabilsem ve gelen insanların hepsiyle uzun uzadıya, doyasıya konuşabilsem...

Bu vesile ile söylemek istediğim şeylerden biri de şudur; gerek bu kitapta gerekse de tanıtım gecesinde yer almayı hak eden lakin bizim ulaşmadığımız kişiler de var; farkındayım. Onların affına sığınıyorum; aramızda olmayışları onların eksikliği değil bizim ulaşamamamızdır. Bu nedenle geceye iştirak etmek isteyen ve kendisinde bu aidiyeti bulan herkese de kapımız açıktır.

Bu arada Samsun'da da yine Ocak ayının 22'sinde bir tanıtım gecemiz daha olacak; mekânı henüz netleşmediği için ayrıntıya giremiyorum ama en kısa sürede onu da ilan edeceğiz.

İnanıyorum ki, bu kitap Samsunluların Samsunspor'u daha iyi tanımalarını; Samsunsporluların takımlarına daha da yürekten bağlanmalarını; ortalama bir Türk futbolseverinse Samsunspor'a sempati ile bakmasını sağlayacaktır... 

celebi

samsuni hocam dört gözle hatta daha fazla sabrımız kalmadı artık bekliyoruz kitabı

34 SS 1965

15 inde samsunda mı olacak istanbulda mı olacak tam anlayamadım ben

celebi

yusuf celebi

TRT'den Levent Özçelik ve Kerem Öncel geceye büyük ihtimal katılacaklar.

harbisamsunsporlu5517

Alıntı yapılan: yusuf celebi - 13 Ocak 2009, 11:18:50

TRT'den Levent Özçelik ve Kerem Öncel geceye büyük ihtimal katılacaklar.
umarım spor haberlerindede yer verırler kitabımıza

Recep

King Of The North

yav aradım kitapturk.com'u Ankara'da şubeleri yokmuş internetten sipariş verirsen 4,5 lira kargo ücreti var.Dost Kitabevine soracam bugün olmazsa sipariş verecem.Şimdiden hayırlı olsun çok keyifle okuyacağımızı düşünüyorum.Bu Samsunspora gönül verenlerin elinde bir değer olarak kalacaktır.